The Last of Us (2023)
The Last of Us: Sezon 1 The Last of Us Sezon 1, Odcinek 3
Odcinek The Last of Us (2023)

Do ostatnich dni

Long, Long Time 1h 15m
6,8 11 110
ocen
6,8 10 1 11110
The Last of Us
powrót do forum s1e3

Gej = spadek ocen, bo homofoby przecież nie mają nic przeciwko gejom, poza tym, że tacy ludzie istnieją xd

ocenił(a) serial na 7
Slonx

nie odbiega?
W chwili pisania tego komentarza
1 odcinek - 9,2
2 odcinek - 9,3
3 odcinek - 8,2

Odcinek nudny jak flaki z olejem, więc oceny gorsze.

Slonx

My w Polsce jeszcze się nie boimy wypowiadać własne opinie. Na zachodzie to już jest ścigane i karalne.

Slonx

bo ci na IMBD są już LPG+ Ready od dawna, i im więcej gejowskich scen tym wyższa ocena, my nie jesteśmy gotowi jeszcze na dawkę gejostwa która juz w 3 odcinku się zaczeła, to co będzie dalej ?

ocenił(a) serial na 7
Slonx

Nie zauważyłeś, Sherlocku, że na IMDb ten odcinek też jest oceniony gorzej od dwóch pierwszych? Ten po prostu był za długi na ten wątek i przynudnawy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
Mlodzik91

Mówimy tylko o ułamku procenta patologicznych pseudo-księży. Sam w to kiedyś nie wierzyłem, bo kto jak kto, ale ksiądz sam najlepiej wie co za to grozi jak nie w doczesnym to w pozagrobowym życiu. Ale skoro nawet w "Naszym Dzienniku" pisali że zdarzają się tacy księża to znaczy że jest to problem, ale dotyczy ułamka procenta księży.

CorporalHicks

Wedle papieża 2% duchownych dopuściło się czynów pedofilskich, wedle francuskiej komisji powołanej do zbadania skali zjawiska - 3%. Więc to nie jest "ułamek procenta" a przerażająco duża wartość. W Polsce mamy 24k księży i 10k parafii, co przy tych statystykach oznacza, że od 500 do 700 księży w Polsce jest pedofilami i w co dwudziestej parafii znajduje się jakiś pedofil.

Ale odchodzimy od tematu. Piszesz, że homoseksualizm jest niezgodny z chrześcijaństwem, ale ten argument dla kogoś kto nie podziela twojego systemu wartości nic nie znaczy.

ocenił(a) serial na 7
Mlodzik91

W porządku, a dla nie niewierzący nic nie znaczą, więc nie mam skrupułów w poniżaniu ich. W Polsce chrześcijanie to większość, w tym czołowi polscy politycy oprócz czerwonych karaluchów z lewicy. I prawo tworzone przez tych polityków na szczęście bardziej sprzyja wierzącym.

CorporalHicks

Prawo powinno sprzyjać wszystkim obywatelom, a nie tylko jakiejś ich części. Ale mamy w końcu rząd, który wyróżnia lepszy i gorszy sort, więc nie powinienem być zdziwiony.

Druga rzecz:
Między 1992 a 2021 nastąpił spadek liczby wierzących z 94% do 87%, a regularnych praktyk religijnych z 70 do 43%.
W grupie wiekowej 18-24 spadek liczby wierzących jest nawet bardziej dramatyczny bo z 93 do 71%.
Jeśli się weźmie do tego statystyki poparcia dla związków partnerskich czy legalizacji aborcji (odpowiednio 64 i 70%) widać, że w Polsce bardzo szybko postępuje laicyzacja, a i sama wiara Polaków jest palcem na wodzie pisana, skoro tak duży procent popiera legalizację czynów stojących w jawnej sprzeczności z zasadami chrześcijaństwa.
Podsumowując: Wiara Polaków jest taką samą bajką jak Święty Mikołaj.

Rząd chciał ustrzec Polskę przed "scenariuszem irlandzkim" ale swoimi działaniami tylko przyspiesza spełnienie tego scenariusza u nas.
Za 10-20 lat b3dzie trzeba postawić Kaczyńskiemu pomnik ze spiżu za zasługi dla laicyzacji.

ocenił(a) serial na 9
CorporalHicks

a nie powinno bo Pl to kraj swiecki

Mlodzik91

"Wedle papieża 2% duchownych dopuściło się czynów pedofilskich, wedle francuskiej komisji powołanej do zbadania skali zjawiska - 3%. Więc to nie jest "ułamek procenta" a przerażająco duża wartość."
I teraz już rozumiem dlaczego twierdzisz, że ~5% homo w społeczeństwie to "większość" (skoro 3% to "przerażająco duża wartość"):D

Nabongodonozor

1. Nigdzie nie napisałem, że homoseksualiści stanowią większość, nie zmyślaj.
2. 3% pedofilów wśród księży to o 3% za dużo.

Mlodzik91

1. Ale cały czas upierasz się przy tym, że te ~5% homo w społeczeństwie stanowi normę (definicję której powinieneś już znać), a nie odstępstwo od niej.
2. A skąd wiesz czy w innych grupach zawodowych nie jest to więcej niż 3%?

Nabongodonozor

1. Ty naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo nie przyswajasz informacji.
2. CorporalHicks twierdził, że księża pedofile stanowią ułamek procenta. Wyprowadziłem go z błędu. To był cały sens mojej wypowiedzi.

Mlodzik91

1. Dokładnie to samo można powiedzieć o tobie.
2. A ja z twojego komentarza sobie przyśmieszkowałem. Widocznie nadal nie potrafisz wyczuć ironii.

Mlodzik91

Niestety seksualizacja dzieci, również pedofilia, zaczyna być normalizowana przez niektóre środowiska lewicowe na zachodzie, niestety te bardziej wpływowe. Obawiam si e, że to zjawisko szybko dojdzie i do nas, o ile już nie doszło. Jeżeli coś takiego ci przeszkadza, to zainteresuj się tym co wyprawiają lgbtowcy w USA i zacznij walczyć też z tym, a nie tylko z kościołem, gdzie od dawna wiadomo, że jest problem i nikt temu nawet nie zaprzecza.

ocenił(a) serial na 9
ast

oprocz ojca dyrektora szanownego rydzyka

Byczqu_fw

OK, prawie nikt.

ocenił(a) serial na 6
Mlodzik91

Można zaobserwować dużo większy porocent pedofilii w szkołach czy rodzinnych domach, więc nigdy mnie nie ruszały statystyki pedofilii w kościele. Statystycznie dziecko jest bezpieczniejsze w kościele niż we własnym domu czy szkole. Takie brednie ,że w co dwodziestej parafii jest pedofil są wyssane z palca. Równie dobrze można powiedzieć ,że w Polsce w co 10 tym domu jest molestowane dziecko przez własnego ojca.

ocenił(a) serial na 6
Mlodzik91

Według chrześcijanstwa homoseksualizm nie jest grzechem tylko akt homoseksualny tak jak stosunek przed małżeński. Chrześcijaństwo nie zakazuje kochać ci drugiego człowieka nie zależnie od płci. Telewizja i Media zakłamują tę kwestię aby sklucic i podzielić społeczeństwo by było bardziej zdolne do kontrolowania. Faktem jest ,że kościół dopuszcza małżeństwo ludzi o dwóch różnych płciach, tzn. mężczyzny i kobiety, ponieważ jest to fundament do tworzenia rodzinny. Osoby wybierające życie homoseksualne wybierają życie bez potomstwa. Oczywiście dalszą kwestia jest co jeśli chcą potomstwo wtedy sięgają po osoby trzecie co otwiera inne pytania czy jest to moralne.

ocenił(a) serial na 7
lsd909

W nauce nie tylko orientacja homo, ale również współżycie seksualne osób tej samej płci nie jest grzechem, lecz normalną prawidłową formą realizowania swojej seksualności, zatem nie całe chrześcijaństwo jak błędnie sugerujesz, a pewnie chodzi ci o katolicyzm, który w tym aspekcie jest jak najbardziej homofobiczny. Rózne ideologie religijne zostawmy dla ich wyznawców jak ktoś chce niech sobie je realizuje na sobie samym i w obrębie własnego życia, jednak bez narzucania wszystkim dookoła.

mike__25

Może w nauce homoseksualizm nie jest grzechem ale na pewno nie normalną prawidłową formą realizowania swojej seksualności. Pamiętam czasy podstawówki które przypadały na lata 90 i wtedy nie tylko w szkole, a nawet na każdym jednym programie przyrodniczym było jasno mówione (w tym kanałach takich jak discovery czy national geograpic), że w świecie zwierząt to czy dany gatunek przetrwa zależy od możliwości rozmnażania się. Jeżeli w wyniku jakiekolwiek katastrofy ta możliwość by zanikła, dany gatunek czeka zagłada. Ma to sens bo jak na jednej na wyspie umieścisz 100 homoseksualistów (samych facetów lub same kobiety), a na drugiej 100 osób heteroseksualnych (kobiety i mężczyźni) to na pierwszej wyspie po kilkudziesięciu latach znajdziesz 100 szkieletów, a na drugiej kilkuset osobowe społeczeństwo. Więc w świetle nauki związek/współżycie osób tej samej płci jest dewiacją czyli czymś co odbiega od normy.

"....zatem nie całe chrześcijaństwo jak błędnie sugerujesz, a pewnie chodzi ci o katolicyzm, który w tym aspekcie jest jak najbardziej homofobiczny" Otóż całe chrześcijaństwo ponieważ chrześcijaństwo opiera się na naukach zawartych w biblii, a w biblii np w starym testamencie Bóg przekazując prawa Mojżeszowi wyraźnie powiedział, że w jego oczach jest to obrzydliwe. Tora i koran to odpowiedniki chrześcijańskiego stargo testamentu więc judaizm i muzułmanizm też ma takie samo podejście. Proponuje się dobrze zapoznać z pewnymi faktami zanim na jakiś temat się wypowiadasz. Być może jest jakaś religia która to w pełni akceptuje ale nie chrześcijaństwo bez względu na odłam.

"Rózne ideologie religijne zostawmy dla ich wyznawców jak ktoś chce niech sobie je realizuje na sobie samym i w obrębie własnego życia, jednak bez narzucania wszystkim dookoła."
No widzisz ale to LPG + organizuje np parady gdzie roznegliżowani ludzie tańczą przetaczając się przez miasto. Nie przypominam sobie takich parad organizowanych przez społeczeństwo heteroseksualne. To Ci ludzie próbują penalizować każdą wypowiedź którą uznają za hejt (nie rozumiejąc swoją drogą tego słowa tak samo jak tolerancja). Ja jestem katolikiem nie mniej uważam, że to co kto robi z drugą osobą za zamkniętymi drzwiami to jego prywatna sprawa (poza pedofilią oczywiście która powinna być karana najsurowiej jak się da) byleby nie narzucał swojego stylu bycia drugiej osobie natomiast to właśnie sodomici są obecnie w natarciu i to oni próbują narzucać innym jak mają żyć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Slonx

Sprawdź sobie rozkład ocen na imdb tego odcinka to zobaczysz jak trafia szlag Twoją teorię na temat rozjazdu ocen względem filmweb. Pierwsze odcinki mają ponad 9 a 3ci ma 8 przy czym rozkład ocen pięknie pokazuje że jest za dużo 10tek właśnie przez wątek gejowski + 26% jedynek.

Wolander

To był jak na razie najlepszy odcinek w serialu, bo pokazuje jak może wyglądać życie pary ludzi w realiach postapokaliptycznych. Bardzo dobrze poszerza świat przedstawiony.

Mlodzik91

Już tyle razy ten twój bardzo istotny wątek był poruszany w innych filmach/serialach/grach aż do porzygu i co dalej co to zmienia ?

Zesar_Wielki

A co ma zmieniać? Tak jak napisałem - poszerza świat przedstawiony.

ocenił(a) serial na 8
Mlodzik91

Tylko, że w 3 odcinku ten wątek postapo jest totalnie nierealstyczny. Serio przez 20 lat nasza słodka parka żyje sobie w sielskim miasteczku nie niepokojona przez nikogo (z jednym wyjątkiem). Słabe to było...

Alex303

A to akurat moim zdaniem dość dobrze zostało wytłumaczone. Typowe senne miasteczko na zadupiu wszystkiego, a Bill dodatkowo zadbał o bezpieczeństwo. Wszystko zostało podsumowane w krótkim dialogu z Joelem, że jedynym zagrożeniem są tutaj rabusie, bo Fedra nie dotrze, a zakażeni się nie przedrą przez zabezpieczenia Billa. W odcinku pokazali jakichś sporadycznych szwendaczy i pokazali jeden poważniejszy atak bandytów. Wymienianie wszystkich możliwych incydentów nie miałby sensu, bo byłoby to nudne i nie o tym miał być ten odcinek. Mnie trochę boli, że ludzie tak mocno skupili się na wątku gejowskim i o ile też mam dość podejścia "najważniejsze, aby w serialu upchnąć gejów" to tutaj był on częścią ciekawej historii z bardzo smutnym końcem pośrednio wynikłym z samej pandemii. Sama orientacja Billa też nie została wymyślona do końca przez twórców serialu tylko jest wynikiem domniemania na podstawie kilku szczegółów z samej gry.

ocenił(a) serial na 8
mastique

Też mi tutaj ten wątek gejowski nie przeszkadzał, nie był wciśnięty na siłę, jak praktycznie w każdej produkcji Netflixa. Natomiast nadal mi się nie chce wierzyć, że przez 20 lat nikt im tego miasteczka nie splądrował, kiedy ludzie walczą o każdy kawałek chleba, a tutaj taki urodzaj. Każdy metr kwadratowy kraju byłby przetrząśnięty w poszukiwaniu różnych zasobów, także żywieniowych. A ta pułapki by mało pomogły, jakby jakaś zdesperowana grupa ludzi naprawdę chciała się dostać do środka.

Zesar_Wielki

Ile razu do porzygu oglądaliśmy już apokalipsy zombi jak z pierwszych dwóch odcinków i co dalej co to zmienia?

andand22

Zmienia, a i owszem. Poza tym, to nie są zombie.

Mahone93

"Poza tym, to nie są zombie."
Serio? No co ty?

andand22

W dalszych sezonach TWD też jest poruszany wątek homo,a tak po za co to ma za znaczenie "a bo nie było tego wątku w świecie apokalipsy zombie czy post apo" ? wtf

ocenił(a) serial na 6
Mlodzik91

Mnie ten odciek znużył - obserwując perypetie dwójki gejów właściwie czekałem kiedy w końcu historia dojdzie do momentu gdy nasi głowni bohaterowie do nich dotrą i akcje pójdzie dalej. W momencie gdy odcinek wpadł już w nuty melodramatu (dzień eutanazji) odpuściłem sobie i przewinąłem do momentu pojawienia się Elli i Joela. Sorry ale ja oglądam ten serial z określonych powodów na pewno nie należy do nich gejowski melodramat w kilimach postapo - a tu mi zaserwowano cały praktycznie odcinek z takimi wrażeniami - jak dla mnie ten odcinek to pomyłka.

Wolander

Ja się spodziewałem co najwyżej dłuższej retrospekcji, a dostałem cały odcinek, co okazało się dla mnie niespodziewanie przyjemnym zaskoczeniem.

Wolander

Czyli jak rozumiem, w serialu pojawią się para gejów i od razu mówimy o poprawności politycznej?
Gdybyś napisał, że nie podobał Ci się odcinek bo wolisz nie wiem... wiecej kina akcji, wiekszej ilosci konfrontacji z zarażonymi niż skupianie się na romantycznych relacjach to bym uwierzyła że nie jesteś przewrażliwionym gościem.
I dla Twojego dobra nie radze ogladac dalszych odcinkow bo za chwile pojawia sie w sporej ilosci lesbijskie sceny i o zgrozo trans który na pewno też będzie rozwiniętym wątkiem bo czego sie nie zrobi dla poprawności politycznej :D

Lilianna

Trans to niby kto? Poza pseudo dziewczynka która czuła się chłopcem? :D

Lilianna

A po co się oni pojawili, tylko po to żeby pokazać jakie HBO jest poprawne.

ocenił(a) serial na 8
Wolander

Zawsze możesz przełączyć na Siegala

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
Wolander

Otóż to. Sam bym tego lepiej nie ujął.

ocenił(a) serial na 6
Wolander

Dobrze podsumowane.

ocenił(a) serial na 9
Wolander

Patrzysz bardzo płytko na ten odcinek, przecież końcówka dobitnie pokazuję początek zmiany postrzegania przez Joela Ellie, bo Bill nie potrafił ochronić Franka, co próbował robić przez całe te 20 lat pokazane w tym odcinku.

ocenił(a) serial na 9
Wolander

Lepiej bym tego nie ujął

ocenił(a) serial na 8
Slonx

Poruszony wątek moim zdaniem za wiele nie wnosi. Dużo bardziej bym wolał rozbudowany wątek z Tess zamiast tego. A pominięcie spotkania Ellie z Billem na duży minus

ocenił(a) serial na 6
Fabianesko212

O właśnie...

ocenił(a) serial na 9
Fabianesko212

Właśnie, świetnie - że pokazali od innej strony rozbudowanie historii Billa i Franka. A te dogryzki i oczko dla graczy zostało puszczone przez czytanie listu przez Elllie.

Slonx

To ze ktos nie ma ochoty ogladac przez godzine dymajacych sie kolesi i ich rosterek nie znaczy ze jest homofobem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones