The Last of Us (2023)
The Last of Us: Sezon 1 The Last of Us Sezon 1, Odcinek 3
Odcinek The Last of Us (2023)

Do ostatnich dni

Long, Long Time 1h 15m
6,8 11 103
oceny
6,8 10 1 11103
The Last of Us
powrót do forum s1e3

Gej = spadek ocen, bo homofoby przecież nie mają nic przeciwko gejom, poza tym, że tacy ludzie istnieją xd

ocenił(a) serial na 6
Slonx

spadek ocen, bo to po prostu kiepski i bezcelowy odcinek

lasic

Ja daje 9/10, odjalem jeden punkt za przerwanie sceny łóżkowej

Daniel_Kolodziejski

To i tak bardzo ulgowo potraktowałeś ten odcinek ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
j0hny21

Twój tata

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
j0hny21

skończ szczekać gościu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
zdrojewski

A kto i w jaki sposób "narzuca" ci swoją odmienność?

ocenił(a) serial na 9
j0hny21

Krypto gej, bo scena łóżkowa odbiera mu męskość!!! A czemu nie hejtujesz tak mocno "lewicowej" świadomej eutanazji? xD

Daniel_Kolodziejski

Biedactwo, ale za to jakie masz pole do popisu w pamięciówce!

devo78

wali to on pamięciówe, pod gejowskie sceny

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Daniel_Kolodziejski

Danielu Od rana śledzę Twój wpis i czekałem no tą gównoburze. Jedyny post który mnie nieźle rozbawił. Brawo za takie pokłady ironii.

mojarybka35

Czyli jednak da się zrozumieć ten komentarz, cieszę się.

Daniel_Kolodziejski

I co nie otrzepałeś się !!! Truskaweczko

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
lasic

Najlepszy odcinek sezonu na warstwie emocjonalnej i artystycznej

ocenił(a) serial na 6
jakub_91

Tak, zgadzam się. Polecam szczególnie fanom Pierścionków Władzy. Historia na podobnym poziomie, scenarzyści mogą sobie pozazdrościć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lasic

Dla mnie ten odcinek jest jak na razie najlepszy, 9/10

lasic

I słabo zrobiony...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 6
Slonx

A może po prostu dla wielu ten odcinek będzie nużący. Przez godzinę na potrzeby poprawności politycznej eksploatuje się wątek który spokojnie można było zawrzeć w 15-20 minutach. Cała akacja siadła - głowni bohaterowie są tylko dodatkami w tym odcinku i z punktu widzenia całej historii de facto wątek poboczny który mógłby nie istnieć. Nasi główni bohaterowie docierają do pewnego miejsca uzupełniają zapasy i jadą dalej....a tu mamy cała epopeję randomów. Przez dwa odcinki serial buduje napięci i tempo by w trzecim to wszystko zadusić - dla mnie strzał w kolano twórców.

ocenił(a) serial na 10
Wolander

Tak, wiadomo że jak na imdb trzeci odcinek nie odbiega ocenami od dwóch pierwszych, a na polskim filmwebie tak, a różnica między odcinkami jest przede wszystkim taka, że zamiast miłości do ojczyzny pojawiła się do drugiego mężczyzny, to akurat polscy widzowie dostrzegli dużo słabych rzeczy, zaś zagraniczni wciąż są zaślepieni poprawnością polityczną i boją się wcisnąć niższą ocenę, bo jeszcze zabierze ich policja lgbt.

Polskie homofoby byłyby bardziej śmieszne, gdyby przez nich nie cierpieli niewinni ludzie, ale to temat na inną rozmowę.

ocenił(a) serial na 6
Slonx

Pamiętaj - jak następnym razem obejrzysz nudny odcinek ale będą tam geje to musisz dać 10 - przecież jesteś taki nowoczesny i na imdb tez by dali 10, a to takie ważne by nie odstawać od głównego nurtu nieprawdaż:-)

Wolander

Zabawne że sugerujesz że ktokolwiek daje 10 tylko za to że odcinek jest o gejach podczas gdy jest dokładnie odwrotnie i masa ludzi wyłącznie dlatego daje 1 xD

ocenił(a) serial na 7
_Martyn_

wyciągasz dane z dupy i je opierasz na swoich niekoniecznie zgodnych z prawdą wnioskach. Pytałeś tą masę ludzi? Kupa a nie pytałeś. W czterech literach mam czy tam były geje, lesby, czy transy. Odcinek był nudny, zwolnił dobre tempo, niepotrzebny i to dlatego ma słabsze oceny, ale nie, ty tu musisz wysnuć teorię o wielkich polskich homofobach i rzucaniu kamieniami w każdego innej orientacji. Wiedz, że poza tą twoją wioską w lubuskiem, ludzie są całkiem normalnie nastawieni do normalnych homoseksualistów, a że ty musisz się ukrywać przed Mietkiem spod wioskowego sklepu, to już twój problem. Mietek na pewno nie ogląda tego serialu.

obstawpojare

Tylko, że nie był nudny i jak najbardziej miał sens.

Pokazanie historii ludzi, którzy nawet w tak okrutnym świecie potrafili razem ochronić się nawzajem i przeżyć razem długie i szczęśliwe życie jest istotne dla całości.

Dodaje większego ładunku emocjonalnego śmierci Tess, pokazując jak mogły potoczyć się jej losy z protagonistą. Pokazuje, że nawet w kończącym się świecie jest możliwe przeżyć w miarę normalne i bezpieczne życie co zapewne będzie kontrastować z losem bohaterów. Dodaje też motywacji Joelowi żeby chronić Ellie wiedząc, że ta dwójka dla najważniejszej dla nich osoby zrobiła wszystko.

Oczywiście najwięcej wartości jest tu po prostu w opowiedzeniu tej pięknej historii o znalezieniu szczęścia nawet w takich okolicznościach, ale to tylko dodania wartość serialu, która będzie wybrzmiewać tym lepiej im więcej tragedii zobaczymy w przyszłości. Tego typu akcenty są ważne jeśli naprawdę ma w nas uderzyć coś przykrego później.

I śmiesznym jest sugerowanie, że większość negatywnych ocen to nie homobiczni ludzie dający ujście swojej nienawiści i frustracji. Niestety tacy ludzie wciąż istnieją i zawsze będą na miejscu żeby krzyczeć jak bardzo uraził ich dany serial.

Ale to akurat tylko dowód, że ten odcinek był świetny i zrobił to co miał zrobić.

ocenił(a) serial na 10
WielkiMou

Dla ciebie może i nie był nudny, to nie znaczy że dla innych nie może być. Historia tych dwóch gości spoko, ale za długa. W ponad godzinnym odcinku mogliby na spokojnie zamknąć tą historię w 20 min, a resztę odcinka dać nam głównych bohaterów. Bo wrzucenie wątku romantycznego do produkcji o apokalipsie jest spoko, ale tutaj ten wątek nie był tylko wrzucony, a wręcz zajął miejsce głównej historii, po którą tutaj przyszedłem. I oczywiście, jeśli komuś się to bardzo spodobało, to znaczy, że reżyserzy zrobili dobrą robotę. Dla mnie osobiście wątek miłosny był za długi w tym odcinku i zatrzymał całą historię zostawiając u mnie niedosyt głównych bohaterów.

Podsumowując, wątek romantyczny homo czy hetero, nie ma dla mnie większego znaczenia, jeśli chcą dawać do każdej produkcji lgbt, to spoko. A jeśli ten wątek zacznie być nużący to też tak go ocenię, bez względu jakich płci była dana para.

A na dowód tego, że odcinek mi się po prostu nie podobał, a nie jestem homofobem mogę powiedzieć tyle, że Sense8 to mój ulubiony serial, oglądałem go już pięć razy i chyba obejrzę jeszcze raz na dniach. A jak nie wiesz co to za serial to polecam, tam lgbt to nie wątek, a coś bardzo istotnego w danym świecie.

_Martyn_

Nieprawda, ja dałem 3

_Martyn_

Akurat w przypadku takich typów jak Slonx to bym się wcale nie dziwił, że może w ten sposób oceniać.

Wolander

Dokładnie. Jak nie dasz 10 to jesteś homofob.

ocenił(a) serial na 1
Slonx

a chociaż wszedleś na IMDB? Bo tam mocno odbiega od 1 i 2 odcinka, po prostu porażka, nic nie wnosi do serialu/do głównych wątków.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Slonx

Co z wami tęczakami jest nie tak, że dla was każdy, kto w czymś z wami się nie zgadza, od razu jest degeneratem, homofobem czy innym naziolem?

Nabongodonozor

W psychologii nazywa się to projekcją.

Mavelius

W czasach mojej podstawówki nazywało się to inaczej, mianowicie "każdy Polak mówi o sobie";]

ocenił(a) serial na 6
Mavelius

Zwróć proszę uwagę, że dziedzina sfeminizowanej w Polsce psychologii, nie cieszy się zbytnią estymą. Mało poważana i zbyteczna profesja. Osobiście równań te osoby z wróżbitami, astronomami i bioenergoterapeutami.

Swir

Chodziło Ci zapewne o astrologów, a nie astronomów. Ja nie darzę zbytnim szacunkiem nie samej dziedziny, a zawodu. Wg mnie po prostu większość osób, która do niego się pcha się do niego nie nadaje. Mówi się, że większość kobiet wykonujących ten zawód sama miała jakieś zaburzenia już przed rozpoczęciem edukacji w tym kierunku. Moje obserwacje to potwierdzają. Poza tym sama psychologia jako dziedzina opisała trafnie pewne mechanizmy, którymi kierują się ludzie.

ocenił(a) serial na 9
Mavelius

mówi sie? mówi sie ze blondynki to idiotki, mężczyźni to zdrajcy a ameryka to najlepszy kraj na swiecie, jakieś badania na poparcie tego czy tylko uprzedzenia?

Byczqu_fw

To nie są uprzedzenia, tylko zwyczajne doświadczenia. Poza tym napisałem, że to moje obserwacje. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Chciałeś zabrzmieć mądrze, a wyszło...

ocenił(a) serial na 9
Swir

astronomow? chciales zabrzmiec madrze a wyszlo...

Slonx

Miłość do czego/kogokolwiek nie ma tutaj znaczenia. Odcinek nic nie wniósł do serialu, był zwykłym zapychaczem i gdyby dotyczył par hetero, cyborgów czy nawet ślimaków byłby dokładnie tak samo miałki ,pseudo-wzniosły i pełny patosu. Odcinek o sielance kochanków, który tylko nudził i nie posunął akcji w jakimkolwiek kierunku. To ty tak naprawdę zaczepiasz i stygmatyzujesz ludzi którym ten odcinek się nie podobał lub podobał mniej od poprzednich, nazywając ich homofobami. Natomiast to ,że seriale zwłaszcza te z USA starają się usilnie przemycać wątki "poprawnie ideologiczno-polityczne" w swoich wytworach to zupełnie inna kwestia.

ocenił(a) serial na 1
Slonx

Komentarz z IMDB:
"This episode was one of the greatest episodes of television in recent memory. That's why it's so sad to see it getting so much hate simply for having gay characters. 8.3 rating is ridiculous when the previous episode had 9.3.

The acting and directing was phenomenal. It had an incredible bittersweet ending and also worked as an self contained story, while at the same time staying faithful to the game. Bill and Frank were also gay in the game which it seems a lot of people didn't pick up on.

The world has sadly gotten way more homophobic in recent years due to the increase in anti-LGBTQ Propaganda on right-wing news channels, like Fox News."


Kopiujesz narrację zza oceanu, musisz się bardziej wysilić aby "dowalić" tym "polskim homofobom" xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones