PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236095}

Zaklinacz dusz

Ghost Whisperer
7,3 30 956
ocen
7,3 10 1 30956
Zaklinacz dusz
powrót do forum serialu Zaklinacz dusz

Dział z pytaniami;)

użytkownik usunięty

Zakładam ów temat,gdzie będziecie mogli znaleźć odpowiedzi na męczące was pytania.
Macie możliwość zadać pytanie w każdej dziedzinie dotyczącej tego serialu:Ghost Whisperer.(np. o zawiłej fabule,soundtrack,aktorzy gościnni oraz co wam jeszcze przyjdzie na myśl).
Postaram się wypowiadać/odpowiadać na wasze pytania,niezwłocznie z bardzo dokładną odpowiedzą na dany temat.
Zapraszam całą tutejszą społeczność do dyskusji.
Życzę miłych pomysłów i wspaniałego dnia;)
Pozdrawiam;)

Ja z seriali bardzo lubię "Gdzie pachną stokrotki". Krótki, dwa sezony, a bardzo miły dla oka. "Po tamtej stronie" stary, paranormalny, świetny. "Szpital Królestwo" też dosyć stary i ciutkę straszny, ale mi się podobał. Poza tym rzadko oglądam inne seriale, bo są głupie po prostu.

ocenił(a) serial na 10

Czy Sam/Jim odnajdzie Nikki?

użytkownik usunięty
julita4433

UWAGA SPOILER
Pod koniec 12 odcinka IV sezonu NIkki pojawi się w momencie,gdy Jim i Melinda wrócą z podróży. NIkki zagości kolejny odcinek i wróci do swojego domu. Otworzy to furtkę dla Melindy i Jim'a .;)

ocenił(a) serial na 6

czy ta czarna murzynka w białej sukni jest po dobrej stronie mocy ;> ? jest ona damskim odpowiednikiem obserwatora z fringe ?

użytkownik usunięty
kamil665544

Obserwatorzy to grupa earthboound spirits/duchów.które w celu odpokutowania swoich występków pomagają oni Melindzie i reszcie zrozumieć czym naprawdę jest księga,cienie i świecąci. Najpierw tylko obserwują poczynania zaklinaczki duchów,następnie dają im rady i ostrzeżenia a nawet ingeruje w świat żywych(co jest zakazane dla obserwatorów).
Można powiedzieć,że obserwatorzy są w słudze światła tak samo jak Melinda Gordon i inni zaklinacze dusz.;)
P.S Oglądałem tylko kilka odcinków Fringe (bardzo ciekawy serial-przypominał mi fenomen z Archiwum X tylko z lepszymi efektami specjalnymi). Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć,czy jest on odpowiednikiem z Fringe'a ;)

ocenił(a) serial na 6

spoko ,dzięki za wyjaśnienie :P

we fringe obserwatorzy tez tylko mieli patrzeć ale się oczywiście ingerują w niektóre sprawy co jest zakazane :] w każdym odcinka jest schowany jeden łysy pan w garniturku z kapeluszem xD

użytkownik usunięty
kamil665544

Nie ma sprawy od tego tu jestem;d
Co najciekawsze prawie w każdym serialu,w którym pojawił się motyw z obserwatorami zawsze się znajdzie jedna osoba,która nagina określone reguły bądź zasady rządzące danymi realiami świata przedstawionego.

ocenił(a) serial na 6

żeby serial był ciekawszy xD czemu mam wrażenie że zawsze jesteś online ? ;p

użytkownik usunięty
kamil665544

Mam włączone powiadomienia na gadu-gadu;)

ocenił(a) serial na 6

no pacz wariata ;p

użytkownik usunięty
kamil665544

Normalność jest przereklamowana xD

Mam jedno małe pytanko :D Jak nazywa się odcinek kiedy oni wyjeżdżają na ślub koleżanki i tam jest duch takeigo małego chłopca , który umarł jak ta koleżanka byla mała i teraz ją dręczy.Wtedy też umiera jej mąż . ... :D Proszę o pomoc :D

bysiaa

A i jeszcze jedno będą jeszcze kręcić . ? :D

użytkownik usunięty
bysiaa

Wyżej odpowiedziałem już na prawie takie samo pytanie ;)
"Od dawna krążą spekulację,że produkcja dalszego sezonu Ghost Whisperer została anulowana tylko dlatego,że była ona w pół produkcji ze stacją NBC. Stacja CBS wykupiła wcześniej całkowite prawa do 6 sezonu serial Medium(produkcja NBC'ej konkurencyjna dla Ghost Whisperer). Te dwie produkcja-Ghost Whisperer oraz Medium stały pod znakiem zapytania. Jednak zdecydowano się na produkcje sezonu VII Medium (13 odcinki).Choć oba seriale posiadały równoważną wartość oglądalności itd. dlatego nie mogę pojąc dlaczego nie odratowali rodzimej produkcji (czyt. Ghost Whisperer).
Pozdrawiam i miejmy nadzieję,że pewnego dnia znów spotkamy J.L.Hewitt(Melindę) na szklanym ekranie;)"
Życzę miłego wieczoru;)
Pozdrawiam,Mateusz;)

użytkownik usunięty
bysiaa

Odcinek o który pytasz to odcinek 6 IV sezonu.

Oglądam ten serial od czasu do czasu, więc nie jestem na bieżąco z fabułą ;)
O co chodzi z tym Samem i jej mężem? Sam stracił pamięć, jej mąż zginął. Ale nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, bo nie nie mam niestety za bardzo czasu żeby oglądać wszystkie sezony od początku teraz. (choć kiedyś na pewno obejrzę, bo serial jest świetny ;) )

użytkownik usunięty
shiningstar09

Należy zaznaczyć,że Jim wstąpił w wakujące ciało Sam'a(który już przeszedł na tamtą stronę) w chwili,gdy dokonywano reanimacji. W momencie nadania impulsu elektrycznego przywrócono akcję serca,a sprytny Clancy to wykorzystał i wstąpił w "żywe" ciało. Jednak pamięć komórkowa aż do 18 odcinka walczy z pamięcią Jim'a.
Przez cały sezon IV będą się pojawiać u Sam/Jim'a namiastki wspomnień, na początku to będzie bardzo silne uczucie do Melindy(wrażenie,że znali się bardzo dobrze,że może jej zaufać,że jest najważniejsza), umiejętnie udzielenia I pomocy, aż do powrotu całej osobowości i wspomnień Jim'a. Jim Clancy powróci w 18 odcinku sezonu IV i tak pozostanie do końca serialu.

To już wszystko jasne. Dziękuję bardzo! ;))

ocenił(a) serial na 6

jak to jest z wizjami Melindy ? To duchy jej to pokazują po dotknięciu przedmiotu czy ma moc jak Phoebe z Charmed ?

co do 4x15 to jakim trzeba być pustakiem żeby chcieć dostać się do takiego 'bractwa' ...

użytkownik usunięty
kamil665544

Melinda otrzymuje wizję od duchów,gdyż one wysyłają jej w formie energii informacje/własne przeżycia. Dar Melindy wzrósł na silę w II sezonie i od tamtej pory doświadcza wizji poprzez inny element posiadający wystarczająco energii. Czasem jest w stanie wywołać wizję(jak w III sezonie odc"Unhappy Medium) oraz czasem bez zgody ducha jak w V sezonie.

Czy Jim będzie pamiętał, że był Sam'em?

użytkownik usunięty
KeiChan

Jim wróci do świadomości przed śmiercią, Będzie pamiętał wszystko do momentu jak go karetka zabrała do szpitala. Sam Jim przyznał,że żałuję,że nic nie pamięta z tego jak był duchem i jak wstąpił w ciało Sam'a. Wszystko wróci do stanu poprzedniego przed jego pogrzebem.

Oł, szkoda. Dziękuję bardzo ;)

użytkownik usunięty
KeiChan

Nie ma sprawy;)
Jestem pod wrażeniem ilości postów w tym temacie. Cieszę się z zainteresowaniem serialem;)

ocenił(a) serial na 6

zainteresowanie jest bo tvn 7 wreszcie zaczął zaklinaczkę nadawać ,i to nawet 5 sezon !!! (nie będę musiał ściągać a zostało mi w sumie 29 odc)

ps jestem ciekaw jakiej słuchasz muzyki :P ?

użytkownik usunięty
kamil665544

Przepadam za rock'iem alternatywnym z mocnym pazurem. Czasem mam słabość do łagodnych alt music;). Moja ulubiona piosenka to Blue October-say it oraz Angus&Julie Stone-For you.

ocenił(a) serial na 6

obstawiałem rock :P ale bardziej w kierunku pop/punk rock xD

co do piosenek to posłucham z ciekawości :}

użytkownik usunięty
kamil665544

Nie znoszę pop i wszelakie je hybrydy. Do dziś zapamiętam dzień, kiedy usłyszałem jak dokonali karygodną zbrodnie: popowy cover The Cranberries-Zombie. Co jak co,ale to powinno być karygodnie karane. Zniszczyć taką dobrą piosenkę: nie rozumiem,kto mógł na ten pomysł wpaść.;)

ocenił(a) serial na 6

jeśli covery to tylko screamo ;P jak np.e.t katy perry ,o wiele lepiej się słucha :)

co do piosenek to za wolne jak dla mnie, wole tego typu:The Devil Wears Prada - HTML Rulez D00d ^^

użytkownik usunięty
kamil665544

Typowe scream'owy rock(nawet mi podeszła piosenka), z tego gatunku słuchałem tylko zespołu Eyes set to kill ("Darling","The hollow","Yhe world outside") oraz Escape the fate("The day I left the womb", "Something").
Do dziś słucham pierwszego albumu Linkin Park (a najbardziej przypadł mi do gustu "Crawling", "The faint").

ocenił(a) serial na 6

Darling jak najbardziej w moim klimacie,już pobrane na kome :P szkoda że Zaklinaczka nie leci w weekend'y :/

użytkownik usunięty
kamil665544

Widzę,że zmieniłeś avatar. To o tym obserwatorze wspominałeś z Fringe?
I tak Was rozpieszczają emisją serialu od poniedziałku do piątku. Poniedziałkowy i wtorkowy(przyszły) odcinek to jeden z moich ulubionych odcinków z IV sezonu.

ocenił(a) serial na 6

tak między innymi o tym (jest ich z 12) ;)

użytkownik usunięty
kamil665544

Z ubioru przypomina Romano z Zaklinacza Dusz;)

ocenił(a) serial na 6

wstyd się przyznać ale już go zapomniałem ;P tą czarną ze sklepu też xD

użytkownik usunięty
kamil665544

Kolekcjoner dusz,który pojawił się w I i II sezonie.
Mi to dziś brakuję Andrea przy Melindzie. Przyjaźń między nimi dwiema była w jakimś stopniu wyjątkowa.

ocenił(a) serial na 6

o Andrea <my memory> xD 1 sezon -kiedy to było :> muszę lecieć nq

użytkownik usunięty
kamil665544

Moje top sezonów to:
-I sezon
-II sezon
-IV sezon
-III sezon
-V sezon.
Każdy z nich ma odmienny klimat;)

ocenił(a) serial na 6

poniedziałkowy był dla mnie nudny ale za to dziś był świetny ;D plus ta scena "mów mi Jim" ^^

tylko teraz wychodzi na to ,że jakby Sam odrazu zanurzył głowę do wiadra z wodą i trochę przytrzymał to by wyszło na to samo <roftl>

użytkownik usunięty
kamil665544

Ten odcinek jest moim ulubionym,napędza strachy,wzrusza i pod koniec odcinka zostajesz z łzami ze szczęścia.
Najbardziej do gustu przypadł mi dialog:
"Mel: Jak chcesz abym się do Ciebie zwróciła?
Jim: Mów mi po imieniu,Mel. Po prostu Jim.
Mel: Jim wróciłeś!
...........
Mel: Poczekaj tu na mnie chwilę.
Jim: Kolejny duch?
Mel: Wiesz,jakie to może być pokręcone".
Kontrast pomiędzy Sam'em a Jim'em przedstawił męża jeszcze w lepszym świetle. Te cały powrót wspomnień,gdyż Sam/Jim przeżył śmierć kliniczną (zginęła pamięć komórkowa) była wzruszająca.

ocenił(a) serial na 8

Dzisiejszy tvnowski odcinek: Kogo Jim widział w lustrze? Poweiedział "To teraz tak wyglądam" . Przecież cały czas gra go ten sam aktor...
Oświećcie mnie, może czegoś nie mogę zaskoczyć. Oglądam ten serial naprawdę od niedawna, nie dłużej niż 2 tygodnie

ocenił(a) serial na 6
mina82

wszyscy go widzą jako Sama ,tylko Melinda (i my dla ułatwienia) jako Jima :P

użytkownik usunięty
mina82

UWAGA SPOILERY
Jim wstąpił(wcielił się) w wakujące ciało opuszczone już przez duszę Sam'a(przeszedł na tamtą stronę). Melinda ze względu na swój dar(jak póżniej ich dziecko) będzie w stanie widzieć postać Jim'a zamiast ciała Sam''a (oraz dlatego,że byli oni pokrewnymi duszami). Do końca serialu Jim'a Clancy będzie grał David Conrad. W 18 odcinku IV sezonu Jim odzyska całkowicie pamięć i osobowość (powrót Jim'a)-bardzo wzruszająca scena.;) Jim w imię miłości zaryzykował wszystko aby wciąż być z Melindą (opłaciło się).
Wg mnie tylko Melinda i Aiden są w stanie widzieć twarz Jim'a. (również w V sezonie),ze względu na to jakie oboje dzierżą ten sam dar oraz bliskość dusz Jim'a do Melindy i ich dziecko. Jak już wcześniej napisałem; "Moim skromnym zdaniem(mam taką małą teorię),ze względu na to,iż wstąpienie to wakującego ciało jest bardzo energochłonne dla ducha,to przez te pierwsze chwile,duch Jim nie był w stanie wywołać u Melindy silniejszej wizji,z upływem czasu zregenerował siły i walczył z pamięcią komórkową Sam'a(co nuż były wspomnienia,silne uczucie do Melindy,o bólu w ramieniu,wiedza o I pomocy). Jakby nie ta wyprawa pod wodą w 18 odcinku IV sezonu ( i nie omal śmierć przez utonięcie oraz uderzenie w głowę) pamięć komórkowa by nie znikła. Wówczas cała świadomość JIm'a wróciła wraz ze wspomnieniami,teraz całą energię poświęcał podświadomie na tego rodzaju wizje.".

ocenił(a) serial na 8

Dziękuję.

mina82

kamil665544 dobrze wyjasnione:-) bo tak sobie mysle jak to mozliwe ze Sam patrzy na zdjecie meza Melindy i nic, a przeciez tak samo wyglada jak Jim! przyznam ze wkurzalo mnie ale w sumie skoro Melinda widzi Jima twarz a inni widza twarz Sama to wszystko zmienia:-D i jest jasne w koncu ogarnelam to heh

użytkownik usunięty
mina82

Nie ma sprawy;)
Mam nadzieję,że rozjaśniłem Ci te zjawisko.
Kolejny plus dla Ghost Whisperer,że nic nie jest podane na tacy. Widz,musi skojarzyć fakty ze wszystkich odcinków,sezonów i sam rozwikłać przyczynę takich a nie innych zjawisk;)
Pozdrawiam,Mateusz.

Zaczęłam oglądać GW od początku i interesuje mnie końcowa piosenka z odcinka 9 2 sezonu.
nie mogę dojść do tego co to za kawałek, niestety trackID w moim telefonie też tego nie rozpoznaje.
czy wie ktoś może jak ona się nazywa ?

użytkownik usunięty
replace_

W odcinku 2 II sezonu można usłyszeć takie utwory jak:
-Running Away w wykonaniu Midnight Hour,
- Until Yesterday w wykonaniu JC Chasez ,
Mam nadzieję,że któraś z tych powyższych piosenek jest twoją szukanym utworem (upieram się przy Running Away).

dokładnie tak ; D


wielkie dzięki ; )

ocenił(a) serial na 9

Potrzebuję tytuły 2 piosenek z serialu:
1. Kiedy Sam jest w sklepie z rowerami (odc. 18, s.4)
2. Kiedy Melinda i Jim są na USG (chyba odc. 20 s.4, ale pewny nie jestem)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones