PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236095}

Zaklinacz dusz

Ghost Whisperer
7,3 30 956
ocen
7,3 10 1 30956
Zaklinacz dusz
powrót do forum serialu Zaklinacz dusz

Dział z pytaniami;)

użytkownik usunięty

Zakładam ów temat,gdzie będziecie mogli znaleźć odpowiedzi na męczące was pytania.
Macie możliwość zadać pytanie w każdej dziedzinie dotyczącej tego serialu:Ghost Whisperer.(np. o zawiłej fabule,soundtrack,aktorzy gościnni oraz co wam jeszcze przyjdzie na myśl).
Postaram się wypowiadać/odpowiadać na wasze pytania,niezwłocznie z bardzo dokładną odpowiedzą na dany temat.
Zapraszam całą tutejszą społeczność do dyskusji.
Życzę miłych pomysłów i wspaniałego dnia;)
Pozdrawiam;)

użytkownik usunięty
pawelecki96

1.No Place To Go w wykonaniu For All The Drifters (18 odcinek IV sezonu)
2.Sweet and Low w wykonaniu Augustana choć nie jestem do końca pewny czy ten utwór masz na myśli.(20 odcinek IV sezonu)

ocenił(a) serial na 9

Dzięki!!!

ocenił(a) serial na 10

Melinda nie widzi twarzy Jim'a tylko Sama mówi tak temu psychologowi ,który jej pomaga, kiedy Jim/Sam jest w szpitalu po wypadku :D

ocenił(a) serial na 10
julita4433

mówi tak ,, Ja widzę tego samego mężczyznę co ty w ogóle nie podobnego do Jim'a" tak mniej więcej heh :)

użytkownik usunięty
julita4433

Na początku Jim nie był w stanie wysyłać/wywołać u Melindy wizji. Był zbyt słaby po tym jak wstąpił ciało w Sam'a(taki proces jest strasznie energochłonny). Dopiero po jakimś czasie Jim zebrał się w siły i zaczął walczyć z pamięcią komórkową Sam'a oraz przesyłać Melindzie wizje własnego wizerunku.

ocenił(a) serial na 10

Aha tak to jest hehe :D
Skąd ty to wszystko wiesz? heh :P

użytkownik usunięty
julita4433

Do wszystkiego doszedłem poprzez dedukcji wszystkich faktów,sytuacji i prawa rządzącym w świecie Melindy. Po kilku seansach sam dochodzi człowiek do konkluzji. Poza tym lubię dochodzić do prawdy własnymi siłami,więc cenie sobie jeszcze ten serial bo nie wszystko jest podane na złotej tacy i człowiek musi się domyślić;)
Pozdrawiam,Mateusz;)

ocenił(a) serial na 6

czy Eli będzie z Zoe :P ?

użytkownik usunięty
kamil665544

Nie tego pytania się spodziewałem;)
Zoe po namowie Eli przejdzie na tamtą stronę jak jej uświadomi,że już nie musi chronić księgi. Eli przejmie jej obowiązki,trzymania księgi w bezpiecznym i tajemnym miejscu.

ocenił(a) serial na 6

narazie nic z tego nie rozumiem ,wrócimy do tematu po dzisiejszym odcinku :P

użytkownik usunięty
kamil665544

Wybacz nie potrzebnie Ci zaspoilerowałem dzisiejszy odcinek(nie orientuje się zbytnio na jakim jesteście etapie z Zaklinaczem Dusz).;)

ocenił(a) serial na 6
kamil665544

już rozumiem ;d ta dziewczynka bez twarzy to była tylko dla klimatu czy to ma jakiś głębszy sens ? i czy Eli czyta sie 'ilaj' bo tak mówią do niego zawsze xD ?

ocenił(a) serial na 6
kamil665544

ale ten filmweb debilny =,=' jedyny portal w którym nie da się edytować,skasować ani wziąć w tagi spojler :|

< duży spojler> jak coś

"Melinda rodzi syna, który również posiada dar widzenia duchów. Z jedną istotną różnicą, która będzie miała daleko idące konsekwencje." co ta za różnica ? ten obserwator mówił że będzie miał większą moc od melindy...

użytkownik usunięty
kamil665544

UWAGA DUŻY SPOILER NA CAŁY V SEZON
Wizje pochodziły od ciemnej strony, miały na celu wystraszyć Melindę i zmusić ją do nie przeprowadzenia duchów na tamtą stronę. Dziewczynka miała za zadanie zasiać u zaklinaczki duchów ziarno wątpliwości. Melinda bała się o swoje nienarodzone dziecko,że poprzez swoje możliwości będzie kolejnym celem dla ciemnej strony-cieni i kolekcjonerów dusz(jak Romano) oraz negatywnych dusz,nie wspominając o Gabrielu Moim zdaniem dziewczynka miała symbolizować Księgę Zmian,gdyż pozostawiona bez opieki i nadzoru może stać się kluczem do przegranej. Melinda niestety nie znając płci dziecka wysunęła wniosek,że to jej potomkini/potomek jest zagrożony. Księga jest wytworem święcących. Aiden ze względu na to,że dar rośnie z każdym pokoleniem a Melinda dotychczas jest najpotężniejszą jasną duszą-zaklinaczka dusz(zrodzona z dwóch zaklinaczy Beth Gordon i Paula Eastrmana) dzierży dar nie tylko widzenia earthbound spirits ale również Cieni i świecących. Jest kluczem do ostatecznej bitwy pomiędzy tymi dwoma siłami. Aiden również jest empatą,wrażliwcem. Ze względu na to,że pomiędzy Melindą i nim jest wyjątkowa więź. Mel jest w stanie (otrzymuje wizje od niego) w wyjątkowych sytuacjach korzystają tzw. łączności intuicyjnej-wizyjnej. Mel odbiera od niego wizje (dot. żywych i jak zmarłych-sam Aiden na początku nie będzie pamiętać tych "wyjątkowych" snów i wizji na jawie). Można odważnie postawić taką hipotezę,że Melinda jest również w stanie dzięki synowi widzieć Cienie i świecących.
Eli wymawia się w przybliżeniu "Ilaj".

kamil665544

(nie czytałam tego spojlera jak coś, nie chcę sobie psuć przyjemności)

Dlaczego w V sezonie nie pojawia się już sklep Melindy? Wyjaśniała coś w którymś odcinku?

użytkownik usunięty
Invisse

Co masz dokładnie na myśl,że sklep nie pojawia się V sezonie?
W V sezonie pojawia się sklep Melindy. Dużo scen jest związane ze sklepem z antykami. W I odcinku był on zepchnięty na margines ale w dalszych odcinkach V sezonu sklep wciąż jest jednym z wielu miejsc,gdzie rozgrywa się akcja.
Rozumiem Cię,w moim przypadku dopiero jak obejrzę wszystkiego odcinki serialu to dopiero wchodzę na jakiekolwiek fora dyskusyjne i oglądam filmiki na youtube. Nie cierpię psuć sobie frajdy z oglądania poprzez spoilery. Strasznie wczuwam się w jakąś postać w serialu i wolę być zaskoczoną i zdeptany emocjonalny niż oczekiwać pewną scenę,gdyż wyczytałem to z jakiegoś postu;)
Pozdrawiam Mateusz;)

ocenił(a) serial na 6

a ja kocham spoilery :D co do V sezonu to jakiś słaby,nudnawy ; nie czuje tego klimatu z poprzednich sezonów i to pójście na łatwiznę 'pięć lat później' (a tylko aiden się zmienił wizualnie)...

użytkownik usunięty
kamil665544

Szczerze mówiąc, doceniłem V sezon dopiero po szóstym odcinku;) W życiu Melindy nadeszła ogromna zmiana: narodziny dziecka. U każdego pojawienie się potomka zmienia życie. Przetrwaj kolejne odcinki a się wciągniesz i odczujesz klimat z II sezonu;)

Właśnie, bohaterowie w ogóle się nie zmienili - ciężko mi uwierzyć, że choćby jedno z nich przez pięć lat nie zmieniłoby fryzury :))

Miałam na myśli dotychczasowe odcinki na tvn7, minęło kilka a sklepu niet, to się zaniepokoiłam :)

użytkownik usunięty
Invisse

Mogę się mylić ale sądzę,że Melinda wróciła do czarnego koloru włosów, a Jim zapuścił kolejny raz włosy.
Zapewniam Cię,że sklep się będzie pojawiał w dalszych odcinkach V sezonu.

ocenił(a) serial na 10

Czy pojawi się jeszcze Rick Payne w Zaklinaczce duchów?

użytkownik usunięty
julita4433

Ze względu na napięty grafik Jay Mohr Rick Payne po IV sezonie nie zagości dalej w Zaklinaczu Dusz.

ocenił(a) serial na 10

możesz mi jeszcze opowiedzieć mniej więcej co działo się w trzech odcinkach 5 sezonu po tym jak Mell urodziła syna i odprawiła ducha kobiety (kobieta ta myślała że syn Melindy jest jej synem ponieważ wszedł w niego duch syna tej kobiety). To był chyba 3 odcinek V sezonu ale nie jestem pewna z góry dzięki :)

użytkownik usunięty
julita4433

Mam ciężkie pióro ale postaram się krótko nakreślić Ci fabułę między tymi trzema odcinkami.
1- Księga zmian wyznaczyła dokładny dzień porodu(Melinda sądziła,iż umrze przy porodzie,ponieważ księga posiadała wszystkie daty śmierci jej bliskich Andrea'ę, Jim'a itd.)na 25 września o 23:49, Aiden na początku nie oddychał (dzielił dośw. z dzieckiem w sali obok) ale już o 23:50 oddychanie wróciło. Na ekranie można było zobaczyć jak Mel i Jim wracają z porodówki i wtedy nastąpił przeskok w czasie o 5 lat. Przez te pięć lat wiemy tylko,iż Aiden w każde swoje urodziny niefortunnie "coś" mu się stało. W wieku 4 lat potrzebował kilka szwów jak spadł z piłki,a w wieku 3 lat wpadł na szklane drzwi,a jak miał 2 lata dostał szaloną wysoką gorączkę. W pierwszy odcinku V sezonu Aiden obchodzi 5 urodziny. W tym odcinku Melinda odkrywa,iż on nie jest "tylko" Ghost Whisperer jak ona,ale również dzierżył zdolności empatyczne(dzieli doświadczenia od duchów i zmarłych,stąd te wysokie gorączki, brak oddechu przy narodzinach). Melinda będzie małymi krokami odkrywać,że Aiden jest w stanie widzieć "święcących" i złowrogie "cienie". Melinda i Aiden'a łączy specyficzna więź dlatego,Aiden może jej przesyłać wizję oraz jego przeczucia,a jeśli dojść dalej to dzięki Aiden'owi byłaby w stanie widzieć "święcących" i "cienie" przy odrobinie wprawy;). Melinda podczas epizodu wyperswadowała duchowi,która poświęciła życie za dziecko w sali obok ten całą teorię ze wstąpieniem syna do ciała Aidena(jej prawdziwy syn przeżył i jest wychowywany przez biologicznego ojca i jego żonę).
2- W Grandview grąży e-mail z załączonym łańcuszkiem. Melinda wraz Eli podczas gdy przebywają w lokalnym szpitalu odczuwają wyjątkowo negatywną energię. Melinda stwierdza,że to dlatego,że dużo osób zmarło w tym budynku. Do e-mail'a przyczepił się duch studentki,obawiała się,że złamie jedną z reguł zawartych w łańcuszku jej matka umrze. Wierzyła,że przez to,że skasowała e-mial i nie przekazała dalej za życia wywołało to wypadek samochodowy,w którym zginęła a jej matka trafiła na odział intensywnej terapii. Podczas śledztwa rany zostaje Ned-Delia coraz bardziej martwi się o bezpieczeństwo syn i przyjaciół. Obwinia za to wszystko duchy. Pomysłodawcą e-mail jest dziewczynka na oddziale onkologicznym-cierpiąca na groźną odmianę białaczki. Przez namową ducha Sally Stich dziewczynka wysłała e-mail. E-mail nie ma żadnej siły sprawczej,jednak napędza to ekstremalne emocje typu gniew i strach(Sally karmi się tymi emocjami). Według Melindy i Jim'a wszystkie wypadki to niefortunny zbieg okoliczności. Melinda pod koniec odcinka przekonała ducha studentki i wraz jej matką przechodzą na tamtą stronę.
3-Odcinek jest skupiony na relacjach rodzinnych Eli. Gdy ojciec Eli umiera Melinda odkrywa fakt,że jego matka tak na dobrą sprawę nie przeszła na tamtą sprawę a jej śmierć wywołuje wiele pytań. Eli pod koniec odcinka odkrywa prawdę pieczołowicie skrywaną przez członków rodziny. Rodzice Eli stwierdzili,że dla jego dobra pozostaną tutaj na ziemi mając na jego oko. Aiden przejawia dalsze umiejętności empaty, Melinda jest w stanie jak w poprzednim dzielić się wizją Aiden'a.
Mam nadzieję,że jakoś rozjaśniłem sprawę.
MIłego oglądania.

ocenił(a) serial na 10

tak trochę rozjaśniło, dzięki :)

ocenił(a) serial na 6

ten facet delli (ten co rozsypywał te płatki z dachu) to on był wcześniej w odcinkach czy to jego debiut ;P ?

tak w ogóle to wierzysz w duchy xD ?

użytkownik usunięty
kamil665544

Coś mi się wydaję,że to była jego pierwsza scena w Zaklinaczu Dusz.
Wierzę w duchy jakie są przedstawione min. w tym serialu. Zgadzam się w 75% z Mary Ann Winkowski (była inspiracją na postać Melindy Gordon).

Ja mam pytanie. nie jestem co prawda wiernym fanem ale po pracy lubie spojrzeć na boską Jennifer. Jednak jedno mnie nurtuje pytanie. Być może to przegapiłem, chociaż wydaje mi się że TVN7 też jakoś dziwnie emituje te sezony....ale dobra pytanie:
Co się stało z postacią graną przez Jay'a Mohr'a - prof Rick Payne???
Ostatni raz gdy go widziałem mówił : "jest nas sześcioro ale jest tylko pięć cieni" na koniec jednego z odcinków. Później kilka odcinków mi uciekło ale się tak zastanawiam jak została ta postać wyeliminowana oraz czy może wiecie dlaczego Jay odszedł z serialu?
pozdro

użytkownik usunięty
air87

Rick Payne w pierwszym odcinku IV sezonu pożegnał się z Melindą i wyruszył na wykopaliska w ramach urlopu dziekańskiego. Ten zabieg był podyktowany,że Jay Mohr otrzymał własny serial co związane było z napiętym grafikiem aktora. Już dalej nie był w stanie występować w Zaklinaczu Dusz.

Moją pogodniejszą wersją jest,że Rick wrócił na jakiś okres w tym wielkim skoku czasu (mógł przyjechać i pomóc Mel&JIm) ale musiał wrócić jak Aiden skończył 5 latka. Uważam również,że utrzymywali ze sobą kontakt,ale nie było tym wspomniane w serialu (jak w przypadku co się dzieję z Mamą Mel. W ciągu IV sezonu Beth jest wspominania co najwyżej cztery razy.);). Nie wiem czy komiks można dopuszczać do tej chronologii,ale Rick występuję jeszcze tak jakby przed I odcinkiem IV sezonu (Ghost Whisperer: The Haunted,gorąco polecam dwie serie komiksów,naprawdę wciągają).

P.S Wydaję mi się,że przegapiłeś cały sezon IV,gdyż wspomniana przez Ciebie scena pojawiła się w finałowym odcinku III sezonu. Na dzień dzisiejszy TVN7 emitują już V sezon.

Zbyt napięty mam grafik by się wciągnąć w komiksy ale może kiedyś znajdę trochę czasu.
W takim razie o co chodziło z tymi cieniami? Wtedy gdy mówił jest nas sześcioro a tylko pięć cieni??
A co do TVN7 to chyba nie po kolei idą te sezony. Jeden sezon kończy się gdy Love jest w dość zaawansowanej ciąży poźniej wyemitowali pare odcinków jakiegoś głupiego serialu (chyba polskiego) a następnie pojawia się kolejny sezon w którym okazuje się że jej syn ma już pięć lat! WTF?! Raczej niemożliwe by mi umknęło ponad 20 odcinków bo serial nadawany jest w porze gdy akurat mam tą jedną wolną godzinę na obiad więc raczej zawsze na niego trafiam...pominęli cały sezon?

użytkownik usunięty
air87

Na początku V sezonu po narodzinach Aidena serial zmienił czas akcji na 5 lat do przodu. Zapewniam Cię,że sezony na TVN7 są emitowane chronologicznie. Tylko na FoxLife z tego co pamiętam wciąż powtarzają od III sezonu do V.

Cienie to kolejny komunikat pochodzący od "ciemnej strony mocy". Bazuje znów na V znaku (I-Gołąb,II-Pszczoła,III-Zmarli powstaną,IV-Powrót zapomnianych,V-Śmierć ukochanej osoby). Brak cienia bazuje na zamierzchłym przesądzie,że w chwili,gdy nie pojawił się cień jednej osoby z grupy-ma zwiastować bliską śmierć. W IV sezonie dojdzie do wypełnienia wszystkich znaków włącznie z naciskiem z tym V przesłaniem (dlatego jest tylko piątka cieni.)

Uuuu... Widze że porządnie obryty jesteś z tematu. Nie miałem o tym pojęcia ale dzięki za info. Od razu się rozjaśniło. Jeszcze raz dzięki.

użytkownik usunięty
air87

Nie ma sprawy;)
Jakbyś miał jeszcze inne pytania to chętnie pomogę;)
Żartuje sobie,że mógłbym napisać magisterkę o tym serialu.

niestety, zazwyczaj magisterki itp., musimy pisać z tematów, które nas kompletnie nie interesują :)

użytkownik usunięty
air87

Dokładnie;)
Mój temat pracy badawczej (II LO) mało co mnie interesował-był z zakresu ekologi na wydmach szarych i białych.
Teraz tylko się martwię wyborem tematu pracy maturalnej,żadna nie jest interesująca i teraz mam zagwozdkę.
Moim zdaniem maturzystom powinno dać wolną rękę w tym zakresie.(ale to dyskusja na oddzielny temat;) )

Wolna ręka poniekąd jest na studiach. Gdy broniłem licencjatu podszedłem do sprawy sprytnie i zaproponowałem promotorowi temat na który będę mógł pisać z przyjemnością.
Zwróć uwagę na słowa klucz- "sprytnie" i "z przyjemnością".
Nie ma czegos takiego przy pisaniu pracy na studiach.
Kierunek- turystyka międzynarodowa. Pisałem o napędzaniu ruchu turystycznego przez imprezy piłkarskie jak mundial i euro oraz inne związane z piłką nożną, a jako atrakcje turystyczne wybrałem najlepsze stadiony w europie z dokładnymi opisami i walorami turystycznymi. Pięknie? Nie - męka. W naukowym ujęciu wszystko jest nudne jak flaki z olejem. Dlatego nie wyobrażam sobie jak można pisać na tematy, które kompletnie nie interesują jak te twoje wydmy.

użytkownik usunięty
air87

Moja tzw. praca badawcza na olimpiadę biologiczna -"Skład jakościowy zoocenozy na wydmach szarych i białych(...)" była na tyle utrudnieniem,gdyż nie miałem/znalazłem żadnej interesującej bibliografii moje badania nie mogłem porównać z ogólnymi danymi. Brakuje badań na temat biocenozy zwierząt na tych wydmach, więc odjęli mi punkty za brak podstawy naukowej. Moje wypociny wg recenzenta była zbyt autorytatywna. Wolałbym napisać na bardziej interesujący temat jednakże szkoła nie posiadała zaplecza naukowego, brakowało narzędzi badawczych. A badania w zakresie ekologii nie potrzebują jakiś tam wyszukanych narzędzi. Niestety taka jest rzeczywisty stan edukacji w Polsce.
Gratuluję podejścia do wybrania tematu pracy naukowej. Bardzo błyskotliwe podejście do sprawy. Rozumiem,ze na pozór interesujący temat po zgłębieniu zjawiska może być bardzo nudne. Biorąc pod uwagę te nudne dane statystyczne i naukowe;)

ocenił(a) serial na 10

o co chodziło z tym wpisie w księdze zmian przy Aidenie tekst o spadających liściach i że to samo stanie się z niewinnymi?

użytkownik usunięty
julita4433

SPOILER NA CAŁY SEZON V
"Gdy liście opadną, takoż niewinne osoby"
bądź w innym tłumaczenie
"Gdy liście opadną, zaprowadzą rzeź niewiniątek"
Księga cały czas próbuje nakierować Melindę na trop Cieni, sama przy tym się broniąc(wymazując szybko każdą wzmiankę o Cieniach). Księga Zmian jest dziełem święcących(dzieci,które przeszły na tamtą stronę) cały ten tekst miał na celu ostrzec Zaklinaczkę duchów,aby pilnowała się/miała na oku cały zbieg wydarzeń. Tak jak wcześniej Babcia ją ostrzegła "Musisz przywrócić równowagę. Jeśli nie,to stracisz wszytko". W piątym sezonie nastąpi ostatecznie starcie pomiędzy ciemną stroną a osobami,bytami w słudze światła. Fragment z liśćmi nakreśla początek całego zjawiska. Początki aktywnej działalności cieni nastąpiła jesienią 2015r. Cienie nie chcą,aby Melinda przeprowadzała zmarłych na tamtą stronę, a tym bardziej aby jej syn poszedł w jej ślady. Z tego powodu przez pewien okres próbują osłabić -najpotężniejszą- zaklinaczkę dusz(została zrodzona z dwóch zaklinaczy dusz: Paul Eastman oraz Beth Gordon,który dar przekazywany był o ile wiem od 5 pokolenia. Co każde pokolenie wzrastał na silę). Gdy oboje zatracą swój dar, zbłąkane dusze będą jeszcze łatwiejszym kąskiem dla Cieni. Cienie strasznie cenie sobie duchy dzieci(min. mowa o tych niewiniątek),gdyż dopiero jak dzieci przejdą na tamtą stronę stają się święcącymi (redukują sobie rzesze wrogów). Aiden nazwał ich święcącymi,gdyż "są stworzeni światła" a Melinda ujmuję to tak: "Dzieci to symbol niewinności,czystości i dobroci".

ocenił(a) serial na 10

super dzięki :)

julita4433

i ma mam pytanie czy Ned Banks tez ma jakies zdolnosci? bo jakos umknelo mi kilka odcinkow a on w nastepnym pomagal Mel moze glupie pytanie ale tak sie zastanawiam nad tym.

użytkownik usunięty
sonnenEW

Ned Banks nie przejawia żadnych nadprzyrodzonych zdolności. Podczas V sezonu studiuję w lokalnym uniwersytecie oraz zapisał się na dodatkowy fakultet z antropologii okultyzmu (aby pomóc Melindzie, rozgryźć o czym Księga Zmian ją informuję).

aha dzieki wszystko jasne:-)

ocenił(a) serial na 10
sonnenEW

kim był duch nawiedzający kostnicę?

użytkownik usunięty
julita4433

Melinda nie poznała danych osobowych tego ducha. Jedyne co możemy wywnioskować to,że był złym do szpiku kości człowiekiem,dzięki temu pozostał celem cieni. Pod koniec odcinka został skonsumowany przez cienie a przy tym przemieniony w jednego z nich.

ocenił(a) serial na 10

a dlaczego cienie tak bardzo chcą dorwać male dzieci? one po przejściu na drugą stronę zamieniają się w tych świecących?

użytkownik usunięty
julita4433

Jak pisałem już we wcześniejszych odcinkach: cienie nie chcą aby Melinda(ani aby jej syn Aiden poszedł w jej ślady) przeprowadzała duchy na tamtą stronę, z naciskiem na duchy dzieci,gdyż dzieci jak przejdą na tamtą stronę przemieniają się w święcących. Święcąci istnieją na tym samym planie egzystencji co Cienie,więc mogą się nawzajem aktywnie widzieć i słyszeć. Cienie wolą redukować wzrost swoich wrogów.

ocenił(a) serial na 10

dzięki

ocenił(a) serial na 6

kto tam znowu umiera w zaklinaczce -,- ? (5x14 "ktoś umrze ?-tak,ktoś kogo znamy?-tak")

użytkownik usunięty
kamil665544

W setnym odcinku Ghost Whisperer w wyniku wybuchu w biurze -Delii- nieruchomości ginie rektor lokalnego uniwersytetu: Bedford.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones