PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750806}

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem

Muhteşem Yüzyıl Kösem
7,3 2 990
ocen
7,3 10 1 2990
Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem
powrót do forum serialu Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem

Kosem - odcinki w TVP 1

ocenił(a) serial na 6

Zakładam temat, w którym możecie komentować odcinki emitowane w TVP bez ryzyka natknięcia się na spoilery. Zostawiam go do WASZEJ dyspozycji, tzn. uchylam się od obowiązku zakładania ewentualnych kolejnych części tego tematu.
Proszę, abyście nie traktowali tego jako złośliwość z mojej strony. Po prostu jestem już zmęczona poczuciem odpowiedzialności za pilnowanie porządku w tematach.
Zapraszam do dyskusji :)

Tych, którzy są ciekawi przyszłości Ahmeda, Kosem i spółki zapraszam tutaj:
http://www.filmweb.pl/serial/Wspania%C5%82e+stulecie+-+Su%C5%82tanka+Kesem-2015- 750806/discussion/WS%3AKosem,2726357

makintosz

Szkoda tylko, że robią to niedokładnie i niektóre wątki zostają po prostu urwane...

Nennek

Czy wie ktos, dlaczego Safiye ciagle mowi "my"? "My" uwazamy, "my" myslimy, "nam" to sie nie podoba, "my" czyli kto, bo naprawde nie rozumiem?
Bede wdzieczna, jesli ktos potrafi to wyjasnic :)

ocenił(a) serial na 8
Faafka

Podrabia manierę z dworów europejskich, naśladuje styl mówienia Elżbiety Tudor która była jej idolką.

rose47919

Okropna maniera, dzieki za wyjasnienie:)

użytkownik usunięty
rose47919

oo tez mnie to zastanawialo dzieki :)

ocenił(a) serial na 8
Faafka

Bo ma zbyt duże mniemanie o sobie ;)
Ewentualnie "my" oznacza ją i jej kota, Elizabeth.

Nennek

Jeszcze jedno pytanko. Z jednej strony Ahmed jest ulubionym wnukiem Safiye, ale odnioslam tez wrazenie, ze Safiye chce sie go pozbyc/zdetronizowac. To tylko moje wrazenie czy faktycznie tak jest/bedzie?

ocenił(a) serial na 8
Faafka

Ona nim manipuluje, tak naprawdę wolałaby żeby tron objął Mustafa, z racji tego że jest jeszcze mały i mogłaby rządzić w jego imieniu. Ahmed ma już swój rozum i sprawia jej problemy bo się stawia. Safiye chodzi tylko i wyłącznie o władzę, chce być najważniejszą osobą w państwie a do tego jest jej potrzebny sułtan-marionetka.

rose47919

ok, wszystko jasne, ciagle zapominam, ze tam chodzi tylko o wladze, dzieki wielkie:)

Faafka

Nie ma mowy w tej rodzinie o miłości

ocenił(a) serial na 8
rose47919

ciekawe jakby było jak by spotkała hurrem,obie by sobie pewnie dały nieźle popalić .dziś pokazano jak safiye nosi pierścień rudej.
mogliby tez pokazać reprojekcje jak pozbywa się Nurbanu

lukasz16

W ogóle szkoda, że przeskoczyli tyle lat, bo chętnie bym zobaczył, jak Mihrimah gnoi Nurbanu jako Valide Sultan, później jak Safiye odbiera jej władzę...

ocenił(a) serial na 8
Nennek

Bardzo fajny odcinek był dzisiaj. Romans Fahriye i Mehmeda wyszedł na jaw dużo wcześniej niż przypuszczałam. To że Ahmed daruje mu życie było do przewidzenia ale pomysł z wysłaniem na Krym to niezły twist z jego strony. Wyrabia się chłopak z każdym odcinkiem. Şahin zrobił niezłe wejście, w ogóle dużo go było dzisiaj, z czego jestem zadowolona bo aktor zdecydowanie ma to coś. Jestem pewna że ta trucizna którą przekazał Reyhanowi sporo namiesza w seraju :P

ocenił(a) serial na 6
rose47919

Ech Sahin...i ten obłęd w jego oczach :) Mehmed może i jest przystojny ale to Sahin bardziej przyciąga :)

ocenił(a) serial na 8
Nennek

Oj, trudno się nie zgodzić :D mi się obaj podobają ale trzeba przyznać że aktor grający Mehmeda jest troszeczkę rozmydlony, zwłaszcza bez zarostu. Oczy ma jak cielę, takie wielkie i łagodne :P Şahin jest z nim świetnie skontrastowany, ma bardzo oryginalną urodę i tak jak mówisz, ten pazur w twarzy i w oczach. Do tego ten aksamitny głosik :D otacza go taka niepokojąca aura... to chyba właśnie jest ten typ zimnego drania dla którego wiele kobiet traci głowę i źle kończy :D

rose47919

Ahmed nie mial zamiaru go ulaskawic,zrobił się okrutny.

ocenił(a) serial na 8
nicca23

Wiem że nie miał. Nie twierdzę że robi się dobry tylko cwany :p zresztą jako sułtan musi pilnować swojego autorytetu. Pewnie mocno go zapiekły słowa Fahriye o tym że nikt się z nim nie liczy. Każdy nastolatek czułby się źle z taką oceną, a co dopiero świeżo mianowany władca. Pewnie chciał zrobić coś co sprawi że lud nabierze do niego respektu.

rose47919

Mnie za to intryguje postac Derwisza , myślałam że on jest lojalny w stosunku do Ahmeda a tu się okazuje ze nie koniecznie.Czy dobrze rozumuje ze skoro razem z Reyhanem Aga zabili poprzedniego sultana to Derwisz jesyt potajemnie w jakiś konszachtach z Sahinem? I co to za moneta która Sahin kazal przekazać Derwiszowi?

ocenił(a) serial na 8
Nina_G

Nie oglądam odcinków do przodu ale chyba właśnie w takim kierunku się wszystko rozwija. Co trochę niemiło mnie zaskoczyło bo Derwisz jako lojalny stronnik Ahmeda bardzo mi się podobał, miałam nadzieję ze chociaż on jeden będzie w miarę uczciwy a tu się okazuje że ma ręce upaprane po łokcie i jedyne co go interesuje to własne korzyści. Chyba na chwilę zapomniałam jaki serial oglądam :P Co nie zmienia faktu że to nadal jedna z najbardziej intrygujących i charyzmatycznych postaci w serialu. Zapewne zdrowo jeszcze namiesza.

Czy tylko mnie irytuje Iskender? Domyślam się że z czasem jego postać się rozkręci ale póki co jego wątek jest tak mdły i nudny że gdy pojawia się na ekranie to mam ochotę przełączyć kanał. Wiecznie ta sama, zagubiona mina i oczy tęskniące za rozumem, a jedyny życiowy problem to jak pomóc Anastazji w ucieczce. Ot taki cielak :P

rose47919

Boże, Iskender jest przerażająco nudny! Jak na razie jedyne, czemu służy jego wątek, to kreowanie na siłę trójkąta miłosnego rodem z hitów dla nastolatek, aktor nawet ma taką ładniutką buzię w typie Hemswortha z Igrzysk Smierci czy innych temu podobnych. Wiem, że później postać zacznie odgrywać kompletnie inną rolę, ale jak na razie zupelnie nie mogę go zdzierżyć :/

ocenił(a) serial na 8
laserowygniewpastoralu

Tak, ten trójkącik jest żenujący, jak oglądam serial z mamą i pojawia się ten mistyczny ogród Ahmeda a na ekran wjeżdża to głupie cielę Iskender a zaraz po nim Anastazja która zaczyna faflonić do niego te swoje dyrdymały o ucieczce i o tym jak to obiecał jej pomóc i o matko, zawiodłeś mnie, miałeś przyjść, gdzie ty byłeś, czekałam na ciebie, a on jej słucha z miną zbitego psa i po raz setny się podkłada i obiecuje że jej pomoże i oczywiście w tym samym momencie do ogrodu wchodzi Ahmed... to aż mi głupio przed nią że razem patrzymy na taką tandetę rodem z jakiegoś Zmierzchu czy innych Pamiętników Wampirów :P Porównanie do Hamswortha trafne, choć mi on akurat bardziej kojarzy się z Hutchersonem, tyle że postać Peety lubiłam a ten tutaj to zupełna porażka. Błagam, niech ten wątek dobiegnie końca jak najszybciej bo niepotrzebnie psuje całkiem niezły całokształt serialu.

laserowygniewpastoralu

rzeczywiscie ten wątak jest najgorszy w serialu.Mnie poraziło jak Safije potraktowała córkę.Czemu ona jej tak nienawidzi?

Nina_G

jest lojalny tylko wobec Ahmeda dlatego zabił sułtana, po śmierci jego brata Mahmuda chyba sułtan chciał zabic Ahmeda.Moze to syn Derwisza i Handan.Gdzies pisano że to oni zabili sułtana ale nie jestem pewna

Nennek

Czy ma ktos moze link do 7 odcinka polskiego? Wyczytalam gdzies, ze Derwisz probowal zabic nieprzytomna Anastazje, prawda to czy cos zle zrozumialam?:) W ogole przy tym serialu malo kumam... Mam wrazenie ze we WS wzystko bylo jakos lepiej ukazane, tak "od poczatku", wiadomo bylo kto, co i dlaczego robi, a tutaj czuje sie jak przyslowiowa "blondynka" i potrzebuje tlumacza:)

Faafka

Ja tak mialam przez pierwszych pare odc niby ogladalam ale za cholere nie wiedzialam kto jest kim i kto kogo i za co chce sie pozbyć pozniej juz bylo z gorki ale nadal mnie ten serial nie wciaga zadna z postaci mnie nie zainteresowala obsada w ws gasi ich nawet jezeli chodzi o drugo i trzecio planowe postacie nawet forum kosem jest jakies niemrawe ( przynajmniej w moim odczuciu) w ws po tylu odcinkach juz by bylo pare wojen na temat tego czy mahidrevan czy hurem albo hurrem czy ibrahim tu jakby wszyscy mieli w d,,pie handan safije i ten wyrob sułtanopodobny ahmeda

ocenił(a) serial na 8
marta490

Ja akurat Ahmedowi kibicuję xD ale Safiye nie lubię, a Handan jest... no umówmy się, jest po prostu tępa.

rose47919

ja kibicuje girajom i Halime

ocenił(a) serial na 8
marta490

Ahmed dopiero po jakimś czasie przestaje być takim cielęciem. :D

marta490

To prawda akcja serialu rozgrywała się zbyt szybko ,za duzo sie dzialo na raz teraz troche zwolnili .Najbardziej drażni mnie Iskender.

nicca23

mam pytanie czy to dzieje sie w serialu choroba sułtana i bunt zdarzyło sie w rzeczywistosci czy to wymysl scenarzystow?

ocenił(a) serial na 8
Nennek

A to niespodzianka, że Reyhan Aga przeżył :) Ale chyba zgubił kolczyk.

ocenił(a) serial na 8
Nennek

Szkoda, że zabili Dudu Hatun. Zapewne Ahmed dowie się w końcu o wszystkim od Kosem. Ale wątpię, żeby Hadnan oberwało się za to.

ocenił(a) serial na 9
Nennek

Hej! Z chęcią dołączę do dyskusji :)
Zaczęłam oglądać serial jakieś 2 tygodnie temu - na korzyść zmiana godziny emisji bo o 16:30 byłam w drodze z pracy, teraz na spokojnie podczas lub po obiedzie mogę sobie na spokojnie zobaczyć odcinek.
Nigdy nie rozumiałam czemu moi rodzice tak zachwycają się tym serialem (i poprzednim WS Sulejmanem) ale już teraz wiem. Wciągnęło mnie niesamowicie.
Są postacie które darzę sympatią jak np. Hadnan, Kosem, Dervis i są których nie cierpię jak Safiye, Fahryie czy Halime.

Jestem zaskoczona decyzją Ahmeda o wygnaniu matki do starego pałacu... Całkowicie rozumiem jej postępowanie i jestem zawiedziona, że tak się to wszystko potoczyło. Może Dervis jeszcze jakoś wpłynie na decyzje Ahmeda.
Czy mogę zapytać o co chodzi z tym Reyhanem Aga? Bo kompletnie nie wiem co to za postać bo nie widziałam odcinków od początku a widzę że ładnie lubi namącić a mina Dervisa na jego widok bezcenna :D

ocenił(a) serial na 8
ania9o

Witamy nową fankę WS :D cieszę się że wciągnęło Cię Kösem bo wielu fanów poprzedniej serii nie przekonało się do kontynuacji. Fakt, historia Sulejmana była tak Wspaniała jak jego przydomek nakazuje, ale obecną także oglądam z zainteresowaniem, cieszę się że losy Osmanów jeszcze nie dobiegły końca :D Akcja powoli się rozkręca, coraz więcej postaci nabiera kolorów, Ahmed zaczął nareszcie pokazywać że jest sułtanem z którym trzeba się liczyć (a jak wyładniał! :P)

Reyhan Ağa na początku serialu był zarządcą haremu ale już wtedy miał ubabrane ręce. Tak naprawdę służył Şahinowi, brał udział w morderstwie ojca Ahmeda. Kösem (wtedy jeszcze Anastazja) podsłuchała jego rozmowę z pałacowym medykiem który odkrył że poprzedni sułtan został otruty ale nie domyślał się przez kogo. Reyhan zabił go potem, żeby uniknąć niebezpieczeństwa, a Anastazja wszystko widziała. Próbował utopić ją w rzece ale uratowała ją Gölge. Nie sypnęła jednak Reyhana bo była w pałacu od niedawna i za bardzo się bała. W dalszym ciągu pracował dla Şahina, próbował dodać truciznę do jedzenia Ahmeda. Potem popadł w konflikt z Dervişem, nie pamiętam dokładnie jak to się zaczęło ale groził mu że ujawni jego udział w morderstwie sułtana więc Derviş postanowił go uciszyć i strącił go do rzeki. Cudem ocalał, uratował go jakiś wieśniak. Jego powrót był szokiem dla wszystkich zainteresowanych :D

ocenił(a) serial na 9
rose47919

Dziekuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź:)

Nennek

Wiadomo coś, czy odcinki Kosem będą lecieć w tvp1 w wakacje czy będzie przerwa,a kontynuacja od września?
Czy 1 sezon w Turcji jeszcze trwa?
Będzie 2gi?

ocenił(a) serial na 8
avosette

Tak trwa jeszcze 1 sezon, w tym tygodniu koniec. Ma być drugi.

Nennek

Właśnie przeczytałam,że Kosem znika od 13.06,wróci po wakacjach,a w tym czasie będzie powtórka WS od 104go odcinka. Hhehe
http://www.telemagazyn.pl/artykuly/wspaniale-stulecie-sultanka-kosem-znika-z-ant eny-tvp1-powraca-wspaniale-stulecie-dwa-razy-dziennie-zdjecia-51055.html

użytkownik usunięty
avosette

bu :(

Nie smutaj ;) Jest zmiana planów. Od dziś wracają nowe odcinki.

użytkownik usunięty
durczog

Suuper ;D

ocenił(a) serial na 8
Nennek

Nawet żal mi się zrobiło Cennet. Safiye jednak wyrządziła jej dużą krzywdę. W ogóle aktorka grająca Cennet ma 48 lat, moim zdaniem wygląda dużo młodziej.
A miłość Fahriye i Mehmeta przypomina trochę Ibrahima i Hatice z WS.

ocenił(a) serial na 9
Nennek

Przez przypadek włączyłam tv i patrzę Kosem... była gdzieś wiadomość że jednak odcinki wracają? Jestem trochę zła bo ogólnie prócz WS Kosem nie oglądam nic w tv więc to ogromny przypadek, że trafiłam na odcinek.

ania9o

No właśnie ja też dziś przypadkowo trafiłam na nowy odcinek, teraz puszczają o 18.30 odcinek i o 15.50 powtórka .

ania9o

Zmiany wprowadzono dzisiaj. Informowali o tym dziś w Teleexpressie, puszczali info na pasku podczas powtórki "Tysiąca i jednej nocy" o 14:00, a zmieniony program jest w EPG, internecie (ale dzisiaj pewnie jeszcze nie wszędzie) i w Telegazecie.

ocenił(a) serial na 6
durczog

Totalna beznadzieja... nie ma to jak w lecie być uwiązanym przy serialu ;/

ania9o

czyli lepiej jakby nie dawali dalej w wakacje? ja tam się cieszę, ale trudno dogodzić wszystkim. jedni chcą, inni nie.

ocenił(a) serial na 9
makintosz

Ja się bardzo cieszę, że cale wakacje będzie :) tylko jestem zła że tak słabo to ogłosili bo gdyby na fb np. napisali albo poinformowali portale z programem tv.

ania9o

rozumiem ;) wygląda na to, że zdecydowali się na to w ostatniej chwili, dlatego tak. na szczęście oglądałem teleexpress, więc nie przegapiłem. a ja już obejrzałem 2 odcinki z kulawym tłumaczeniem, bo nie chciałem czekać prawie 3 miesiące.

Nennek

Jako fanka "Wspaniałego stulecia'' obejrzałam kilka przypadkowych odcinków także tego serialu. Na początku bardzo się rozczarowałam, ale po wczorajszym odcinku stwierdzam, że serial zaczyna się rozkręcać. Z pewnością na dobre wyszła zmiana głównej aktorki (poprzedniej blondynki nie dało się oglądać).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones