PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789749}

Korona królów

4,3 13 270
ocen
4,3 10 1 13270
2,0 3
oceny krytyków
Korona królów
powrót do forum serialu Korona królów

Oceniajmy serial po obejrzeniu pierwszego odcinka. Dziękuję dobranoc!!!

ocenił(a) serial na 2
mateush87bpa

Właśnie, nie rozumiem tego. Uwielbiam oglądać Potop, całą Trylogię. Tam naprawdę było widać aktorstwo, dobrze dobrane stroje, sceny bitew. Generalnie uwielbiam te filmy.
A tutaj to jedno wielkie gówno. Zauważyłam to, że w naszym kraju już chyba ludzie nie potrafią nakręcić dobrego serialu/filmu kostiumowego.

Dead_Bite

Może dlatego, że te stare polskie pokolenie od tych świetnych produkcji kostiumowych,
praktycznie już wymarło, ale aż ciężko uwierzyć, że w dzisiejszych czasach wydaje się tyle kasy na kazdy odcinek takiego g...
Dajcie mi 200 koła na odcinek , pojade na wioske, wezme kilku sinych spod skepu , kupie im mamrota i nakrecimy to lepiej, bo gorzej to juz chyba , byc nie może

mateush87bpa

odpowiem słowami klasyka: "panie daj pan spokój"

Dead_Bite

no właśnie, wniosek słuszny, że w starych serialach było dobre aktorstwo, bo to był czas wielkich aktorów, ukształtowanych w czasach komuny, a nie komercji (aż się boje, że jakiś głupek zaraz mnie nazwie komunistą). Dziś w czasach komercji mamy aktorów takich jakich mamy. I w filmach (wszystkich, nie tylko w Koronie) graja tacy aktorzy jakimi dysponujemy. Także ten zarzut jest nierozsądny.

mgm123

Tak się tylko wtrącę troszkę nie na temat, ale Ragnar prawdopodobnie również był postacią historyczną :D

ocenił(a) serial na 2
mateush87bpa

Ty tak serio?? O ja p...
Dowiedz się, skąd się wziął przydomek "Łokietek", bo zbłaźniłeś się totalnie z tym mikrusem.

ellsworth

A kolega wie co to ironia ? Zresztą przeczytaj wyżej i nie blaznij się więcej.

ellsworth

Porownalem aktora do Łokietka z obrazu Matejki, a nie do rzeczywistej postaci. Wiemy , że Matejko go sporo wyolbrzymił .
Przeczytaj ze zrozumieniem i zobacz na jaki post odpisywalem. Ktoś napisał , że aktor grający Łokietka , jest kubek w kubek , jak ten od Matejki. Więc odpisałem, że ten od Matejki to kawał chłopa ( później dodałem że przekoloryzowany), a ten w serialu to mikrus.
Wiem , skąd się wziął jego przydomek, a mój post miał charakter żartu, w odniesieniu do tego porównania.
Polecam książkę "Czytam ze zrozumieniem. Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego"
Nie czytałem , ale myślę, że może Ci pomóc

mateush87bpa

zagmatwałeś się tak w tych swoich wyjaśnieniach, że chyba juz nie bardzo wiesz, o czym piszesz

mateush87bpa

łokietek jak sama nazwa wskazuje był mikrego wzrostu

ocenił(a) serial na 7
andre_

nie zapominajmy kiedy Matejko tworzył poczet królów, pod zaborami nawet łokietek musiał być większy :) ku pokrzepieniu serc oczywiści :D

patt44

ale ten facio głupoty opowiada o rozmiarach Łokietka, gdzie on u Matejki zobaczył olbrzyma?

ocenił(a) serial na 2
lukasz16

Masz całkowitą rację. Jak tak patrzyłam na tą Aldonę, to miałam właśnie takie wrażenie, że ta pani próbuje kogoś naśladować. Wszyscy się śmiali ze Wspaniałego Stulecia, ale ten właśnie serial to niemal arcydzieło przy tym badziewiu.
Fakt wygląda jak Edziu, ale Edziu to sto razy lepsza postać od tego kolesia. Łokietek, jego syn to były charyzmatyczne postacie. A tutaj jakieś kapcie :D

lukasz16

Jest taki polski malarz, nazywa się Matejko, on namalował poczet królów polskich. Porównaj obraz Łokietka i aktora grajacego jego rolę.

ocenił(a) serial na 10
Dead_Bite

Wielcy mi krytycy filmowi...Ludzie zrozumcie z jakim budżetem mamy do czynienia. Myślicie, że "gwiazdeczki" chętnie zagrają w takim filmie? Jakby nie było to dobra lekcja historii i w końcu jakaś normalna produkcja a nie telenowele ale polaczki jak zwykle będą pluć na swoje i zachwycać się zachodem. Gdyby serial obsadzony był zagranicznymi aktorami z lektorem i przede wszystkim nie był produkcji polskiej nie szczekalibyście tak :)

ocenił(a) serial na 2
InRight

Błagam..... Tu nie chodzi o to by zagrała tu po raz setny ta sama obsada "aktorów". Chodzi o dialogi, kostiumy, scenografię. Podstawowe rzeczy! I jak nie wiesz, to Cię uświadomię, że tam pisze wyraźnie TELENOWELA HISTORYCZNA!
Szczerze liczyłam, że będzie to nawet dobry serial. Ale jak to zobaczyłam to oczy zaczęły mnie boleć.

Dead_Bite

a może coś konkretnego? drobiazg chociaż z zakresu scenografii, kostjumów - błagam, przecież nie masz o tym zielonego pojęcia, najmniejszego! Jak już nam uświadamiasz (pouczasz innych) spróbuj napisać po polsku i nie popełniaj błędów początkującego gimnazjalisty typu: "tam pisze"

ocenił(a) serial na 1
InRight

Największy typowy "Polaczek" się odezwał bo serial prawie nikomu(Prezesa Kurskiego nie liczę bo on ma jakieś problemy ze sobą) nie podoba xD Zrozum że da się zrobić przynajmniej, coś co da się oglądać z dobrą historią i dialogami za tę kasę. Pewnie wtedy by ludzie przymknęli oko na scenografię i te niskie oceny by tak nie leciały

barti204

kolejny krytyk filmowy specjalizujący sie w polityce podwórkowej. Co ty gledzisz o lecących ocenach jak film ma rekordy oglądalności.

InRight

10? Na złość innym dałbyś sobie łapki odmrozić. Jak ten gniot na 10 to na ile Potop na 110? Tu nie chodzi o zagranicznych aktorów bo porównujemy tego gniota do polskich seriali o zabarwieniu historycznym i nie najwyższym budżecie. Taki Znak orła bije tą produkcję w przedbiegach. No ale o gustach się nie dyskutuje. Uwielbiam polskie filmy ale tego nie.

InRight

pełna zgoda!

olamanoia

Też mnie to strasznie mierzi. Wiadomo, że gdyby posługiwali się językiem jak z Chrestomatii to by było kompletnie niezrozumiałe, ale absolutny brak stylizacji języka plus scenografia jak z teatrzyku w wiejskiej szkole wywołują uczycie co najmniej zażenowania.

ocenił(a) serial na 7
olamanoia

Było mówione, że serial ma mieć dialogi słownictwo bardziej współczesne

bartek_teodorowicz

O kurde, tłumaczenie 10/10. Czyli jak się nie potrafi zrobić czegoś porządnie, to wystarczy powiedzieć, że będzie wujowo?

ocenił(a) serial na 4
mariuszym11

Otóż to.
Przecież ostrzegli, więc o co teraz pretensje :D

ocenił(a) serial na 1
andre_

Ej przecież mówiliśmy wcześniej że to słabe będzie, czemu nam te złe oceny dajecie xD

barti204

Może kiedyś obejrzę z jeden odcinek chociażby dla Bohdana Smolenia, ale doświadczony Smoleńskiem wiem, że nie jest to dobry pomysł.

ocenił(a) serial na 4
barti204

No dokładnie :D

A my się czepiamy. Co za naród nieużyty :D

ocenił(a) serial na 10
bartek_teodorowicz

Bo by gimbownia nie zrozumiała większości słów staro polskich i wywodzących się także od Słowian dopiero by był hejt tego głupiego pokolenia co tylko ważne cycki w filmach i fantastyka na siłę jak w tym Gra o Srocz. Może smok wawelski będzie :) musicie poczekać .

ocenił(a) serial na 2
bartek_teodorowicz

Nie wiem czy wiesz, ale to serial kostiumowy, historyczny. Akcja dzieje się w średniowieczu. Dialogi drętwe jak cholera. Ale jeśli chodzi o słownictwo to jak oni tam według Ciebie mają mówić? Lol, sztos czy jakieś inne dziadostwa?

olamanoia

Tak to się kończy kiedy za dialogi się bierze największa polska scenarzystka od telenowel, pani Ilona Łepkowska. Ciekawe, jaka jest docelowa publiczność tego serialu?

jbazooka

Musi taka jak owych telenowel właśnie..

olamanoia

Olamanola: chciałbyś, żeby w filmie posługiwano się językiem z lat1320-1330. A co Ty byś z tego zrozumiała.

ocenił(a) serial na 3
Bociek_O_le

Może i masz rację, ale co ma zachęcać do oglądania kolejnych odcinków, jak nie pilot? Tu nie było typowego pilota. Chyba najważniejsze jest zrobienie dobrego pierwszego wrażenia, tak żeby widz oczekiwał z niecierpliwością na kolejny odcinek. Tutaj odniosłam wrażenie, że oglądam pierwszy odcinek któregoś sezonu. Ta krótka opowieść narratora na początku, jest ogromnym skrótem i powoduje, że oglądając pierwszy odcinek , widz odczuwa, jakby wszedł w środek historii.

Elrithien

Malo tego cala akcja pierwszego odcinka byla tak splycona i opowiedziana na szybkiego ze oczy bola moze oni skrocona wersje puscili.

ocenił(a) serial na 5
NEO250

Jeszcze lepiej. Dograli dwa odcinki na początku po zwolnieniu dwóch scenarzystek, bo ponoć zaczynało się tak, że nikt by niczego nie ogarnął.

ocenił(a) serial na 2
Bociek_O_le

Jak najbardziej można po jednym odcinku oceniać.
Choćby sposób realizacji, fatalny, wygląda jakby był kręcony średniej klasy komórką.
Dialogi drętwe, poziom zbliżony do horrorów typu Trudne sprawy.
Autorzy najwięcej zapału włożyli w sceny chrztu i ślubu, szkoda, że nie postarali się nawet zajrzeć do źródeł, jak one w tamtych czasach wyglądały.
W 1 odcinku dwórka królewny jest dzieckiem, w drugim dorosłą panną i nikt poza nią się nie postarzał ani o jeden siwy kosmyk.
Gniot za naszą kasę.

ocenił(a) serial na 1
Bociek_O_le

Obejrzałem i oceniam na 1.

ocenił(a) serial na 1
Bociek_O_le

Nie ma klimatu. Turniej rycerski padaka. A to wiwatowanie po przybyciu króla z wojny (2 odcinek) sztuczne niczym plastikowe żołędzie. A i sam król, wraca w pięknym płaszczu i w koronie. Naprawdę myślicie że król to cały czas chodził w koronie. Gdzie te konstrukcje historyczne. Ci wartownicy przed bramą to się w ogóle zmieniali? Czy cały czas tych samych pokazywali jako przerywnik. Zobaczymy jak to się potoczy dalej, ale jeśli zbliży się chociaż do Wspaniałego Stulecia to będzie sukces. Akcja i tak pewnie będzie działa się głównie w jednej scenerii (zamek), ale z Dynastią Tudorów już przegrał. Klimatem, grą aktorów i stażystów, o kostiumach i scenerii nie ma co pisać.

ocenił(a) serial na 1
bogucc

Myślę że Dynastia Tudorów i chociażby Wspaniałe stulecie jest lepsze o lata świetlne od tego ubożuchnego serialiku. Ja nie jestem ciekawa jak to się potoczy dalej bo lepiej bankowo nie będzie.

bogucc

Porównywanie serialów "Korona.." i "Tudorowie" to idiotyzm. Korona to początek XIII wieku - środek Średniowiecza. "Tudorowie" to ekspansja Odrodzenia". To tak jakby porównać pawia z krukiem - oba ptaki. Na Tudorów wydano gigantyczna kasę. Henryk miała wiele zamków rozrzuconych w całej Anglii i tam toczyła się akcja serialu, Kazimierz próbował, idąc w ślady ojca, zjednoczyć Polskę, oszczędzał ogromnie i z tego słynął jego dwór. To gdzie miała się toczyć dodatkowo poza Wawelem (umownie) akcja Korony? w Moskwie? Co za bzdury. To że jakikolwiek serial historyczny przegrywa z Tudorami nie świadczy, źle o tym serialu, to potwierdza tylko, jak potężną, drogą i dobrą produkcja są Tudorowie. Henryka VIII gra jedne z najlepszych w Świecie aktorów, Bronsona - inny równie świetny, obsada jest międzynarodowa (tłum w niej świetnych aktorów). U nas są w zasadzie dwa znane nazwiska. A kto miał tam zagrać? No chyba, że pani Welman zagrałaby Aldonę, pan Stuhr Kazimierza, ponadto koniecznie: Adamczyk, Wilczek, Karolak i cała plejada aktorów serialowych).
Mam rozumieć, że podobała Ci się gra stażystów tylko w jednym serialu? Ja raczej widziałem w obu statystów (nie stażystów, brzmi podobne a znaczy coś zupełnie innego). Ale statyści mają to do siebie, ze raczej tam tylko są, nie graja, tylko statystują.

ocenił(a) serial na 1
Bociek_O_le

Po pierwszym i drugim odcinku uszy bolą od seplenienia osoby grającej Aldonę Gedyminównę, to chyba nie jest zawodowa aktorka bo psuje swoim występem każdą scenę, owszem w Filmie typu Lejdis może byłaby do strawienia chociaż wątpię. Nie lepiej przedstawił się Kazimierz Wielki a właściwie cała ta zgraja zrobiła niemożliwy do przełknięcia, obrażający średnio inteligentnego widza gniot.Kurski niech się nie cieszy bo ludzie chcieli zobaczyć co to za dziwo ale od dzisiaj oglądalność Kurskiemu spadnie bo zwyczajnie szkoda czasu i prądu na to coś. Taka zapchajdziura do wakacji. Reasumując - jaka telewizja takie filmy, seriale i programy.

felicytas

kurski zebrał ludzi ojca tandeusza i zrobili serial
i to wszystko
mocherówki przebierają kolanami

ocenił(a) serial na 1
Bociek_O_le

Tylko niezła dupa w jeziorze ratuje ten odcinek...

olafzpalestyny

Zartujesz? Nie mieli co zrobic i wstawili gola babe zeby nabic ogladalnosc. Nienawidzę tego serialu bo jest sponsorowany przez PiS. A wiadomo ze PiS zaklamuje rzeczywistość. Co to jest zeby nie potrafić napisac dobrego scenariusza, WSTYD. Amerykanie zniw sie beda z nas śmiać i nuech Kurski imbecyl nie pier..doli ze to najwieksza produkcja. Raczej nanwiekszy wstyd i osmieszenie

ocenił(a) serial na 10
Tak_10

I co lewaki-wywłoki teraz się wyżywacie w necie jedynie a tak ucieczka i sprzedawanie ludzi to jedyna szansa by w twarz nie zarobić i te krzywe afery i pomawianie ludzi a i co jeszcze wymyślicie na ten serial bo już chyba wszystko zostało napisane z tego 99% zero pojęcia o historii te komentarze długie jak dno czy gówno i tyle w temacie są najlepsze i dnem jakim wy jesteście i co wy robicie z Polską. Nie wspomnę ,że jasnowidze bo znali cały serial i już pół roku temu pisali tu złe komentarze i dawali oceny typowe nie Polskie buractwo co tylko tu mieszkacie a nikt wam nie pomoże jak ciapaci wam się nawet dobiorą do tyłka.

ocenił(a) serial na 4
Leszek_Ga

Na kiedy jesteś zapisany do lekarza?

andre_

Tego się nie leczy.

ocenił(a) serial na 4
jan_niezbedny0

Zawsze jest nadzieja ;)

ocenił(a) serial na 1
andre_

Nie ma, chyba, że weterynarz...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones