PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807561}
6,9 51 594
oceny
6,9 10 1 51594
6,9 46
ocen krytyków
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
powrót do forum filmu Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Strzelam reżyserowi karne za dziecinadę:

-Spike Lee traktuje go jako osobistą krucjatę
-oparcie filmu na słabej i stronniczej literaturze : "Black Klansman: Race, Hate, and the Undercover Investigation of a Lifetime". Nie ma tu miejsca na bardziej wyszukane i sprawiedliwe pozycje książkowe które wyrównają szanse
-miejscami mamy bardzo nachalną propagandę. Zmanipulowanie wypowiedzi D.Trump'a i innych procesów w USA.
-przedstawienie KKK (Ku Klux Klan) jako troglodytów myślących wyłącznie o mordzie
-nie pokazano lęku białych przed szybko postępującą integracją rasową i jej następstwami
-brak portretu skrajnych nastrojów w BPP (Black Panther Party) na przełomie lat 60 i 70 XX wieku. Prawda wymaga ukazania drugiej strony, tłumaczenie tego odwetem to za mało.
-Arcybanalne ukazanie moralności bohaterów, i klarowne rozdzielenie ich na tle rasowym
-reżyser nie prowadzi dyskusji z KKK, nie ma tu miejsca na głębsze zarysowanie ich motywów, spłycenie tematu
-użycie fragmentów Narodzin Narodu (1915) jako argumentu przemawiającego za rzecz czarnoskórych gdy tak naprawdę film ten był krytykowany przez NAACP (National Association for the Advancement of Colored People) już po premierze.
-nagrody w Cannes z 2018 roku świetne ukazują zakłamane poczucie prawdy
-Harry Belafonte wyniesiony na ołtarz i modły do niego, tania sztuczka. Co on kolejny Jezus

Plusy:
-inspiracja autentyczną postacią Ron'a Stallwortha'a. To po prostu ciekawa, chwytliwa historia.
-specyficzny humor
-niezły kasting
-przyjemny motyw muzyczny w tle (subiektywna opinia)

PS: Chcecie lepszego kina? sięgnijcie po "Rób, co należy" (1989).

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Fakt, że sobie tak bardzo nie radzisz z polszczyzną, wskazuje, że jednak z nas dwóch to ty nie jesteś Polakiem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie stawiam. Więc to nie przypadek: bo zwyczajnie kłamiesz. :D

hyrkan

Nie wiem co do mnie piszesz bo mi post usunęli. Trzeba było nie kablować.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Trzeba było pisać zgodnie z regulaminem. :)

Wszyscy są winni, że ci posty kasują, ale nie ty sam, że nieregulaminowe piszesz. Typowe myślenie prawackie.

hyrkan

Prosisz o litość? To do ciebie podobne.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:D nie odróżniasz już moich wypowiedzi od własnych? :D

hyrkan

Chodzi ci o tych y*d*u*w (eskimosów) którzy ostatnio masakrowali w Strefie Gazy?
Niezłych masz idoli. Ja z mordercami nie chcę mieć nic wspólnego, zwłaszcze jeżeli próbują wyłudzić coś od ciężko pracujących Polaków.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

To dlaczego reprezentujesz poglądy nazistowskie?

hyrkan

Ja i nazizm? Wszak ja nie popieram eugeniki ani mordowania ludzi, budowania murów, godziny policyjnej na Zach. Brzegu, bombardowania Strefy Gazy.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Chyba już rozmawialiśmy o tym, że popierasz. Nie pomaga ci to, że przychodzisz co kilka miesięcy i nie masz pojęcia, czego dotyczyła rozmowa. :)

hyrkan

Nie popieram twierdzeń, że Polacy to podludzie. Takie poglądy o Polakach to możesz sobie usłyszeć w wypowiedziach krzykacza z wąsami i poczytać w ,,Malowanym ptaku".

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Dobrze myślę, że nie widziałeś? :)

hyrkan

,,Malowanego ptaka" widziałem. A i poczytać można. Mowa nienawiści. Autor promowany tylko z powodu swojego antypolskiego zacietrzewienia.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Prawda cię jednak boli. A pisałeś, że nie.

hyrkan

Nic mnie nie boli. Najwyżej twoja głupota.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Dlaczego atakujesz osoby LGBT jak staliniści?

hyrkan

Wcale ich nie atakuję. Mało mnie obchodzą. Nie zaglądam im do łóżek. Nie chcę tylko aby adoptowali dzieci. Tyle. Naprawdę nie obchodzi mnie kto z kim śpi.
Dajże spokój. Szukasz problemu nie tam gdzie on naprawdę istnieje.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Popierasz.

I eugenikę, i rasistowskie konflikty. ;)

hyrkan

to lempart popiera eugenikę. Jak i ty. Rasistów masz na Bliskim Wschodzie.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Już mówiliśmy o eugenice.

Rozdawanie pieniędzy "swoim" -> swoi się rozmnażają -> program eugeniczny

hyrkan

hyrkanie, ty chyba nigdy prawdy nie napisałeś. No, chyba że piszesz, iż policja to zbrodniarze. Jeżeli tak, to masz rację. To oni zamordowali Igora Stachowiaka.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Naziści to zbrodniarze. :)

Wśród policjantów oczywiście jest sporo ludzi ze skrętem skrajnie prawicowym, stąd pochwała agresji, niewielka inteligencja, nieznajomość prawa, rasizm etc.

Zdajesz sobie sprawę, co widziałem w rozmowach z tobą?

hyrkan

Skoro agresja to oznaka prawactwa to uważaj na stalina, mao, pol pota i tych fat kimów. Wściekną się, jak ich do prawicy zaliczysz.
P.S. gliniarze to nie prawica. Są zbyt mało inteligentni. Ogólnie to tępe osiłki. Ale osiłki to też przesada. Biją tylko słabszych. Jak Igor Stachowiak.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Świetne przykłady ludzi, którzy zasłaniając się lewicowymi poglądami wykazywali daleko posuniętą prawicowość działań.

Dzięki!

Prawica, w świetle badań, wypada bardzo kiepsko pod względem inteligencji.

hyrkan

A ty jak wypadasz. Jesteś geniusz, czy może 100 razy lepiej. Bo megalomanizm u ciebie wpaniale wypada.
Czy kolektywizacja rolnictwa i walka z religią to ,,daleko posunięta prawicowość działań"?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Wiesz, ja cenię moją inteligencję odkąd wystarcza jej, żeby nie poświęcać życia na antysemickie brednie na forach.

A twoje pytanie dotyczy jakiego kraju? :) Bo czasem jesteś tak niesamowicie zagubiony w rozmowie, że masz przeskoki międzykontynentalne. :D

hyrkan

,,moją inteligencję" - właśnie ją widzę.
,,odkąd wystarcza jej, żeby nie poświęcać życia na antysemickie brednie na forach" - czyli wcześniej byłeś nieinteligentnym antysemitą? I pewnie nie podobało ci się wyłudzanie pieniędzy oraz mordowanie Palestyńczyków. Szkoda, że nie poznałem ciebie wtedy gdy byłeś jeszcze inny. Pewnie byśmy się zaprzyjaźnili.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Wcześniej byłem zygotą.

Ale to ciekawe, że zaprzyjaźniłbyś się z antysemitą.

hyrkan

Widziałem kiedyś taki obrazek. Ludzie idą z transparentami ,,Wolność dla Palestyńczyków". A żyd wciska przycisk ,,Ratunku. Antysemici".
Cały czas pleciesz o swojej inteligencji. To zapłać żydom ze swojego majątku. A nie wrabiaj w to ciężko pracujących Polaków, którzy nie mordują Palestyńczyków, ani nie odebrali im majątków.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Ja też widziałem nazistowskie karykaturalne obrazki Żydów.

Miały na celu wywołanie fali antysemityzmu. Udało się, zwłaszcza wśród Polaków.

hyrkan

Ja też widziałem nazistowskie karykaturalne obrazki Polaków.

Miały na celu wywołanie fali antypolonizmu. Udało się, zwłaszcza wśród żydów. Widzisz wszak co pisze kosiński.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Akurat jeśli chodzi o obwinianie Polaków o zbrodnie, to winnymi są Polacy dokonujący zbrodni.

hyrkan

gebels-srebels twierdził, że Polacy zamordowali 58 tys. niemców w trakcie kampanii wrześniowej. gros twierdzi, że Polacy zamordowali 500 tys. żydów. Rzeczywiście ci Polacy są ,,winni".

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Wiesz, wbrew faktom to na przykład ty ciągle mówisz.

Polacy zabili dużo Żydów. Ja się nie będę o liczby kłócił, wystarczą ustalenia historyków, że idzie to w dziesiątki lub setki tysięcy.

Antysemityzm był wtedy tak żywy jak dziś.

Dziś fałszywie przypisujesz Żydom jakąś "większość" w NKWD, kiedyś podobnie uznawano, że co złe, to Żydzi, wobec tego wielu Polaków ich mordowało z nienawiści opartej na kłamstwie.

hyrkan

,,dużo", ,,idzie to w dziesiątki lub setki tysięcy". Ale masz ,,historyków". Słuchaj ,,wielu Polaków". Wielu Polaków to zamordowano w Auschwitz. Słuchaj, a to co się dzieje teraz na granicy z Białorusią to czego jest dowodem? Bo chciałbym posłuchać. No napisz, co o tym uważasz?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

W Auschwitz głównie Żydów mordowano. Trochę Polaków też.

Kryzys na granicy jest dowodem tego, że Polski rasizm jest doskonale znany Łukaszence.

hyrkan

A ile łukaszenka bieże od jednego przeżucanego? Chyba 5 tys. dolców od łepka.
A co do ciebie to dlaczego się na Białoruś nie przeniesiesz i tam nie pomagasz nielegalnie przekraczającym granice?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

W jaki sposób bym mógł tam pomóc?

Poza tym zgadzam się, że zazdrościcie Łukaszence sprytu i umiejętności dorabiania się na łamaniu prawa.

hyrkan

Przecież w Polsce ci się nie podoba. Na białorusi żyłbyś ja w raju. Wszak wszyscy tam tacy tolerancyjni. Nie to co w Polsce.
To jak się pytam: jak chciałbyś pomagać imigrantom w tak tolerancyjnym kraju jak Białorusi.
,,My"? To znaczy kto? I gdzie ja łamię prawo? Nigdy nie przekraczałem granicy nielegalnie.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

W Polsce mi się nie podoba podobieństwo do Białorusi.

Zresztą każdy prawdziwy Polak, a nie Białorusin, z pewnością by to rozumiał. :)

hyrkan

Oczywiście ty jesteś ten ,,prawdziwy Polak"! Zauważyłem :(
Wsakż punkty styczne między Polską i Białorusią.
Podpowiem:
W Polsce:
- finansują działalność mniejszości białoruskiej
- nie pobierają od migrantów 5 tys. euro
W Białorusi:
- aresztują działaczy polskiej mniejszości
- pobierają do migrantów 5 tys. euro
Gdzie tutaj podobieństwo?
Coś w sprawie mniejszości robią. Zawsze chodzi o 5 tys. euro.
Słuchaj, ale na zachodzie to ci się pewnie bardzo podoba. Dlaczego ta nie wyjedziesz?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Mówiąc o dwóch niemałych państwach wypisujesz dwie nieistotne różnice? :)

Cała reszta jest podobna? To by znaczyło, że to najbardziej podobne państwa na świecie.

hyrkan

,,Nieistotne różnice". Dla ciebie wsadzanie ludzi do więzienia to ,,nieistotne różnice", wyłudzenie od nieszczęśników 5 tyś euro też jest ,,nieistotną różnicą", a ty jesteś ,,istotny"? To słuchaj ,,istotny", powinni cię Białorusini wypożyczyć, abyś u nich zaprowadził domokrację. Będziesz siedział za kompem i walczył z łukaszenką, tak jak tu walczysz w kaczyszenką i szadołem. Jeśli skończysz w więzieniu, to karma wróci ... będzie to ,,nieistotne". Tylko skoro Polska i Białoruś to ,, najbardziej podobne państwa na świecie", to nie jesteś jeszcze za kratkami?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

:) Naprawdę przy całości podejścia do życia znalazłeś tylko takie różnice.

To jest śmieszne.

hyrkan

Jest jeszcze taka różnica, że my mamy wspaniałego hyrkanka, a białorusini nie.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Nic podobnego. Nie macie.

Takie przeświadczenie nierobów polskich, że oni kogoś mają (papieża, Małysza, noblistów, Lewego etc) jest bardziej niż głupie. Macie kompleksy. Natomiast wspomniani w nawiasie ludzie mogli się tu rodzić albo żyć, ale nie byli w posiadaniu ogółu nierobów. :)

hyrkan

Nazywasz Polaków ,,nierobami"? Twój język nienawiści jest przekomiczny.
nierobów masz na pontonach. Wyjedź na białoruś, co tu jeszcze robisz?
Będziesz miał w posiadaniu inzynierów i lekaży, jak ich przyjmiesz pod swój dach.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Gdzie mam Polaków na pontonach?

hyrkan

Mas pontoniaży, nie Polaków. To co innego. Polacy nie płyną prze Morze Śródziemnne. Wiesz co to jest geografia. Bo jakiś ciemny jesteś. Nic nie wiesz, nic nie umiesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones