PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807561}
6,9 51 533
oceny
6,9 10 1 51533
6,9 45
ocen krytyków
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
powrót do forum filmu Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Strzelam reżyserowi karne za dziecinadę:

-Spike Lee traktuje go jako osobistą krucjatę
-oparcie filmu na słabej i stronniczej literaturze : "Black Klansman: Race, Hate, and the Undercover Investigation of a Lifetime". Nie ma tu miejsca na bardziej wyszukane i sprawiedliwe pozycje książkowe które wyrównają szanse
-miejscami mamy bardzo nachalną propagandę. Zmanipulowanie wypowiedzi D.Trump'a i innych procesów w USA.
-przedstawienie KKK (Ku Klux Klan) jako troglodytów myślących wyłącznie o mordzie
-nie pokazano lęku białych przed szybko postępującą integracją rasową i jej następstwami
-brak portretu skrajnych nastrojów w BPP (Black Panther Party) na przełomie lat 60 i 70 XX wieku. Prawda wymaga ukazania drugiej strony, tłumaczenie tego odwetem to za mało.
-Arcybanalne ukazanie moralności bohaterów, i klarowne rozdzielenie ich na tle rasowym
-reżyser nie prowadzi dyskusji z KKK, nie ma tu miejsca na głębsze zarysowanie ich motywów, spłycenie tematu
-użycie fragmentów Narodzin Narodu (1915) jako argumentu przemawiającego za rzecz czarnoskórych gdy tak naprawdę film ten był krytykowany przez NAACP (National Association for the Advancement of Colored People) już po premierze.
-nagrody w Cannes z 2018 roku świetne ukazują zakłamane poczucie prawdy
-Harry Belafonte wyniesiony na ołtarz i modły do niego, tania sztuczka. Co on kolejny Jezus

Plusy:
-inspiracja autentyczną postacią Ron'a Stallwortha'a. To po prostu ciekawa, chwytliwa historia.
-specyficzny humor
-niezły kasting
-przyjemny motyw muzyczny w tle (subiektywna opinia)

PS: Chcecie lepszego kina? sięgnijcie po "Rób, co należy" (1989).

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Napisałeś bardzo wiele hejtlinijek. Więcej niż 1000 i więcej niż 5000. Zwracam uwagę.

hyrkan

,,K***A !!!!!!!!!! K***aaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest k***a >>straż graniczna<<????? >>Straż<<?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO!!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!!K***a!!!!!! Jak tak można!!!!!!! Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzęsę się i ryczę!!!!!!! Mordercy!!!!! (sic!)"
Mocne słowa, jak na szatana. Oczywiście ty podzielasz jej poglądy?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Nie ryczę, natomiast jeśli chodzi o diagnozę mentalności ludzi, którzy są w stanie wypchnąć dziecko do lasu na śmierć uważam, że pani K-S ma opinię zbyt łagodną. Jesteście w dużo gorszym stanie.

hyrkan

O kim piszesz? O łukaszence, jego ludziach czy półgłówkach, którzy płacą łukaszance bo myślą, że granica z Niemcami jest przy granicy z Polski z białorusią?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Władza w Polsce ustanowiła prawo dotyczące wypychania dzieci do lasu. U was na Białorusi też taka ustawa jest?

hyrkan

Masz zadatki na gestapowca i enkawudzistę. Jak twoi przodkowie. Idź w ich ślady. Poza tym handlujesz ludźmi na granicy.

BohseOnkelz

Najwięksi zwyrole to w kościele katolickim są .Pedofilska organizacja przestępcza

hyrkan

hyrkanie, mnie przeraża agresja antyglobalistów. Są tak agresywni że szkoda gadać. A w ogóle co do agresji to odradzam używanie tego argumentu. Dla mnie nie pojęte jest żyć na cudzy koszty, nie przestrzegać prawa kraju w którym się żyje, na wszystko reagować agresją, bić dziewczyny pod szkołą we Francji, demolować Paryż po meczu piłkarskim.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Cóż, na razie nie widzę, że nie przestrzegasz prawa kraju, w którym żyjesz. Hejtujesz ile wlezie. Do Paryża masz daleko - tyle można o tobie dobrego powiedzieć. :)

hyrkan

Pobicie tej dziewczyny było w Reims. A te burdy na ulicach po meczu z BM to rzeczywiście w Paryżu.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

To w sumie zabawne, jak osoby łamiące prawo protestują, gdy ktoś inny też to robi. :)

A do Polski wciąż nie ciągną tłumy spragnione państwa prawa. Ciekawe czemu.

hyrkan

Nie no. Ja nie rozumiem. Przecież napisałeś że przestrzegam prawa. Napisałeś dokładnie tak: ,, Cóż, na razie nie widzę, że nie przestrzegasz prawa kraju, w którym żyjesz". Czyli napisałeś że przestrzegam. A teraz piszesz tak jakbyś twierdził że jestem kryminalista. Co jest? Bo nie zrozumiałem. To była ironia? Wyjaśnij.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

To był brak możliwości edycji postów. :)

Zresztą to, że czegoś nie widzę, nie świadczy, że tego nie ma.

Zatem prostuję: łamiesz prawo.

hyrkan

A w jaki sposób łamię prawo? Jeżeli mogę wiedzieć? Jeżeli zacny panicz mi wyjaśnić może...? Ja nie rozumieć co ty do mnie mówić.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Szerząc brednie odnośnie historii dawniejszej i nowszej w kontekście grup etnicznych. Efektem (bo i celem) zakłamywania historii jest tu oczywiście wzmocnienie uprzedzeń i nienawiści, dyskryminacji.

Unikasz wszelkiego ścigania z dwóch powodów. Pierwszy - zniesławienie jest ścigane z oskarżenia prywatnego. Drugi - nie jesteś jedynym antysemitą w tym kraju, łamanie praw związanych z nienawiścią na tle etnicznym zaczyna się w rządzie, trudno zatem, żeby na przykład partyjne pachołki zwane policją cię ścigały za rasizm.

Nie zmienia to natomiast faktu, że ustanowione prawa (czy te przeciwko nienawiści, czy przeciwko zniesławieniu) łamiesz.

hyrkan

Masz nierówno pod sufitem. Nigdy nie twierdziłem, że ktoś wyssał antypolonizm z mlekiem matki. Nie jestem też ministrem.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Jeden raz więcej nie przeczytałeś komentarza, na który odpowiadasz. :) W świecie, w którym nie czytasz wypowiedzi rozmówców, tylko sobie coś wyobrażasz, z pewnością to INNI mają nierówno pod sufitem.

hyrkan

Ty na pewno masz nierówno pod sufitem.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Dowód z pewności siebie. :D
Gdybym chciał kogoś przekonać, że w życiu nie czytałem, nie słuchałem i nie myślałem o jakości dowodzenia, to stosowałbym dowody z pewności siebie. :)

hyrkan

goebels byłby z ciebie dumny

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Z lewaka popierającego LGBT i poprawną argumentację? Nie, tak po prostu rzucasz obelgą, nie zwracając uwagi, czy celnie. :)

hyrkan

ty masz poprawną argumentację tak samo jak ja jestem astronautą.
A srebels lubił narzucać Polakom eutanazję, aborcję i przekonanie o ich niższości rasowej. Zupełnie jak ty.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Niczego nie narzucam. :) No ale nikt cię nie przekona, że czarne jest czarne. :)
Ja jestem za wyborem, nie narzucaniem. Na lewicy rozumiemy różnicę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

O widzisz, gdy chodzi o obelgi, to byś (sobie) na wszystko pozwolił.

Wyborem osoby, która jest w ciąży.

hyrkan

Nie ciągnął do Polski bo na Zachodzie mają ludzi na koszt których mogą żyć. To się nazywa pasożytowanie. W Polsce by to nie przeszło.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:D Dlatego Polacy stanowią w różnych krajach największą grupę imigrantów? :D Nazywasz Polaków pasożytami? :D

hyrkan

pasożytami nazywam tych na pontonach. Polacy przyjeżdżają do uk w autobusach i samolotach. I ciężko harują. Nie chcą też nikomu narzucić swoje kultury. Wszak są tylko gośćmi.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:D no nie, fakt, że gdzieś jedzie autobus nie sprawia, że rodacy ciężko harują :)

Prawda jest taka, że nie lubisz ludzi z pontonów, bo z rodakami rywalizują o socjal :P

hyrkan

Socjal należy się obywatelom. Jest też inna kategoria - obywatele WE, ale nie obywatele UK. Tak więc Polacy są obywatelami wspólnoty europejskiej, ale nie UK. Socjal należy się im z mocy prawa (do czasu brexitu).
Ci z pontonów nie są obywatelami WE.
A ta ich ucieczka z Maroka przed wojną syryjską to żart i kpina.
Polacy ciężko harują. Te prace które wykonują nie interesują miejscowych. Ale kogoś trzeba atakować tak aby nie być oskarżanym o rasizm. Dlatego atakują Polaków.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:D Socjal należy się tym osobom, którym się należy zgodnie z jakimiś przepisami. Jeśli imigrantom zza oceanu się należy - to się należy.

Ale za to widać teraz twoją POLSKĄ postawę: ja Polak chcę decydować, komu się szwedzki, niemiecki, francuski socjal należy. :D I oczywiście - Polakom się należy :D

hyrkan

osobom nielegalnie przekraczającym granicę należy się ciupa. Przemytnikom też. Cała ta mafia powinna iść do pierdla.
Ja nie decyduję komu należy się socjal w niemczech, francji czy szwecji. O tym decyduje prawo tych krajów które musi być zgodne z prawem wspólnotowym. Ale ty z prawem jest na bakier więc co ty możesz o tym wiedzieć?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Taaaa, właśnie o tym mówię, że Polak chce rządzić całym światem i decydować, co się komu należy :D

Myślę, że się trochę zagubiłeś w kwestii tego, co jest twoją decyzją, a co nie. :)

hyrkan

juesej chce rządzić całym światem. I jeszcze taki hyrkan. ci z pontonów nie mogą rywalizować z Polakami o socjal bo nie są obywatelami WE. Są kryminalistami. Nielegalne przekroczenie granicy to przestępstwo. Ale ty prawo masz gdzieś.
Ja o niczym nie decyduję. Ja tylko przypominam o prawie.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

ty też chcesz, jak widzę, rządzić światem. No ale oczywiście masz mniejsze możliwości, więc tylko atakujesz grupy etniczne na forum :)

hyrkan

A swoją drogą to z geografią też jesteś na bakier? Piszesz: ,,imigrantom zza oceanu". Z tego co wiem M. Śródziemne nie jest oceanem, jak sama nazwa wskazuje. Tak samo M. Egejskie, Bosfor i Dardanele. Jedyny ocean z jakim sąsiaduje Europa to Atlantyk. Ale nic mi nie wiadomo aby latynosi ciągnęli do Europy, oni wolą socjal w juesej.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

To taka metafora. :) Bo ty uważasz, drogi rozmówco, że jednym wolno migrować, innym nie, zależnie od tego, w jakim miejscu się urodzili.

To też oczywiście kwestia pomyłki - nikt cię o decyzje nie prosi, nikt twojego zdania nie ceni.

hyrkan

,,Bo ty uważasz, drogi rozmówco, że jednym wolno migrować, innym nie" - od tego jest prawo. Prawo wspólnotowe daje Polakom możliwość przenoszenia się w granicach WE.
Polakom do niedawna nie wolno było wjeżdżać do juesej bez wizy. Myślisz, że to uczciwe? Podobno prezydencik juesej wierzy, iż w Polsce prześladują ludzi. To dlaczego nie daje Polakom prawa do azylu tylko trzeba to wizami załatwiać?
,,drogi rozmówco" - coś ci się pomyliło. Ja nie jestem ani drogi, ani tani. To twoja matka była droga jak cię płodziła. A może przesadzam, tania była.
,,nikt twojego zdania nie ceni" - nie obchodzi mnie twoje zdanie. Nie musisz mnie cenić.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

A skąd się bierze prawo? :)

Hitler, którego wspominasz, też tworzył prawo. I kłopot, nie? Chyba że popierasz każde prawo Hitlera. Bo ja nie.

Shadow_dawnego_ggggggg

To tak brzmi jak Polska . Tu burdy są 50x częstsze po meczach ,jeszcze na wyjazdach zagranicznych tak robią polaczki. Pełno przestępców i kombinatorów.

fanatiq

,,polaczki" - z jakiego ideologia nazistowskiego to wziąłeś?
Nie słyszałem, aby Polacy demolowali Kanadę po tym jak kanadyjskie gliniarzyki zamordowały Roberta Dziekańskiego. ,,przestępcy" i ,,kombinatorzy" - pomyliłeś nas z ,,uchodźcami" (w rzeczywistości nachodźcami). Może tacy się znaleźli wśród imigracji zarobkowej ale bez przesady. Poza tym my nie dążymy do narzucenia swojej kultury Zachodowi.
P.S. Jesteś Polakiem? Bo widać, że ich nienawidzisz.

Shadow_dawnego_ggggggg

Twoja odpowiedź jest jak atak nerwowy 5 latka haha. Pojedź sobie na ten zachód i zapytaj co ludzie myślą o polakach. To samo co ty o uchodźcach albo gorzej. Nie mają co narzucać bo kultury brak haha. Śmieszne jak tylko garstka jest uchodźców a i tak się boisz że coś się zmieni . Bez przesady ? Jest multum kombinatorów i oszustów tu w tym kraju , nie wspominając że jedyne ataki terrorystyczne w Polsce pochodzą od białych katolików -jak ten z bombą w autobusie etc.

fanatiq

Jaką ,,bombą w autobusie"? Urojenia jakieś masz?

Shadow_dawnego_ggggggg

Wrocław 2016 dziciaczku

fanatiq

daj link do tej ,,bomby"

Shadow_dawnego_ggggggg

Sam sobie poszukaj .Już widzę po użyciu cudzysłowu że byś to deprecjonował . Oczywiście inna sytuacja gdyby koleś był śniady ,wtedy to by cię biała gorączka zalała haha

fanatiq

A ,,power gay albo silny p..." słyszałeś. Kto wtedy podłożył bomby? A co do tej ,,bomby" we Wrocławiu to dajże link bo z ciekawością przeczytam.

Shadow_dawnego_ggggggg

A ,,power gay albo silny p..." słyszałeś. Kto wtedy podłożył bomby? Nie wiem o czym bredzisz ,ale gratulacje dla bycia "power gay-em"

fanatiq

https://tvn24.pl/polska/sprawa-gejbombera-umorzona-ra49317-3693121
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/124107,gejbomber-moze-spac-sp okojnie.html

Shadow_dawnego_ggggggg

Pomijając fakt że to były atrapy to dziękuję za potwierdzenie mojej wcześniejszej teorii na temat twojej prostoty. Rozumiem że teraz wszyscy geje to terroryści -tak ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones