PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807561}
6,9 51 536
ocen
6,9 10 1 51536
6,9 45
ocen krytyków
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
powrót do forum filmu Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Strzelam reżyserowi karne za dziecinadę:

-Spike Lee traktuje go jako osobistą krucjatę
-oparcie filmu na słabej i stronniczej literaturze : "Black Klansman: Race, Hate, and the Undercover Investigation of a Lifetime". Nie ma tu miejsca na bardziej wyszukane i sprawiedliwe pozycje książkowe które wyrównają szanse
-miejscami mamy bardzo nachalną propagandę. Zmanipulowanie wypowiedzi D.Trump'a i innych procesów w USA.
-przedstawienie KKK (Ku Klux Klan) jako troglodytów myślących wyłącznie o mordzie
-nie pokazano lęku białych przed szybko postępującą integracją rasową i jej następstwami
-brak portretu skrajnych nastrojów w BPP (Black Panther Party) na przełomie lat 60 i 70 XX wieku. Prawda wymaga ukazania drugiej strony, tłumaczenie tego odwetem to za mało.
-Arcybanalne ukazanie moralności bohaterów, i klarowne rozdzielenie ich na tle rasowym
-reżyser nie prowadzi dyskusji z KKK, nie ma tu miejsca na głębsze zarysowanie ich motywów, spłycenie tematu
-użycie fragmentów Narodzin Narodu (1915) jako argumentu przemawiającego za rzecz czarnoskórych gdy tak naprawdę film ten był krytykowany przez NAACP (National Association for the Advancement of Colored People) już po premierze.
-nagrody w Cannes z 2018 roku świetne ukazują zakłamane poczucie prawdy
-Harry Belafonte wyniesiony na ołtarz i modły do niego, tania sztuczka. Co on kolejny Jezus

Plusy:
-inspiracja autentyczną postacią Ron'a Stallwortha'a. To po prostu ciekawa, chwytliwa historia.
-specyficzny humor
-niezły kasting
-przyjemny motyw muzyczny w tle (subiektywna opinia)

PS: Chcecie lepszego kina? sięgnijcie po "Rób, co należy" (1989).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
fanatiq

A więc kapuś też jesteś.

fanatiq

Tak powinieneś skończyć, czy tak możesz skończyć:
https://drive.google.com/file/d/131PZG8suj_umJOol9-2_KWMs5ui...
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ???Oto jest pytanie, nie mniej trudne do rozgryzienia niż TO BE, OR NOT TO BE.

Shadow_dawnego_ggggggg

haha psychicznie chory, widzę że ci lejce puściły . Proponuję wizytę u lekarza a w linki twoje nie będę klikał. Jeżeli chodzi o zgłoszenie twojego komentarza to nie byłem ja ,ale i tak dobrze że ktoś to zrobił.W twoim przypadku lepiej by było gdybyć "NOT TO BE" .

fanatiq

Bardzo cię proszę o wejście na ten link. Wcześniejszy był spartaczony. Tu masz właściwy:
https://drive.google.com/file/d/131PZG8suj_umJOol9-2_KWMs5ui6LW1j/view?usp=shari ng
Dowiesz się co ci grozi.

Shadow_dawnego_ggggggg

Lewacy ,geje a teraz żydzi - schemat typowego troglodyty polskiego jest tak przewidywalny że aż śmieszny/godny pożałowania. Oczywistym jest że w Polsce rządzi PiS jak tak łatwo można wyprać łby motłochowi...

fanatiq

Żydzi, żydzi!!!! Gdzie Żydzi...? .....
A już widzę. To ja nawet nie zauwarzyłem że to Żyd. Dla mnie to był bardzo znany aktor (z Oskarem na koncie). Ważne dla mnie było co robił (równie dobrze mógłby to być Chinczyk, Gabończyk, Grek, Gujańczyk, Maltańczyk), ale ten już uwidział Żyda...
Nawiedzony jesteś. No ale nic dziwnego, wszak jesteś fanatykiem. Kiedyś lewackie media zadawały pytanie: ,,Dlaczego Polacy wszędzie widzą Żydów? No własnie, dlaczego?" (i Glemp, Kwaśniewski oraz Miller na okładce w jarmułkach). A ja mówię: ,,Dlaczego lewacy wszędzie widzą, że Polacy wszędzie widzą Żydów? No własnie, dlaczego?". Odpowiedz: bo to wsteczny debilizm leWACtwa. I ty mi dostarczyłeś dowody na to...

Shadow_dawnego_ggggggg

To twoje tłumaczenie się jest tak żałosne że aż śmieszne. Proponuję wizytę u psychiatry bo to się leczy. Ta próba odwrócenia kota ogonem haha. Tak widać po prawiczkach którzy wszędzie widzą lewaków,zdrajców,żydów ,spiski i zmowy. Banda nawiedzonych troglodytów którymi łatwo sterować.
Benicio del Toro bardzo dobry aktor -co niby z nim nie tak ?

fanatiq

,,To twoje tłumaczenie się jest tak żałosne że aż śmieszne". Ty debilu jeden, ja bym się tobie tłumaczył!!!!!!!! Nie żartuj. Jeszcze tak nisko nie upadłem, żeby się trolowi-fanatykowi tłumaczyć. Marzenia ściętej głowy, że ja będę się tobie tłumaczył. Nie wyobrażaj sobie za dużo.
,,Ta próba odwrócenia kota ogonem haha". Ja niczego nie odwracam. To ty debilu odwracasz kota ogonem. Zauważyłem wojującego fanatyka, i postanowiłem jego zachowanie skwitować, że grozi mu przysłowiowe ,,kulkos w łepos" (bo kto (z) Mieciem wojuje, ten od miecia ginie). A debil-fanatyk dopatrzył się jakiegoś Żyda. Dla mnie to był BDT i ważne było co robił, ale ten debil dopiero teraz zauważył kto to jest, bo wcześniej przeżywał Żyda.
Tak widać po leWACUSIACH, którzy wszędzie widzą prawaków, , ,,krzywdy" Żydów (nawet na drzwiach katedry gnieźnieńskiej), ,,spiski" prawactwa.

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie pisz już do mnie ty tępy prawiczku bo mi szkoda czasu na żałosnego troglodytę z wypranym ptasim móżdżkiem . Prawiczki widzą wszędzie spiski i zmowy przeciw "PatryjoTom PiS-dy", " a ten jełop jeszcze ma czelność na "no u" .Wczołgaj się z powrotem pod kamień gnido i nie groź mi "kulkos w łepos" ty wojowniku internetowy . Że niby od ciebie ?HAHAHAH

fanatiq

Ty idioto, ja bym ci groził?!?!? Idiotom się nie grozi, idiotów się leczy. Był tutaj taki wieliszu. Taki sam jak ty idiot. Napisałem mu o tobie. Popatrz:
https://www.filmweb.pl/film/B%C4%99karty-2017-751878/discussion/Pytanie+o+tytu%C 5%82,2991266#post_16572991
A teraz tobie pisze o nim. Zaproście się do znajomych.

fanatiq

Grzecznie się lewaki zachowujecie, piękne słownictwo:
https://wiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet-dziennikarka-mowi-o-pobiciu-marta-lempart -podjudzala-ludzi-6602337397607296a

Shadow_dawnego_ggggggg

Pięknie -tępić propagandowe media reżimowe . Co to w ogóle za (nowo) twór "Media Narodowe" haha. Już karłowi nie wystarczy TVPiS?

fanatiq

fanatiqurze, prześladują Aktorkę za poglądy polityczne. Ty patrzysz, widzisz i nie grzmisz? Wszak to terror poprawności politycznej, lewacki faszyzm, narzucanie innym swoich poglądów politycznych, tłamszenie innych.
https://niezalezna.pl/379798-disney-zwalnia-aktorke-za-poglady-wojna-hasztagow-f ireginacarano-vs-welovecaradune

Shadow_dawnego_ggggggg

Hey dawnegó są jakieś granice tolerancji debilizmu -wiem że prawiczki tego nie mają ,ale jak się pieprzy że się jest jak żydzi podczas Holocaustu ,albo o tym że wybory były oszukane bez żadnych dowodów. Ja też bym się odciął od idiotki. Jakie to narzucanie swoich poglądów?Ona może pieprzyć co chce ,tylko oni nie muszą z nią pracować.
Tutaj masz prawiczkowy faszyzm https://reason.com/2021/02/12/this-gun-shop-says-it-wont-do-business-with-biden- voters/

Nie będą obsługiwać ludzi za poglądy ,ale wiesz jak przynajmniej powiem że jak ich biznes to niech robią co chcą -są kretynami i na pewno ten debilny ruch ich zaboli za jakiś czas hahah

fanatiq

Koniec niepodległości. Nie jesteśmy państwem suwerennym:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/washington-post-oczekuje-dzialan-b idena-w-sprawie-wolnosci-wypowiedzi-w-polsce/mf2j1kz,79cfc278
A fanatyków to cieszy. Tylko dlaczego Bidet nie zajmuje się Izraelem, gdzie Palestyńczykom odcina się dostęp do szczepionek.

Shadow_dawnego_ggggggg

Odpowiedz prosta: bo Izrael jest państwem niepodległym, a nawet zwierzchnim wobec USA.

Shadow_dawnego_ggggggg

O proszę jak się przepchnąć jakieś kretynizmy to i prawiczki o Palestynę się będą troszczyć HAHA. Przecież to dla was wszystko terroryści i brudasy-zapomniałeś ? Precz z uchodźcami bo się nam zaczną wysadzać -nie tak was uczą pieski ?

fanatiq

Polska prawica nie upomina się o sprawę okupacji i mordów na Palestyńczykach. Skąd to wziąłeś? Polskie władze są głuche na cierpienie Palestyńczyków. Z tego co wiem to eskimosi robili za adwokatów uchodźców a więc także Palestyńczyków i Syryjczyków wygnanych z Syrii (w tym ze Wzgórz Golan). Wymienię ci tych poronionych adwokatów: gros, bauman, śpiewak i grynberg.
Polskie władze nie interweniują na forum międzynarodowym gdy eskimoski okupują Zach. Brzeg i Strefę Gazy. Nie interweniują gdy Palestyńczycy są wypędzani z własnych domów. Nie interweniują gdy buldożery niszczą domy Palestyńczyków. Nie reagują gdy na nich spadają bomby.

fanatiq

pIESKU, PATRZ JAKI TEN iZRAEL DOBRY:
https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/8123720,australia-i zrael-wystawa-dyplomaci-ratujacych-zydow-polacy-lados.html

Shadow_dawnego_ggggggg

Weź śmieciu już do mnie nie pisz bo mi szkoda czasu na klikanie kolejnych odpowiedzi co miesiąc od ciebie parchu żałosny. Polska i PiS też lubią sobie zakłamywać historię wybielając polaków że niby święci byli całą wojnę

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Zawsze gdy próbujecie wciskać Unii "wartości chrześcijańskie" (co się sprowadza do dyskryminacji mniejszości i ochroną księży przestępców) to jednak usiłujecie dostosować Zachód do siebie. :)

W Polsce uniwersytety mają być dla Polaków, a zachodnie? Czy Polacy mają być z nich teraz wyrzucani? :)

Jedyny plus z Polaków jest taki, że ci lepiej wykształceni uciekają z kraju wartości chrześcijańskich.

hyrkan

To co tu jeszcze robisz, wykształciuchu?
Kto i kiedy narzuca ,,wartości chrześcijańskie" Zachodowi? Zainteresowałeś mnie. Chcę szczegółów - kto i kiedy próbował narzucić wartości chrześcijańskie Zachodowi? Czasy, ludzie, wydarzenia - chcę je znać. Jak dotychczas widzę, to nam Zachód chce narzucić demo(N)krację. Przykład: rodzice kojarzą mi się z dwojgiem ludzi o odmiennych płciach. Ale UE narzuca nam rodziców wg wzorów holenderskich: nie ma mowy, aby była podkreślona odmienność płciowa rodziców.
A ja się pytam: dlaczego Holandia ma być wzorem? Dlaczego coś, co jest ewenementem, odmiennością, od razu musi być obowiązkowe? Czekać jak jeszcze zabronią rodziców o odmiennych płciach.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Nauczam. ;)

Demonkracja! :D PolSat = polski satanizm? :D

Przepraszam, ale czy masz kanał youtube gdzie występujesz jako Sanjaya?

Unia narzuca ci rodziców? Ja nie mogę, ale masz tripa.

hyrkan

Bredzisz. Szczuć na Polaków, propagować eugenikę możesz z każdego kraju. Do internetu masz wszędzie dostęp. Może po prostu nawet za granicą się przekonali, że jesteś nieudacznikiem. Nawet owiec ci nie dali obmacywać. Ni ma roboty dla hyrkanka za granicą.
Poza tym słyszałem, że z polandii ucieło 100 tys. homoseksualistów, oczywiście z powodu represji pislamistów. Już nie wiem, kto z tego kraju ucieka: wykształciuchy czy homoseksualiści?
A i jeszcze jedno. Czy eugenika jest wartością chrześcijańską, czy może nazistowską?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

W jaki sposób Unia narzuca ci rodziców?

hyrkan

lewacka ue oddaje dzieci homoseksualistom i islamistom

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:) Aha, boisz się adopcji przez rodziców, których nie akceptujesz z powodów światopoglądowych?

hyrkan

homoseksualistów się nie boję. Ale nie pozwolę, aby adoptowali dzieci. Dziecko będzie miało ,,przechlapane".

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Niby jak? Że jakieś homofoby będą je atakować?

hyrkan

To tylko jeden z problemów. Będą też inne. Np. jak było ostatnio w Austrii z tymi lekcjami i z lalką. To samo, tylko 100 razy gorzej.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Przepraszam, nie czytam fejków z prawicowych blogów, jak było?

hyrkan

Nie czytałem tego na prawicowym blogu.
Tutaj to masz:
https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/210729597-Austria-Dotykanie-lalki-na-edukacji-se ksualnej-dla-szesciolatkow.html

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Ja naprawdę nie umiem zrozumieć, czemu wiedza o seksie jest dla was zła, a gwałt na takim sześciolatku dokonany przez księdza - dobry.

hyrkan

A to ty wiesz coś o seksie? Pewnie wykładasz to na wyższej szkole pukania i posuwania.
Nie jestem za żadnym gwałtem na sześciolatku. Dlatego chcę zabronić tęczowym adoptowania dzieci.

BohseOnkelz

Baader Meinhof to "komuszy wynalazek"? Równie dobrze można powiedzieć, że rżnacy dominikańskich chłopców abp Wesołowski to wynalazek )ezusa.

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

:D Czyli "mam rację, bo my rasiści nie lubimy nauki" :D

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Jeżeli zwykłe ludzkie odczucie jest subiektywne, a nie obiektywne, czuję że piszę do mnie 15-letni "internetowy wojownik" antify lub feministka-komunistka, walcząca o równe prawa dla wszystkich ale tam gdzie jej tylko to pasuje :)

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

Lepsze to niż walka o nierówne prawa - z powodów tych samych, że to właśnie pasuje. Przy tym piszesz jak internetowy wojownik.

A zwykłe ludzkie odczucie ludzi, którzy nie lubią nauki, może być subiektywne albo zielone w ciapki, istotne jest, że często bywa błędne.

hyrkan

Zrozumże, poprawność polityczna nie ma niczego wspólnego z nauką. A jak krytykujesz rasistów to potęp tych którzy bombardują Strefę Gazy.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Jeśli tylko będę z nimi rozmawiał, to będę mówił na temat ich działań. A rozmawiam z tobą, więc czyj rasizm, jeśli nie twój, miałbym omawiać? :)

hyrkan

Ale masz hyrkanku słownictwo. Mordowanie kobiet i dzieci w Strefie Gazy nazywasz ,,działaniem". Moje mówienie prawdy nazywasz ,,rasizmem".

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie, ani jedno ani drugie. Twój rasizm nazywam rasizmem, a twojego mówienia prawdy jeszcze nie widziałem.

hyrkan

Nie tylko nie wiesz co piszesz, ale jeszcze nie umiesz czytać. Mordowanie to mordowanie, brak poprawności politycznej=mówienie prawdy. I ja zawsze mówię (piszę) prawdę.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:) Osoba, która jest prawdomówna, rozumiałaby, jak wielkie szkody wyrządza atakując fałszywie eskimosów. Choćby jakiś komuch oskarżający innych o Katyń.

Obrzydliwe.

hyrkan

Lepiej, żebyś nie wiedział jaka była narodowość enkawudzistów mordujących Polaków w Katyniu.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Chyba nie sugerujesz, że to wszystko Polacy?

hyrkan

Nie, enkawudziści to eskimosi. Albo zwani inaczej góralami ze wzgórz Golan. Inna nazwa żydzi.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

W sensie, że taka metafora. Polacy. :)

hyrkan

Nie metafora. Enkawudziści w większości byli żydami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones