PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807561}
6,9 51 533
oceny
6,9 10 1 51533
6,9 45
ocen krytyków
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
powrót do forum filmu Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Strzelam reżyserowi karne za dziecinadę:

-Spike Lee traktuje go jako osobistą krucjatę
-oparcie filmu na słabej i stronniczej literaturze : "Black Klansman: Race, Hate, and the Undercover Investigation of a Lifetime". Nie ma tu miejsca na bardziej wyszukane i sprawiedliwe pozycje książkowe które wyrównają szanse
-miejscami mamy bardzo nachalną propagandę. Zmanipulowanie wypowiedzi D.Trump'a i innych procesów w USA.
-przedstawienie KKK (Ku Klux Klan) jako troglodytów myślących wyłącznie o mordzie
-nie pokazano lęku białych przed szybko postępującą integracją rasową i jej następstwami
-brak portretu skrajnych nastrojów w BPP (Black Panther Party) na przełomie lat 60 i 70 XX wieku. Prawda wymaga ukazania drugiej strony, tłumaczenie tego odwetem to za mało.
-Arcybanalne ukazanie moralności bohaterów, i klarowne rozdzielenie ich na tle rasowym
-reżyser nie prowadzi dyskusji z KKK, nie ma tu miejsca na głębsze zarysowanie ich motywów, spłycenie tematu
-użycie fragmentów Narodzin Narodu (1915) jako argumentu przemawiającego za rzecz czarnoskórych gdy tak naprawdę film ten był krytykowany przez NAACP (National Association for the Advancement of Colored People) już po premierze.
-nagrody w Cannes z 2018 roku świetne ukazują zakłamane poczucie prawdy
-Harry Belafonte wyniesiony na ołtarz i modły do niego, tania sztuczka. Co on kolejny Jezus

Plusy:
-inspiracja autentyczną postacią Ron'a Stallwortha'a. To po prostu ciekawa, chwytliwa historia.
-specyficzny humor
-niezły kasting
-przyjemny motyw muzyczny w tle (subiektywna opinia)

PS: Chcecie lepszego kina? sięgnijcie po "Rób, co należy" (1989).

Shadow_dawnego_ggggggg

,,Lecą" bo mnie kablujecie - tak chciałem napisać.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Posty lecą, bo łamiesz regulamin. Ale spoksik, elementem wielu, naprawdę wielu teorii spiskowych prawicy jest "wszyscy mnie krzywdzą, wystarczy że przemilczę to, co sam robię". ;)

Na Trumpa też się ostatnio lewica uwzięła, nie? :D

hyrkan

Twierdzisz, że Trump jest zły? A jak zatwierdza okupacje eskimosów to niby jest dobry, mam rozumieć?
Mam do niego mieszany stosunek. Czyli ma też dobre cechy.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Zły? Co najwyżej chory.

hyrkan

Unikasz odpowiedzi. Popierasz politykę aneksji, ekspansji, rasizmu na Bliskim Wschodzie?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Wyobraź sobie, że przychodzisz na jakieś forum. Rejestrując się na forum deklarujesz AKCEPTACJĘ REGULAMINU. Fakt, że tu z prawicowymi kolegami jesteście w zasadzie tylko po to, żeby ten regulamin łamać atakowaniem różnych ludzi i grup ludzi, dokładnie wskazuje, jaki masz stosunek do "kłamania w żywe oczy". ;)

hyrkan

Powiesz mi dlaczego jedyną grupą atakowaną przez ciebie są Polacy?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie atakuję Polaków. :) Za to nie da się przeoczyć, że jedyną grupą atakującą tu "eskimosów" są właśnie Polacy. Żaden inny naród nie upada tak nisko.

hyrkan

O żadnym innym narodzie eskimosi nie wypowiadają się tak obelżywie (vide: ssanie czegoś tam). Nawet o ,,narodzie" nazistowskim.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie kumasz. Jeśli będziesz przez całe życie udowadniać, że ktoś powiedział PRAWDĘ, nie możesz tego jednocześnie nazywać obelgą. Gdyby ktoś o mnie powiedział, że jestem antysemitą, to byłaby to obelga. Jeśli zaś zarzut dotyczy antysemitów, jest po prostu celny. :)

hyrkan

Ja wiem, że ty antysemitą nie jesteś. Wszak widzę, że albo jesteś semita albo filosemita. Albo megaloman semita.
Co do słowa antysemita to nie rozumiem co ono znaczy. Jeżeli uchylanie się od wypłacania jakiś bezpodstawnych roszczeń to jest to dla mnie zaszczyt, iż mnie tak nazywasz.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie to znaczy. To znaczy na przykład przypierdalanie się do Żydów w co drugim poście, latami, na forum filmowym. :)

hyrkan

Garść nazwisk, ale ani jednego eskimosa. Za to w nkwd, ss, wermahcie, ub, kbw, dywersantach strzelających do polskich żołnierzy w trakcie kampanii wrześniowej albo wśród terrorystów strzelających do Brytyjczyków gdy Brytyjczycy walczyli pod Al-Alamein ich nie brakowało.

Witold Urbanowicz

Zdzisław Henneberg

Adam Kowalczyk

Zdzisław Henneberg

Tadeusz Arentowicz

Wacław Łapkowski

Tadeusz Arentowicz

Jerzy Jankiewicz

Wojciech Kołaczkowski

Walerian Żak

Jan Zumbach

Zygmunt Witymir Bieńkowski

Jan Falkowski

Tadeusz Koc

Bolesław Drobiński

Witold Łokuciewski

Zdzisław Krasnodębski

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

No nie, to teraz źródła. Musisz udowodnić przy każdym nazwisku, że taki człowiek faktycznie walczył.

Wszystko ci muszę tłumaczyć?

hyrkan

bielscy nie walczyli. Ale gwałcili tak. Tu masz o nich film
https://www.filmweb.pl/film/Op%C3%B3r-2008-434429

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Myślę, że odróżnianie tendencji od poszczególnych przypadków to element dojrzewania. :) Bez tego zostaje tylko prawica.

hyrkan

filozof jesteś? Bo pleciesz jakieś farmazony.
I nie myśl, bo cię główka rozboli.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Nauka ma pewną metodologię i pewne techniki dowodzenia. Myśl prawicowa istnieje tylko dlatego, że ludzie nie wiedzą, czego dowodzić i w jaki sposób. Na razie wymieniłeś jakieś nazwiska bez dowodów, że walczyli w drugiej wojnie. :)

Czekam na coś na poziomie. ;)

hyrkan

,,Geniusz" co podważył udział Polaków w II w. ś. Jak się nazywa? hyrkan.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie :) Nie skumałeś żartu. Byłeś zdania, że jeśli nie umiesz podać nazwisk, to nie było zdarzenia. :)

hyrkan

Ty chyba nic nie kumasz. Jesteś żaba, tym różnisz się od drobiu.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:D To może przypomnę, bo trollując wiele osób na raz nie pamiętasz, co do której piszesz. Uznałeś, że nie mają miejsce żadne zdarzenia historyczne, jeśli nie umiemy wymienić nazwisk uczestników.

Dlatego teraz sprawdzam, ilu wymienisz (z dowodem) Polaków biorących udział w wojnie. Bo w świetle twojej przepotężnej logiki okazuje się właśnie, że Polska w ogóle nie brała udziału w drugiej wojnie światowej.

A moim zdaniem po prostu sam siebie zapędziłeś w ślepy zaułek, jak to mają prawicowcy w zwyczaju, gdy próbują nadążyć za rozmówcą.

hyrkan

Wy lewicowcy to macie zwyczaje: jesteśmy wspaniali, bo jesteśmy lewicowcy

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Ba! Nie być prawicowcem to trzeba umieć. Wykształcenie, logika, nauka, racjonalizm - tylko lewica. :) A mity i nienawiść to nie dla nas. Stąd duma!

hyrkan

,,Wykształcenie, logika, nauka, racjonalizm" - litości, z jakiej ty choinki się urwałeś? Właśnie ciągle się nie mogę nadziwić, dlaczego w postępowaniu lewaków nie ma logiki. Podam choćby jeden przykład: objawem waszej logiki jest przyjmowanie muzułmanów do Europy. Wam lewakom przeszkadza kościół katolicki (co pokazaliście, choćby dewastując kościoły podczas zamieszek około wyroku TK), a popieracie sprowadzanie muzułmanów - fanatyków. Katolicy już dawno przestali zabijać z powodów religijnych. Mnie, prawaka, nie interesuje nawracanie, ani tym bardziej walka zbrojna z ateistami i innymi religiami oraz wyznaniami. Wzrost ateizmu mnie nie cieszy, ale uważam, że każdy ma prawo do własnego wyboru. Absolutnie nie powinno to być karane, ani w żaden sposób penalizowane. W islamie wciąż są kary za apostazję (i to wiadomo jakie).

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:) Jeśli chodzi o imigrantów, to wygrali dla USA wojnę i mieli udział w przeogromnym wzroście gospodarczym.

Błędem jest przyjmowanie imigrantów o sympatiach prawicowych.

Religia najczęściej wiąże się z konserwatyzmem i prawicą.

Oczywiście nie cenię muzułmańskiej prawicy :)

hyrkan

A to jest muzułmańska lewica? Gdzieś ty ją widział? Na Marsie może?
A co do imigrantów w usa. Masz rację. Polscy imigranci wiele zrobili dla tego kraju. I Pułaski, i Kościuszko. I późniejsi imigranci. Zresztą nie tylko Oni. Inni imigranci z Europy Środkowo-Wschodniej też dużo zrobili. I ciężko pracowali.
Wież mi, że polscy imigranci w juesej mieli jak najbardziej prawicowe i antykomunistyczne poglądy.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Ba, ja nawet z muzułmańską lewicą rozmawiałem :)

Żydzi wygrali dla USA wojnę :)

hyrkan

eskimosi wygrali dla usa wojnę? A to twierdzisz, że mordowanie palestyńskich kobiet i dzieci to ,,wygrywanie wojny"? I to dla usa? Szkoda, że nie dla polandii.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Znów rzeczywistość cię przytłoczyła, ani nie opisujesz faktów, ani nie odpowiadasz na moje słowa. :)

hyrkan

Nie chcę mieć nic wspólnego z taką ,,rzeczywistością". Nie chcę mordów na Palestyńczykach, Irakijczykach, Afgańczykach. Nie chcę takich ,,zwycięskich wojen". Nie chcę okupacji, murów.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

A chcesz trolli atakujących ludzi na forach z powodu wyznania, przynależności etnicznej albo orientacji?

hyrkan

Słuchaj, ja wcale takich troli jak ty nie chcę. Ale muszę ich tolerować, bo lewactwo ma ,,z górki", więc ich promują na forach. Poza tym mamy wolność słowa. Możesz promować ideologię zwalczania Palestyńczyków, choć jest ona złem. Takie uroki domokracji. Nawet półgłówków i kłamcom musimy dać prawo głosu.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:D Prawie bym uwierzył, że nie wiesz, o co chodzi.

Treścią twojej bytności na forum jest atakowanie różnych mniejszości.

Obawiam się, że nie tylko bytności na forum, ale całego życia.

hyrkan

Ja dobrze wiem, o co chodzi. Nie chcę mordowania Palestyńczyków. A o ich cierpieniu nie czytałem na ,,prawicowych" blogach. I nie prześladuje ich polska prawica.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

A jaka prawica, jeśli nie Polska?

Bo widzisz, pamiętam moją rozmowę z panią z Palestyny. W Polsce.

I nie zgadniesz, kto w czasie tej rozmowy zaatakował moją rozmówczynię.
Podpowiem: uzupełnił układankę literami p w miejscu gwiazdek:

*rzedstawiciel *olskiej *rawicy :)

hyrkan

To polska prawica bombarduje Strefę Gazy? Nie wiedziałem.
Piszesz mi: ,,Bo widzisz". Nic nie widzę. Gdzie to niby widziałem. Widzę trupy palestyńskich dzieci. Są zdjęcia. Bynajmniej nie fotomontaż.
Zbrodniarz to zbrodniarz. Ale do ciebie nie dociera.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Ależ oczywiście. Polska prawica. Górale z Tatr. Goralenvolk. :)

(Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać, chyba przez pewien czas będę pisał po twojemu, używając nazwy Goralenvolk. Naprawdę ciekawy epizod w historii)

hyrkan

Ciekawy epizod to był jak 150 tys. żydów służyło w werhmachcie i w ss.
Wiedziałeś, że hitlerek był żydem?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Ba, Polacy ciągle wychwalają faszyzm, choć sprowadził na Polskę największe zniszczenia. To nie dziwi, że jacyś pojedynczy Żydzi zachowują się tak źle, jak dużo większa grupa Polaków.

hyrkan

Masz rację. Żydów było tak mało w iii resy (0,9%), że nie mogli zasilić zbytnio werhmachtu i ss. Dlatego było ich ,,tylko" 150 tys. Za to w nkwd było ich setki tysięcy. Jak nie miliony.
W Polsce nie chcą mieć nic wspólnego z hitlerkiem. Chyba, że tatuś safjana.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Ilu Polaków było w Wehrmachcie?

hyrkan

Ładnie się lewaki wypowiadacie, ,,piękne" słownictwo:
https://wiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet-dziennikarka-mowi-o-pobiciu-marta-lempart -podjudzala-ludzi-6602337397607296a

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:D Torturowanie kobiet popierasz, ale jeśli któraś brzydko się odezwie, to wtedy źle?

Prawica bardzo mocno zagubiła proporcje w ocenie świata.

hyrkan

hyrkanku, jak widać nie tylko brzydko się odzywacie:
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/8080004,strajk-kobiet-pogryzi ona-policjantka-babcia-kasia.html
gliniarzyków nie popieram ale niszczenia, wandalizmu i chuligaństwa też

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Cóż, policja wystawia mandaty, a sądy dość jednomyślnie stwierdzają, że bezzasadnie. :) Wobec tego chyba nie jest nic warte powoływanie się na opinie i relacje policjantów. :)

hyrkan

A gdzie to czytałeś, że sądy cofają mandaty? W gazecie wybiórczej?
Z tego co słyszałem sądy to instytucja opozycji.
Co do gliniarzy to się z tobą zgadzam. Nie warto im ufać. To oni brutalnie zamordowali Igora Stachowiaka.
Czy ten sąd co wsadził do aresztu margot też był niezawisły, czy jednak pisiory go zahipnotyzowały.
A te gliniarzki co to nie chroniły willi na Żoliborzu i opozycja ich broni to też są źli czy jednak nie? Bo opozycja w ogień by za nimi wskoczyła? Jak widzę wszystko ci się plącze.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

instytucja opozycji, ciekawe. Strajk Kobiet sobie planował 20 albo 40 lat temu obsadzanie sądów? :D

hyrkan

Jeżeli to nie instytucje opozycji, to dlaczego kodomici i koderaści tak te sądy bronią? Oczywiście nie wtedy gdy wsadzają za pobicie i zniszczenie furgonetki. Bo ta opozycja sama nie wie czego chce.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Gdyby tak wyciąć obraźliwą nowomowę, dostawałbym powiadomienia o pustych komentarzach. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones