Wielka woda (2022)
Wielka woda: Sezon 1 Wielka woda Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Wielka woda (2022)

Odcinek 1

45m
7,5 1 465
ocen
7,5 10 1 1465
Wielka woda
powrót do forum s1e1

Główna bohaterka

ocenił(a) serial na 6

Rany, ale ta pani hydrolog jest irytująca. Ja rozumiem że mamy modę na kobiece postacie które przejawiają jakieś męskie cechy twardzieli, ale nie można zrobić tego z większym wyczuciem? Mam flaszbacki z Galadrielą. Nasza główna bohaterka wiecznie chodzi z nadąsaną miną, wiecznie jest niezadowolona, wszystkowiedząca, a wokół niej krząta się zgraja facetów idiotów którzy mają swoje racje i ostatecznie zawsze będą w błędzie.

ocenił(a) serial na 8
cool_2

czyli jak dostałeś konkretny przykład to już pozwalasz Jej kląć :) ale kiedy histeryzowała, tak konkretnie odpowiedz a nie że jest po prostu histeryczką

cool_2

Poczytaj sobie o skutkach ubocznych przyjmowania metadonu, to troche ci się naświetli obraz sytuacji. Dodając do tego fakt, że w latach 90 kobieta w domu była gospodynią, a na pewno nie autorytetem dla profesora, można uwierzyć że postać pani hydrolog mogła zachowywać się nerwowo i być wybuchowa. Fakt, faktem była troche irytująca, ale kto wie, moża taka właśnie miała być.

EM_PE_2

aha czyli wasza hieroj baba jest ćpunką, która porzuciła dziecko, ale nie ma w tym nic złego, najważniejsze , ze nie jest kurą domowa,bije facetów i umie się postawić. Macie jeden problem- nie bylo takiej postaci w 97 . To kompletnie wymyślony charakter , uwspółcześniony, dodany na siłę, i wygląda to karykaturalnie. Nawet jeśli by byla taka osoba w 97 która chciała naprawde pomóc to dlaczego jest kobieta? Zadaj sobie to pytanie.

ocenił(a) serial na 7
EM_PE_2

Ale zdajesz sobie sprawę że w latach 90 to kobieta była kurą domową na zachodzie bo na pewno nie w Polsce

karolina_chan

No Co ty! Kobieta musi być uległa, milcząca i ma się ładnie uśmiechać!
Skandal w tym netfiksie, przez cały serial babeczka niczego nie ugotowała, niczego nie wyprała ani wyprasowała! Bo o tym , że bez ślubu żyje z jakimś holendrem (sic! na bank gej i narkoman) to już nie wspomnę.

PanKotlecik

ale wy jestescie zjeb@@@.albo czarne albo biale nic pośrodku...laska byla po prostu irytująca i głupia

ocenił(a) serial na 8
cool_2

a dlaczego głupia? bo nie zrozumiałeś jej argumentów?

pingwin_z_Madagaskaru

bo zachowywała sie jak spuszczona su#a z łańcucha, jakby pierwszy raz od 20 lat miała kontakt z ludzmi

cool_2

Mieszkała na łące w środku lasu, może to dlatego?

karolina_chan

Jest taka "jakaś", że nie da się ogladać... Cały czas pełen w*urw...

ocenił(a) serial na 5
karolina_chan

Aha, to żeby być jakimś trzeba być irytującym i ekstraordynaryjnym?

ocenił(a) serial na 6
Anthrax91

mnie akurat jej gra w każdym filmie/serialu irytuje

ocenił(a) serial na 3
Anthrax91

Podbijam, nie dało się tego oglądać. Na każdym kroku podkreślanie siły i niezależności w bardzo sztuczny sposób - agresją i wulgaryzmami. W dodatku główna bohaterka jest pełna wyższości, chamska i niezrównoważona psychicznie - daleko jej do męskiego twardziela, a bliżej do jego karykatury. Jednocześnie jakimś cudem wszyscy faceci w filmie przedstawieni jako nieogarnięci i nie umiejący myśleć racjonalnie - tylko ona, Jaśmina, jest wszystkowiedząca (a jednocześnie na tyle niedokładna, że nie sprawdza z którego roku mapy jej powierzono). W każdym razie każda minuta z tą panią na ekranie była wypełniona srogim zniesmaczeniem.

gabaleo

Ile odcinków obejrzałaś? Jeśli "nie dało się tego oglądać", to pewno jeden? ;-) Może gdybyś była bardziej spostrzegawczym widzem, zauważyłabyś, że kobita miała wujowe relacje z toksyczną matką, więc wcale mnie nie dziwi, że jest niepozbierana emocjonalnie...

ocenił(a) serial na 3
MKociarka

Obejrzałam całość ;) Mnie też to nie dziwi, po prostu outcome był taki, że mnie główna bohaterka niesamowicie zraziła do całego serialu - chciałam coś o powodzi, a dostałam jakieś trudne sprawy z megalomanką skazaną na użeranie się z mężczyznami przedstawionymi jako tłumoki.

MKociarka

MKociarka to co przeszła nie sprawia, że jest mniej wkurzająca.

gabaleo

To polecam seans Rozważna i romantyczna ;)

ocenił(a) serial na 8
Anthrax91

Dokładnie z tym samym mam problem przez cały pierwszy odcinek. Nie mogę pozbyć się wrażenia przesytu i niezrównoważenia w przedstawianiu tych emocji u bohaterki.

Anthrax91

Jak dla mnie lepsza z ról tej aktorki. Ona sama gra najczęściej takie „cierpiętnice”. Jej zachowanie w serialu wynika poniekąd z faktu, ze jest chorą psychicznie byłą narkomanką.

Anthrax91

Zawsze śmieszy mnie ten rozdźwięk w ocenianiu postaci kobiecych i męskich. Silne kobiece postacie są „bezczelne, histeryczne, wulgarne itp.”, ale jeśli dokładnie takie same zachowania przedstawiałby mężczyzna to już by był „odważny, pewny siebie, dążący do celu mimo przeciwności”. Kobieta nie jest wystarczająco „grzeczna” i już u większości jest zgrzyt, bo jak to tak, kobieta która nie poddaje się męskiemu autorytetowi..

Natalia_Olejniczak

Dlatego PiS i ordo iuris mają się w Polsce wyśmienicie.

Natalia_Olejniczak

No niestety, nawet psychologia na ten temat trochę mówi - kobieta ze stereotypowo mocnymi cechami będzie uważana za irytującą, zbyt władczą. Z kolei, jesli będzie empatyczna, uczuciowa będzie uważana za głupią i niekompetentną. Te same cechy u mężczyzn będą rozpatrywane o wiele łagodniej i jako "fajne". Trochę badań w tym temacie zostało przeprowadzonych. Własnie dlatego trzeba uświadamiać ludzi i mówić o tym, że często są to reakcje i myśli automatyczne, warto, żeby zastanawiali się, czy identycznie oceniliby męską postać, która przeszła przez to samo?

Natalia_Olejniczak

To samo pomyślałam. Jakby męska postać zachowywała się identycznie, to ludzie nie widzieli by problemu... Nie cierpię takich podwójnych standardów

ocenił(a) serial na 8
Natalia_Olejniczak

Ja także . zwłaszcza że są zawody gdzie z podejściem "cukiereczka" daleko się nie zajedzie . Nie wiem jak w hydrologii ale znałam panią prokurator i panią doktor na urazówce. Tutaj akurat twarde podejście dobrze się sprawdza

Anthrax91

Mi się bardzo podoba ta rola

ocenił(a) serial na 4
Anthrax91

Dla pełni szczęścia , w tym wielkim nieszczęściu, brakuje mi uratowanego psa - 4/10 !!!

ocenił(a) serial na 1
Szpila_1308

....oraz kotka, karpii i dzików. Co by miećpotem w pofilówce FB.

Anthrax91

Patriarchat „wielką gębą”

Anthrax91

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Ledwo baba wchodzi na zebranie kryzysowe, a już wszystkich zaczyna pouczać podniesionym głosem i lekceważąco traktować, czego nie dało się nie zauważyć. Wielka hydro-loszka. Strasznie irytująca. Straciłem ochotę na oglądanie po 20-tu minutach.

ocenił(a) serial na 6
Anthrax91

Do tego wulgaryzmy,czy naprawdę trzeba w prawie każdym zdaniu "rzucać mięsem" ?

ocenił(a) serial na 5
Anthrax91

to samo pomyslalam, najbardziej irytujaca postac w serialu i przez to duzy minus dla samego serialu

ocenił(a) serial na 3
Anthrax91

Dokładnie. Myślałem, że tylko ja odnoszę takie wrażenie. Serial z dużym potencjałem, zmarnowany przez czyjeś kompleksy.

Anthrax91

Serio? Nawet w takiej roli, gdzie kobieta stara się zrobić wszystko, by jak najmniej ludzi ucierpiało, oczekuje się, że będzie się uśmiechać, mizdrzyc i latać w zwiewnych kiecuszkasz może? Uj wam w... Zawsze i wszędzie staracie się mieć nad nami kontrolę, bo boicie się silnych kobiet. Je*any patriarchat.

ocenił(a) serial na 6
ameliowa

Nikt nigdzie nie powiedział że ma się uśmiechać i mizdrzyć. To już Twoje dziwne wymysły i interpretacja.

ameliowa

A czy istnieją tylko dwa rodzaje kobiet? Jedna cicha i posłuszna, oczywiście w sukience i z uśmiechem przyklejonym do twarzy, a druga agresywna i wulgarna, zawsze w spodniach i tatuażach, no i oczywiście dużo przeklina? Jakby nie było nic pośrodku.. Przedstawienie takich "silnych" kobiet wcale nie jest "empowering", wręcz przeciwnie, pokazuje, że kobieta może cokolwiek osiągnąć tylko poprzez upodabnianie się do mężczyzn, przejmując ich stereotypowe cechy. To nie na tym polega feminizm - w nim chodzi o to, żeby każda kobieta mogła być sobą, taka jaka jest, a nie musiała się dopasowywać do jakichkolwiek stereotypów.

ocenił(a) serial na 6
Anthrax91

Porównanie do Galadrieli jak najbardziej trafione :)

Anthrax91

Świetnie zagrana rola, a także idealnie napisany scenariusz. Czym irytuje? Niczym nie irytuje, nie jest słodka, jest młodą twardo stąpającą kobietą, niepokorną, która nie pieści się z kolesiami, a co najważniejsze jest super specjalistką w swojej dziedzinie. Ma swoje problemy, ale takie jest życie.

ocenił(a) serial na 5
hawk1972

Nie jest specjalistką bo nawet na mapie się nie zna. Nie musi być słodka ale mogłaby nie obrażać się z byle powodu nomen omen jak kobieta, merytoryki u niej brak i przepychanie własnej wizji, zero empatii.

Anthrax91

Gdyby to był facet, to nawet byś tego nie zauważył i nie napisał tego posta.

ocenił(a) serial na 6
Puchy11

Dlaczego nie? Postać byłaby wtedy tak samo irytująca.

Anthrax91

Postać tej kobiety to archetyp przeorany w dziesiątkach filmów katastroficznych - pewny siebie, arogancki naukowiec, który zawsze wie lepiej od innych i ustawia ludzi po kątach. Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek narzekał na takie postacie. Jakby to był facet, to byłby "badassem". Kobieta jest za to "bezczelna i irytująca". Zgodzę się z porównaniem do Galadrieli, bo to ten sam case. Gdyby przepisać jej dialogi na chociażby tego elfiego króla, to większość widzów nie miałaby z tym żadnego problemu, bo to są cechy uznawane za "męskie". Taka jest prawda i wynika to po prostu z przyzwyczajeń w obrębie naszej kultury.

ocenił(a) serial na 5
Puchy11

Film z taka postacią byłby nawet fascynujący, gdyby nawiazywał choć trochę do kogoś realnego. Czym innym jest zrobienie bajki o czarownicy, która jest mądrzejsza, ładniejsza i silniejsza a czym innym zmyśłenie np. kochanki Piłsudskiego, która pokanała ruskich i rezegrała sanację.

ocenił(a) serial na 5
Puchy11

Facet????! Z facetem w tej roli filmy byłby skandalem, niezależnie od opcji politycznej.
No zobacz.
Krzysiek - młody doktor, mieszkak z psami i holenderską ninfomanką w przyczepie. Film zaczyna sie od sceny, kiedy ciska o ziemię babinę z wioski, bo zobaczył jak ta szlchtuje na obiad kwokę, która ma pisklaki.
Krzysiek wpada do magistratu Wrocjałwia, ruga głupie panie urzędniczki i panienki i tłumaczy osłupionym, dlaczego wkrótce woda je zaleje znacznie bardziej niż kawa, którą sie zajmują w pracy.
Daje w pysk swojej ex, nie mogąc słuchać, jakie to głupoty obłudne pieprzy i wali do przodu ratować świat i zabytki Wrocławia.
Krzysztof przeprasza swją córkę, że nie miał na nią czasu, bo w młodości wybrał dragi i karierę. Oczywiście nie płacił alimentów, bo jako anarchista nie uznaje takich zasad, ale proponuje córce, że OK, może do niego wpadać, to pozna się z przyjaciłóką i psami....

jokR

No fajnie, ale w swojej opowiastce zmieniłeś nie tylko płeć głównego bohatera, ale też wszystkich innych.

ocenił(a) serial na 5
Puchy11

Bynajmniej. W magistracie co najmniej popłowa, to były kobiety, zatem konsekwentnie z autorami rysuję polaryzację płciową - (babka nie rugała tam babek) a parnerom zminiłem płeć z przyczyn oczywistych. Córka jest córką. Nie pisałem o profesorce, dowódczyni, czy ordynatorce

ocenił(a) serial na 5
Puchy11

Niestety przez jej zachowania to faceci są tutaj pozytywnymi bohaterami. Na dużą skalę bezradni ale małymi krokami robią robotę (prezydent układa worki, chłopki umacniają wał, wojsko pływa i pomaga zatopionym, zwykli ludzie robią co do nich należy) tylko Wielkie plany genialnej hydrolog psu w dupę i porażka za porażką. Jak by na to spojrzeć to ten serial wychwala mężczyzn bo może niegarnieci ale coś skutecznie zdziałali a kobiety bez sukcesów praktycznych

Anthrax91

Potwierdzam. Nie da się oglądać przez tę panią. Zepsuty serial. Tragedia. Aktorka nie udźwignęła tej koncepcji .

ocenił(a) serial na 6
Anthrax91

Moim zdaniem, gdyby jej rolę zagrał mężczyzna, serial byłby tak samo dobry, a nie lepszy. Nie wiem w czym problem.

ocenił(a) serial na 8
Anthrax91

Dokładnie, mnie też jej rola na maxa wku@#$.. myszka agresorka

ocenił(a) serial na 8
Anthrax91

Moim zdaniem postać bardzo autentycznie, spójnie i konsekwentnie wykreowana. I tacy ludzie istnieją. Zestawienie pewnych cech charakteru. Taki pomysł na postać, po prostu. Może momentami faktycznie reagowała zbyt impulsywnie i nieadekwatnie do sytuacji, ale po obejrzeniu całości widzę spójność tej postaci. Świetnie zagrana, przekonywująca. I wcale nie "typowa" bohaterka, jak w wielu schematycznych zachodnich filmach katastroficznych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones