PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750359}
8,3 287 361
ocen
8,3 10 1 287361
7,3 37
ocen krytyków
Stranger Things
powrót do forum serialu Stranger Things

Jak dla mnie przesada

ocenił(a) serial na 6

Szczerze powiedziawszy dziwię się tak dobrym ocenom tego serialu. Serial można obejrzeć z przyjemnością, ale żeby jakoś nazywać go najlepszym w tym roku, to głęboka przesada. Rozumiem też, że jest to serial sci-fi, ale jednak bajka trochę dla dzieci. Cała fabuła, to w zasadzie oklepana historia z wielu innych horrorów rozłożona na odcinki. W zasadzie jedyny wątek, który mnie zainteresował, to wątek "Jedenastki". Plusem dla mnie jest postać Dustina, bo to mega zabawny dzieciak w serialu. Moja ocena tak jak serial, średni, czyli 6/10 ;)

ocenił(a) serial na 4
kamarza

Oszczędzę sobie wątpliwej przyjemności komentowania tego wpisu. Skoro moje komentarze (zgodne z krytykami) są idiotyczne to nie widzę żadnego sensu w kontynuowaniu z tobą dyskusji. Erystyką się brzydzę tak jak ludźmi ją stosującą, a sam serial nie jest wart mego zachodu. Tym bardziej, że musiałbym się nurzać w twojej nostalgii.

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

Lol "zgodne z krytykami" no comment. To znaczy, że jak krytyk powie że film jest słaby to nie masz własnego rozumu tylko zgadzasz się z tym krytykiem, bo to co mówi to jedna i jedyna prawda. Ten komentarz był najśmieszniejszą rzeczą jaką przeczytałam od kilku dni. Bo zawsze trzeba sie zgadzać z krytykami. Nie mam nic do tego, że serial ci się nie podoba i nie będę za wszelką cenę go bronić, bo ZGODNIE Z KRYTYKAMI nie mogę mieć własnej opini. Wiesz są znane filmy, które wszyscy oceniają wysoko bo tak wypada bo musi być wysoko bo to ZGODNE Z KRYTYKAMI, a ja mam opinie krytyków w nosie, owszem przeczytam czy też wysłucham komentarzy na Youtubie, ale to nie znaczy że muszę być zawsze ZGODNA Z KRYTYKAMI. O gustach się nie dyskutuje więc faktycznie zakończ tę ZGODNĄ Z KRYTYKAMI gadkę. lol nie no leże na podłodze ze śmiechu. Jeżeli moje wypowiedzi są dla ciebie doprowadzaniem naszego sporu do korzystnego dla mnie rozwiązania bez względu na prawdę Która jest oczywiście ZGODNA Z KRYTYKAMI to inaczej rozumiemy pojęcie Erystyki.

ocenił(a) serial na 4
kamarza

Aha

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

ZGODNIE Z KRYTYKAMI tak "Aha"

ocenił(a) serial na 4
kamarza

Aha

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

ZGODNIE Z KRYTYKAMI nie wolno mi kontynuować tej konwersacji więc ZGODNIE Z KRYTYKAMI pozwól, że zajmę się swoją pracą już prawie skończyłam, ale nie wiem czy to będzie ZGODNE Z KRYTYKAMI https://i.postimg.cc/901ZMsb9/bored-by-kamarza-d9ud50s-pre.jpg no dowiem się w czwartek.

ocenił(a) serial na 4
kamarza

aha

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

Wiesz co tak sobie zerknęłam na twój profil no powiem ci, że Ostatnie Rekinado: Ząb czasu to oceniłeś zupełnie NIE ZGODNIE Z KRYTYKAMI czyli masz własny rozum jednak mogą ci się podobać filmy, które ZGODNIE Z KRYTYKAMI się nie podobają..... dałeś 10 ja tego nie oglądałam nie moje klimaty, ale i na roten tomattos in imdb i na naszym filmwebie ZGODNIE Z KRYTYKAMI film ma ocenę poniżej 4.....

ocenił(a) serial na 4
kamarza

aha

Martin von Carstein

Ty jesteś trolem...

ocenił(a) serial na 4
Daniel_Bilicz

Zatem Ty jesteś głupcem. ;)

ocenił(a) serial na 8
SL4

A ja mam 28 lat i mi sie serial podoba.

ocenił(a) serial na 8
SL4

A to ciekawe, piszesz że max 7 a dałeś 8.

ocenił(a) serial na 10
SL4

No cóż tu muszę zaznaczyć, że serial po pierwsze jest od 16 lat więc nie sądzę żeby młodzież w wieku 12-14 lat to oglądała.
Po drugie, nie spodobało by im się, ponieważ akcja jest za poważna.
Po drugie (co się wiąże z pierwszym) gdy rówieśnicy nie oglądają to 12-14latkowie nie będą tego oglądać też.
Ogólnie serial jest bardzo dobrze nakręcony mimo małych środków.

ocenił(a) serial na 4
SL4

ja też uważam, że ocena jest za wysoka i może jarałby mnie ale wcześniej

SL4

Ja już od lat postuluję, by przy nicku użytkownika widniał jego wiek - to jest naprawdę bardzo ważne według mnie.

ocenił(a) serial na 7
SL4

Zgadza się, Matitak tez kiedyś będzie miał kilka latek więcej, może zrozumie. Serial wydmuszka - pustak do zabijania wieczorów. Typowe dziecko Netflixa dla dzieciaków Netflxa.

ocenił(a) serial na 6
matikati

Nie uważam się za wielce dorosłego, ale założę się, że ten serial ocenili tak wysoko głównie 12-14 latkowie (jak połowa filmów na tym serwisie). A jeśli dla ciebie ten serial jest tak dobry, to może poprzesz to jakimiś rozsądnymi argumentami?

ocenił(a) serial na 10
Zoloap98

Mam 26 lat, oceniłam serial na 10 (a daję tę ocenę bardzo rzadko). Jak napisał Matikati - do pewnych rzeczy trzeba po prostu dojrzeć, a w tej produkcji fabuła to tylko jeden z elementów, i to paradoksalnie nawet nie najważniejszy. Mnie osobiście zachwycił intensywny klimat książek Kinga i Koontza połączony ze świetnie oddanym klimatem lat '80.

ocenił(a) serial na 8
Sol89

Dojrzeć? No proszę cię, przecież to jest jakieś mega ambitne, artystyczne dzieło. Ot, sympatyczny retro serial odwołujący się do popkultury i dzieciństwa wielu ludzi. Nie ma tu jakiś zabiegów, które by wymuszały na widzu intensywne rozkminy.

użytkownik usunięty
Tortuga033

You got a point. Mnie z kolei zadziwia jedno. Pomimo, że sam lubię, retro 80's to jestem w lekkim szoku jaką furorę robi ten serial. Rewitalizacja lat 80, staje się już pewnym ogranym nurtem, zabiegiem. Kung Fury, Hotline miami, Blood dragon, Drive, The Guest. Ba, od lat istnieje nawet cały burt muzyczny ożywiający muzykę elektroniczną brzmiącą wprost jak z tamtych lat. Ten serial, to któryś z kolei taki chwyt w kulturze popularnej. Rozumiem założenia, że to jest zabawa konwencją, wręcz fetyszyzowanie lat 80 niż stawianie na niesamowicie złożoną fabułę ale masa ludzi traktuje ten serial jako coś absolutnie świeżego, pionierskiego albo dopisuje mu wartości z choinki, których nie posiada- pisanie o dojrzewaniu idealnie to oddaje.

Pomimo tego, że spora cześć z produktów retro-nurtu trzyma przynajmniej przyzwoity poziom to trochę zaczynam się obawiać, że ludzie mogą niedługo łapać się na totalne gówna, tylko dlatego, że będą powoływać się na sentymentalizm. Przecież ludzie sami nadają przez ten czynnik wartości, których coś wcale nie posiada.

ocenił(a) serial na 8

Meh, teraz zauważyłam, że mi tam zeżarło "nie".

Został mi ostatni odcinek, uważam że serial jest bardzo dobry i faktycznie ma świetny klimat, ale ta stylistka na lata 80 czy starsze, to nie jest wcale nowy zabieg. Wiele filmów jak i seriali jest robionych w takich klimatach. Z seriali to choćby drugi sezon Fargo czy Narcos albo Mad Men, którego nie widziałam, ale wiem że jest osadzony tam w latach 50 i 60. Tutaj w tym konkretnym przypadku, gdzie mamy nawiązanie do młodzieżowych filmów typu Goonies czy E.T itd. też nie jest to coś totalnie nowego, bo kilka lat temu J.J. Abrams zrobił Super 8.

Tak, że ja sama jestem zdania że serial jest bardzo dobry, świetnie oddaje klimat i czerpie z filmów lat 80/90, ale nie zgadzam się z przesadną w moim mniemaniu gloryfikacją i stwierdzeniami typu, że to najlepszy serial od kilku lat, czy też, że jest to coś nowatorskiego i twórcy tu jakąś Amerykę odkryli.

ocenił(a) serial na 9
Tortuga033

Dokładnie tak! Świetna jest ta cała "otoczka" bo stoi na naprawdę wysokim poziomie ale sama fabuła niczym nie powala i też nie rozumiem tych zachwytów. Rozumiem, że może się podobać ale żeby od razu robić z tego arcydzieło to jednak za dużo.

ocenił(a) serial na 9

Tylko akurat ST poza sentymentalizmem jest całkiem niezłym miszmaszem różnych gatunków, od horroru, po komedie. Poza tym serial jest dobrze zrealizowany pod wzgledem tego co widzimy na ekranie, zdjęcia i scenografia, aktorsko też wypada dobrze, muzyka oczywiście dobrana bezbłędnie i to wszystko razem tworzy naprawdę niezły klimat. Lubie ogladać filmy z lat 80' oraz te które o nich opowiadają a jednak widzę, że ten się sporo od nich różni. Zbiera poprostu wszystkie z zalet tych fimów pod jednym tytułem.

ocenił(a) serial na 10
Charlie_Pace

Nie chodzi tu tylko o muzykę czy stroje lat 80, ale również doskonałe oddanie fascynacji i nurtów w ówczesnej literaturze i filmie w ogóle. Mamy tu mnóstwo kalk z książek np. Stephena Kinga czy choćby takie smaczki jak pokazanie deprywacji sensorycznej, która w owym czasie była gorącym tematem. Myślę, że właśnie z powodu tej dbałości o szczegóły i oddaniu lat 80 w pełnym wymiarze (a nie samo "wygrzebmy z szafy stare ciuchy, puśćmy The Clash i wystarczy") Stranger Things dodatkowo plusuje na tle innych "retro filmów".

ocenił(a) serial na 10
evvina

*A to że ST zbiera śmietankę z podobnych filmów i książek uważam w tym przypadku za plus :) Taki zgrabny koncentrat :D

ocenił(a) serial na 8
Sol89

Masz rację i zapewne to najlepszy serial od kilku lat. 2017 będzie wyjątkowe 2 sezon Stranger Things i 3 sezon Twin Peaks.

ocenił(a) serial na 8
Zoloap98

Takie założenia są głupie, szczególnie biorąc pod uwagę twój wiek, który nam wskazuje nick.

ocenił(a) serial na 9
Zoloap98

Hola hola.. ja mam 38 lat i oglądam z zachwytem ;)

ocenił(a) serial na 10
Zoloap98

28 lat, ocena 10/10, w 2017 bardziej czekam tylko na nowe Twin Peaks. No i nowy Trainspotting, przy czym to nie serial. ;)

ocenił(a) serial na 10
Zoloap98

Ja też dorzucę swoje 3 grosze. Ludzie, którzy nie żyli w latach 80-tych raczej nie docenią tego serialu. Fabuła nie jest skomplikowana, nie rzuca na kolana. Ot jest dość prosta jak w wielu innych produkcjach. Są źli faceci, jest potwór, są też ci dobrzy, jest humor, jest dramat, jest szczypta horroru. Podejrzewam, że w wielu innych średnich produkcjach jest podobnie.

Tu chodzi o wykonanie. Idealnie oddany jest klimat lat 80-tych. Człowiek przenosi się w tamte czasy, wszystko jest dopracowane perfekcyjnie. Nie ma komputerów, komórek, laptopów, świetnie są ujęte tamte czasy, jest D&D, gry planszowe, modne wtedy fryzury, zachowania i etosy społeczne żywcem wyjęte z tamtych czasów. Wszystko zagrane wprost świetnie. Wątek dzieci nie jest nachalny i naiwny jak w Harrym Potterze np., wszystko jest odpowiednio wyważone. W dodatku całość podkreśla rewelacyjna muzyka. Jest w tym wszystkim również trochę kiczu, ale tak minimalnie, żeby nie denerwował.

Piękny jest ten serial. Tak po prostu. Niestety wątpię, aby ktoś urodzony w latach 90-tych czy milenijnych potrafił to docenić. Nie ma w tym niczego dziwnego, wszak dla większości starszych odbiorców ten serial stanowi swojego rodzaju podróż sentymentalną do tamtych czasów. Ja jestem zachwycony.

Dodam, że ocena po jednym sezonie. Dwójki jeszcze nie łyknąłem.

użytkownik usunięty
matikati

To o czym ty piszesz nie ma za grosz niczego wspólnego z dojrzałością, a sentymentami "Jak będziesz wystarczająco dorosły, ale nie za stary na sentymentalność to zrozumiesz". Co zadziała głównie tylko wtedy jak będzie oglądał filmy z lat 80 i lubił cokolwiek z nimi związnego. Ja jestem z rocznika 90- nie sugerować się nickiem- i uważam, że takie argumenty to miecz obosieczny. Ludzi bardziej rusza nie sam serial, ale to co sobą przypomina.

ocenił(a) serial na 6
matikati

parafrazując Twoją wypowiedź: jesteś jeszcze za młody, poczekaj do wieku pełnej dojrzałości emocjonalnej - minimum 10 lat i wówczas zrozumiesz czemu serial ma wysoką ocenę pomimo tego, że ten serial to tak na prawdę średniak. Pozdrawiam
Oczywiście jest to bzdura co napisałem, bo wiek nie ma tu nic do rzeczy. Serialowi dałem 6 i to tyle. Serial jest niezły ale bardzo infantylny i przewidywalny, a scenariusz słaby. Już po 2 odcinku wiedziałem jak się zakończy.

ocenił(a) serial na 8
woytas74

Serial dla dzieciaków? Przecież dzieciaki z trudnością potrafią usiedzieć na dupsku i obejrzeć jakiś animowany film a co dopiero serial z sezonami.. Tak jak wyżej niektórzy muszą się bardziej wczuć w ten serial, nie oglądać go z nastawieniem "SREDNIAK,OKlEPANA HISTORYJKA, NUDY"

ocenił(a) serial na 6
GamoraRuss

Powiem Ci tak - jeden z lepszych seriali jakie widziałem pod względem obrazu, dźwięku i klimatu i gdyby był pozbawiony tych śmiesznych "strachów na lachy" uznałbym go za rewelacyjny ale generalnie każdy film/serial w gatunku horroru jest dla mnie gatunkiem straconym. Jak kogoś kręcą nadprzyrodzone moce, duchy, Scooby doo it inne pierdoły to powiadam będzie zachwycony. Zobaczę drugi sezon jak już będzie w całości i ocenię ponownie. Może zmienię opinię.

woytas74

Muszę Cie zmartwic ale duchy i zjawiska nadprzyrodzone to nie żadne bujdy na resorach tylko najprawdziwsza prawdą.

ocenił(a) serial na 7
matikati

No tak, przecież tylko mając 21 lat jesteś w stanie zrozumieć emocjonalne banały z lat 80.

użytkownik usunięty
matikati

jak ja czytam takie mydliny na temat dojrzałości emocjonalnej to mnie aż wykręca - tym bardziej do takiego banalnego serialu jak ten. Są filmy/seriale, które wymagają od widza przeżyć, żeby w 100% zrozumieć pewne rzeczy, ale to?
Serial jest ok, ale bez szału - wszystko idzie przewidzieć po pierwszym odcinku jak się zakończy, bo tak jak piszę op jest to oklepana historia do maksimum.
Typowy serial do obiadu jak to mówią.

ocenił(a) serial na 6
matikati

Mam 27 lat i też oceniłam film na 6/10 - ile lat muszę jeszcze poczekać, by zrozumieć jego głębię? :) Ogląda się przyjemnie, ale bez rewelacji, po skończeniu odcinka nie zżerała mnie ciekawość co też dalej się wydarzy i nie odczuwałam palącej potrzeby włączenia kolejnego, jak to było chociażby w przypadku Narcos. Nie rozumiem zachwytów.

ocenił(a) serial na 5
matikati

Pomimo, ze mam prawie 30 lat, rowniez uwazam ten serial za sredniak. Probowalem zrozumiec na czym polega fenomen tej serii, choc nawet po przeczytaniu zachwycajacych sie nim opinii ludzi, po prostu nie potrafie :)

Klania sie stare polskie przyslowie... są gusta i guściki!

użytkownik usunięty
Nukita667

o to to to :)

ocenił(a) serial na 7
matikati

Dojrzeć? Co za głupoty.
Nie każdemu ten serial musi się podobać, proste.

użytkownik usunięty
matikati

Mam 25 lat i dla mnie też średniawka.

ocenił(a) serial na 8
matikati

Serial dobry. Jeden z lepszych w 2016 roku. Ale z podobnych seriali jest jeden lepszy i to z Polski :)
Siedem życzeń 1984 > Stranger Things 2016

matikati

... co za pieprzenie. a co tu ma wiek do rzeczy czy choćby dojrzałość emocjonalna? ja mam 21 lat - to całe twoje minimum - i daleko mi do zachwytów. Stranger Things to dobry, ale ciut przereklamowany serial. gdy ktoś wali tekstami "nie jesteś wystarczająco dojrzały", definitywnie sobie pochlebia. ekhem, typowy polaczek.

ocenił(a) serial na 6
matikati

Matikati bez przesady z tym wiekiem! U mjie już 30 ba karku i jakoś mi dupy serial nie urwał! Bardziej sklanialbym się,ze jest skierowany do mlodszej widowni właśnie...

ocenił(a) serial na 1
aiden85

"Bardziej sklanialbym się,ze jest skierowany do mlodszej widowni właśnie..."
W sumie to bazuje na wielu motywach z filmów dla dzieci z lat 80. i stad pewnie tak sie zdaje.

to serial robiony pod nostalgie za latai 80.

ocenił(a) serial na 7
matikati

No ciekawe, ja mam 44 lata i najwyraźniej muszę jeszcze poczekać na to słynne dojrzewanie, bo mnie tez aż tak nie poruszył.
Ale ja nie mam specjalnego sentymentu do starych czasów i może stąd brak zachwytów.
Serial całkiem dobry, ciekawie się ogląda, chociaż trochę faktycznie infantylny i przewidywalny.
Może koło osiemdziesiątki zajarzę tę głębię.

ocenił(a) serial na 8
matikati

Utopia dużo lepsza, a właściwie bardzo podobne seriale

matikati

Jak płytką osobą musisz być, żeby ocenić kogoś jako niedojrzałego, tylko dlatego, że ten ktoś ma inny gust niż Ty...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones