PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750359}
8,3 287 247
ocen
8,3 10 1 287247
7,3 37
ocen krytyków
Stranger Things
powrót do forum serialu Stranger Things

Jak dla mnie przesada

ocenił(a) serial na 6

Szczerze powiedziawszy dziwię się tak dobrym ocenom tego serialu. Serial można obejrzeć z przyjemnością, ale żeby jakoś nazywać go najlepszym w tym roku, to głęboka przesada. Rozumiem też, że jest to serial sci-fi, ale jednak bajka trochę dla dzieci. Cała fabuła, to w zasadzie oklepana historia z wielu innych horrorów rozłożona na odcinki. W zasadzie jedyny wątek, który mnie zainteresował, to wątek "Jedenastki". Plusem dla mnie jest postać Dustina, bo to mega zabawny dzieciak w serialu. Moja ocena tak jak serial, średni, czyli 6/10 ;)

ocenił(a) serial na 8
Agnieszka_1102

Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem postów nie świadczy za dobrze o dojrzałości umysłowej.

Dealric

Bycie niedorozwinietym nerdem czepiajacym sie przecinków,też nie....wyłącz komputer,poznaj kogoś,choć spróbuj plastusiu

ocenił(a) serial na 8
tofik110

bycie niedorozwiniętym nie świadczy dobrze mówisz? Cieszę się w takim razie, że nie biorę z ciebie przykładu plastusiu ;)

ocenił(a) serial na 9
Dealric

nie pogrążaj się

Dealric

dokładnie Zwirpl on tylko sobie na przekór robi.

ocenił(a) serial na 8
Dealric

Zdecydowanie za dużo czasu poświęcasz na filmweb. Znajdź jakieś lepsze zajęcie niż czepianie się ludzi na tym portalu.

robercik1010

Dla ~Dealric

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 7
ocenił(a) serial na 10
Dealric

Ja mam 14 lat, a serial mi się bardzo podoba

ocenił(a) serial na 7
Dealric

Nie Akurat to co napisałeś to totalne brednie .W tym przedziale wiekowym ma akurat najlepszą średnią i jakbyś umiał sprawdzić to byś wiedział ,że na IMDB nie ma dużo użytkowników w przedziale poniżej 18 lat
Ja podam lepsze dane ,a nie twoje bazgroły ilość głosów na film IMDB
Gra o tron Aged under 18 : 5107 Wszystkie głosy 1 250 870
Rodzina Soprano Aged under 18 : 195 Wszystkie Głosy 217 156
Breaking Bad Aged under 18 : 3916 Wszystkie Głosy 1 030 270
Sherlock Aged under 18 : 3363 Wszystkie Głosy 606 960
Daredevil Aged under 18 : 1800 Wszystkie Głosy 271 253
Lost - zagubieni Aged under 18 : 818 Wszystkie Głosy 418 778
Stranger Things Aged under 18 : 2503 Wszystkie Głosy 362 253

Ciężko znaleźć serial od Stranger TIngs ,który by miał w stosunku do głosów większość popularność wśród osób na IMDB poniżej 18 roku życia .Pisałeś to rok temu ,ale te twój przykład to bzdury bo te co tu podałem mają już masę sezonów .Ten ma rok i dopiero 2 sezon wyszedł parę dni temu .Po drugie jak już chcesz udawać mądrego to warto zobaczyć ,że żaden serial na IMDB nie ma w tym przedziale za wiele głosów .Czy to znaczy ,że osoby poniżej 18 roku życia nie oglądają Seriali ? Nie ,albo tam się nie rejestrują ,albo wpisują byle jaki wiek np filmy
Aged under 18 3881 Władca Pierścieni Głosy 1 358 003
Aged under 18 3414 Gdzie jest Nemo Głosy 775 550
Aged under 18 2825 Avatar Głosy 958 255
Aged under 18 5353 Incepcja Głosy 1 637 033

Dealric

Dla mnie serial jest mega bo jako jedyny ma ten klimat, który odzwierciedla ksiązki Stephana Kinga.
Małe senne miasteczko, świetni bohaterowie z którymi idzie się zżyć. Ogólnie klimat ,ale nie wszyscy to poczują i tyle.

ocenił(a) serial na 8
Dealric

Mam dokladnie takie samo zdanie. Mysle, ze trzeba się wychowywac w latach 90 i ogladac wtedy kino lat 80 by tak naprawdę poczuc klimat tego serialu i go w pełni docenic. Oczywiście fabuła bywa czasami aż przesadnie naciagana (np dlaczego policja zjawia się dopiero na końcu pomimo tego że dzieja sie tam takie rzeczy) ale nawet ten element naciagania fabuły ma w sobie klimat kina lat 80.Dla mnie ten serial to naprawde mocna 8. Obawiałem się czy 3 sezon będzie trzymać poziom i... To chyba najlepszy sezon z wszystkich jakie dotąd wyszły.

ocenił(a) serial na 3
Dealric

powiedz jeszcze ze ogladaja je osoby po 40 to padne ze smiechu

grzes1962

Ja jestem po 40stce i to najlepszy serial jaki widziałem w ostatnich latach. I tak zdecydowanie czuć tu klimat lat 80tych i 90tych. I tak, to jest także serial dla tych mocniej dorosłych. Wielu komentujących na tym forum ma kija w pewnej części ciała. Warto zluzować trochę.

Dealric

A skąd w ogóle wziął się wniosek, że 1300 oceniających ma poniżej 18 lat? Czy na IMDB istnieje jakaś weryfikacja wieku z dowodem tożsamości? Przecież doskonale wiemy, że osoby poniżej 18 lat, w internecie prawie zawsze podają nieprawdziwy wiek, ponieważ wpisanie do rejestracji wieku np. 14 lat może sprawiać problemy z dostępem do niektórych treści. Mnóstwo jest treści, gdzie chociażby przez np. zabijanie w grze, przed wejściem na obrazki trzeba potwierdzić, że ma się 18 lat. Takich rzeczy w internecie jest cała masa i dlatego dzieciaki przyzwyczaiły się już dawno, aby w internecie zawsze podawać wyższy wiek, niż się ma, aby mieć po prostu dostęp do wszystkiego. Także jeżeli statystyka dotycząca wieku oceniających na IMDB odnosi się do wieku wpisanego w formularzu rejestracji, jest to statystyka rażąco niewiarygodna.

Dealric

Paranormalia istnieją

Dealric

Skąd wiesz, w jakim są wieku? Przecież właśnie młodsi często zakłamują wiek przy zakładaniu konta

ocenił(a) serial na 4
SL4

w 100 % sie zgadzam. Serial uznal bym za wybitny w wieku 13 lat, teraz to taka mila historyjka dla nastolatkow. Nie wzbudza wiekszych emocji. polecam "Pozostawionych" albo "westworld"

ocenił(a) serial na 8
bajek85

trochę widzę, że jest problem z rozróżnieniem czym jest kategoria wiekowa, a czym jest jakość wykonania. Że nadaje się dla 13 latków to jedno... zresztą gówno warte stwierdzenie bez znaczenia, bo kategoria wiekowa nie może świadczyć o ocenie. A co innego jeśli produkt który nam ktoś serwuje jest wybitnej jakości, wyreżyserowany, zagrany, ze świetną muzyką, klimatem, a do tego scenariuszem składającym hołd produkcją podobnym sprzed lat. Jakbym miał 13 lat, albo mentalnie był na takim poziomie to pewnie też bym tak napisał ponieważ: 1. nie miał bym pojęcia o tym co oglądam (brak porównania, małe doświadczenie z produkcjami sprzed lat). 2 największe wrażenie robił by na mnie seks, wulgaryzmy, itp rzeczy które zakazane dla dziecka są jak najbardziej porządne... a tutaj ich było co kot napłakał. dobra mniejsza z tym... nie doceniać czegoś takiego po mimo, że nam nie przypada to gustu to zwykłe bezguście i brak pojęcia. Chyba, że chce się być hipsterem to zwracam honor... walcz z wiatrakami dalej :)

bajek85

Bo teraz masz 16 no i bunt co nie...

ocenił(a) serial na 1
bajek85

Dokładnie, film jest stworzony dla dzieci od 13 do 17 roku życia. Dlatego będą 4 sezony tego niewypału :(

ocenił(a) serial na 9
elosidzej

Radzę się wpierw coś dowiedzieć a później wypowiadać. Serial miał mieć planowo tylko 2 sezony. Jednak chyba z powodu jego popularności robią sezon 3. Czy będzie 4 tego nie wiadomo i pewnie zależy od tego jak zostanie przyjęty ST3. Co do 13 do 17 lat to napisze tylko że mam 30 i uważam ST za naprawdę dobry serial.

ocenił(a) serial na 10
kihaku_sureiyaa

Moim zdaniem sezon trzeci perfekcyjnie zamknął całą historię, dlatego mam nadzieję, że nie zepsują tego co osiągneli i nie nakręcą sezonu 4.

SPOILER S3


Pokonali główne zagrożenie, Nastka wygląda na to że straciła moce, i scena kiedy wychodzą i zamykają się za nimi drzwi doskonale mówi THE END. Nie wiem tylko po co ta scena wpleciona w napisy końcowe gdzie w Rosji przetrzymują Demogorgna uważam, że to było niepotrzebne. Kocham ten serial ale wolałabym, żeby to był koniec historii bo zazwyczaj takie kręcenie na siłę kolejnych sezonów nie wychodzi na dobre. Poza tym dzieciaki dorosły no i bez Hoppera to nie ten sam serial, wszystko się zmienia, to dobry moment żeby powiedzieć KONIEC

kamarza

Jeśli pani oglądała zwiastun sezonu 4 to niech pani wie że Hopper nie zmarł nie chcę robić pani spoilerów ale Hopper jest w rosji i wiem że te zagrożenia jak, np. demogorgorgony, itp. wyjdą poza Hawkins.

ocenił(a) serial na 10
kamarza

Nie pokonali łupieżcę umysłów, po prostu został zamknięty w Upside down, nigdy nie umiera, jest prawie nieśmiertelny, nadal żyje, zemści się i może przejąć kontrolę nad jej życiem lub nawet nad jej osobowością, mam 12 lat, a i tak jestem specem od tego serialu ;), nie ma sposobu na zabicie łupieżcy, nie da się po prostu go zabić, za pomocą jedenastki, tak naprawdę łupieżca jest osobowością w postaci człowieka, nie wiem gdzie on jest, ale wiem, że łupieżca nie jest tylko potworem z kawałków czegoś, ale jest człowiekiem, jego numer to 001.

ocenił(a) serial na 10
elosidzej

ja mam 35 i moim zdaniem to najlepszy serial stworzony przez Netflix. Oceniasz na 2 ok, myślę, że chyba nie obejrzałeś cłości. Pierwszy odcinek się nie podobał i skreśliłeś całość.

ocenił(a) serial na 10
elosidzej

Mam powyżej 25 i oglądam z przyjemnością. Może dla tego, że nie połknąłem kija i umiem się bawić a nie analizując każdy akapit tekstu pod względem nieścisłości?

ocenił(a) serial na 10
bajek85

Wiesz co śmieszny jesteś ja mam 35 lat i uważam ze jest to najleprzy serial stworzony przez Netflix. Poprostu nie masz pojęcia o tamtych czasach, nie siedziało się wtedy całymi dniami przy komputerze i klikało w brutalne gry. Poza tym obecne pokolenie chyba przyzwyczaiło się do serialów typu żeby był sex i golizna, a treści zero. Myslę nawet, że oceniłeś serial nieobejżawszy go w całości. Ale ok możesz mieć swoje zdanie. Szkoda mi ciebie. Owszem westworld jest dobry, ja lubię każdą kategorię sci fi western historyczny itp, nie zamykam się na jedną kategorię. Mój ulupiony serial to HBO ROME i Deadwood i na pewno Stranger things. Ten serial zasłużył na każdą nagrodę jaką zddobył.

ocenił(a) serial na 8
kamarza

Nie trzeba żyć w latach 80 by obejrzeć serial, który jest umieszczony w tamtych latach i go docenić zamiast mieszać go z błotem. Podawanie przykladu obecnego pokolenia, która woli sex i golizne też jest bez sensu bo jest mnóstwo młodych ludzi, którzy raz docenią starsze kino, dwa będą szukały czegoś więcej niż "sexu i golizny".

ocenił(a) serial na 10
szymek1016

A czy ja napisałam że trzeba żyć w latach 80tych żeby docenić ten serial, bo takiego zdania nie widzę. Co do obecnego pokolenia napisałam to bardzo ogólnikowo pracuję z młodzieżą więc wiem jaki procent jest dzieciaków które mają bardziej rozległe zainteresowania, a jaki procent tych niezainteresowanych niczym. Niestety 75% to niezainteresowani pozostała część ma coś do powiedzenia. Poza tym ja bardzo lubię stare kino lata 20te, 30te, 40te i też nie żyłam w tamtych czasach ale filmy z tamtej epoki potrafię docenić. Dodatkowo ja nie zmieszałam serialu z błotem jeżeli nie zauważyłeś. Poza tym jednak trochę inaczej sie to oglada pamiętając tamte czasy, jak było fajnie, bo kiedyś było jakoś fajniej. W tej chwili uważam Stranger Things za najlepszy serial wyprodukowany przez Netflix ale mam cichą nadzieję że Dark Crystal Age of Resistance go przebije. O częśc wizualną się nie martwię bo naszczęście serial robiony jest w tej samej technice co film (film który jest w pierwszej 10 moich ulubionych filmów), jedyne o co sie martwię to scenariusz, jest to prequel więc jest sporo to pokazania, ale narazie czekam na 30 sierpnia.

ocenił(a) serial na 10
bajek85

Bo rozumiem Twoim zdaniem nie powinny powstawać takie seriale, a jedynie westworldy i inne takie? Bo przecież nie ma miejsca na świecie na takie radosne seriale...po dniu w pracy trzeba tylko oglądać poważne rzeczy które w żądnym wypadku nie spowodują uśmiechu na twarzy...

ocenił(a) serial na 4
SL4

Banialuki.

Ten serial najbardziej docenią widzowie 40+ i nie ma to nic wspólnego z dojrzałością emocjonalną lecz silnym poczuciem nostalgii za latami dzieciństwa, wczesnej młodości bowiem najlepszym aspektem "Stranger Things" jest odzwierciedlenie realiów lat 80-tych z muzyką, strojami, wyglądem miasteczek, a nawet programami telewizyjnymi i plakatami filmowymi na ścianach. Przy czym chodzi tu oczywiście o głównie o Amerykanów. ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
leszek_kw

Licz się ze słowami. Ja jestem 40 plus i oglądam z córką. Chcesz mi w jakiś sposób udowodnić , że jestem pedofilem masturbującym się do dzieci na ekranie ????

wyolka1

Udowodnij, że nie jesteś

ocenił(a) serial na 7
024marek

Co to za dyrdymały piszesz? Jak można udowodnić coś, czego nie ma? To w takim wypadku ateiści powinni udowadniać, że Boga nie ma zgodnie z Twoją logiką :) Zanim postarasz się zabłysnąć następnym razem to pomyśl nad tym co piszesz, np. pod kątem czy to w ogóle ma sens...

Pavolvo

hahaha! To są dopiero dyrdymały. Pewnie, że można udowodnić, że czegoś nie ma, np. "w atmosferze ziemskiej nie ma próżni" albo "w wodzie destylowanej nie ma soli mineralnych". I cytat w Twoją stronę: "Zanim postarasz się zabłysnąć następnym razem, to pomyśl nad tym co piszesz, np. pod kątem czy to w ogóle ma sens"

Martin von Carstein

Albo nawet 50+...serial jest dlatego bardzo dobry bo są w nim pomysły ze scenariuszy filmów właśnie z lat 80,sporo analogii do takich filmów jak E.T,Goonies,Firestarter,Poltergeist.i jescze seriale typu Strefa mroku itp.
Z drugiej strony młodzi widzowie którzy tych filmów z lat 80 nie oglądali, mają lepiej bo nie muszą porównywać i biorą serial takim jakim jest.
Jednak właśnie starszym lepiej się to ogląda, właśnie ze względu na analogię do filmów z lat 80,muzyka ,plakaty różne smaczki z tamtych lat w filmach USA to wszystko doskonale jest w tym serialu przedstawione.Jedynie to do czego mógłbym się przyczepić to do ról tych dzieciaków oprócz Nastki(011)to reszta tych dzieciaków jest słaba jeśli chodzi o grę i daleko im do ról ich rówieśników z lat 80,może za bardzo się przyzwyczaiłem do staroci dla tego mnie nie przekonują.

Martin von Carstein

Dokładnie, ktoś ktoś końcu wysunął mądry wniosek :)

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

Sorry mam 35 lat I dla mnie serial jest genialny.

ocenił(a) serial na 4
kamarza

A ja 29.

Z każdym kolejnym sezonem jest gorzej. Najfajniejszy był pierwszy, a trzeci (obejrzałem w ciągu 2 dni) powoduje ból nagromadzonymi głupstwami oraz kulawym scenariuszem.

Przyznaję iż nie popadam w nostalgię gdy chodzi o kulturę i epokę.

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

W mojej opini sezon 3 był lepszy od 2 ale kwestia gustu, wyobraźni i patrzenia na świat. Poza tym uważam, że Strangr Things to najlepszy serial wyprodukowany przez Netflix, choć mam cichą nadzieję że Dark Crystal age of Resistance go przebije bo Dark Crystal to jeden z moich top 10 filmów. O kwestie wizualne sie nie martwie bo a szczęście serial robia w tej samej technice z kukiełkami w jakiej robiony był film, martwię się jedynie o scenariusz. Tak jak mówie o gustach sie nie dyskutuje i nie mam w zwyczaju za wszelką cenę bronić tego co mi się podoba. Poprostu wyrażam swoją opinię. Np W zeszłym roku wszyscy zzachwycali się Kształtem Wody ja dałam 1 punkt i tylko ze względu na muzykę, gdybym mogła ocenić samą muzykę dała bym 7/8.

Martin von Carstein

ja 3 sezony obejrzałam w 1 i pół dnia

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

Ja mam lat 35 i nie uważam ze serial podoba mi się tylko ze względu na nostalgię do tamtych czasów.

ocenił(a) serial na 4
kamarza

Rocznik 1984. Nie pamiętasz nawet tamtych czasów. Co więcej żyłaś w Polsce, a to serial dla 40+ z USA.

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

Dlaczego uważasz że nie pamiętam, bardzo dobrze pamiętam jestem dzieckiem lat 80tych i 90tych. Zapewniam cię, że pamiętam więcej niż ci się zdaje. A dlaczego dla 40 plus z USE. To co nastolatkowi nie może się podobać (idiotyczne, czyli rozumiem, że jak oglądasz film dajmy na to historyczny to ci się nie podoba bo nie zyłeś w tamtych czasach, no bo ja tak rozumiem tok twojego rozumowania). Owszem żyło się inaczej niż w USA nasz kraj był trochę odciety od zachodu stało się w kolejkach bywało różnie. Ale już mając 4, 5 lat ciekałam z kolegami i koleżankami po dworze po mieście które się wtedy rozbudowywało na tych budowach się bawiliśmy zjeżdzając z gury gliny albo biegajac w chowanego po pustostanach, mama czasem wyjżała przez okno czy żyjemy. Już widze dzisiejszch rodziców którzy puszczają 5 latka samego na dwór. Nie wmawiaj mi czegoś o czym nie masz pokjęcia. Moje wspomnienia to moje wspomnienia. Z twojej wypowiedzi wynika jedynie to, że dzisiejszzym nastolatkom nie może sie podobać bo nie żyli w tamtych czasach, kolejne twoje wypowiedzi są coraz bardziej idiotyczne. Nikt mi nie będzie mówił jakie seriale mogę oglądać jakie nie. Rozbawiłeś mnie serial dla 40+ z USA LOL

ocenił(a) serial na 4
kamarza

Eh...

Nie rozumiesz mego toku rozumowania. Ja zwracam uwagę na to jak Stranger Things żeruje na nostalgii widzów. Najczęściej czuje się ją wobec chwil i rzeczy, które sprawiały nam radość, były proste i bezpieczne. W tym przypadku wobec dzieciństwa i lat młodzieńczych, które zostały wyidealizowane w celu lepszego dotarcia do grupy docelowej.

Jest kolorowo, wesoło, gra muzyka, a dzieciarnia "seksi się" praktycznie na oczach wielce tolerancyjnych rodziców. Młodsi grają w gry wideo, rpg, oglądają kreskówki... Tak przez sporą część filmu. Gdyby świat przedstawiono w sposób bardziej przyziemny i szary (jak np. w starym "The Wire", który stał się pewnego rodzaju kapsułą czasu) nie zebrałby takiej widowni. Zwłaszcza przy dennym scenariuszu w sezonie 3...

Poczytaj recenzję krytyczne zanim zasugerujesz czyjeś "zidiocenie". Żerowanie na nostalgii było wytykane nawet w serii "Honest Trailer".

I tak - dzisiejsi rodzice puszczają często 5-latki aby pobiegało sobie na dworze... inaczej nie słyszelibyśmy o wypadkach z ich udziałem.

ocenił(a) serial na 10
Martin von Carstein

Ok żeruje na nostalgii i co z tego mi to nie przeszkadz. Pozatym co ty wiesz o tym jak wtedy było. Twoja odpowiedź jest idiotyczna. Moje życie, dzieciństwo mimo że żyłam w Polsce było kolorowe, wesołe i pe łne radości mimo że rodzice nie mieli kasy. Cieszyło się w tedy z czegokolwiek, dzisiejsze dzieci mają wszystkiego po sufit i i tak wybrzydzają.
Poza tym owszem czytałam recenzje negatywne już chyba napisałam że rozumiem że serial może się nie podobać. I powtórze poraz kolejny twoja wypowiedź jest idiotyczna, ale tym razem dlatego, że kompletnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Honest Trailery znam robią je dla jaj i co z tego nie muszę mieć takich odczuć, tez się z tego pośmieje i tyle. A co do ostatniego zdania to już w ogól no comment, rozumiem że ty jesteś takim 29 letnim rodzicem który chucha i dmucha na dzieckko okrywa je parasolem a potem wyrastają niezaradni dorośli, którym najlepiej jakby mamusia pupcie podcierała cały czas. Ja nie mam dzieci nie mam zamiaru ich mieć nie uznaję małżeństwa nie jestem wierząca, ale pracuję z dziećmi i młodzieżą nie wiem gdzie ty pracujesz nie obchodzi mnie to ale zapewniam cię, że mam porównanie 15 latka czasów obecnych z takim sprzed roku 2000 przepaść jest ogromna. Dzieci w 6, 7 klasie nie umieją czytać bo mamusia robi za nich wszystko. Wiesz ja nie słyszę tyle o wypadkach wśród dzieci a pracuję z dziećmi, zapewniam cie że też podczas mojego dorastania nie raz zdarłam kolano spadłam z drzewa zjadłam nieumyte jabłko jakoś żyję, biegło sie wywaliłeś sie wstawałes i biegleś dalej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones