PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789749}

Korona królów

4,3 13 271
ocen
4,3 10 1 13271
2,0 3
oceny krytyków
Korona królów
powrót do forum serialu Korona królów

w tv leci tyle szitu; jakieś seriale paradokumentalne typu”dlaczego ja” w ilościach hurtowych, podobnie idiotyczne teleturnieje czy tam inne talent showy, a ludzie się zawzięli na nową telenowelę historyczną o polskich dziejach... no naprawdę... serio wolicie oglądać bardzo ambitne „trudne sprawy” czy z wypiekami na policzkach śledzić wielce dynamiczne odcinki „koła fortuny” i „korona....” aż tak wam w tym przeszkadza? jestem pod wrażeniem...

ocenił(a) serial na 3
Alex_Tyler

fakt, powtarzasz się, czy tak trudno ruszyć głową i wygenerować coś twórczego a nie odtwórczego? :-)

ocenił(a) serial na 1
Alex_Tyler

nie słyszałeś zdaje sie o czymś takim jak sarkazm, biedaczku? można zgooglować, polecam. Może wówczas złapiesz choć w części sens wypowiedzi Dar0962

ocenił(a) serial na 8
czarny_ziutek

Ośmieszyłaś się w innym poście nie wiedząc co to podatek, co ty płacisz, co to abonament, więc nie wcinaj się do innych dyskusji. śmiem wątpić, czy rozumiesz to ciężkie słowo sarkazm. Akurat to co napisał dar nijak można z sarkazmem powiązać.

ocenił(a) serial na 3
Alex_Tyler

a,propos steku bzdur - odsyłam na YT, jest tam sporo ocen, podsumowań i recenzji tej produkcji. Informacje o tym,że scenariusz pierwotnie pisany był przez inne osoby niż Łepkowska, pojawiają się tam kilkakrotnie.

Alex_Tyler

Trudno o większe świadectwo zwykłej głupoty niż odpisywanie na poważnie na sarkastyczny komentarz napisany dla jaj.

Dar0962

Coś w tym jest, bo kolejne odcinki są lepsze od początkowych.

ocenił(a) serial na 7
Agatonik

Jak sie w 2018r obudzilas i stwierdzasz ze tvp to rezimowa telewizja to brawo ty. Krajowa rade radiofonii i telewizji powoluje Prezydent i zwycieska partia. Pewnie cie zdziwie ale bylo tak juz przed ostatnimi wyborami prezydenckimi i zanim PO ponioslo porazke w wyborach parlamentarnych. To ze co wybory zmienia sie zarzad i inni pracownicy to nic dziwnego. PO zwalnialo i zatrudnialo i teraz PIS ma prawo zwalniac i zatrudniac. Nie wiem co by musialo sie stac zebys szczesliwa byla? Jedna partia ma cwierc wieku rzadzic? czy dluzej? ot milosnicy demokracji i wolnosci. To ze sluchasz retoryki tylko jednej strony to juz twoja sprawa.
Ci co sie bawia w polityke czy chca pracowac na panstwowych posadkach to wiedza i sie z tym licza. Raz przegraja, raz wygraja i na swoje wyjda traca tylko ci co ich sluchaja i sie tym przejmuja bo szkoda ich nerwow.

Sorry za brak polskich znakow, pisze z azerty.

ocenił(a) serial na 1
kamaz26

Nie obudziłam się w 2018 roku, tylko w koszmarze w 2015 (po wygranych wyborach wiadomo kogo). I jest gorzej i gorzej. Oczywiście, że wraz z nowym rządem przychodzą zmiany kadrowe, ale taka ilość prymitywnej propagandy, kłamstwa, tak niski poziom dziennikarstwa jest porażający. Zmiany są potrzebne, ale "dobra zmiana" to nieszczęście dla tego kraju i jego obywateli. Mam nadzieję, że już niedługo.

Agatonik

Polecam jeszcze : Filary Ziemi, Biala Królowa, Biała księżniczka, Reign/ Nastoletnia Maria Stuart ( troche mniej historyczne jak Tudorzy), Grace i Grace, The Last Kingdom, Victoria, Korzenie, Underground, Jamestown, MArco Polo, Wojna &Pokój (2016)

Agatonik

"A dobre seriale historyczne, które oglądałam :" ja specjalnie się zarejestrowałem kiedy zobaczyłem ten komentarz. :D Czytamy dalej "Wikingowie" i cała reszta.. Po prostu oglądasz wysoko budżetowe zagraniczne filmy kostiumowe stylizowane na seriale historyczne, w których akcje jest wartka i zaskakująca jak scenariusz Mody na Sukces... no niemniej (to nie do końca przytyk) , uważam ze mylisz pewne pojęcia, podstawowe zagadnienia to - serial kostiumowy, a historyczny, drugie pojęcia to "dobry film" tutaj poprawna forma to po prostu "wolę oglądać drogie seriale zagraniczne ,niż mniej budżetowe polskie". Pozdrawiam.

alantolina

Pośpieszne przejmowanie przez PiS wszystkich instytucji państwowych, w tym sądów, prokuratur, TK, PKW, czystki w armii i policji - od tego się właśnie zaczynają reżimy. Ludziom o czystych intencjach nie jest to potrzebne.
Do tego dochodzi nieznane od czasu PRL upartyjnienie publicznych mediów i żenująca nagonka w nich na opozycję, oraz kuriozalna kara nałożona na TVN za co? Za relacjonowanie sejmowych protestów... Bandytyzm polityczny w czystej postaci. Jeżeli uważasz, że nie ma powodów do niepokoju, to gratuluję...

I jeszcze jedno - przez cały okres rządów PO ulubionym określeniem kaczystów na jej władzę był... "reżim"... Wtedy też protestowałaś przeciw takiemu nazewnictwu?

A sam serial jest po prostu CHAŁĄ, już bez żadnych politycznych kontekstów. Uporczywe odwoływanie się jego obrońców do programów typu "Trudne sprawy" to zwyczajny brak argumentów.

jan_niezbedny0

Nie chciałabym tu wchodzić na tematy polityczne, ale powtarzanie, że PiS przejmuje wszystkie instytucje, mnie już nieco nudzi, tak samo robiło PO, w moim mieście dalej widać tego "efekty", taka polityka - jeden teatr, dla jednych dobra, dla innych nie - zmiana władzy, teraz ci, ale akurat jeśli chodzi o sądy, to z tego, co się orientuję, teraz w końcu zaczyna być normalniej, chociażby losowanie spraw, a nie dopieranie ich sobie przez sędziów na nikomu nie znanych warunkach, zresztą zobaczymy z czasem, jak to mówi Petru "zobaczycie nas po owocach" hehe. Moim zdaniem ludziom o czystych intencjach nie potrzebny jest strach ogólnie, co by nie było. I tak, póki co uważam, że nie ma jeszcze powodów do niepokoju, choć należy patrzeć oczywiście politykom na ręce. Może mamy inne oczekiwania, stąd różnica w odbiorze rzeczywistości. Co do słownictwa, ja nie protestuję, tylko zwróciłam na to uwagę, może przez to, że ostatnio sama staram się ogólnie trzymać prawdy w swoim myśleniu, w tym używaniu słów zgodnie z ich faktycznym znaczeniem (oczywiście skłonność do uproszczeń czasem wygrywa, więc nie jest to łatwe), ale zauważyłam, ze oszczędza mi to wiele nerwów i niepotrzebnych bulwersów ;), bo takie wyostrzanie sprawy, zawęża pole do dialogu, a szukanie możliwie obiektywnej prawdy w nim pomaga. Nie więc z chęci szukania zaczepki, ale właśnie kierując się tym tokiem rozumowania. Ale niech każdy robi, jak chce. Jednak wracając do wątku serialu. Fajnie jest mieć produkty z górnej półki, ale czasem "kupienie" jakiejś nawet kiczowatej tandety może sprawić przyjemność. Idę zrobić sobie jakąś dobrą herbatę, z miodem i cytryną i się nieco zrelaksować, może przy jakimś filmie, niekoniecznie wybitnym. Pozdrawiam serdecznie, a ksywka niezła ;)

alantolina

Dzięki :)
I tylko gwoli ścisłości - nie jestem adwokatem PO, chodzi mi o to, żeby przestać usprawiedliwiać obecną grandę tym, że skoro platformersy zwinęły sobie wagon, to nic się nie stanie jak pisiory wezmą cały pociąg.
Pozdrawiam.

jan_niezbedny0

Dlatego przy kolejnych wyborach każdy oceni ich według własnego sumienia. I niech o tym wiedzą ;)

ocenił(a) serial na 1
alantolina

>>tak samo robiło PO<<

Nie kłam, PO tak nie robiło.

ocenił(a) serial na 5
ryszard_wojna

PO nic nie robiło...a sorki...sprzedawało ale do diaska to forum o serialu a nie partiach

ocenił(a) serial na 8
ryszard_wojna

ale mnie rozśmieszyłeś.

ryszard_wojna

Panie Ryszardzie, po pierwsze nie jesteśmy na TY, po drugie nie mam zwyczaju kłamać, takie przekonania. A to, że PO przejmowało kluczowe stanowiska w moim mieście, tak jak z resztą ich sympatycy, to fakt. Do tej pory mają tu więcej do gadania niż PiS, co widać po niektórych podejmowanych decyzjach.

ocenił(a) serial na 7
jan_niezbedny0

Brakiem argumentów charakteryzuje się krytyka Korony Królów. Serial całkiem przyzwoity, lepszy z odcinka na odcinek. A reżim to mieliśmy wtedy gdy wszystkie instytucje były obsadzone przez jedną koterię. Nawet gazet opozycyjnych nie było. Wtedy aktywnie niszczono wolność słowa (afera z Rzeczpospolitą, niszczenie tygodnika UważamRze itp itd). Wtedy we wszystkich mediach niszczenie opozycji: Tomasz Lis na zmianę z Moniką Olejnik. I nic więcej. Teraz jest w mediach pluralizm jakiego nie było po 1989 roku. I to ci przeszkadza? A może musisz oddać kamienicę???

ocenił(a) serial na 7
jan_niezbedny0

Brakiem argumentów charakteryzuje się krytyka Korony Królów. Serial całkiem przyzwoity, lepszy z odcinka na odcinek. A reżim to mieliśmy wtedy gdy wszystkie instytucje były obsadzone przez jedną koterię. Nawet gazet opozycyjnych nie było. Wtedy aktywnie niszczono wolność słowa (afera z Rzeczpospolitą, niszczenie tygodnika UważamRze itp itd). Wtedy we wszystkich mediach niszczenie opozycji: Tomasz Lis na zmianę z Moniką Olejnik. I nic więcej. Teraz jest w mediach pluralizm jakiego nie było po 1989 roku. I to ci przeszkadza? A może musisz oddać kamienicę???

dejker

Tak "aktywnie niszczono wolność słowa", że nikomu włos z głowy nie spadł za niczym nieudokumentowane krzyki o "mordercach", "zdrajcach", "karze śmierci" etc. Tak "aktywnie niszczono wolność słowa", że gryzipiórek typu ziemkiewicza mógł jawnie obrażać urzędującego premiera, a w Rzepie sprzedawać naiwnym kit o tym jak to jest "kneblowany" - podczas, gdy jego gębę można było regularnie napotykać w państwowej telewizji...
Wyjeżdżanie z Lisem to już kopanie się po własnym tyłku - miał jeden program, ale tzw. prawica w Polsce demokrację "rozumie" w ten sposób, że lud ma słuchać tylko jej głosów, a oponenci mnożą jej się w oczach. Już nawet nie wspomnę, że w niemal każdym odcinku był co najmniej jeden kaczysta i to zazwyczaj oni zakrzykiwali swoich rozmówców, starając się nie dopuszczać ich do głosu.
Szkoda słów, nie sposób dyskutować z ludźmi, których polityka przyprawiła o manie prześladowcze.

ocenił(a) serial na 7
jan_niezbedny0

Paru osobom jednak stało się coś więcej niż spadnięcie włosa z głowy. Jeden mord polityczny, sporo ciężko pobitych np. w czasie zadymy z prowokacją w okolicach słynnej budki przy ambasadzie rosyjskiej, zatrzymywani przez policję dziennikarze po ostatnich wyborach samorządowych, niszczenie opozycyjnej prasy. itp itd

dejker

Mordów politycznych też bym nie przywoływał - bo powypadają pisiorom z szafy...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
theodorebagwell3

Czasem lepiej nie karmić trolli. I tak nic do nich nie dotrze ..

ocenił(a) serial na 1
theodorebagwell3

Aha, jak coś na PiS to psychol zawinił, a jak coś na PO - to PO winna, chociaż facet był psychiczny, członkiem PO był krótko i żadnej funkcji nie pełnił, a w końcu został wyrzucony,. Ot uczciwość pisiora...

ryszard_wojna

Oni tak mają - zamiast argumentów wyzwiska i krzyki, drugi też nie umie sensownie odpowiedzieć, to sobie wymyślił bełkot o trollach, pisiory zawsze mierzą wszystkich swoją małą miarką :)
Jaki idol - tacy fani.

jan_niezbedny0

Prezes Kaczyński naprawia kraj po waszych aferach. A co wy osiągneliście? To twój kumpel Cyba zamordował niewinnego Marka Rosiaka tylko dlatego, że pracował w biurze PiS-u. A teraz inny wasz miłośnik próbował podpalić biuro Beaty Kempy i zabić niewinnych ludzi. Czyja to niby wina?

theodorebagwell3

Niech twój zas...ny prezes rozliczy się z własnych afer, bo w nich przoduje i niech nie bierze się za naprawę państwa - skoro dotychczas czego się nie tknął, to zamieniał w kupę. Pasożyt i nierób, od PRL po III RP całe życie na garnuszku państwa, jedyna praca jako naczelny "TS" - w nieco ponad rok niemal uwalił ten periodyk (pod jego światłym przodownictwem nakład spadł czterokrotnie...)

Co do trupów - jeszcze się "naprawiacze" z "dobrej" zmiany nie rozliczyli z Blidy i Leppera, na którego preparowali humbug kiedy jeszcze był ich koalicjantem :)
Zabójca Rosiaka przynajmniej został zamknięty, a tamci ku nieszczęściu państwa rządzą.

I proszę nie pisać do mnie "wy" - nie jestem waszym towarzyszem z udającej prawicę politycznej sekty pełnej starych komuchów i ich dawnych "sygnalistów", wypowiadam się we własnym imieniu, a nie żadnej z partii, które mam gdzieś.

jan_niezbedny0

Blida była złodziejką i oszustką. W dodatku tchórzliwą. Przestraszyła się aresztowania i chciała się postrzelić, żeby trafić do szpitala. Ale strzeliła nie tam gdzie trzeba i trup. Nie będę po niej płakał. A Leppera załatwili nieznani sprawcy z waszej ekipy. Dlaczego? Bo miał informacje o waszych przekrętach gazowych z Ruskimi. Ale daję słowo, że jego śmierć nie pójdzie na marne. Prezes Kaczyński w młodości był bibliotekarzem i wykładowcą. Połowę swoich zarobków przeznaczał na pomoc bezdomnym zwierzętom. A kim byli prominenci z opozycji totalitarnej w tym czasie? Współpracownikami SB jak towarzysz Boni, który teraz włazi w d... Timersramsowi. Zwierzęta są lepszymi stworzeniami niż totalniacy, którzy bronią ubeckich emerytur i ubeckich nazw ulic.

theodorebagwell3

Zrób sobie zimny okład na głowę zamiast sprzedawać te banialuki - zaoszczędzisz komuś czasu, a sobie obciachu.
Ewidentnie pomyliłeś ten portal z Radiem Tirana.

jan_niezbedny0

Spadaj panie zbędny janie. Takich jak ty nie potrzebujemy.

theodorebagwell3

Ale ja się wcale do waszego bajorka nie pcham, a ciebie przecież do dyskusji nie zapraszałem :)

jan_niezbedny0

Jesteś taką samą piątą kolumną jak Róża Lichtenstein und Jungingen und Schleswig-Holstein. Jak Soros wykituje to skończy się wam brudna kasa na antypaństwową działalność.

użytkownik usunięty
jan_niezbedny0

Jak ja Ciebie podziwiam człowieku za to, że masz siłę dyskutować z Pi$$iorami. To tak jak walenie głową w ścianę. Ja bym nie miał zdrowia.

To obowiązek normalnego Polaka od czasu do czasu im przypomnieć, że nie są w tym kraju sami - bo już się tak nadęli, że pewnie w lustrach się nie mieszczą.
A pęknąć k... nie chcą... :)

ocenił(a) serial na 7
jan_niezbedny0

Odniose sie tylko do ostatniego zdania o serialu bo mieszanie polityki do forum o filmach to debilizm.
Arcydzielo to to nie jest przyznaje ale jak widze oceny 1/10 albo hejty ze serial chala to rece zalamuje.
Odcinek m jak milosc kosztuje prawie 2 razy tyle co jeden odcinek KK, z kija bata nie ukrecisz, mimo wielkich staran. Mimo to niektorzy aktorzy robia dobra robote, scenariusz ok, mogli by wziac przyklad od Pana Woloszanskiego i wykorzystac grupy rekonstrukcyjne, popracowac nad ujeciami itp. mozna sie czepiac owszem ale:

UWAGA SPOILER:

Niedawno skonczylem ostatni odcinek Wikingow, serialu gdzie jeden odcinek kosztuje ponad 1mln dolarow. Wezmy na ten przyklad krola Haralda (krola norwegii jezeli pomylilem imie).
Czlowiek przylacza sie do Ivara zeby pokonac Bjorna i jego matke, poswieca swoj czas i srodki, zdobywaja Kattegard, zbijaja piateczke z Ivarem. Nie ma mowy o lupieniu miasta bo Ivar zamierza nim panowac. Haraldowi sie nudzi to wyrusza do Anglii, spotyka Bjorna i z Bjornem rusza na Ivara zeby znowu zdobyc Kattegard, oczywiscie nie ma mowy o lupieniu, jakichs trybutach, czymkolwiek. Od tak Krol podrozuje po europie walczac raz po jednej raz drugiej stronie. Postac bez zadnego motywu, pomyslunku, takich absurdow w wikingach jest duzo.
Ale jak dla kogos to przednia rozrywka 10/10 a KK to 1/10 to Powodzenia

kamaz26

Akurat to nie ja zacząłem na forum dyskusję nt polityki. Ja tylko ostrzegam gdzie mogę, jeśli ktoś uważa, że wszystko jest ok, bo policja jeszcze nie wywleka ludzi z domów i jeśli wierzy, że zagarnianie pod swoje skrzydła wszystkich instytucji państwowych przez jedną partię, to działanie dla wspólnego dobra.

Tyle o tym.
Jeśli chodzi o seriale historyczne, to współczesne ogólnie jakoś niespecjalnie mi podchodzą (bywają wyjątki), może przez to, że są przestylizowane, a wiele po prostu przypomina współczesne tasiemce - tyle, że robione w historycznych dekoracjach.

Często też brakuje klimatu, takiego jak choćby w "Robin of Sherwood" - serialu jakby nie było bardziej przygodowym, niż traktowanym jako poważna produkcja historyczna.
Ale zrobionym po mistrzowsku.

ocenił(a) serial na 6
alantolina

"Gdzie ty masz reżim? Używajmy słownictwa poprawnie" Reżim znaczy to samo co ustrój, reżim polityczny=ustrój polityczny. Demokracja też jest reżimem

ocenił(a) serial na 1
alantolina

Reżim - rząd, władza, system władzy, zwłaszcza nielegalny, nieuznawany, bezprawny, pochodzący z uzurpacji.

Ta władza (rząd i prezydent) choć wybrana demokratycznie jest jednak władzą nielegalną. Z prostej jak cep przyczyny: wielokrotnie złamała Konstytucję RP przeprowadzając zamach stanu na jedną z konstytucyjnych władz, zresztą, dalej to robi.

Także określenie "reżim" jest tu jak najbardziej poprawne. A już TVPiS to najznakomitszy przykład działania reżimowej propagandy. Proszę, wskaż mi JEDEN materiał "Wiadomości" na przestrzeni ostatnich 3 lat, w który krytykowana jest obecna władza, a chwalona opozycja. JEDEN.

ocenił(a) serial na 7
Agatonik

Uspokoję cię: Korona królów nie leci w tvn. Możesz spokojnie oglądać.

ocenił(a) serial na 1
dejker

Uspokoję cię: TVN-u nie oglądam, jedynie TVN24
Na TVN-ie też chłam w postaci reality-show

ocenił(a) serial na 7
Agatonik

tvn24 - czyli pranie mózgu masz zapewnione

dejker

W porównaniu z TVPiS to i tak małe piwo :)

ocenił(a) serial na 7
dejker

Mieszkalem z gosciem co naokraglo ogladal tvn24, mial chyba wszystkie kanaly odkodowane ale telewizor byl uruchomiony zawsz na tvn24. Pierwsze objawy byly takie ze uwazal ze PIS niszczy pierwsza konstytucje w europie, druga na swiecie. Nie bylem w stanie mu przetlumaczyc ze wspolczesna konstytucja powstala za III RP. Pare tygodni pozniej zaczynal wrzeszczec do telewizora. Dalej nie wiem bo sie wyprowadzilem.

ocenił(a) serial na 7
kamaz26

Przykre. Ale typowe. To jest coś jak sekta. Ale trzeba przyznać, że ta propaganda jest robiona fachowo. Oducza własnego, krytycznego myślenia. Tłumaczy i opisuje świat całościowo.

ocenił(a) serial na 4
selenitas

Ty chyba nie umiesz czytać... a już ze zrozumieniem to na pewno nie.
Ludzie krytykują bo oczekiwali czegoś porządnego, a dostali właśnie kolejne badziewie na poziomie telenoweli. Nikt nie pisze że "woli oglądać trudne sprawy" itp. itd.

ocenił(a) serial na 7
andre_

Serial nie jest aż taki zły. Z obsady tylko Łokietek jakoś szczęścia nie miał. Ale z nim się szybko pożegnaliśmy ;) Trzeba wiedzieć jaki miał budżet i przez ten pryzmat go oceniać. Ten masowy hejt naprawdę jest irytujący. Choć w Polsce powinniśmy się przyzwyczaić. Niestety.

dejker

Zaczynam tracić rozeznanie, gdzie leży granica między ocenieniem czegoś jako złe a hejtowaniem tego...
Czy jeśli podam argumenty za tym, że dla mnie ten serial jest zły i powinien nigdy nie powstać to jeszcze będzie swobodne wyrażenie mojego zdania, czy już zostanę hejterką? Bo wiesz, ja potrafię podać argumenty za tym, że ten serial jest zły. A ty potrafisz uzasadnić dlaczego uważasz go za dobry?

ocenił(a) serial na 7
Raven_86

Sama sobie oceń. Moim zdaniem pisanie np., że ten film jest tak zły, że "powinien nigdy nie powstać" już poważnie zahacza o jakiś fundamentalizm. Rozumiem, że można by tak napisać o filmie który w jakiś oburzający sposób zakłamuje historię, np. oskarżałby Żydów o sprowokowanie drugiej wojny, gloryfikowałby nazistów itp. Ale wariowanie na punkcie lekkiej historycznej telenoweli jest jakimś oszołomstwem. Ja kibicuję temu serialowi. Nie jest idealny, nie do końca w moim guście, ale, o dziwo, zainteresował mnie. I uważam, że wbrew temu co piszesz, serial u niejednej osoby wzbudzi zainteresowanie historią. Jeśli lubisz wyłącznie zdecydowanie ambitniejsze filmy to nie oglądaj KK. Ja nie oglądam mnóstwa filmów bo wiem, że mi się nie spodobają. I żyję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones