PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789749}

Korona królów

4,3 13 264
oceny
4,3 10 1 13264
2,0 3
oceny krytyków
Korona królów
powrót do forum serialu Korona królów

w tv leci tyle szitu; jakieś seriale paradokumentalne typu”dlaczego ja” w ilościach hurtowych, podobnie idiotyczne teleturnieje czy tam inne talent showy, a ludzie się zawzięli na nową telenowelę historyczną o polskich dziejach... no naprawdę... serio wolicie oglądać bardzo ambitne „trudne sprawy” czy z wypiekami na policzkach śledzić wielce dynamiczne odcinki „koła fortuny” i „korona....” aż tak wam w tym przeszkadza? jestem pod wrażeniem...

selenitas

Ja akurat nie oglądam żadnych pierdół typu "Dlaczego Ja" czy "Trudne Sprawy" a zarazem dość krytycznie oceniam (przynajmniej na razie) "Koronę Królów" - jedno przecież nie wyklucza drugiego.

Kassander82

"Dlaczego Ja" czy "Trudne Sprawy" to nie są pierdoły, tylko produkcje paradokumentalne dla widzów - masochistów, którzy sami są niespełnieni, ponieważ ich nieszczęściem jest fakt, że są szczęśliwi. Dlatego chcąc spełnić się, oglądają takie rzeczy i mówią: O, jak to dobrze, że to innym tak się dzieje, a nie mnie!" A pierwszy sezon KK jeszcze z Łabonarską jest rewelacyjny

Pawcio_filmaniak

Przepraszam, errata: naposałem "widzów - masochistów" ma być: "widzów - sadystów"

ocenił(a) serial na 1
Pawcio_filmaniak

Tak jak piszesz, tak odbierasz. Czyli do.......niczego, pierwszy sezon KK "rewelacyjny"? Zdecydowanie powinieneś poświęcić więcej czasu ....nie wiem " Trudnym sprawom' czy coś. Nie przejmuj się, nie każdy musi mieć słuch (być audiofilem), to i nie każdy musi mieć "wzrok''.

Umretu_Cyckiler

Ot, pyskówa i szukanie zaczepki. A może by tak coś na temat?

selenitas

Ale dlaczego ciągle patrzymy w dół i przywołujemy takie produkcje jak "Trudne sprawy" zamiast patrzeć w stronę tych lepszych.

"serio wolicie oglądać bardzo ambitne „trudne sprawy” czy z wypiekami na policzkach śledzić wielce dynamiczne odcinki „koła fortuny”
Nie, wolimy oglądać po prostu dobre seriale, które w dobie dzisiejszego internetu są na wyciągnięcie ręki. I mogę zgadywać, że większość po prostu boli, że taki temat jak historia Polski, Kazimierza Wielkiego został potraktowany w taki sposób.

Elur

a kogo interesuje jakis smieszny internet , telewizja sluzy do ogladania tylko

ocenił(a) serial na 1
selenitas

ja wolę oglądać dobre seriale historyczne nie w reżimowej telewizji

Agatonik

Gdzie ty masz reżim? Używajmy słownictwa poprawnie, bo ludzie teraz rzucają hasłami jak z worka, bez zastanowienia, czy to uczciwe określenie czy nie, oddalając się przez to coraz bardziej od prawdy obiektywnej... a poza tym jakie dobre seriale historyczne polecasz w zamian? Pytam serio.

ocenił(a) serial na 1
alantolina

dla mnie telewizja jest reżimowa, kiedy propaguje tylko jedną słuszną linię partii, przedstawia nieprawdę, naciąga fakty, obraża ludzi o innych poglądach
A dobre seriale historyczne, które oglądałam :
Wersal. Prawo krwi
Rodzina Borgiów
Czas honoru
Cesarstwo
Wikingowie
Dynastia Tudorów
Ja, Klaudiusz
Wolf Hall
Medyceusze: Władcy Florencji

Agatonik

Dzięki, o niektórych nie słyszałam. A jeśli stosować taką definicję reżimu (choć dla mnie to grubo naciągane) reżimową będzie też TVN znany z naciągania faktów, obrażania ludzi o innych poglądach, przedstawianiu nieprawdy itd, itp. Szkoda, że teraz wszystko musi się sprowadzać do polityki, przez to dużo tracimy nawzajem i zamykamy się na siebie. A Korona królów może i nie jest najwyższych lotów, ale nie ma tam jedynie słusznych bohaterów z jednej linii, jak na razie tylko jeden typowo czarny charakter, ale jeszcze nie znane są jego motywy. Liczę, że kolejne polskie seriale będą coraz lepsze.

alantolina

TVN zgadza się - jest znany z naciągania faktów, obrażania ludzi o innych poglądach, przedstawianiu nieprawdy itd, itp. Ale nie jest na usługach władzy, która od 2015 roku z pomocą kościoła trzyma naród krótko za mordę, zatem nie jest telewizją reżimową

Pawcio_filmaniak

Owszem, jest na usługach władzy. Władzy, której naród nie wybrał. Władzy, tfu, niemieckiej.

Militiades

A czym w tym względzie się różni władza wybrana od władzy tfu niemieckiej? Jak tfu niemiecka manipuluje to jest jest kłamstwo, a jak wybrana manipuluje to jest prawda? Niemiecki rezim jest niewolą, a polski zaszczytem?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Militiades

No i czemu chamie obrażasz kogoś kogo w ogóle nie znasz? Jak cię rozpiera nacjonalistyczna agresja to idź udzielać się na stadion. Może ci tam ktoś zapakuje z bani, bo widzę, że właśnie tego szukasz. Sprdalaj

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Militiades

Zobaczysz, jak będę cię odprowadzał na dołek, tylko wpisz się tu jeszcze ze dwa, trzy razy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Militiades

No i właśnie po tym można poznać Polaka-Katolika-Patriotę. Jak by mógł to by zabił. Ot, Minimax (minimum rozumu-maximum agresji). Co to by było gdyby elektorat obecnej władzy sam dobrał się do władzy? Szczęściem dla ludzkości jest to, że jesteś nikim. A namierzyć cię, postawić przed sądem i wsadzić za kratki wcale nie tak trudno. Zostawiasz ślady w sieci

Pawcio_filmaniak

A pewnie, że zostawiam, ale jeśli chcesz mnie osobiście "odprowadzic na dołek", to serdecznie zapraszam.

Militiades

Nie muszę osobiście. Czy noszę denka od jaboli możesz się przekonać na sali sądowej. Za obelgi. Mnie bez różnicy kto cię na ten dołek odprowadzi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Militiades

Przejrzyj też inne swoje wpisy i nie tylko te pod moim adresem i nie tylko w tym wątku. Wiesz co to jest pozew zbiorowy?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Militiades

Widzę, że nadal nie zdajesz sobie sprawy w jakiej znajdujesz się sytuacji.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Militiades

Dzisiaj jeszcze sobie bezkarnie hasaj, ale któregoś dnia się zdziwisz jak otworzysz skrzynkę na listy. Nawet szybciej niż się spodziewasz

Agatonik

Dzięki, niektórych seriali nie znałam. A co do takiej definicji reżimowej telewizji, to samo można by powiedzieć o TVN-ie tak naprawdę, zależy od punku siedzenia ;). Mimo wszystko szkoda, że w dzisiejszych czasach wszystko sprowadza się do polityki, trudno tego uniknąć, a szkoda, bo wiele tracimy nawzajem. Jest tylu twórców po obydwu stronach, którzy gdyby powstrzymali się od propagandy, mogli by tworzyć dobre rzeczy dla ogółu, choć jednocześnie mają prawo pokazywać swoje spojrzenie na świat. Wydaje mi się, że ten serialik, choć nie najwyższych lotów, jak do tej pory nie prezentuje jedynie słusznych bohaterów, może ktoś ma inny odbiór. Liczę, że w przyszłości powstaną kolejne, polskie seriale, nie tylko historyczne i ucząc się na błędach oby na lepszym poziomie.

ocenił(a) serial na 1
alantolina

W pełni się z tobą zgadzam. Szkoda, że tyle złych emocji i zauważyłam, że sama im ulegam, niestety. A jeszcze przypomniałam sobie dwa dobre seriale: Upadek królestwa i Filary Ziemi. Pozdrawiam

Agatonik

O Filarach Ziemi faktycznie słyszałam, że podobno dobry serial.

alantolina

Dodaj do listy serial "Biała Królowa" i kontynuację "Biała Księżniczka", oba dotyczą Wojny Dwóch Róż, w której wyniku tron Anglii przypadł Tudorom. Po nich można rzucić okiem na "Dynastię Tudorów", by było po kolei. Jeśli lubisz romanse z historią tle i zasnutą mgłami Szkocję, to dodaj do listy "Outlander".

Większość z wymienionych przez poprzedników i przeze mnie seriali to nie są produkcje stricte historyczne, ani niepozbawione błędów, ale warto je obejrzeć dla świetnych zdjęć, muzyki, charyzmatycznych postaci i wciągającej fabuły. Co prawda żaden z tych seriali nie jest telenowelą i mają znacznie większe budżety, ale to nie zwalnia KK z dbałości o ciekawą fabułę i postaci.

Sirielle

Jak na razie KK bardzo nierówna. Pojawiają się ciekawe wątki, jak np. motyw z polowaniem, ale i niepotrzebne, dziwne wstawki - mdlejąca nagle Elżbietka, a dlaczego wyjaśniono jedynie w paru zdaniach. Odcinek trwa też za krótko, przez co nie mają szans na ciekawy rozwój akcji. Większe produkcje mają czasem po kilku scenarzystów, dzięki czemu "co dwie głowy to nie jedna" i więcej ciekawych pomysłów.

alantolina

Tak, jest nierówno i za krótko to trwa. Mi się ostatnie odcinki podobają, szczególnie 13 - z królem w karczmie. Generalnie jest coraz lepiej, ale trzeba wszystko traktować z przymrużeniem oka, inaczej infantylność poraża.

Sirielle

zgadzam się :)

alantolina

I naprawdę się coraz lepiej ogląda :)

Sirielle

Jest w porządku, nie jest nadmiernie ekscytujący, że jakbym nie obejrzała to tragedia, ale z chęcią póki co oglądam i tak jest ok. Nie lubię tych seriali, które nadmiernie mnie wciągają, bo to niezdrowe ;). Ostatni odcinek spoko, mały Maciek niezły, a królowa Jadwiga w chodakach (czy co to było) na łonie natury też niezła ;)

ocenił(a) serial na 7
alantolina

Masz dużo racji. Szkoda, że daliśmy się tak podzielić. Już nawet stosunek do zwykłego filmu jest mowtywowany politycznie. Zrozumiałbym gdyby film zahaczał o politykę. Ale co ma Łokietek do PO i PiSu? Cholery można z tym dostać.

dejker

Jedyne co możemy robić, to starać się temu nie ulegać i być dobrymi dla siebie nawzajem. Pozdrawiam również

dejker

Do PO Łokietek nie wiem, co ma, pewnie nic, ale do PiSu ma to, że był mały, zatem musi być protoplastą Pana Prezesa:)

ocenił(a) serial na 7
ocenił(a) serial na 10
Pawcio_filmaniak

Wzrostem to raczej niewielki był Bolko Mały i raczej z Prezesem mi się nie kojarzy a wręcz przeciwnie

marian55

Nie, żebym się tłumaczył, ale chodziło mi tylko o to, że wielu w tym filmie widzi jakieś polityczne drugie dno, którego tak naprawdę nie ma i do tego w takiej sarkastycznej formie się odniosłem w gruncie rzeczy przyznając rację dejkerowi, tylko tyle.

marian55

Nie kojarzy ci się z Prezesem? No to ty dziecko jeszcze jesteś.

dejker

Nie wiem wiem co ma Łokietek do Pisu ale wiem że Współcześni wybitni władcy Polski tj. Jarosław I Mściwy i Mateusz Krzywousty też zasługują na stosowne miejsce w Panteonie królów Polski.

ocenił(a) serial na 7
videodrom

Przede wszystkim Słońce Peru. No i Bredzisław Pierwszy.

ocenił(a) serial na 5
Agatonik

Gdzie ty człowieku masz reżim w Koronie Królów? Już naprawdę polityka mózg zlasowała? Serial nie jest wybitny ale gniotem też nie jest, poza tym aktorzy wyrabiają się i grają lepiej niż na początku

ocenił(a) serial na 1
PabloPicasso

nie pisałam o reżimie w telenoweli, tylko nazwałam TVPPIS telewizją reżimową, czyli podporządkowaną jedynej, słusznej linii partii, pełnej kłamstw. I rozumiem, że w produkcie takiej telewizji szanujący się aktorzy nie chcą występować. Stąd miedzy innymi tak niski poziom tego wytworu jakim jest Korona Królów. Poczytaj sobie wywiad z osoba, która napisała pierwszy scenariusz do tego serialu - był ambitny i zupełnie inny. Ale pani Łebkowska na polecenie Kurskiego zrobiła z tego coś, co obraża inteligentnego widza.

ocenił(a) serial na 3
Agatonik

A ja słyszałem z kolei wypowiedź z treści której wynika, że scenariusz rozpoczęły pisać dwie inne scenarzystki (? - nazwiska nie padły) i serial rozpoczęto realizować wg właśnie tego pierwotnego scenariusza, który miał okazać się jednak żenująco słaby. Zaś Łepkowska niczym bogini opatrzności pojawiła się w ostatniej chwili przed emisją pierwszych odcinków. Nie mając już na nie wpływu poprawiała go i ratowała potem już kolejne. Więc następne będą coraz lepsze, a te już autorstwa wyłącznie wg scenariusza rzeczonej Łepkowskiej powalą widzów na kolana błyskotliwym dowcipem i wysokim poziomem artystycznym ocierającym się o arcydzieło. Ale być może to tylko plotka :-) bowiem trudno ocenić czy przed naszymi oczami przesuwają się już kadry tych genialnych epizodów zaprojektowanych za pomocą geniuszu Łepkowskiej, czy nadal jeszcze jest to jeszcze chała autorstwa jej niegodnych poprzedniczek.

ocenił(a) serial na 8
Dar0962

To niezły stek bzdur. Pomyśl logicznie. Jak Łepkowska mogła wkroczyć kilka dni przed emisją i poprawić kilka odcinków, a potem ratować kolejne skoro w serialu mamy lato, a teraz jest zima? To wychodziłoby, że wkroczyła jakoś po Świętach, bo premiera to 1 stycznia. No chyba, że nie rozumiesz co to kilka dni.

P.S. Powtórzę się. Naprawdę musisz a) mieć smutne życie, b) być nierobem i czerpać kasę z MOPS/UP, c) studentem omijającym naukę z daleka poza sesją, d) opłacanym trollem. Wybierz prawidłową odpowiedź. No bo jak nazwać człowieka, który przez kilka tygodni hejtuje godzinami serial, którego tak nie trawawi... Nie szkoda ci życia?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones