PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789749}

Korona królów

4,3 13 271
ocen
4,3 10 1 13271
2,0 3
oceny krytyków
Korona królów
powrót do forum serialu Korona królów

Pierwsza klasa. Kręcony jedną kamerą z dachu. Szanuje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 2
ronnie15x

Dlatego dałem więcej niż 1. Ot za to, że może zainteresują się ludzie historią.
Ale to lepiej by było dać Wołoszańskiemu - za tę kasę zrobiłby Sensacje XIV w. :D
Nie wiem jaki miał budżet na sensacje, ale aktorów na pewno brał lepszych :D

ocenił(a) serial na 4
muchomorek

Sensacje XIV wieku? To mogłby być hit. Albo w ogóle Sensacje z historii Polski.
Lecz po co? Łatwiej się robi telenowele. :D

ocenił(a) serial na 2
Anakin_Skywalker

Czy ktoś zauważył coś dziwnego w palących się świecach? Strasznie razi i przeszkadza ten ogień... Może to kwestia filtru.

ocenił(a) serial na 2
gab11

Mi bardziej przeszkadza, że jest dzień! i a oni świece palą!! Przecież nikt tak nie robi!

nan_s

Jeszcze lepiej: widząc je pomyślałem, że kupili je w Biedronce/Tesco/podobnym super/hiper-markecie. Naprawdę nie oczekuję cudów od serialu przy niskim stosunkowo budżecie ale jeśli już coś zrobić, to zrobić to dobrze. A tutaj TVP serwuje coś, na co patrzeć się nie da..

btw. i te peruki w serialu.. ja już chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do seriali z 'wyższej półki', gdzie przynajmniej charakteryzatorzy robią swoją robotę dobrze a tutaj.. tutaj widzę i płaczę bo widać, kto ma swoje włosy a kto ma perukę (no dobra, nie płaczę, ale żal, że powstało coś takiego). To już lepiej prezentowały się np. stare polskie filmy kostiumowo-historyczne, albo serial "Czarne chmury".. a kiedy one powstały, lol

I jeszcze jedna sprawa: Ilona Ł. i w ogóle motyw z telenowelą - przyznam, że jak reklamowali serial liczyłem na taką polską, historyczną "Grę o tron" (z wiadomym zakończeniem :d), a po seansie pierwszych odcinków miałem jednak skojarzenia z tureckimi serialami kostiumowymi (i to chyba była właśnie odp. na tego typu seriale gdzie akcja w dużej mierze rozgrywa się w komnatach zamków/pałaców/itp.).

ocenił(a) serial na 2
matiiii

Oj; ) ja uważam że tureckie seriale to było naprawdę o klasę wyżej- tam i suknie i fryzury i wnętrza i harem- były po prostu ładne.
Aktorki i aktorzy grali - a ich dialogi układały się w jakąś intrygę.

A nasza rodzima produkcja na razie tj po 4 odcinku - to nawet głównej intrygi nie ma. A od słuchania dialogów zgrzytanie się zębami.
Ja bym nawet zniosła lipne peruki i lipne pelerynki i lipne miecze; ) - gdyby aktorzy grali na poziomie, gdyby rozmawiali z sensem, gdyby z tego coś wynikało.
Najbardziej mierzi mnie Łokietka Jadwiga Aldona. Kazik może się wyrobi.

nan_s

Pisząc, że była to odp. na tureckie seriale kostiumowe nie miałem zamiaru sugerować, że "Korona królów" w ogóle jest na podobnym poziomie :P Pomijając infantylnie rozpisane dialogi, patos, to całe techniczne zaplecze serialu leży i kwiczy. Nawet, jeśli tureckie seriale nie imponowały mi dialogami (oglądałem parę odcinków, tak wyrywkowo, "Stulecia..") to przynajmniej technicznie pokazali, że się da (i zgadzam się: aktorzy tam grali, a tutaj chyba improwizują i im w dodatku ta improwizacja nie wychodzi..). Widząc serial polski widać po prostu, jaki on ubogi w detale. W pewnym sensie przypomina mi teatr telewizji i mimo, że polska szkoła filmowa nadal chyba teatralna to mimo wszystko kłuje mnie w oczy ta taniość.. nawet ciuchy, jakie mają bohaterowie są uszyte jakby miały w nich występować dzieci w przedszkolu na wystąpieniu dla babci i dziadka..
I uzupełniając moje przyrównanie: liczyłem na serial na fali popularności GoT ponieważ trailer/teaser produkcji naprawdę tak mi zasugerował - zdrada, romanse, intrygi, itp.itd. i sprytnie skomponowany, abym nie zwracał uwagi na 'taniość'.. a nawet jeśli zakładałem na ubogą wersję GoT to liczyłem na serial paro-odcinkowy a tutaj w dodatku okazało się, że to ma być telenowela i potrwa przynajmniej do czerwca. Oglądając też odcinki zrozumiałem, że bardziej starali się naśladować tureckie seriale kostiumowe aniżeli GoT i to na fali popularności tureckich seriali wyprodukowali to.. coś. A szkoda, bo mogła to być sympatyczna produkcja kostiumowo-historyczna zamknięta np. w 8/10 odcinkach :(

W sumie to najlepiej wypadają świeżaki z obsady, czyli Kazik i Anna, wg mnie :) Nawet ten aktor, którego parę razy widziałem przelotem z serialu obyczajowego "Na dobre i na złe" (z tą nieszczęsną peruką) chyba robi wszystko na odwal się bo, jasna cholera, widzę różnicę jak widziałem go w paru odcinkach w tamtej produkcji (a przecież to też nie jakieś wyżyny aktorskie).

ocenił(a) serial na 3
matiiii

Peruki wyglądające jak pęk słomy na głowie, a wąsy jak z pędzla robione. Pękam ze śmiechu. Charakteryzacja jak ze Świata Według Kiepskich, tylko że tam to jest dla jaj, a tu na poważnie.

kokonut

W rzeczy samej - Kiepscy nie udają tego, czym są a tutaj.. tutaj chyba udają ale im nie wychodzi z tą całą powagą przy takiej prezentacji.

ocenił(a) serial na 3
matiiii

Obczaj odcinek Kiepskich pod tytułem "Pejzaż Powyborczy", jakoś tak od połowy, czy pod koniec może wejdziesz normalnie w świat Korony Królów :-)

kokonut

a może to jest odpowiedź na Monty Python i Święty Graal? hahahahaahah

ocenił(a) serial na 3
notker7

Hehe, oni tam mieli zbroje kolcze ze swetrów wełnianych pomalowanych srebrzanką, bo kasy nie mieli :-)

kokonut

ale Korona Królów w kategorii absurdu i farsy byłaby niezłym hitem :D

Anakin_Skywalker

Mówie, że Snydera powinni zatrudnić, bo kadry to im słabo wychodzą.

ocenił(a) serial na 2
Anakin_Skywalker

Na dodatek akcja się dzieje w lutym, a na dworze jakoś ciepło, ale może taki mieli klimat :D

ocenił(a) serial na 8
Anakin_Skywalker

Najlepszy w tym serialu jest soundtrack ale nie ma co się dziwić bo stoi za nim Marcin Przybyłowicz, koleś odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową gry Wiedźmin III Dziki Gon.

Anakin_Skywalker

Przestałem oglądać podczas drugiego odcinka. To jest jakaś farsa! Ci faceci w perukach ze sztucznych włosów wyglądają jak debile! A Robert Gonera jako biskup to już kabaret. Czy ktoś w ekipie produkcyjnej ma mózg????

ocenił(a) serial na 1
notker7

Nooo Robert jest the best. Kupa śmiechu...

notker7

No i na dzien dobry choremu w malignie podaja gałkę muszkatołową. Skąd ten pomysł to nie mam pojecia. Jeszcze w latach 80 twierdzono że tą przyprawę przywiózł do Europy ktoś w wyprawy magellana. teraz widać przesuwają granicę i gałka albo rosła pod murami Wąwelu, albo przywieziono ja co najmniej z Włoch gdzie musiała przybyć gdzieś z Bliskiego wschodu. O reszcie też nei ma co pisać. drewniane aktorstwo 90% załogi, ciapowaty Kaziuk, brak właściwie szerokich planów (scenografia kosztuje a plenerów mało). gdyby ktoś chciał porównać z Matką Joanną od Aniołów to dla wiadomości - tam wszystkie wnetrza były rekonstruowane - to studyjne wnętrza po prostu. A tu? załość.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 2
boli_ma_bolec

Za to głupota nie boli ...:D

ocenił(a) serial na 1
Anakin_Skywalker

Spytałem się o ten turniej i twórcy serialu mi odpowiedzieli, że turniej miał stanowić tylko tło dla sceny...
Pytanie tylko co było esencją tej sceny - te aktorki siedzące na trybunie? Mało śmieszne

ocenił(a) serial na 5
Anakin_Skywalker

Poziom aktorstwa to tragedia niestety, sceny obcięte. Kolejna wersja Klanu.

ocenił(a) serial na 1
Anakin_Skywalker

obejrzałam dwa odcinki - brak mi słów, żeby wyrazić moje zniesmaczenie tą produkcją. Gra aktorska na poziomie naturszczyków z reality-show, szczególnie Kazimierz i Aldona - skąd oni w ogóle są??!! Rozumiem, że szanujący się aktorzy nie chcą firmować reżimowej telewizji, ale toż to koszmar i amatorszczyzna. "Dobra zmiana" wkroczyła

Anakin_Skywalker

Załamałam się po obejrzeniu. Nie sądziłam, że tak może filmować facet, który pracował z Kieślowskim.

ocenił(a) serial na 10
Anakin_Skywalker

Mam wrażenie, że przyczepilibyście się do czegoś nawet, gdyby zrobili ten serial za miliard dolarów bo to produkcja za rządów PiS :) Zdenerwowałbym się ale lewicowe wypranie mózgu traktuje się jak chorobę więc tylko współczuć....

ocenił(a) serial na 2
Pogromca_lewakuw

Panie prawak - ale 10 Pan dałeś bo to PiSowe. Tzw. prawicowi dziennikarze aż tacy hojni nie są :p
I proszę nie nazywaj PiS prawicą, bo to obraza dla przyzwoitego konserwatysty. PiS jest partią narodowo-lewicową. Prawicowiec szanuje prawo, brzydzi się zmianami rewolucyjnymi i rozdawnictwem socjalnym. Narodowi socjaliści, też twierdzili, że są pogromcami lewaków, a sami mieli od metra lewackich elementów w programie, o przymiotniku w nazwie partii nie wspomnę. Tylko lewacy właśnie uprali się nazywać tę narodowo-lewacką formację skrajną prawicą.
Ale jak Goebbels kazał kręcić Kolberg, to kilka pociągów soli ściągnęli by nakręcić scenerię zimową, a nie jak u TVPis, w środku historycznej zimy wszyscy w letnich ubrankach...

ocenił(a) serial na 10
muchomorek

PiS jest prawicą czy tego chcesz czy nie i jest to jedna z nielicznych tak silnych partii na świecie broniących wartości, które twoi przyjaciele z UE i innych komunistycznych grupek próbują zniszczyć. 10 to jedyna ocena jaka należy się temu serialowi chociażby ze względu na to jak silne poruszenie wywołuje u takich trollów jak Ty. Nie siej już trucizny muchomorek :)

ocenił(a) serial na 3
Pogromca_lewakuw

pożałowania godna jest ta wasza styczniowa krucjata, naliczyłem przynajmniej kilkanaście kont założonych w pierwszych dniach tego roku i pierwszą oceną (oczywiście 10-tką) była nota za "Koronę" a potem obowiązkowe inwektywy z użyciem rynsztokowego języka wobec każdego, kto śmiał wyrazić krytyczne zdanie. Nawet zwroty identyczne,wykute na pamięć z pasków info.To jakaś odgórna, płatna akcja zlecona przez władze dobrej zmiany? Czy robicie to na ochotnika? Bo to pierwsze bym jeszcze zrozumiał, pieniądze to zawsze jakiś argument. Drugiego motywu zrozumieć nie sposób - popierać i promować przeraźliwą, propagandową szmirę w myśl opacznie, czy raczej pokracznie pojętego narodowo-socjalistycznego patriotyzmu? Kiedyś już to było i skończyło się źle :-)

ocenił(a) serial na 10
Dar0962

No tak bo przecież każdy kto nie ma konta na filmwebie od 10 lat i 1000 ocenionych filmów musi być trollem :D Nie wysilaj się tak bo to że masz konto od 8 lat nie oznacza, że jesteś wiarygodny dowcipnisiu. Z tego co obserwuję największymi trollami są Ci najstarsi użytkownicy zwalający wszystko na tych nowszych niestety :(

ocenił(a) serial na 2
Pogromca_lewakuw

Taki z Waćpana pogromca lewaków jak z Piłsudskiego endek ;p
A nie możesz ponaciągać rank Modzie na Sukces (ponoć jeszcze to kręcą) albo innej Plebani? "A tę Caryca to Waćpan znasz? Jak nie to pisz CV do Bursztynowej Komisji - tam chyba teraz wakaty mają...

ocenił(a) serial na 10
muchomorek

Oto przykład jak troll zawsze walczy do upadłego :P

ocenił(a) serial na 1
Pogromca_lewakuw

No, dałeś przykład :)

ocenił(a) serial na 1
Pogromca_lewakuw

PiS to chore, skrajnie konserwatywne oszołomy. Tyle można o nich napisać.

ocenił(a) serial na 7
pawel_nowakk

Przypominam, że PiS ma poparcie na poziomie 40-50%... Czyli skrajnie konserwatywnymi oszołomami nazywasz prawie połowę Polaków... W tej sytuacji radzę wyjechać z Polski. Bo statystycznie co druga osoba którą spotykasz jest wg twojego światopoglądu skrajnie konserwatywnym oszołomem... A kto by chciał żyć wśród oszołomów?

użytkownik usunięty
ulpianus

Ale zdajesz sobie sprawę że sondaże są robione wśród wybranej grupy. O ile dobrze mi wiadomo kiedyś dzwonili na numery stacjonarne. No wiesz, w Polsce telefony stacjonarne mają starsze osoby. A to one w większości głosują na PiS. Zresztą mimo że obecna partia ma większość w sejmie nie jest to zasługa tego że mają aż tak wielu zwolenników. Popiera ich ok. 18% obywateli. Część głosowała na inne partie, a część miała to gdzieś i wcale nie poszła na wybory. Dlatego wyszło im tego poparcia tak dużo.
Poza tym władze Korei Północnej mają 100%, trochę wam brakuje do "najlepszych".

ocenił(a) serial na 7

Ech... Cóż za logika, a raczej jej kompletny brak i spiskowa teoria dziejów, że sondaże są oszukane;) Wszystkie sondaże robi się na wyselekcjonowanych grupach, tak żeby wychodził prawidłowy wynik. I w sondażach robionych przez postkomunę PiS też ma około 40% poparcia...

Dobrze, ale licząc dzieci jako obywateli i zakładając, że wszyscy którzy nie głosują nikogo nie popierają (co nie jest prawdą), powiedzmy, że PiS ma tylko 18% poparcia. Z tym że przy takim liczeniu PO ma 9% poparcia... I przy takim liczeniu żadna partia na całym świecie nie przekracza 30% poparcia... Więc takie liczenie także jest nieprawidłowe.

PS. I nie "Wam", bo ja na PiS nie głosowałem i głosować nie będę. Ja tylko nie dyskutuję z rzeczywistością. A rzeczywistością jest to, że PiS jest popierany wręcz powszechnie, bo dobrze rządzi i ot co.

użytkownik usunięty
ulpianus

Ach, Ty naiwny... Oczywiście że są manipulowane, zależnie kto je zamawia. Robi się je na zamówienie. Ostatnio w TVPis widziałam że partia rządząca ma 50% gdzie niektóre sondaże pokazują że jest prawie 10% mniej. Kim w Korei ma 100% poparcia. A prawda jest inna. Tylko że tam za brak poparcia jest kulka w głowę.
Co mnie obchodzi ile ma poparcia PO? może mieć 2%, nawet 0%. Tak, Ja wiem że że wyciąganie przykładu PO jest modne wśród ludzi z PiSu i ich zwolenników. Jak PiS obsadza swoich gdzie się da, to od razu jest gadanie że Platforma też. Jak kradną, to również argument że ci z PO też tak robili. I mój drogi nie są liczone dzieci, tylko osoby uprawnione do głosowania. Robisz sobie żarty?
'Dobrze rządzi'? Aha. Już nie chcę mi się pisać o tym że zrobili z Polski, więcej z Polaków! największych kołtunów na świecie. Tylko wypowiem się o ich polityce 'społecznej'. To co się dzieje to promocja nierobów i patologii. Trzeba pomagać, ale tym co zasługują na pomoc, a nie pijakom i leniom co nigdy nie skalali się pracą. Trzeba inwestować w ludzi, ale w tych z których Państwo będzie miało pożytek. Co będą pracować na swoją Ojczyznę. Nie inwestujesz pieniędzy w interes który z góry wiadomo że będzie klapą i nie przyniesie zysku. Prawda? Z ludźmi jest podobnie. Jak inwestujesz we wszelkiej maści pijaków i nierobów, to jedyne co zrobią to wyciągną łapę po więcej. Zostawić ich i tyle. Wytrzeźwieją, wezmą się do pracy, będą wiarygodni i wtedy można w nich inwestować. Inwestować w ich rozwój. Pieniądze wrócą i będą budować ten kraj razem z innymi. Na razie jest tak że nie opłaca się w tym kraju być ambitnym, pracowitym i uczciwym, ponieważ cała twoja praca idzie na karmienie patologii. Nie na rozwój. A na margines społeczny, który prędzej kogoś napadnie, pobije i okradnie tylko żeby nie wziąć się do uczciwej pracy. Ostatnio sama widziałam, młody mężczyzna, pijany, stał i zaczepiał ludzi żeby dali mu parę złotych, a jest w sile wieku i może pójść do pracy. Pracuję na ten kraj, i moje pieniądze z podatków idą na fundowanie takim nierobom alkoholu. Jak Ja chcę się napić alkoholu to idę i zarabiam na niego, a nie liczę że naciągnę kogoś na ulicy, albo że naciągnę Państwo. Więc nie chrzań bzdur że rządzi dobrze, bo nie! bo lepiej być pijakiem i złodziejem niż przyzwoitym człowiekiem. No chyba że sam żyjesz na garnuszku Państwa, czyli również i na moim, to jest Ci dobrze, bo jesteś promowany i stawiany za wzór dobrego obywatela. Niech najpierw przestaną finansować patologie i zagonią ich do jakiejś pracy, dopiero będzie można zastanawiać się czy jednak jest szansa na jakąś poprawę. Na razie daje się pieniądze nierobom żeby mogli sobie leżeć i nic nie robić gdy reszta ciężko na nich pracuje. I mi się nie podoba to że dzień w dzień ciężko haruje na to żeby jakiś pijaczek miał za co pić. To jest marnowanie mojej pracy, wysiłku i pieniędzy.

ocenił(a) serial na 4

Czy tu miało być o serialu, czy o polityce?

użytkownik usunięty
Pogromca_lewakuw

PiS nie broni żadnych wartości, tylko własnego koryta.

Anakin_Skywalker

Jak porównać ten serial do krzyżaków to ręce opadają. Jak Polska mogła się cofnąć w kinematografi? Tylko błagam niech mi ktoś powie, że tego nie sponsorował Polski Instytut Sztuki Filmowej...

ocenił(a) serial na 4
alan_mamrzynski

Nawet nie ma porównania do Wspaniałego Stulecia, o innych tureckich serialach nie wspominając.

Anakin_Skywalker

Hej wszystkim!

Bardzo lubimy tego typu gorsze produkcje, a ostatnio idąc za swoją pasją postanowiliśmy stworzyć kanał na YT, gdzie oglądamy i w zabawny (według nas ;)) sposób komentujemy te wspaniałe działa kinematografii :)

Jeżeli chcielibyście zerknąć okiem zapraszamy na YT na kanał Dwóch Typów na Kanapie

P.S. Korona Królów już oczywiście na kanale jest! Porównanie do GoT jest oczywistym żartem ;) toż inna para kaloszy i nie taki rozmach ;)

Anakin_Skywalker

Może tylko jedną mieli...

ocenił(a) serial na 7
Anakin_Skywalker

Kłamca. Za to powinien być ban na jakiś czas. Walka rycerska jest pokazana z trzech ujęć a nie z jednego.

ocenił(a) serial na 1
ulpianus

Ban? Hahaha, nieźle. Może jeszcze kara pieniężna ? Weź się uspokój.

Anakin_Skywalker

padłam ze śmiechu :D

Anakin_Skywalker

I to dyskwalifikuje ten serial? Czy ciebie jako recenzenta?

ocenił(a) serial na 1
Marek_797

Te, za takie stare wątki też PiS jeszcze płaci?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones