Gra o tron
powrót do forum 5 sezonu

Za nami sezon 5 - każdy z nas już na spokojnie może podejść do oceny całości (lub obejrzał wszystko hurtem i coś nowego zauważył) :) Dziękuję wszystkim, którzy na przestrzeni sezonu wzięli udział w ankiecie (chciałem tutaj wymienić każdy nick, ale byłoby to chyba niestosowne :D). Dzięki temu powstała NASZA wspólna pula statystyczna poszczególnych odcinków, jak i całego sezonu.

Jeszcze gwoli wyjaśnienia: zapodaję wyniki tylko takie, w których pojawiły się 2 lub więcej głosów - czyli pojedyncze wpisy usunąłem aby nie robić tego jeszcze dłuższego (liczyłem również ex aequo + cytaty w ogóle nie ucinałem (fajnie je sobie przypomnieć nawet, jeśli ktoś tylko raz o jakimś wspomniał, wg mnie)) i kategorie, w których było 5 lub mniej wpisów (nawet pojedyncze wtedy wypisałem, w sensie: coś zdobyło 10+ głosów a pozostałe 2/3 wzmianki mają po jednym głosie). Brało nas udział średnio 20+/- osób na temat (ostatnie 3 odcinki-ankieta najwięcej), więc czasami niektóre kategorie z wiadomych powodów wręcz wiały pustką w różnorodności ;) Dodatkowo w kategoriach przyznawałem punkty w ten sposób, że uogólniałem daną rzecz lub cytowałem czyjś wpis bez użycia cudzysłowu (więc łatwo każdy wyczai swój komentarz, ot miłe dla oka i można się uśmiechnąć przy czytaniu, lub pomyśleć 'to byłem/am ja' :D) i pod niego podpinałem głosy. Oczywiście jeśli przeważająca ilość głosów wyróżniała i miała na myśli dokładnie to samo, to wolałem zostawić i nie uogólniać. W każdym razie wydaje mi się, że przez to wszystko jest czytelniejsze.

Od razu zaznaczę, że nie jest wymagane komentowanie podsumowania - każdy niech podejdzie do tego po swojemu, jak i może napisać własne spostrzeżenia odnośnie sezonu nr 5 serialu GoT. Ew. fajnie by było, jakby napisać parę spostrzeżeń - myślałem, aby zrobić analizę wyników ale lepiej chyba byłoby, aby każdy z nas dorzucił swoje 3 grosze i w ten sposób powstanie jedna wielka 'analiza' sezonu w postach w tym temacie. W każdym razie mam nadzieję, że najwięcej przyjemności sprawi czytanie osobom, które brały udział w ankiecie (mi sprawiło, niektóre kategorie zaskakują) :))) Teraz oficjalnie możemy tytułować się jako 'statystyczni widzowie' <pół żartem pół serio> xD

btw. jeśli ktoś zadaje sobie pytanie, skąd miałem na to wszystko czas: robiłem to systematycznie w trakcie trwania sezonu, dopisując z nowych postów punkty do kolejnych kategorii ;) Z góry przepraszam, jeśli gdzieś popełniłem błąd (najwyżej matematyka się kłania).

PODSUMOWANIE wg forumowiczów GoT na FW od drugiego postu:
- najpierw podsumowanie odpowiedzi z ankiety odcinek po odcinku;
- to co tygryski lubią najbardziej: podsumowanie całego sezonu z każdej kategorii;
- oceny poszczególnych odcinków i całego sezonu w jednym miejscu.

Życzę miłej lektury NASZYCH własnych, forumowych statystyk, komentowania i pisania o zakończonym sezonie nr 5 GoT.

ocenił(a) serial na 3
matiiii

Hmm, no nie wiem, nie wiem... Jako, że szczerze wątpię, by ktokolwiek poza dedekami był zachwycony, mogę się bez większego ryzyka zgodzić ;) Cenię opinię wielu stałych komentatorów serialu na tym forum (Ciebie też wliczam, matiiii, a co! Nawet jeśli dajesz dedekom za duży kredyt zaufania ;)) i jeśli wszyscy będą zachwyceni, to obejrzę 1 odcinek i sam zdecyduję co dalej.
No i pozostaje jeszcze kwestia potencjalnych spoilerów, które mogą się mimo wszystko pojawić, bo w końcu coś tam im Martin na pewno napomknął o pomysłach na następne tomy i nawet jeśli olewają większość jego pisarstwa, to gdzieniegdzie mogą coś z tego wykorzystać. Trochę szkoda by mi było psuć sobie przyjemność z 'WoW'.

Dwight_

Rozumiem, że nie masz zamiaru oglądać nawet trailera, który wczoraj miał premierę? :) ŚWIETNY :>

ocenił(a) serial na 3
matiiii

O, nawet nie wiedziałem :) Trailer mogę w sumie oblukać, choć pewnie za dużo nie powie o poziomie nowego sezonu.

Dwight_

Zwykle tak jest. Chociaż w tym trailerze zaoszczędzono wątku Dorne, co jeśli weźme się pod uwagę 5 sezon jest sporym plusem. Niestety zaatakowano cyckami Mel (sezon bez nagiej sceny z nią widać w oczach D&D jest stracony) jest też mizianie się dwóch lasek, z których jedna wygląda jak siostra Theona (why?! blee :/ )

szepcik

Ciekawe jak to jest być postacią "od cycków". Czy aktorka zdaje sobie z tego sprawę, że jest aktorką "od cycków"?

emo_waitress

To młoda aktorka, z pewnością przegląda info na necie i w dzisiejszych czasach musiała w jakiś sposób to zauważyć. Najwidoczniej uważa, że jak pokaże cycki to przestaną gadać... xD

matiiii

Aktorka ma prawie 40 lat i spory dorobek, naprawdę nie musi tego robić :)

Dwight_

Fakt, każdy trailer w jedną lub druga stronę robił apetyt na sezon (w sumie o to chodzi), ale przynajmniej nic nie spoileruje.

matiiii

Dołączam do opinii: trailer wart zobaczenia :)

Doskonale cie rozumiem Dwight, rzeczywiście teoretycznie D&D tak namieszali, że trudno im będzie to naprawić. Osobiście do oglądania zaopatrzę się w spory zapas melisy tak na wszelki wypadek.

ocenił(a) serial na 3
szepcik

Cóż, trailer mnie rozwalił i wcale nie w pozytywnym sensie. Fakt, że rozbierająca się Melisandre (znowu!) i scena lesbijska zostały wybrane do zwiastuna wiele mówi o twórcach tegoż dzieła...
A co do reszty - nic szczególnego, typowy trailer GoT - trochę spokojniej na początku, potem dynamiczny montaż jakichś scen akcji sugerujący że będzie się dużo i ciekawie działo (taaa, jasne...). Obowiązkowy smok i jakieś nadęte dialogi.

Ja właśnie dlatego rezygnuję z oglądania, żeby nie musieć się znieczulać melisą ;)

Dwight_

Spiseg nie zadziałał, nie wyszło z poczuciem winy wywołanym wzruszeniem, pozostaje nam tylko.. wydać odpowiednią ustawę, która ci nakaże obejrzenie >:D
Już ją piszę, poczkajtie rebiata!

ocenił(a) serial na 3
emo_waitress

Pospiesz się z tym pisaniem emo, to może jeszcze tej nocy uda się ją przegłosować ;)

Dwight_

Robię co mogę, ale obiad sam się nie zje, internety się same nie przejrzą, a tu jeszcze trza obgadać nowy cyckowy trailer GoT :D
Jak nie dziś to jeszcze jest kilka nocy do premiery, zdążę :D Pozostań w gotowości, albowiem nie znasz dnia, ani godziny!

ocenił(a) serial na 3
emo_waitress

Zawsze jestem w gotowości! Tobołek mam już spakowany, konia zaparkowałem pod oknem więc jak tylko służby zapukają do drzwi celem siłowego doprowadzenia mnie przed ekran, to skaczę i gnam na złamanie karku hen, daleko ;)

Dwight_

I o take postawe chodzi! Duch w narodzie nie ginie :)

matiiii

Ale żeś mnie zakapował Mati, o żesz ty, no normalnie jestem z ciebie dumna! :D

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Nowy trailer trochę podkręcił mój apetyt na 6. sezon, ale jest to nieporównywalne z apetytem, który czułem na 4. sezon. Tamten okres oczekiwania był najdłuższym w moim życiu - zapewne dlatego, że druga część Nawałnicy była także najciekawszą z całej sagi. Po piątym sezonie natomiast wiele się nie spodziewałem i też wiele nie dostałem. Teraz jednak czuję ciekawość w stosunku do 6. sezonu - nie ma jeszcze książek i nikt nie wie co się stanie. Dlatego nawet się jaram xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones