PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10042364}

1670

8,0 91 372
oceny
8,0 10 1 91372
7,8 34
oceny krytyków
1670
powrót do forum serialu 1670

Nareszcie

ocenił(a) serial na 10

Serial który wyciąga kij z naszej narodowej rzopy. Humor jest szybki, często cięty, trochę złośliwy ale celny i o zgrozo bez śmiechu z offu, więc rozumiem, że melomani Zenka gubią się w trakcie oglądania. Wszystkim obrażonym tym serialem radzę raczej zająć się wydzwanianiem do TVP w obronie narodowych mediów i pani Danusi, to jest ten poziom, który jakoś ogarniacie.

Heddon

Serio? Skoro to taka autosatyra, to powiedz, śmiałeś się także z siebie podczas seansu? Czy może jedynie z tych innych Polaków, nie takich jak Ty, nowoczesnych, liberalnych, uważających Polskę za zaścianek? Serial dobry, lecz absolutnie jednostronny, krytyka dotyczy tylko i wyłącznie, dzisiejszej "prawej" polski, bo ten film odnosi się do teraźniejszości, historii z niego uczyć się, nie wolno, to fikcja, jak choćby Władca Pierścieni. Jest to satyra, robiona z punktu widzenia liberalnego mieszczucha, antyklerykała, lewicującego przeciwnika PiS. Tym samym serial pozbawiony jest uniwersalności Monty Pythonów. Więc nie masz racji z tym wyciąganiem kija z dupy, tak byłoby gdyby twórcy nie dzielili a łączyli i krytyką obdarzyli obie strony dzisiejszej, podzielonej Polski, oni ustawili się jednak po jednej ze stron barykady i śmieją się z drugiej, nie widząc własnej śmieszności: kompleksów wobec zachodu, wiecznego samobiczowania, całego tego tragikomicznego lewicowego genderyzmu, poprawności politycznej, klimatycznego ogłupienia. Ten serial, to satyra na na pół Polski, druga, nie mniej śmieszna strona, została pominięta, po prostu, autorzy nie potrafią śmiać się z siebie, nie potrafią wyjąć kija z dupy.

ocenił(a) serial na 1
soplic68

Bardzo mądry i wyważony komentarz1+.

ocenił(a) serial na 6
Heddon

...i spadł z konia .

Heddon

weszłam poczytać opinie, a jak zwykle opluwanie i żółć. Jakaż szlacheckość ... Serial dla mnie świetny. I kompletnie mnie nie interesuje, że ktoś się może ze mną nie zgadzać.

ocenił(a) serial na 1
Heddon

Oglądałem właśnie serial weszłem tutaj poczytac komentarze. Prawie pewien tego że gdy się od obraża kościół i Polskę zobaczę tutaj brandzlujacych się potomków ubeckich. Nie pomyliłem się. Targowica zawsze żywa.

ocenił(a) serial na 3
Heddon

Dla mnie serial mega słaby. Zaśmiałem się dwa razy w ciągu 4 odcinków - z muki oraz z obciętego palca. Dla mnie nieporozumieniem są te realia, które tak naprawdę są odbiciem lustrzanym naszych czasów - jakiś Janusz, prowadzący Januszex wyzyskując ludzi, syn-ulubieniec garnnący się do robienia kariery w korpo, syn-półgłowek mający przejąć interes ojca oraz córka aktiwistka. Czy to wszystko ma być śmieszne bo nasze życie jest przeniesione do czasów szlacheckich? Szkoda pracy scanrzystów, którzy zrobili robotę. Żarty w tej produkcji to takie dzisiejsze powiedzonka, język memów i ciągła anlogia do terażniejszości, co jest bardziej żenujące niż zabawne np. siedzenie na telefonie. Żarty najniższych lotów, coś jak dzisiejsze standupy, gdzie zawsze muszą padać przekleństwa. Mam wrażenie, że ktoś wymyślił taką receptę na film dla dziejszych odbiorców memów internetowych, pokażmy sterotypowego Januszexa ale przenieśmy go do czasów szlacheckich bo wtedy powiedzonko "To nie są tanie rzeczy" będzie śmiesznijsze x 20. Wiele razy tu padło, że to żarty dla "inteligentnych" i, że trzeba je rozumieć aby one bawiły - czyli trzeba być obeznanym z dzisiejszym szerokopojętym środowiskiem memowo internetowym i wyłapywać analogię, co dzieje się z automatu ( bo od tego nie da się uciec) ale jednak nie powoduje to u mnie wybychu radości.

ocenił(a) serial na 1
Heddon

Głównie beka z katolicyzmu! A z żydow?! Jak śmiać to że wszystkich! Ale cóż, serial zrobiony przez żydow dla gojow

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
Heddon

toc to gniot 1/10

Heddon

Polska to nadzwyczajny kraj, wchodzisz poczytać opinie o serialu z netflixa, a w komentarzach wywody o polityce pisie, po i innych śmiesznych partiach. Wy jesteście wszyscy w tym kraju jacyś po*****eni xD Elkowentniej się napisać nie da, bo to przekracza wszelkie granice dobrego smaku i logiki.

Heddon

Tymi «melomanami Zenka» ująłeś mnie za serce ;)

ocenił(a) serial na 3
Heddon

Dżizas, o oświecony Panie. Ucz mnie bycia ogarniętym. Ten serial jest do d*py i pompuje w ludzi wokeness, dosłownie jak ten cały chłam za pieniądze z Pisf-u, który jest serwowany w multipleksach z okazji walentynek etc. Tylko jakieś świeże podejście niby, ale tak świeże że w USA to robili 20 lat temu. Co gust to gust prawda, i nie krytykuje cudzych ocen. Ale stawianie siebie na intelektualnym piedestale, bo sie to to uznało za dzieło, no to stary poleciałeś w kosmos.A Co to Zenek nie wiem.

Heddon

typowa pasza dla patolemingozy. humor tak infantylny i oczywisty w swoim mainstreamowym przekazie, ze mucha zdycha z wrazenia. zanim doleci do gowna.

Heddon

Warto zobaczyć ten serial?

Heddon

Nie jest to żaden wybitny humor. Raczej jest to prosta komedia dla odmóżdżenia po pracy. Dobrze coś takiego czasami obejrzeć.

ocenił(a) serial na 6
Heddon

Serial jak serial, ale twój komentarz jest pełen pogardy, złośliwości i nienawiści do innych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones