Leonardo DiCaprio

Leonardo Wilhelm DiCaprio

9,0
256 963 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Leonardo DiCaprio
arnast

Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
Rafal7fcb

Kiedy już wszyscy fani Leo powymierają - Ty jeden zostaniesz!

arnast

Czyli jak nie dostał żadnego oscara tzn że jest przeciętnym aktorem ? Proszę cię. Dla mnie jeden z najlepszych aktorów współczesnego kina razem z takimi aktorami jak Tom Hanks,Brad Pitt,Russel Crowe czy np. Hugh Jackman. Hugh nie dostał oscara. Słaby aktor ? Nie sądze

franko96

To samo się tyczy Brada Pitta.

arnast

nie martw się i bez Oscara ma mnóstwo fanów na całym świecie

użytkownik usunięty
andromeda87

chyba psychofanów gotowych zabić za słowo krytyki leosia

andromeda87

Dokładnie!

arnast

w dzisiejszych czasach Oscar nie jest nic wart :) kiedyś to była najważniejsza nagroda którą dostawali najlepsi, a dziś...

izalek16

Właśnie, teraz to walory filmowe i aktorskie są najmniej ważne niestety

izalek16

A dziś?

RustyRyan

dziś ją dostają osoby, które często nie zasłużyli na nią...

izalek16

Myślisz, że dawniej tak nie było?

RustyRyan

Myślę, że bardziej zasłużenie dostawali Oscary

arnast

Al Pacino, też niby taki wspaniały aktor a Oscara ma tylko jednego.

arnast

Proponuję oceniać samemu a nie wzorować się na tym czy ma Oskara.

AnthonyCole

Oczywiście!

arnast

Johnny Depp- mnóstwo świetnych kreacji, oskara również brak a aktorem jest świetnym....

arnast

Żeby nie zakładać kolejnego tematu, napiszę tu. W tym roku Leo też nie dostanie Oscara. Pozdrawiam.

arnast

Jest świetny, a brak Oscara na jego koncie ( nie jest to zresztą jedyny naprawdę dobry aktor pozbawiony tego "zaszczytu) świadczy jedynie o tej całej Akademii.

anka16

Świadczy głównie o tym, że Akademia chłodno kalkuluje i nie daje się ponieść emocjom. To są zawodowcy, znają się na rzeczy, tak więc skoro Leo nie dostał jeszcze Oscara, to najwyraźniej na niego nie zasługiwał.

arnast

Peter O'Toole bywał nominowany, ale Oscara dostał dopiero za całokształt twórczości. Czyli co? poszczególne role nie zasługiwały na uznanie?? czyli nie taki dobry, ale się chłopina napracował i w końcu mu dali?
"Czas Apokalipsy", dwie fantastyczne kreacje Brando i Sheen`a. Reakcja wspomnianych przez Ciebie "specjalistów" ? prawie żadna.
Zresztą, nie ma sensu się rozpisywać. Wystarczy porównać docenionego przez Akademię "Rocky"-ego i zupełnie zignorowanego "Taksówkarza".
Polityka, układy, sympatie i antypatie. Czy komuś się to podoba, czy też nie, Oscary to nagroda, która na pewno nie jest wyznacznikiem talentu. To moja subiektywna opinia, nikt nie musi się z nią zgadzać.
Leonardo Dicaprio...oglądałeś "Co gryzie Gilberta Grape'a" ? I nadal uważasz, że LD nie jest taki dobry? Za ten film również nie dostał Oscara, a to już zwyczajny wstyd.

anka16

Złotko drogie, ja rozumiem, że działasz pod wpływem emocji, ale niepotrzebnie się unosisz, czyżby "te" dni? Lepiej weź na wstrzymanie. Przykłady, które wymieniłaś, to dobrze zagrane role, ale w tamtych latach po prostu byli lepsi. Radzę przyjąć to do wiadomości.

arnast

Nigdy nie działam pod wpływem emocji, wręcz przeciwnie. Cechuje mnie wręcz upierdliwa tendencja do analizowania wszystkiego i to po dziesięć razy. "Te dni"?? I po cóż ten sarkazm? Zwyczajnie napisałam, co myślę o specach z Akademii.

anka16

Bredzisz.

arnast

Widzę że zaczynasz mówić do siebie, więc chyba nie wypada przeszkadzać.

anka16

Zgodzę się z anka16. Całe rozdanie Oscarów i Ci "znawcy", to trochę jak lekcje rysunku. Tworzysz coś swojego, masz swój styl, wszystkim się podoba, ale prowadzący z ASP powie, że to co stworzyłeś nadaje się tylko do wyścielenia kuwety dla szczeniaków. Na pytanie dlaczego, skoro to jest dobre, skoro zrobione jest to po swojemu, ze smakiem, tak, że się podoba innym, pada odpowiedź: jest zbyt realne, oczywiste, prawdziwe. Nie ma niedomówień, zagadki. Patrzę na to dzieło znajomej. Podoba mi się. Lubię realizm, lubię szczegół, lubię dopracowany detal. Jest tajemniczo.
- Wiesz... chyba nie rozumiem Twojego prowadzącego - tu dostaję odpowiedź w postacie serii zdjęć w internecie - sztuka współczesna, prostokąty, stani* na kartkę i smarkanie na nią. Hmm... ok, już rozumiem.

Można być znawcą, ale ograniczonym do tego co sami tworzą, co widzą w swojej głowie. Narzucają innym swój obraz. Zasiadanie w loży nie oznacza, że są nie omylni, że się nie sprzedają i że oni jedyni się znają. Przedstawiają to przy rozdaniu Oscarów, gdzie rzadko kiedy się z nimi zgadzam i przy rozdaniu Złotych Malin.

Inne spojrzenie... gdyby nie był to bardzo dobry aktor, to czy miałby tyle propozycji w filmach? Reżyserzy stawiają często na niego, tak jak widz idący na film do kina gdzie ten facet gra.

arnast

Jesteś żałosny polegając tylko na Oscarach!!! Leonardo jest przystojny i mega utalentowany!!! W "Co gryzie Gilberta Grape'a" był po prostu genialny!!! Naprawdę mało jest aktorów którzy mogliby w taki przekonujący sposób zagrać taką rolę!!!

anka16

Dokładnie tak. Brak Oscara u Leo jest wszędzie komentowane bo gdyby Leo był przeciętnym aktorzyną bez profesjonalizmu nikt by się tym nie interesował. Gdy Heath Ledger dostał Oscara za Jokera a Jack Nicholson za Randlea równie dobrze nagroda mogłaby zostać przyznana panu DiCaprio za rolę w filmie, który wymieniłaś jak i za Wyspę tajemnic, Aviatora, Django, Wielkiego Gatsby czy Wilka z WS, ale jak widać nasz szanowany aktor dobrze znosi dotychczasowy brak statuetki bo przyjemność daje mu gra a nie pieniądze za nią. Gdyby ode mnie zależało przyznanie nagrody zastanowiłabym się czy dać ją komuś, kto schudł kilkanaście kilogramów do filmu chociaż nie jest w historii kinematografii pierwszym takim aktorem, dla mnie liczy się rola i trudności związane z jej zagraniem, czyli nieliczni aktorzy mogący się jej podjąć ( powiedzmy sobie szczerze dla takich pieniędzy, każdy potrafi tyle schudnąć), ja to nazywam ciężkimi rolami, gdzie dany aktor w sposób magiczny zwany talentem jest w stanie ukazać widzom wrażenie prawdziwości danej postaci mimo, że rola łatwa nie jest.

andromeda87

Glen Close, John Malkovich, Nick Nolte, Edward Norton...ilość Oscarów? Zero. Ta nagroda to kpina i to od dawna.

anka16

niestety wielu takich

arnast

Dobry aktor. Ale ja go nie lubię. Nie podoba mi się ten człowiek.

jagoda49

Brzydki jest, co nie?

arnast

Nie bardzo mi się podoba i jego wygląd i zachowanie.

jagoda49

Brzydki i zadufany w sobie bufon, co nie?

arnast

I jeszcze te tabuny długonogich blond dup, dżizaaaaaaaaaaas...

sweet_anger

No cóż, lgną do niego, bo ma dużko kasy i jest sławny. Typowe u kobiet.

arnast

No przecież wiem.

sweet_anger

Hehehehe;)-dobre,dobre.
Pozdrawiam.

arnast

*dużo

arnast

ehh ta zazdrość :D gdzieś to czytałam w jakimś angielskim artykule, że Dicaprio należy do 50 najładniejszych ludzi na świecie ;p

użytkownik usunięty
andromeda87

ty należysz do 50 ale odwrotnie ładnych

popłakałam się... ze śmiechu.

arnast

Robert Redford, Johnny Depp, Edward Norton, Brad Pitt, Robert Downey Jr i Gary Oldman też nie mają:P

alien_2

Wniosek nasuwa się sam.

arnast

Chociaż Redford ma już Oscara, więc narzekać nie powinien.

arnast

Ale za reżyserię:)

arnast

Oscar to naprawdę super nagroda. Np. taki pseudohistoryczny gniot jak "Lincoln" 12 nominacji dostał i 2 Oscary w tym.

Kasica_9

Za kapitalną grę D. Day-Lewisa i zniewalającą scenografię. Pomyłki nie widać.

arnast

Celem było szerzenie propagandy wśród amerykańskich grubasów i taka jest prawda. Straszne nieporozumienie. Ta nagroda już teraz to nieporozumienie.

arnast

Masz swój świat i swoje ulubione filmy, wieć dla ciebie jeśli ktoś kto nie dostał oskara, znaczy że niezasługuje, to się mylisz. Gary Oldman, zagrał kilka genialnych kreacji, i gdzie oskar, proszę Cie, polityka bufonów rozdających oskary, taka prawda. Podobnie jest z Grammy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones