Freddie Mercury

Farrokh Bulsara

9,7
176 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Freddie Mercury

według mnie to Bohemian Rhapsody. A według was?

sokol93

Najczęściej słucham "In my defence" oraz "Made in heaven", bezapelacyjnie te dwa utwory górują teraz w moim zestawieniu. Bardzo lubię też: "Those are the days of our lives", "I'm going slightly mad", "Delilah", "Bijou", "Radio ga ga", oczywiście niesamowite "Show must go on" oraz mniej znane "No-one but you", niestety już bez Freddiego w roli wokalisty, lecz Brian May i Roger Taylor też spisują się znakomicie.

Althea

Mother Love
You dont fool me
Dont stop me now
Jesus
These are the days...

Crow777

Teraz dodałabym do mojego zestawienia jeszcze "All God's People"...mmmm...piękne ;)

Lady_From_Burton_World

Crazy Little Thing Called Love - najlepsza !
Show must go on
Bohemian rhapsody

Althea

Trudno wybrać bo wszystkie są według mnie najlepsze, uwielbiam ten zespół.
Moje ulubione to:

I Want It All
I'm Going Slightly Mad
Radio GaGa
Bohemian Rhapsody
We will rock you
We are the champions
I want to break free
The show must go on
These days of our lives
Scandal
Liar
The Invisible Man
Princes of the Universe
Let me entertain You
Who Wants to live Forever
A Kind Of Magic
Breakthru
I was born to love you
Its a Hard Life
Brighton Rock
Love of my life
Delilah
Living On My Own

Wszystkie bardzo lubię :)

Natasza882

-The Show Must Go On
-Friends Will Be Friends
-Innuendo (gdyby wyciąć operową wstawkę i flamenco, utwór ten można by
było zaliczyć do Heavy Metalu :))


HellAwaits

raczej "White Man" albo "Stone Cold Crazy" a nie to.

shamar

oczywiście, że wszystkie ! piosenki są najlepsze !

~Gimme The Prize ! ;D

shamar

A czemu nie? ma odpowiedni ciężar, jest dużo riffowania

HellAwaits

ja pisalem odnosnie tych wyzszych pozycji

Althea

The Show Must Go On - najlepszy kawałek w historii muzyki
Bohemian Rhapsody
We Are The Champions
We Will Rock You
White Queen
I Want It All
Don't Stop Me Now

krzychu9423

Tylko jednej piosenki takiej najulubieńszej nie jestem w stanie wybrać, ale pretendują:
Show must go on
Made in Heaven
Let me live
Don`t stop me now
Too much love will kill you
To zdecydowani faworyci. Queen <3


olkamnyp

Trudno wybrać jedną, ale postawię na Killer Queen ;D

PlayTheGame

Miałam okazję ostatni słuchać Queenu na winylach super brzmienie i ten leciutki szum nadający charakter nie to co płyty CD, a co do ulubionych to chyba: I Want It All, We Are The Champions, We Will Rock You, Show must go on, Radio Gaga,

Althea

ciężko taką wskazać bo większość jest boska, ale ja osobiście bardzo lubię Don't stop me now , daję mi takiego power i ochote na imprezę :)

Althea

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale ja uwielbiam ten utworek to link ach ten saksofon
Freddie Mercury Tribute(One Year Of Love)

Althea

Moje ulubione to "The show must go on", "Love of my life" (wersja live Wembley) i "Innuendo". Są niesamowite, jak zresztą wszystkie ich utwory :)

Althea

Nie da się wybrać chyba tej jednej jedynej...
Osobiście bardzo lubię :

Hammer to fall, Bohemian, Innuendo, Radio Gaga, Somebody to love...

Do Hammer to fall mam wielki sentyment, na koncercie LiveAid freddie dał tym kawałkiem niemiłosiernie czadu, jedno z najlepszych wystąpień live jakie kiedykolwiek ktokolwiek zrobił.

Althea

Wg mnie wszystkie utwory Queen są najlepsze :)

Olcia990

Mam do was prośbę, czy możecie mi napisać którą piosenkę Freddyego wykorzystano w filmie "Przyjaciele Petera"?Film oglądałam dawno ale pamiętam że muzyka była świetna. Z góry dziękuję.

bapoza

2 kliki w necie i masz wynik -

"You're My Best Friend" i nie jest to Mercurego

shamar

Dzięki.

bapoza

Ale to nie wszystko, daj jeszcze więcej tej muzyki z filmu "Przyjaciele Petera". Z góry Ci dziękuję.

bapoza

ha ?

shamar

Autorstwa Johna Deacon ale w wykonaniu Freda

Althea

Wszystkie są najlepsze. Ale najbardziej podoba mi się The Show Must Go On!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Althea

1. The show must go on
2. We will rock you
3. We are the champions
4. Another One bites the Dust

Althea

Ostatnio na moją ukochaną piosenkę ever awansowało "I was born to love you" <3 Ale reszta piosenek Queen jest razem na drugim miejscu :) Freddiego mogę słuchać bez końca :)

użytkownik usunięty
Agness_92

jaki jest tytuł ten piosenki w refrenie follow in lovee? jak ona się nazywa ?

Nie ma takiej.

użytkownik usunięty
shamar

jak nie ma, przecież leci w radu często ...

A coś wiecej?
Chyba chodzi ci o "fallin' in love" czyli "I want to break free"

użytkownik usunięty
shamar

tak dokładnie o to mi chodziło, dzięki!

Lepiej posłuchaj tego, czego nie grywają w radiach. Znacznie lepsze rzeczy.

Althea

Dla mnie osobiście najprawdziwszym muzycznym mistrzostwem sądwie ostatnie płyty queen. Innuendo i Made in Heven.

pawwol15

"Made in Heaven" to nie pełonopprawna płyta Queen

shamar

Wiem:). Co nie zmienia faktu że ta płyta dla mnie jest po prostu genialna. Po mimo ze muzyka w niektórych kawałkach powstawała juz po śmierci wokalisty.

pawwol15

takie "Heaven for..." czy "My life has been saved" brzmią lepiej w starych wersjach.

shamar

Szanuje opinię aczkolwiek ja osobiście wolę wersje z "Made in.."

pawwol15

6 years later

Althea

-The show Must Go On
-Under Pressure(wersja koncertowa)
-Another One Bites The Dust
-One Vision
-Who Wants to live Forever
-Love of My life
WSZYSTKIE INNE PIOSENKI SĄ MOIMI ULUBIONYMI

użytkownik usunięty
Althea

Another one bites the dust

użytkownik usunięty

Somebody to love

użytkownik usunięty

Show must go on

użytkownik usunięty

Nie mam pojęcia po co to piszę odzielnie. ☺

Althea

Who Wants To Live Forever zdecydowanie. Oprócz niego jeszcze The Show Must Go On i I Want It All. Bohemian Rapsody kiedyś bardziej lubiłem.

Gimli13_filmweb

Pewnie dlatego kiedyś bardziej lubiłeś "Bohemian Rhapsody", bo zbyt często w radiu puszczają ten utwór. Radio potrafi obrzydzić ludziom każdą piosenkę, bo coś czego doświadcza się zbyt często z czasem traci smak...

pacyfista4

Dokładnie. Wszędzie go pełno, a ponadto denerwuje mnie fakt, iż zaczęło przekraczać "Stairway To Heaven" w Topie Wszechczasów 1 stycznia.

Gimli13_filmweb

He he, akurat Queen i Led Zeppelin to dwa moje ulubione zespoły. Z tym że dla mnie to Queen jest number one :) Swoją drogą uważam że BR i STH to bezdyskusyjnie lepsze utwory niż "Brothers In Arms", które w tym zestawieniu wygrywa najczęściej. Zastanawia mnie z czego wynika tak wielki sentyment słuchaczy Trójki akurat do tego kawałka?

pacyfista4

Nie mam pojęcia. Jak dla mnie, to z tych utworów, które są wysoko w rankingu powinno wygrać chociaż "Wish You Were Here", czy "Again", no i oczywiście "Stairway", najbardziej chyba ze wszystkich utworów lubię "Carpet Crawlers" Genesis i całą płytę Misplaced Childhood Marillionu. Genialny jest też Moby z utworami "Running", "Everloving" czy "In My Hearth". Ogólnie za całokształt najbardziej lubię RED HOT CHILLI PEPPERS, MOBY'EGO, U2, COLDPLAY, PINK FLOYD, CZY THE CRANBERRIES.
https://www.last.fm/pl/user/Dominikskibiski
Nie wiem czy znasz last.fm, moim zdaniem najlepsza związana z muzyką strona i licznik odsłuchiwania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones