PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695409}
7,8 328 693
oceny
7,8 10 1 328693
7,6 50
ocen krytyków
Zaginiona dziewczyna
powrót do forum filmu Zaginiona dziewczyna

Błędy logiczne!!!

ocenił(a) film na 6

Czy naprawdę nikt z was nie dostrzega błędów logicznych w filmie? Gdzie jest rana/blizna na głowie Amy po uderzeniu w głowę przy rzekomym porwaniu? Czy policji po sprawdzeniu taśm w domu Collinsa (do czego zachęcała Amy) nie zdziwi fakt, że będą tam nagrania tylko z kilku dni spośród kilkunastu, które minęły od porwania? Gdzie była Amy przez resztę czasu? Co jeśli jej zeznania nie pokryją się z obecnością Collinsa? Co z treścią nagrania kiedy przyjeżdżają do domu jednym samochodem jakby się znali i wszystko było w porządku? Co z nagraniami kiedy Collins wychodzi z domu, a Amy zostaje sama? Zeznaje ona, że była wielokrotnie gwałcona, a rzekomy gwałciciel zostawia ją samą w domu z internetem, telefonem i "ofiara" nie dzwoni po pomoc? Co ze sceną seksu kiedy Amy sama rozbiera swojego "oprawcę"? Jak można dawać takiemu filmowi 10???

ocenił(a) film na 8
Pradi

Zgadzam się. Pełno tu nieścisłości. Z tą rana na łbie, z tymi kamerami, to że była przywiązana na jakimś kawałku szmaty..i skąd nagle taka pieknie wycieniowane fryzura? Sama sobie obcięła tak precyzyjnie ? Pełno tu jakichś takich niedomówień

użytkownik usunięty
Pradi

raczej takie wysokie noty dają Ci dla których ten temat jest jakiś nowy czy oryginalny, ale te błędy w filmie to fakt, przecież takie śledztwa są zapięte na ostatni guzik

Pradi

oj tam to tylko film nie bierz tego na poważnie

ocenił(a) film na 8
Pradi

Sam jesteś błędem logcznym.

ocenił(a) film na 10
Pradi

Pradi mi ten blad nie blad z nagraniami jak dobrowolnie wchodzi do domu bogacza smierdzi mozliwoscia pociagniecia pod druga czesc. Sama powiedziala zeby przegladnac tasmy, wiec powinni do tego dojsc, zreszta to wszystko zalezy od checi i budzetu u tej sledczej.

ocenił(a) film na 9
ZEN_film

Aranżując swoją "ucieczkę od oprawcy" Amy zostawiła tyle nagrań - np. z kilku ostatnich dni - ile było jej na rękę. Brak nagrań z wcześniejszego okresu, kiedy przyjechała i wchodziła do tego domu - nie powinien nikogo dziwić, bo jest normalnym, że właściciel monitorowanego obiektu sam ustawia z jakiego okresu mają być archiwizowane. Często nagrania starsze niż parę dni (dwa albo np. tydzień) są kasowane i zastępowane aktualnymi nagraniami, więc może nawet nie musiała nic zmieniać w ustawieniach. A nawet gdyby musiała, to Desi dał jej dużo swobody i duży dostęp również do systemu monitoringu, bo przecież miał on służyć temu, by ona czuła się bezpiecznie, a nie temu, by jej pilnować.

Pradi

Nie tylko Ciebie, dziś obejrzałem i mnie też.

A co z tą parką która okradła Amy w wynajętej chatce? :)

ocenił(a) film na 9
Gats_2

Sami pewnie byli poszukiwani przez policję, więc raczej nie chcieli się ujawniać, wątpię żeby zeznawali w razie czego

ocenił(a) film na 8
Pradi

Racja, ten błąd jest tragiczny. W filmie widać tylko urywek sceny kiedy Amy sama otwiera drzwi i wysiada w willi tego gościa. Oprócz nieścisłości co do czasu, która sama w sobie jest rażąca, wątpię że badania wykazałyby że była głodzona. Prawdopodobnie po całym domu walało się jej DNA. A jeżeli miał ją jednokrotnie uderzyć w głowę na tyle mocno, że straciłaby pół litra krwi, to raczej blizna by została. No i jeżeli miał ją porwać, to raczej nie pozwoliłby jej się wykrwawiać w jednym miejscu na podłodze. Wątek z kamerami popsuł wszystko, mimo że film był super, fabuła prowadzona świetnie, postacie też bardzo dobre, to przez ten element film stracił całkowicie swoją wiarygodność

ocenił(a) film na 9
Bambusss

miała bliznę - zaraz po przyjezdzie do tego taniego hoteliku uderzyła się w głowę pałką

ocenił(a) film na 7
Pradi

Nie zwalałabym tego na błędy w scenariuszu. Śledztwem nikt się dalej nie zajmował, bo Amy była bohaterką w oczach mediów. A z tym trudno walczyć.

ocenił(a) film na 8
Pradi

Nie wiem czy ktoś to pisał czy nie, ponieważ nie chce mi się czytać całej konwersacji, ale jeśli Collins miał w domu centrum zarządzania swoimi kamerami to mógł równie dobrze usuwać nagrania. Co za tym idzie Amy też mogła to zrobić. Mogła powiedzieć żeby policja sprawdziła nagrania wiedząc, że nic nie znajdą, ponieważ je już usunęła. Lub prościej. W pracy mam monitoring, który można przewinąć max o 2 dni, po tym czasie nagrania najzwyczajniej przepadają. Może w tym przypadku było podobnie?

ocenił(a) film na 7
Pradi

głupota goni głupotę w scenariuszu tego filmu gdyby nie Rosamud Pike byłoby bardzo kiepsko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones