Zagłada domu Usherów (2023)
2023 Zagłada domu Usherów 2023, Odcinek 2

Maska Czerwonego Moru

The Masque of the Red Death 1h 1m
7,2 386
ocen
7,2 10 1 386
Zagłada domu Usherów
powrót do forum 2 odcinka

Przypomina mi imprezę z serialu Sukcesja. I w ogóle rodziny trochę podobne. Tylko jedni kończą gorzej, o czym niestety dowiadujemy się w pierwszym odcinku!!!! Po cholerę ta retrospekcja?? Po co oglądać serial koro już od początku wiemy kto umiera??!! Nienawidzę tego.

ocenił(a) serial na 6
efka__

Nie o wszystkich zgonach wiemy od początku.

ocenił(a) serial na 7
Sol89

tylko o 6, pomijam ile osób zginęło na imprezie w 2 odcinku

ocenił(a) serial na 6
efka__

Nie mówię o imprezie - doszłaś do końca serialu?

ocenił(a) serial na 7
Sol89

Nie, ale to i tak nie ma znaczenia, że później jeszcze ktoś umiera. Nie zdradza się takich rzeczy na początku.

ocenił(a) serial na 6
efka__

Zasadniczo cała fabuła polega na opowiadaniu jak doszło do kolejnych zgonów, więc nie zgadzam się z Tobą - ten zabieg na początku miał tu sens.

ocenił(a) serial na 7
Sol89

a ja tego nie znoszę

efka__

mi z 365 dni xD

ocenił(a) serial na 9
efka__

Ale to nie jest kryminał ani typowy horror typu kto umrze następny. to nie oszukać przeznaczenie ,) plus tytuł serio zdradza kto umrze. Przekazem jest to, co serwował Poe + trochę współczesnych wątków. W sumie - mogło by się obejść bez śmierci, ale są pokazane bardzo ładnie. Graficznie. Kolorystycznie (każdy grzech ma swój kolor).
Lubię historię, które mają orzekaz, a nie tylko zgadywankę kto akurat umrze (najczęściej bez sensu).

ocenił(a) serial na 7
mtx

mogło być jedno i drugie

ocenił(a) serial na 9
mtx

O, nie zwróciłam uwagi na kolory wskazujące na grzechy. Mam pretekst do ponownego obejrzenia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones