PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005539}

Zagłada domu Usherów

The Fall of the House of Usher
7,0 12 964
oceny
7,0 10 1 12964
6,7 7
ocen krytyków
Zagłada domu Usherów
powrót do forum serialu Zagłada domu Usherów

Rozumiem, że to nie jest adaptacja "Zagłady domu Usherów" a jedynie zapożyczenie sobie tytułu... ale jeśli jednak tytuły odcinków nadajemy od tytułów opowiadań Poego to wypadałoby się jakoś bardziej wysilić by nawiązać do nich niż np. włożyć między wątki jakiegoś szalonego kota, pokazać nam imprezę na której spotykamy Śmierć w masce itd. Bez smaku, bez polotu.


Z resztą praktycznie to samo - bohaterowie pewnie mieli nas brzydzić, mieli nas czegoś nauczyć. Tymczasem te ich pokrzywione życia jakoś nie robią wrażenia, a tym bardziej nie współczujemy im okrutnego końca. Nie wiem jak Wy ale ja się już przy 3 odcinku zaczęłam niecierpliwić... W stylu "dobra zabijcie ich już wszystkich jak najszybciej i przejdźmy do sedna"... chyba nie o to chodziło


blueblood96

Mialam podobnie. Wynudzone, wymeczone, przegadane... Stereotypowe pod kazdym wzgledem. Mnostwo klisz i slabych chwytow... Mnostwo dubeltowek Czechowa. Hamill ze swoim niesamowitym glosem postac slup nic nie mowiaca... Pomieszanie kompletnie nierealnego horroru z pomyslami rodem z magii i horrorow lat 80 ze sledztwem zwiazanym z bigaczami, korpo i morderstwami... Papka, misza masz, pelno grzybow w jeden barszcz. Do tego tak nierowno prowadzone, odrobina ciekawej intrygi i unurzane to w morzu nudy, rozwleklosci. Tak, powiem to, mimo ze ludzi palacych na stosie za to tutaj nie brakuje i ze zrosnieta szyja w jednym wlasciwym kierunku - jak zwykle na pierwszy plan producenci platformy wypychaja poprawnosc polityczna i nieprawdziwe proporcje spoleczne, czy ma to sens i znaczenie dla fabuly czy nie... Bo tak i juz, bo modne i zadowoli dzialaczy, a kazdy kto to wytknie, to oczywiscie na pewno uprzedzony i na pewno zly, ech. Zal mi tego kota i pokazywanie go nieprawdziwie, to nie przyczynia sie do dobrego traktowania potem tych zwierzakow przez glupkow, ktorzy ogladaja takie produkcje i lykaja jak pelikany takie wyobrazenia... Przestalam ogladac po odcinku ze smiercia 3-4 rodzenstwa, bo po prostu to paskudne i robi kuku w srodku kazdemu kto sobie to we wlasnym ciele wyobraza. Takie cos jak oszukac przeznaczenie z tymi smierciami, ale gorsze niz tam, tam one robily robote, byly straszne, a jednoczesnie niezdrowo fascynujące i zaskakujace. Tutaj tylko bolesne empatycznie. Pewne sceny sa juz nie do odzobaczenia i zaluje, ze je widzialam, bo strasznie mi popsuly komfort... Mialo potencjal, moglo byc dobre na rowni ze starym miniserialem Kinga IT, ale sie rozlazlo tak jakos...

ocenił(a) serial na 9
alisspl

Mam wrażenie, że oglądaliśmy dwa różne serial. W zalewie kiczu, niekonsekwencji, politycznej agitacji i zwykłej nudy prezentowanej przez Netflix ten serial to prawdziwa perełka.
Skoro jesteś taka wrażliwa to może proponuję obejrzeć Teletubisie albo Maszę i Niedźwiedzia a nie film jasno sklasyfikowane jako Horror. Marudzenie dla marudzenia...

Piotr_Glogowski

Och tak, bo jak ktoś ma większą wrażliwość niż kolek osinowy, to już musi oglądać teletubisie. Dla prostaków zawsze wywalanie flaków będzie super rozrywką. Ale dobry horror to nie flaki na ekranie a budowanie napięcia i niedopowiedzenia. Jaki poziom inteligencji, taka papka na ekranie.

ocenił(a) serial na 9
blanka_cosia

Zatem wszystko wskazuje na to, twój poziom inteligencji bardzo niski. Tutaj sceny jak to nazwałaś flakami są tylko dopełnieniem budowania napięcia. Mam wrażenie że w ogóle tego serialu nie obejrzałaś. Albo rzeczywiście masz wrażliwość na poziomie Teletubisiów

ocenił(a) serial na 9
Piotr_Glogowski

Zgadzam się.

ocenił(a) serial na 7
alisspl

nie ma to jak zwięzłę, wartkie i ugruntowane 17 sezonów Detektywa Murdocha

ocenił(a) serial na 4
blueblood96

Zgadzam się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones