Yellowstone (2018-2023)
Yellowstone: Sezon 4 Yellowstone Sezon 4, Odcinek 3
Odcinek Yellowstone (2018-2023)

Tylko ciebie widzę

All I See Is You 47m
7,7 248
ocen
7,7 10 1 248
Yellowstone
powrót do forum s4e3

No proszę, niech ją ktoś zastrzeli czy coś bo mnie tak wqrwia, że to niemożliwe. Myślałam, że już bardziej mnie irytować niż w poprzednich sezonach nie będzie, a tu taka niespodzianka. Kayce zasługuje na jakąś mądrzejszą kobietę, która nie będzie biadolić, że mieszka w najlepszym domu w Montanie i nie będzie winić rodziny, że inni dybią na ich majątek.

ocenił(a) serial na 10
villemo75

Serial ma tyle bad-assowych, heroicznych bohaterów z Beth na czele, że Monica ze swoim biadoleniem wzbogaca galerię postaci.

q2_

Beth nie jest heroiczna, raczej dość egoistyczna z niej baba, ale jest jakaś, z krwi i kości. Monika ma wieczny problem i to jest irytujące.

ocenił(a) serial na 10
villemo75

Irytuje mnie Twoja irytacja wiecznie zirytowaną Moniką.

q2_

Robisz mi dzikość serca
I fabularne mam sny
Monika
Gdzie tu sens gdzie logika
W tym całym Ja i Ty...

https://www.youtube.com/watch?v=JdNj7z0Pby4

ocenił(a) serial na 10
AutorAutor

Na plaży słońce praży, tu bladość ciał zanika, wśród tłumu wczasowiczów dziewczyna ratownika. I patrzą setki oczu, i z wody i z kocyka, gdy ona idzie plażą, wszyscy o niej marzą. Monika, ach, Monika, dziewczyno ratownika, pół plaży tutaj marzy, że kiedyś się przydarzy. Twe ciało opalone, prawie nie osłonione, każdy wzrokiem dotyka - Monika, Monika, Monika. Był kiedyś na tej plaży taki, co się odważył, ratownik miał baczenie i dał mu ostrzeżenie. Zabrała gościa woda, na dno poszedł jak kłoda, na zawsze się pogrążył, bo ratownik nie zdążył.

q2_

Też:-)

q2_

Kłoda na dno? Przecież kłody są lżejsze od wody. Coś ściemniasz z tym gościem....

q2_

monika hamulcowa i nie potrzebna w fabule

ocenił(a) serial na 10
shar39

faktycznie, serial przez nią stanął w miejscu, pół roku trzeba czekać na drugą połowę sezonu, poza tym zawsze całą akcję hamowała, bo tak dużo od niej zależy

ocenił(a) serial na 5
villemo75

Beth to chodząca karykatura a nie postać z krwi i kości. Na początku myślałem, że może jakoś ewoluuje ale aktualnie to jest taka "twarda", że aż komiczna.

ocenił(a) serial na 8
villemo75

Jak dla mnie to jedyna normalna osoba w całej rodzinie - normalne zachowania w nienormalnych sytuacjach. Bo wszyscy inni to jak by ich w kombinatach metalurgicznych odlali.

Inga__filmweb

No właśnie. Dobry wpis. Monica to postać, która jako jedyna w tym serialu mówi: "Halo, tu Ziemia". Jej dziecko dwukrotnie doznało traumy i w tej chwili uratowanie Tate'a jest dla niej najważniejsze (jestem na 4 odcinku). To co ona robi i mówi jest w tym wszystkim bardzo realne i racjonalne. Stara się stawić czoła światu w jedyny możliwy dla niej sposób. Jest silna, mądra i dobra. Stanowi antytezę niezabijalnej Beth czy równie komiksowego Rip'a. Ja bardzo lubię te postaci w sensie rozrywkowym ale to Monica przywraca temu serialowi pierwiastek realizmu. Oczywiście burak, który nie wyrósł z pieluch i konsoli pisze "zastrzelić". Taka logika "konsolowa". A drugi kieszonkowy macho nazywa Kacey'a pantoflarzem. Nie, Kacey to ojciec po prostu.

HamiIkar

"Burak, który nie wyrósł z pieluch"? Serio? Po pierwsze jestem kobietą, więc określenie nie trafione już pod względem gramatycznym a po drugie stosowanie obraźliwych epitetów w stosunku do innych dyskutantów dlatego, że masz inne zdanie nie sprawi, że Twoje argumenty przybiorą na znaczeniu. No, nie, to tak nie działa :). Nie pozdrawiam.

villemo75

Moja wypowiedź była skierowana do @Inga_filmweb nie do Ciebie, gdyż spodziewałem się takiej właśnie reakcji po osobie, która chce strzelać do kogoś bo ją wq...ia. Awatar być może uznałem za fotografię ulubionej aktorki. Myślałem zapewne, że Twój nick to wariacja na temat Williama. Nie pamiętam, było to dawno. Z "konsolowej logiki" się nie wycofuję. Mordowanie postaci, bo źle napisana lub zagrana uważam za dziecinne. Problemem nie jest to, że mam inne zdanie ale to, że w pierwszym zdaniu używasz wulgaryzmu oraz postulujesz przemoc, nadobna niewiasto Ty. Jeż by się uśmiał, nie koń - bo to poziom świeżo skoszonej trawy.

HamiIkar

Mało mnie interesuje z czego się wycofujesz a z czego nie i jakiekolwiek zdanie o mnie, razi Cię bezosobowy wulgaryzm i chęć zabicia serialowej postaci fikcyjnej ale nie masz problemu aby stosować wycieczki osobiste do ludzi, których nie znasz. Villemo to żeńskie imię skandynawskie i koło Wiliama nawet nie stało. O Twoim poziomie nic nie napiszę bo nawet wskaźnik nie drgnął. Bez odbioru, nie mam zamiaru marnować na dyskusję z Tobą ani sekundy więcej.

HamiIkar

polecam obejrzeć z większą uwagą i zmienić perspektywę

ocenił(a) serial na 9
villemo75

takie osoby są potrzebne, z kilku powodów, np. aby urozmaicić fabułę (inny przykład - Skylar w Breaking Bad), usunięcie Moniki to zubożenie Yellowstone

villemo75

To prawda, MOnika strasznie upierdliwa i do tego bez biustu i tylka. Ta blond kowbojka zdecydowanie atrakcyjniejsza :).

Kayce pantoflarz wyjechał z nia do teścia

Hans_Kloss

Dla mnie najzgrabniejsza i najładniejsza :) Mam wrażenie że wszyscy bohaterowie w IV sezonie grają zblazowanych.

moonTea

To prawda, otwarcie 4 sezonu z rozmachem, a im dalej tym gorzej. tzw odcinanie kuponów ( tak jak z innymi serialami Czarna lista, Synowie Anarchii ).
Oglądalność jest, kasa sie zgadza. Pozostał jeszcze ostatni S04E10 , pewnie będą niedomówienia, bo 5 sezon jest już zakontraktowny.

Hans_Kloss

Whaaat? Przecież ma bardzo zgrabny tyłeczek i biust również OK, chociaż nie tak bujny jak Beth. Może twoje gusta są bliskie tłustych świń ;)

0plp0

w du pie byles g owno widziales buahaha

Hans_Kloss

Bez biustu i tyłka? Jest super zgrabna i piękna tą naturalną , nie sztuczną urodą . To moja ulubiona postać w tym serialu , ciepła i "normalna". A tak naprawdę to nie wiem co ty oceniasz? biust i tyłek aktorki , która gra , czy postać??? Bo gdyby np, tę samą postać grała bardziej cycata i bardziej dupiasta aktorka to byłoby już wtedy ok? Nie denerwowałaby ciebie?

ocenił(a) serial na 9
villemo75

Nie rozumiem Twoich zastrzeżeń co do postaci Moniki. Masz na myśli to jak jest napisana czy wiecznie smutne, sarnie spojrzenie aktorki tak Cię irytuje? Jeśli chodzi o postać Moniki,to do mnie jej zachowanie i motywacje całkowicie przemawiają.
Nigdy nie zależało jej na mieszkaniu w najlepszej chacie w całym stanie, zgodziła się dać szanse staremu Duttonowi,któremu zależało na relacjach z wnukiem i synem(z tego co pamiętam). Ma teraz ogromny żal do Duttonów bo odkąd tam zamieszkali wyrządzono krzywdę jej dziecku i odebrano mu niewinność. Nie dziwię się że przelewa to na Kayceya, ale od początku bardzo kibicuję tej parze.

Garita

Mam na myśli właśnie to, jak jest napisana. Mam czasami wrażenie, ze jej wątek jest prowadzony na siłę. Coś takiego jak satysfakcja i zadowolenie z życia jest dla niej dziwnie obce, z reguły sceny z nią są przepełnione jakimś problemem, ciągle jej się coś nie podoba. Jako parze z Keyceyem również im kibicuję ale jej watki zwłaszcza solo są dla mnie najnudniejsze w całej produkcji.

Jakby tak opisać charakter danej postaci serialu to o niej chyba jest najmniej do powiedzenia, większość ról zwłaszcza tych pierwszoplanowych jest napisanych bardzo wyraziście, nawet Jamie, którego generalnie nie lubię jako charakteru jest jak najbardziej JAKIŚ i wyraźnie określony.

Monika dla mnie po prostu wprowadza nudę i to mi się najbardziej nie podoba.

BTW ostatni sezon skręcił w jakieś dziwne rejony i pierwszy raz jak naprawdę fanka tego serialu muszę przyznać, ze coś scenariuszowo nie zagrało. Chyba zabrakło pomysłu, bo po obiecującym pierwszym odcinku jest coraz gorzej.

ocenił(a) serial na 9
villemo75

Rozumiem Twój punkt widzenia. Moim zdaniem Monica miała reprezentować po prostu matkę ,być może nie wysilili się żeby była jakąś wielowarstwową postacią. Ogólnie widzę w ich wątku parę która walczy z przeciwnościami, by tworzyć pełną rodzinę. Może nawet ich wątek ma być inspiracją do walki o jakiś etos rodziny? Ma to sens biorąc pod uwagę, że serial sam w sobie mówi o wartości jaką jest rodzina, więzy krwi i spuścizna rodowa.

A co do 4 sezonu to raczej nie jest to skręt, tylko rozwinięcie wątków już istniejących tak by w finałowym sezonie wszystko można było sensownie rozplątać i zamknąć. Myślę, że ten sezon to cisza przed burzą :)

Garita

Właśnie czekają na mnie pierwsze 3 odcinki piątego sezonu ale czytałam już takie recenzje pierwszego odcinka, że aż boję się odpalić :/

ocenił(a) serial na 10
villemo75

Masz rację co do tej postaci . Jest wiecznie niezadowolona z życia i pełna pretensji i oczekiwań w stosunku do męża - on ma jej wszystko ułatwić , zmienić siebie i świat tak żeby wreszcie była usatysfakcjonowana, co oczywiście nigdy nie nastąpi. Do swoich studentów też ma pretensje , do całej rodziny męża , do kowbojów że przeklinają itp możnaby tak długo...

ocenił(a) serial na 8
MarzenaBurza

Dokładnie takie same mam odczucia

użytkownik usunięty
Garita

Jak dla mnie to scenariuszowo ta postać kuleje, można by było coś fajnego z niej zrobić ale po co, skoro są inne znacznie ważniejsze postaci. Po prostu przewija się niemrawo na ekranie. Po drugie - albo kazali tak idiotycznie grać aktorce (mimika twarzy), albo ona jest po prostu słabą aktorką i reżyser/scenarzysta nie widzi w niej potencjału.

"Po prostu przewija się niemrawo na ekranie." - lepiej bym tego nie ujęła.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
HRA

Hahaha jak to łatwo kogoś obrażać w Internetach :) niech zgadnę - bufon spod szyldu szlachta nie pracuje? XD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
villemo75

Idź ty po rozum dziewczyno! I postaw się na jej miejscu!

bider84

Kolejny moralista z wycieczkami osobistymi. Dlaczego tak trudno dyskutować na argumenty i atakować opinie zamiast osoby, która je wypowiada? Mój rozum to nie Twoja sprawa, zadbaj lepiej o swoje maniery.

ocenił(a) serial na 8
villemo75

Ładna ta indianka, jej zachowanie wcale mi nie przeszkadzało ponieważ bardzo mało jest jej w tym sezonie

Robson293

To prawda, jest bardzo ładna ale jej uroda mi nie rekompensuje irytacji jaką przeżywam w związku z tym, jak napisana jest ta postać. Generalnie ten sezon jest tak zepsuty, że aż się obawiam o następny :/

villemo75

Nie oglądaj.

villemo75

Robisz mi dzikość serca
I fabularne mam sny
Gdzie tu sens gdzie logika
Monika

https://www.youtube.com/watch?v=JdNj7z0Pby4

villemo75

Pff, to Beth musi zginąć, zginąć, nie umrzeć :'D Miałem nadzieję pod koniec poprzedniego sezonu, że Jamie w końcu zrozumie, iż albo on ją, albo ona jego.

tomek2123

Jak uśmiercą Beth to nie będzie już sensu kontynuowania tego serialu, wiec jeśli w ogóle to w finale sezonu.

ocenił(a) serial na 8
tomek2123

Bosh, też mam nadzieję że ktoś w końcu ubije Beth. To jej podskakiwanie do każdego przyniosło więcej szkody niż pożytku, a jej kazania są już męczące. Niech ktoś skróci jej cierpienia ;p

agnes_osw

Okropna postać , nie życzę nikomu takiej córki , matki albo żony , a także siostry. Uchowaj Boże !

villemo75

Ach, Monica... here comes the bullshit:-)
https://www.youtube.com/watch?v=zrfX-YqwIS8

villemo75

To w sumie zabawne, bo ja z kolei tego gościa postrzegam jako mega zbolałą pi..ę i nie wiem, co ta babka z nim robi.

ocenił(a) serial na 6
marekskiba

Kaycy zasluguje na madrzejsza kobiete?? Przeciez to bandyta ktory zasluguje na pudło.

Pluszak1986

Nie do mnie :)

marekskiba

On jest pipą jak jest z nią, jak widać biadolenie na wszystko jest zaraźliwe

villemo75

Po obejrzeniu całości stwierdzam, że problemem są chyba kiepscy aktorzy, którzy grają te postacie, w odróżnieniu od aktorów, grających Ripa i Beth.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones