PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547035}
7,8 172 920
ocen
7,8 10 1 172920
6,2 17
ocen krytyków
The Walking Dead
powrót do forum serialu The Walking Dead

Zabili Glenna. :| Kompletnie się tego nie spodziewałem, to jak cios w twarz. Amerykanie na fejsie i forach są wściekli z rozczarowania. Co prawda natknąłem się wcześniej na sugerujące to doniesienia z The Spoiling Dead, ale nie chciałem w nie wierzyć, myślałem, że to tylko zwykła plotka. Byłem przekonany, że AMC nie zmieni jego losów (choć w pewnym sensie zrobiło to wcześniej, rozwijając ósmoplanowego tchórzliwego konsumenta powietrza w naprawdę ważną i odważną postać).

To kogo odpali Negan wespół z Lucille, Daryla? Mam nadzieję, że nie zrezygnują z tej sceny, jest wręcz legedarna. Brutalność Negana, bezradność Ricka, wściekłość Maggie, gdy opada kurz. Szkoda też Nicholasa, ma taki bardzo fajny wątek rehabilitacji i osobliwą śmierć w oryginale, wydaje mi się, że zaprzepaszczenie tego jest błędem. No chyba że to też przeniosą na kogoś innego.

Chociaż jest jeszcze płonna nadzieja, że Glenn żyje, bo nie pokazano jego śmierci w sposób nieulegający wątpliwości. Poza tym, Stevena Yeuna nie było w Talking Dead (taki tematyczny talk show na AMC, nadawany po każdym odcinku), a do tej pory zawsze było tak, że gdy ginął jakiś istotny bohater, to zapraszano wcielającego się w niego aktora. Z tego co czytam w Internecie, nie było nawet pożegnalnego hołdu (tak zwany "farewell clip" to również tradycja) dla niego. W spoilerach sugerowano też, że to może być halucynacja Nicholasa. Kolejną szansą na pomyślne rozwiązanie sprawy jest to, że na planie zdjęciowym widziano Yeuna obok odtwórcy roli Jesusa, co może sugerować wspólne sceny. Oby!

Ale w tym sezonie mają rozmach sku*wysyny, trzeba przyznać. Jeżeli sprawa Glenna nie wyjaśni się w ciągu najbliższych godzin czy dni, to będzie długi tydzień. Albo i dwa, bo znając życie, za tydzień specjalnie będzie flashbackowy odcinek poświęcony w całości Morganowi. :)

Proszę o łapkowanie, żeby odwiedzający forum widzieli ten temat i żeby koło południa nie powstało kilkanaście jego wersji.

ocenił(a) serial na 7
madziius

ona ciągle świeża*

ocenił(a) serial na 6
madziius

Niby świeża, ale tam trochę rozwalonych trupów razem z nimi leży. Na coś tą amunicje wypluł... Choć wolę by został martwy, to była naprawdę niespodziewana rzecz, a przez to- dobra.

użytkownik usunięty
madziius

i mogliby to robić za każdym razem, gdy wychodzą poza bramę... a przynajmniej w tej sytuacji w opuszczonym miasteczku!

ocenił(a) serial na 1
madziius

Też mam taką nadzieje...

ostatnisprawiedliwy_1771

Nijak. Glenn zginął i dywagacje " Ciekawe jak przeżyje? " są zbędne.

ocenił(a) serial na 8
Shauri

A fotki z planu z odtwórca roli Jezusa?

ocenił(a) serial na 4
Shauri

Żebyś się nie zdziwił.

ocenił(a) serial na 1
ostatnisprawiedliwy_1771

Tez mam taką nadzieje...

ocenił(a) serial na 8
ostatnisprawiedliwy_1771

Ogólnie się zgadzam, ale biorąc pod uwagę ten odcinek, to nie masz racji. Ludzie z Alexandrii to tak zwane pi*dy, nie wydaje mi się żeby dali radę to zrobić, dopiero co jeden się zwalał o śmierć Gregga, czy kogoś tam w pierwszym odcinku. Tego ugryzionego w policzek. A Michonne może szkoda naboi.

ocenił(a) serial na 7
mareczekp2

Czekałem aż ktoś to napiszę bo nie chciałem znowu pod rząd pisać, gdybyś był na miejscu Michonne to byś się patrzył ? Czy raczej zabrał broń takiemu Heathowi i strzelił w łeb gościowi żeby się nie męczył ? Szkoda naboi na skrócenie cierpienia gościowi któremu przed chwilą dawałeś nadzieję ta .. Lepiej patrzeć jak gościowi wyrywają mięso z każdego miejsca w ciele. Takie argumenty lubię.

ocenił(a) serial na 3
ostatnisprawiedliwy_1771

Hmmm nicholas chyba leżał na glennie ,a kamera specjalnie pokazała ze jedzą glenna. Tylko na miejscu glenna nie wydawalbym głosu z siebie. Prźezciez on sie darł,! Nie moze z tego wyjść cało nawet jak flaki nicholasa zalało jego ciało ! Ale zważ na to ze to flaki nie zombiaka ! Tylko zwykłego człowieka za którym zombi wprost przepadają. Innymi słowy glenn nie moze z tego wyjść cało, twórcy moze sprawdzają reakcje widzów na smierc glenna, ktory miał paść w final sezonie 6. Niewiem,niewiem, jego zgon jest dla mnie pewny w 70%.

ocenił(a) serial na 9
mateuszz27

moze jakos w tym czasie gdy one zzeraly nikolasa wyrwal troche flaczkow jednemu z nich i sie nimi wysmarowal? :D

ocenił(a) serial na 8
ostatnisprawiedliwy_1771

Nie rozumiem po co skracać mu cierpienia o te 10 sekund? I tak jest już martwy. Gdyby to był ktoś ważny to ok, ale to jakiś randomowy gościu który nie miał prawa przeżyć apokalipsy...

ocenił(a) serial na 7
mareczekp2

Pozwól, że nie będę wchodził z tobą w dyskusję.

ocenił(a) serial na 8
ostatnisprawiedliwy_1771

Pozwalam, to tylko serial, nie ma co się tak ekscytować.

ocenił(a) serial na 8
mareczekp2

Chciałbym zauważyć że apokalipsy to nie ma prawa przeżyć nikt :D prędzej czy później każdego coś dopadnie to tylko kwestia czasu .

Ja np też się zastanawiałem czemu Michone nie przebiła biedakowi głowy kataną .

ocenił(a) serial na 5
czaromaro

ja też ... rozumiem szkoda amunicji ale po tylu latach życia z zombie za plecami i po wielokrotnie widzianej strasznej śmierci innych ludzi, załatwiłabym sprawę nożem a nie gapiłabym się na gehennę osoby zjadanej na żywca. to mnie już kilka razy w tym serialu wkurzyło podobnie jak w przypadku tej laski która upadła i zaczęła strzelać do zombie... sorry ale ja palnęłabym se w głowę.

ocenił(a) serial na 8
bloomy_2

Akurat to że nie dobili laski to jakoś mogę zrozumieć sytuacja była o wiele dynamiczniejsza niż z kolesiem przy bramie .

ocenił(a) serial na 7
czaromaro

Ale ona sama mogła się dobić, dlatego idiotyzm takich sytuacji mnie przeraża.

ocenił(a) serial na 7
ostatnisprawiedliwy_1771

Działała odruchowo, pewnie nie myślała, co robi. Bo prawda jest taka, że instynkt nakazuje przetrwać za wszelką cenę. Dlatego samobójstwo (bez względu na sytuację) jest odchyleniem od normy.

ocenił(a) serial na 7
ostatnisprawiedliwy_1771

A i chwilę potem, Glenn z Michone odchodzą od grupki pare krokow dalej, by kolejny gosciu zostal zaskoczony! Nie no serio? A reszta co, stoja i czekaja az koles da sie zaskoczyc?

ocenił(a) serial na 5
ostatnisprawiedliwy_1771

To bez sensu. Po pierwsze każdy ma swój zapas sił, a będąc w takiej opresji trzeba je oszczędzać. Po drugie śmierć to śmierć. Mieczem czy kulą byłoby szlachetnie, ale skróciłoby cierpienie co najwyżej o kilka czy kilkanaście sekund, których później może zabraknąć na ucieczkę. Po trzecie nie każdy potrafi zabić człowieka, nawet jeżeli cierpi. To coś zupełnie innego, niż dobicie umierającego konia.

ocenił(a) serial na 7
acidity

Mówisz, że Michonne nie dałaby rady dobić gościa którego zżerają będąc bezpieczna za bramą i mając taką możliwość ? Ciekawe ...

ocenił(a) serial na 5
ostatnisprawiedliwy_1771

A przepraszam, czy Michon zabiła już kogoś w takiej sytuacji? Nie przypominam sobie. Po prostu szkoda na to czasu, energii i tępić miecza.

ocenił(a) serial na 10
acidity

Jakich sekund na ucieczkę? Każde dobicie trwałoby krócej niż ich wgapianie się na to, jak zombie żrą tego faceta... jakoś wtedy o czasie ucieczki nie myśleli.

ocenił(a) serial na 8
ostatnisprawiedliwy_1771

Scena Pozerania trwa 3 razy dłużej niż kula w łeb nie wiem czego tu nie rozumiesz plus efekt dla widza

ocenił(a) serial na 8
Evangarden

they killed Gleen you bastards!!!

ocenił(a) serial na 3
Evangarden

Odcinek perfekcyjny !! Mało tego takiego poziomu odcinka nie było od 1 sezonu! Baaa nawet moza powiedzieć ze to najlepszy odcinek ze wszystkich ! Normalnie płakać mi sie chciało a to juz cos znaczy !

Evangarden

Ku*rwa, prawei się poryczałam na scenie śmierci (?) Glenna i postanowiłam, że aż to skomentuję. To jeden z garstki bohaterów co do których mam sentyment i których jeszcze lubię, a oni mi go zabijają. Lol - przywracają mi Matkę Teresę Morgana, dodają kolejnych beznadziejnych bohaterów, którzy ni to ciekawi ni to potrzebni, a tylko irytują, no i w końcu decydują się zabić mi Glenna :/ Ja rozumiem zasady jakimi rządzi się ten serial, ale dlaczego to musiał być cholerny Glenn? Przecież oni już całą rodzinę Maggie wybili! W 4 sezonie dziadzio, w 5 nieszczęsna Beth, a teraz jeszcze jej mąż, i jej jedyna, prawdziwa miłość! Jej brania dusza! Ok, ok, rozpędziłam się, ale smutam, zrozumcie. Nie wybaczam tego, w sumie to pozostał mi tylko jeden powód do oglądania tego serialu, którym jest Rychu. Ale bardzo, bardzo nieładnie z waszej strony, twórcy. Ojj, tę śmierć zapamiętam sobie na długo. W sumie to chyba żaden z dotychczasowych zgonów nie poruszył mnie właśnie jak ten. Ch*jowo oglądać serial dla jednej postaci, no ale cóż, jak taką politykę scenarzyści zamierzają powadzić, to ja się nie będę kłócić. Mogę tylko obrabiać im dupska na forum :(
Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh *chlip*

ocenił(a) serial na 7
nutria_00

Jak na moje to przeżył i jestem pewny w 99% ten 1% nie pewności jednak sobie pozostawię.
Zauważ, że spadł na plecy Glenn a na niego spadł Nicholas, więc specjalnie pokazali to tak jakby to Glenn był pożerany a tak naprawdę to Nicholas, a Glenna miny to płacz i rozpacz, z tego co się stało, pewnie po chwili się otrząśnie, zauważ, że jest cały w krwi i flakach, więc myśląc logicznie zombie wezmą go za swojego, dla pewności jeszcze może się wczołgać pod ten kontener i poczekać aż się rozejdą i wtedy pójść w siną dal, także żyje.

ostatnisprawiedliwy_1771

Tylko że do tej pory maskujące właściwości miały wnętrzności zombie, nie żywych. Chociaż głowy nie dam, bo nie pamiętam już, czyje flaki spadły na Michonne, gdy to odkryła.

ocenił(a) serial na 7
Evangarden

W końcu wnętrzności to wnętrzności czyż nie ? Czym się różnią te zombie od tych żywych ?
A z resztą Nicholas zbytnio żywy to już nie był czyż nie ?

ostatnisprawiedliwy_1771

http://sirchristopherlee.tumblr.com/post/131923730289/guys-glenn-isnt-dead-there -are-pictures-of

Zdjęcie Glenna kręcącego z aktorem, który ma grać niejakiego Jesusa. Tak, trzymam się ostatnich resztek nadziei...

ocenił(a) serial na 7
nutria_00

Tak już tworzę oddzielny temat i tam wypiszę argumenty różne, ten też juz mam.

ostatnisprawiedliwy_1771

Ale po co? Ten nadaje się do tego idealnie, zresztą sam kilka argumentów wypisałem. W dodatku ciężko będzie go (temat) nazwać bez spoilera.

ocenił(a) serial na 8
nutria_00

co za Jezus? Byłbym bardzo wdzięczny za przybliżenie postaci
pozdrawiam

llubellak

Sama nie wiem, nie czytam już newsów o tym serialu od dawna, dopiero śmierć Glenna sprawiła, że fani w internecie są wku*wieni i szukają każdego sposobu, żeby tylko dowieść, że Glenn jednak przeżył więc natrafiłam na coś takiego, o ;)

ocenił(a) serial na 8
nutria_00

Ale Jezus go ożywi czy Jezus jest kolejną postacią? A może to jest ten z poniższego linku

https://www.youtube.com/watch?v=GuKV2Z3eYTY

ostatnisprawiedliwy_1771

Tym, że szwendacze czują żywych jak drapieżnicy swoją ofiarę, a ludzi pokrytych zgniłymi wnętrznościami nie zauważają, jeśli tylko ci zachowują się cicho. Nicholas owszem już nie żył, ale od jakiego czasu? Jego flaki były jeszcze "świeże". No ale sam mam nadzieję, że Glenn żyje.

Evangarden

To były flaki zombie. :)

ocenił(a) serial na 5
ostatnisprawiedliwy_1771

Jeżeli Glenn żyje to chyba padnę. Nie to, że go nie lubię, ale z takiej sytuacji wyjść cało to chyba tylko jakiś super niezniszczalny człek by mógł. Trochę mi go szkoda, ale to już nie ten sam fajny Glenn z sezonu 1. Sry ale trochę taka z niego p..zdeczka się zrobiła, jak zaczął tarmosić się z Maggie.

ocenił(a) serial na 9
majcherka

Właśnie ! Każdy teraz marudzi, że "jak mogli go uśmiercić", ale powiedzcie mi co to za serial kiedy byłoby się pewnym, że żaden z głównych bohaterów nie zginie ? Dla mnie powinni go właśnie uśmiercić. Jeśli jakimś cudem Glenn żyje to będzie fajny bezsens ... A jeśli się okaże, że faktycznie zginął to odcinek ten dla mnie będzie wymiatał. Bo takiego karpia podczas oglądania już dawno nie zrobiłam jak w momencie rzekomej śmierci Glenna. Każdy spodziewał się Negana a tu niespodzianka - Glenn po prostu ginie zepchnięty z kontenera. Dla mnie tak powinno pozostać. Trzeba przyznać, że sezon wystartował z takim rozmachem, że jeśli poziom utrzymają do końca sezonu to ... WOW ! :D

justine_trin

Z Glennem chodzi o to, że on w oryginale umiera w legendarnej wręcz scenie i zmienienie tego jest zwyczajnie słabym pomysłem. Jeszcze słabszym będzie niezastąpienie go nikim i usunięcie jej.

ocenił(a) serial na 8
Evangarden

Ja myślę, że jeśli w miejsce Glenna postawią Daryla to fanom zrobi większe pranie mózgu. Daryl jest `nietykalny`.

Jaskier16

Chociaż ich obu darzę największym sentymentem, to ja już wolę stracić Daryla niż Glenna. Tutaj Glenn umarłby w sumie piękną śmiercią, bo najpierw zrobili z niego superbohatera. A jeżeliby tak analizować to Glenn zawsze odgrywał rolę wybawcy-herosa - cały czas się poświęca. Ach jestem taka wściekła.

ocenił(a) serial na 9
Evangarden

Wiem o co chodzi ze śmiercią Glenna, bo komiks nie jest mi obcy i tam scena była niesamowita, ale ... czy nie będzie to zbyt przewidywalne ? Każdy kto czytał komiks wiedziałby co się stanie. A takiej śmierci nikt z nas się nie spodziewał. Za to Daryl ginący z rąk Negana (który swoją drogą w serialu na bank nie będzie taki charyzmatyczny jak w komiksie) byłby "miłym" zaskoczeniem. Lubię Glenna, bardzo, ale będę zła na twórców jeśli uratują go w jakiś cudowny sposób.

nutria_00

Zapomniałam wspomnieć, że ten żałosny, irytujący i totalnie niepotrzebny ksiądz Gabriel wciąż sobie łązi i żyje, a Glenn już nie. Dziekuję za uwagę. Idę teraz wyrazić swoje żale razem z innymi (słusznie) wk*rwionymi użytkownikami tumblra.

ocenił(a) serial na 6
Evangarden

Na 100% Glenn żyje. Są zdjęcia z planu drugiej połowy sezonu, gdzie hasa obok Jesusa. :3

Arolowy

Amerykanie pisali, że Glenn może się pojawić w retrospekcjach i halucynacjach, więc to wcale nie musi świadczyć o tym, że przeżyje.

Evangarden

MUSI, MUSI!!!!!!!!!!!!!!!!! Żartuje, sorry, ale jestem zrozpaczona, naprawdę :P

Czy tylko ja miałam nadzieję, że kiedy Glenn upadł wśród tych truposzy nagle zza tego czegoś na czym stali wcześniej z tym irytującym gościem wyjdzie Ashton Kutcher i krzyknie 'Stary, właśnie zostałeś wrobiony!'' ? Tak, to by w sumie miało sens.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones