PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797238}
7,3 59 836
ocen
7,3 10 1 59836
7,6 5
ocen krytyków
The Umbrella Academy
powrót do forum serialu The Umbrella Academy

Jedyno ci mi się trochę ''nie podoba'' to dobór aktorki do roli Vanyi.

ocenił(a) serial na 8
Papa_Jopa

Mi również ale pewnie był jakiś większy powód. Ja nie mogłam patrzeć jak zrobili z tak ładnej dziewczyny takie coś

ocenił(a) serial na 10
czaram

Takie coś?? Przecież To Ellen Page... ona wymiata

ocenił(a) serial na 7
zwajka

ale do sexbomb jej daleko

użytkownik usunięty
sashadolan

Nie liczy się wygląd tylko gra aktorska. Też mógłbym zapytać czemu ani razu nie dostałem batmana który przypomina fizycznie tego z komiksu ? Elen Page bardzo dobrze zagrała i z tego powinniśmy się cieszyć!

ocenił(a) serial na 8

Akurat na wygląd zwróciłam uwagę bo zrobili jej krzywdę garderobą. Co do gry aktorskiej faktycznie Ellen jest bardzo uzdolniona ale nie miała okazji się tym popisać w ciągu tych 10 odcinków, więc liczę że dalej będzie tylko lepiej.

ocenił(a) serial na 9

To chyba nie oglądałeś BvS, bo Battfleck jest dokładnie fizyczną wersją Batmana prosto z komiksów

siper322

Oj to ja podziękuje za takiego Batmana, nie chodzi mi o jego grę tylko właśnie o ten kostium ):

siper322

jakich niby komiksów ? Bo wersji Bruca jest tyle samo ilu rysowników, a przy batmanie pracowalo klikudziesieciu w ciagu kilkudziesieciu lat, o ile nie klikuset.

ocenił(a) serial na 9
perlalei

Batman (Bruce Wayne) ZAWSZE był bardzo umięśniony w komiksach, nieważne kto go rysował. To tak jakby ktoś miał narysować Supermana, Flasha, Zieloną Latarnię itp. nie umięśnionych. Oni zawsze mieli bardzo podobne do siebie sylwetki.

siper322

i Bale nie był umięśniony grając Bruca ? :)

ocenił(a) serial na 9
perlalei

Bale był nieźle zbudowany, ale mógł być lepiej, zreszta przez ten tragiczny strój prezentował się miernie

siper322

Zgadzam się, że Ben posiada klasyczną, kojarzącą się z kreskówką sylwetkę czy zarost pojawiający się kilkukrotnie w komiksie. Nie chcę się sprzeczać, ale mogę specjalnie dla Ciebie sięgnąć po komiksy z półki i zrobić zdjęcie nieumięśnionego i zajechanego Brucea ;) nie mylmy kostiumu Batmana z samym właścicielem :) Pozdrawiam

ps. Nie mówiąc o zachlańcu Halu Jordanie, który nigdy specjalnie mięśniakiem również nie był ;)

ocenił(a) serial na 6

No właśnie zagrała bardzo słabo jak na swoje możliwości.Szkoda

ocenił(a) serial na 8
sashadolan

Ellen grała kobietę, która od najmłodszych lat była tłumiona, odpychana na bok i przekonana, że jest mniej niż zwyczajna. Jak ktoś może myśleć, że zrobienie z niej atrakcyjnej i pewnej siebie kobiety byłoby dobrym zabiegiem? Najlepiej zrobić z bohaterki seks lalkę, aby co płytsi widzowie (nie odnoszę się konkretnie do ciebie) mieli się czymś podniecać, a charakter to sprawa drugorzędna, kogo tam obchodzi, że jest zahukaną kobietą na lekach bez grama pewności siebie. Jej charakteryzacja i garderoba świetnie komponowały się z osobowością.

ocenił(a) serial na 10
Necto

Teraz nikt ci nie odpisze bo się ośmieszy.
Świetne podsumowanie bohaterki.

ocenił(a) serial na 6
sashadolan

Ona w tym serialu wygląda jak niedorobione dziecko a nie kobieta

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
czaram

Ci którym 3 lata temu nie podobała sie Ellen Page, jestem ciekawy Waszych przemyśleń po trzecim sezonie? :D:D

ocenił(a) serial na 7
Papa_Jopa

Ellen Page zniszczyła bardzo duży potencjał, sam serial i aktorzy świetnie dobrani poza tym jednym :/ a szkoda
przy Teagan Croft z titans Ellen Page ssie

użytkownik usunięty
foxu23

To nie ryjweb a Filmweb. Czy oceniając grę aktorską Ellen Page wiecie że ona ma grać przegrywa życiowego. Gdy jedzie autobusem do teatru w ostatnim odcinku tyle emocji towarzyszyło na twarzy Ellen Page że naprawdę mogłem jej współczuć. Mimo iż BOHATERKI z serialu nie polubiłem.

I to jest qrwa to

ocenił(a) serial na 7

a wyższą ocenę (7,3) ma beznadziejna Emmy... więc to chyba jest ryjweb D:

rejczz

Emmy Raver - Lampman bardzo dobrze zagrała Allison. Nie rozumiem skąd komentarze że zagrała beznadziejnie. Ktoś tu ma wysokie standardy albo też uprzedzenia. Albo i jedno, i drugie.

ocenił(a) serial na 7

Może to tylko moje subiektywne odczucie bo nie cierpię tej aktorki, szczególnie jej mimiki twarzy ale według mnie zagrała słabo, oglądałem sporo produkcji w których grała i zazwyczaj pozostawia u mnie niesmak. Miałem chęć przewinąć do przodu niektóre sceny z jej udziałem, była strasznie irytująca. A emocje na jej twarzy podczas jazdy autobusem opisał bym jak grymasy ćpuna patrzącego na pustą ścianę po przedawkowaniu koksu.^^

ocenił(a) serial na 6
viatori

To nie tylko Twoje odczucie..... Niektóre sceny z jej udziałem nie są tylko irytujące, są wręcz wku******...... Takie miałem zdanie po obejrzeniu Incepcji, a Umbrella Academy tylko mnie w tym utwierdziła.....

ocenił(a) serial na 8
viatori

Od Juno z 2007 roku ta sama zbolała mina, tymczasem wielu zachwyca się jej/jego talentem...oh God...

ocenił(a) serial na 7

Była bezbarwna do porzygu aż do ostatniego odcinka. I o to właśnie chodziło. To co się dzieje w finale pierwszego sezonu to czapki z głów.

Papa_Jopa

ja nie przepadam za tą aktorką, ale dobrze sobie poradziła w roli, szkoda tylko, że coraz wiecej jej ról to rola życiowego przegrywa, który może coś osiągnąć ale i tak wszystko sie niweczy. Nawet jeśli ma talent to aktorka sie marnuje. Ale ogólnie serial bardzo fajny, czekam na Cd! :D

ocenił(a) serial na 5
Papa_Jopa

Nigdy nie czułam do Ellen sympatii, nieładna, niby jakoś gra ale nie porywa, więc niby pasuje do roli przegrywa. Wciąż jednak wolałabym kogoś innego w tej roli.

Papa_Jopa

W sumie byłem zaskoczony jej przemianą, a sama gra była może poza Klausem najlepsza z aktorów. Dziwiłem się,że zrobili z niej początkowo taką brzydką, pozbawioną pewności siebie ciamajdą by w ostatnich odcinkach nagle przekształciła się w piękną i pełną mocy. Współczułem w sumie tylko Lutherowi. Chłop całe życie poświęcił ojcu,który miał go w tyłku i spędził 4 lata na księżycu zupełnie bez celu. Scena gdy w końcu pękł i tańczył na disco najarany i obudził się z laską na jedną noc bezcenna. NIby śmieszne to było ale i smutne zarazem.

ocenił(a) serial na 8
RadoslawKamil

Z tym się zgodzę

Papa_Jopa

Jedno jest pewne opis serii nie był przereklamowany :) Dysfunkcyjna rodzina ...

ocenił(a) serial na 10
Papa_Jopa

Zagrała rewelacyjnie, a większość tu ludzi jest do niej uprzedzona, bo jest lesbijką. Taka prawda.

ocenił(a) serial na 8
tomeczekxxx_fw

Ani jedna osoba w dyskusji nie poruszyła tej kwestii, ale Ty oczywiście wiesz lepiej wedlug jakich kategorii EP jest oceniana - telepato z Koziej Wólki.

descolada

To, że w tej dyskusji nikt nie poruszył tej kwestii bynajmniej nie oznacza, że jest to wydumane. Na Filmwebie jest mnóstwo homofobów którzy mają w zwyczaju zaniżać oceny homoseksualnym aktorom i aktorkom. Wcale bym się nie zdziwił gdyby oceniano Ellen nie za grę aktorską, a za orientację seksualną.

ocenił(a) serial na 8
zachariasz_xxx

A masz na to jakieś wiarygodne badania, czy też, jest to jakieś widzimisię i gadki z magla?

To jest tak żałosne, że wybija skalę w żenadometrze. Taki sam mechanizm, co przy BP - nie podoba się tylko rasistom, i KM - każdy, komu się film nie spodoba będzie mizoginem niezależnie od płci. FUE!

descolada

"Wiarygodne badania"? Najgorsze, że ty tak raczej na serio... Jeżeli jesteś wystarczająco długo na Filmwebie i znasz mentalność tego narodu, to wiesz jak zacofani użytkownicy podchodzą do oceniania filmów lub aktorów jakkolwiek powiązanych z Lgbtq. Nie potrzebne ci są do tego żadne badania, statystyki czy czego tam potrzebujesz. Nie trzeba szukać daleko żeby natknąć się tu na komentarz homofoba. Wielu takich chwali się na forum, że zaniża oceny filmom z "tęczową" tematyką, homoseksualnym aktorom albo nawet takim, którzy tylko grali homoseksualną postać. Ja tylko stwierdziłem oczywistą oczywistość.
Nie wiem czy tylko zgrywasz tępą pałę, czy naprawdę wierzysz w to, co piszesz. Jakby nie było, jeżeli jest tu coś naprawdę wybitnie żenującego to zdecydowanie ty.

zachariasz_xxx

Cześć,
niestety nie da się z tobą zgodzić w żaden sposób i to nie jest kwestia opinii tylko logicznego rozumowania. Istnieje coś takiego jak błędy poznawcze i w twojej wypowiedzi przynajmniej jeden się pojawia. My jako ludzie mamy naturalną tendencję do przyjmowania otaczających nas zjawisk i wydarzeń w kontekście globalnym mimo, że występują lokalnie. W twoim przypadku przyjąłeś, że "Nie trzeba szukać daleko żeby natknąć się tu na komentarz homofoba. Wielu takich chwali się na forum, że zaniża oceny filmom z "tęczową" tematyką, homoseksualnym aktorom albo nawet takim, którzy tylko grali homoseksualną postać". Powiedz mi proszę, że przeczytałeś opinie wszystkich ludzi pod wszystkimi filmami wysuwając takie wnioski? Bo jeśli nie to jest to właśnie ten błąd poznawczy, przypisanie czegoś ogółowi mimo, że nie ma się o nim pojęcia. Po drugie to częsty problem z traktowaniem z szacunkiem osób homoseksualnych wiąże się z okropnymi uogólnieniami, tutaj się pewnie zgodzimy, więc proszę staraj się być konsekwentny, bo twoje wcześniejsze stwierdzenie "Na Filmwebie jest mnóstwo homofobów którzy mają w zwyczaju zaniżać oceny homoseksualnym aktorom i aktorkom" połączone z zarzucaniem komuś, że jego słaba ocena wynika tylko z faktu uprzedzeń do homoseksualistów świadczy o tym, że stosujesz taką samą krzywdzącą argumentację. Starajmy się najpierw sami dostosować do przestrzegania reguł dobrego życia, zanim wymagamy tego od innych bo w przeciwnym wypadku wychodzi z tego okropna hipokryzja. Reasumując: tak, jeśli chcesz zarzucać komuś bycie uprzedzonym to musisz to pokazać "badaniami", ale patrząc, że my jako zwykli użytkownicy nie mamy takich możliwości (albo jest to bardzo trudne), to dla zachowania przyzwoitości powinniśmy jednak nie zakładać najgorszego. Uwierz w ludzi trochę, nie są tacy źli :) Więc jeśli chodzi o prośbę o jakieś źródła twojego krzywdzącego zakładania, że ktoś wystawia słabą ocenę bo Ellen jest lesbijką to @descolada ma rację w 100%. W końcu poszukiwanie prawdy polega na nauce i logice a nie założeniach opartych na emocjach. Dodam jeszcze, że to, że się z nim zgadzam nie zmienia faktu, że mógłby on wyrazić swoją opinię bardziej kulturalnie i bez agresji. Mógłbym napisać więcej ale jestem w tym słaby i nie chcę już dokładać więcej chaosu do tej wypowiedzi, już teraz pewnie jest tragedia :p Mam nadzieję, że się odniesiesz, Pozdrawiam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
zachariasz_xxx

Dlaczego jesteś chamski? demo212121 częściowo ma rację, ale zamiast przeczytać jego wypowiedź na spokojnie i przeanalizować swoje myślenie, wolisz obrazić i dalej tkwić przy swoim. Ludzie powyżej mają sporo racji. Nie masz żadnych statystyk, żadnych badań, przeczytałeś kilkanaście komentarzy, które działają na twoją korzyść i nic poza tym. Opierasz się na błędach poznawczych i nie chcesz przyjąć do świadomości, że świat tak nie działa. Nie miałam pojęcia, że Ellen Page jest lesbijką, bo nie interesuje mnie życie aktorów. Obejrzałam serial, w którym gra, stwierdziłam, że niezbyt dobrze jej wyszło, sama postać mocno działała mi na nerwy i teraz dowiaduje się, że to dlatego, że jest lesbijką. Kurde, dziękuję, że mnie uświadomiliście.

Necto

Już myślałem, że "polimika" nie może być bardziej żenująca ale musiałaś wtrącić swoje trzy grosze. "Chamski"? Piszę po prostu jak jest. Jesteś aż tak nadwrażliwa żeby wyskakiwać do mnie z byciem "chamskim"? Trzeba było w pierwszej kolejności uderzać z taką gadką do descolada. Nie mam zamiaru czytać "na spokojnie" wypocin jakiegoś dekla który wtóruje koleżce ani tym bardziej cokolwiek analizować. Już przestaje mnie w ogóle dziwić ta cała sytuacja. Polacy są specjalistami w "rżnięciu" głupa" i negowaniu oczywistości. A twój wkład tutaj tak bardzo potrzebny.

ocenił(a) serial na 8
zachariasz_xxx

Jak zabawnie, że o nietolerancji i uprzedzeniach wypowiada się człowiek, który nie potrafi napisać kulturalnej wypowiedzi bez wycieczek osobistych i wyzwisk, jednocześnie udając, że tego nie robi.

Twój komentarz powyżej na pewno został usunięty bez powodu :)

Necto

Mój poprzedni komentarz akurat faktycznie został usunięty bez powodu. I ani trochę bym się nie zdziwił, gdybyś to właśnie ty zgłosiła go do usunięcia. Już się dałaś poznać jako nadwrażliwa laleczka i obrońca uciśnionych i sierot.

I nigdy nie będę kulturalny w dyskusji jeżeli interlokutor to ktoś rodzaju descolada lub twojego. Nie oczekuj cudów.

ocenił(a) serial na 3
zachariasz_xxx

Jesteś typowym, koniunkturalnym aktywistą gejowskim - agresywnym, zaczepnym, obrażającym każdego zawsze i wszędzie, kto śmie mieć inne od twojego zdanie, jednocześnie robiąc z siebie ofiarę - czyli de facto pajacem. Do tego jesteś jesteś zwykłym prostakiem i oikofobem. Właśnie takie kreatury jak ty sprawiają, że ludzie podchodzą z uprzedzeniami do homoseksualistów, co więcej - takich skakańców najbardziej nie lubią normalne i rozsądne homoseksualne osoby, które wypowiadały się w rozmowach ze mną wręcz z odrazą o takich "adwokatach". Jesteś homoterrorystą i twoja aktywność to tak naprawdę niedźwiedzia przysługa.

PPS

Dzięki, zrobiłeś mi dzień ;)) Ubawiłem się doprawdy setnie. Miałeś z siebie sporo do wyrzucenia. Przypomnę tylko, że jest to POLSKI portal który de facto jest jednym wielkim zbiorowiskiem homofobów i ksenofobów. Tutaj ludzie nastawieni anty do środowiska homoseksualistów byli na długo, długo przed tym kiedy stwierdziłem ten oczywisty fakt dot. systemu oceniania użytkowników-homofobów. W sumie to się właściwie zdradziłeś ;)

ocenił(a) serial na 3
zachariasz_xxx

No i widzisz jak jest pięknie? Możesz teraz donieść na mnie do Gawła z OMZRiH... a nie... czekaj... on chyba do Norwegii uciekł przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Cóż, może napisz na Berdyczów ;)

użytkownik usunięty
zachariasz_xxx

xDDDDDD
ale tu lubisz zgrywac ofiare
grubasy tez czasami obrywaly za to ze byly grubasami i nikt nie zrobil z siebie swietej krowy z "grubasofobią" ani nie wymysla standardow oceniania na filmwebie xD Zreszta, pewnie nawet 90% filmwebu nie wie że elen to lezba, ona nie jest az tak interesujaca zeby jej zyciorysu szukac.

Wow. Za każdym razem gdy czyta się twoje komentarze ilość szarych komórek spada na łeb na szyję.I to już na samym wstępie zdradzasz na jakim poziomie mentalnym jesteś. Filmweb nigdy nie miał bardziej żenującego trolla.

użytkownik usunięty
zachariasz_xxx

zazdroszcze Ci tego jak wielkie masz mniemanie o sobie i ego xD

zachariasz_xxx

Jesteś uprzedzony jak cholera. Jedyne z czym masz rację to że jest jakiś procent homofobów ale w skali ogółu jest niewielki. Tak się zafiksowałeś na tym procencie, że dla ciebie teraz każdy jest homofobem kto nie przyzna ci racji.
Nie mam zamiaru wchodzić z tobą w dyskusję, oddaje tylko głos krytyczny. Inni użytkownicy wyczerpali temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones