PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789148}
7,4 127 197
ocen
7,4 10 1 127197
7,0 21
ocen krytyków
The End of the F***ing World
powrót do forum serialu The End of the F***ing World

Tak jak w temacie. I nie chcę być źle zrozumiany, ten serial bardzo mi się podobał był taki, inny... w dobrym znaczeniu.
To zakończenie z tym strzałem, co prawda nie widać trafienia ale to otwarte zakończenie, jest dodatkowym atutem, jak przykładowo w incepcji.
Obawiam się że dalszy ciąg zaszkodził by tej serii. Ogólnie wiele seriali cierpi na kłopot z zejsciem ze sceny w odpowiednim momencie. W moim odczuciu zakończenie tej histori w ten sposób jest najlepszym co może ją spotkać. Oczywiście jeśli powstanie drugi sezon to go obejrzę jednak podświadomie obawiam się rozczarowania.
Jakie są wasze opinię na ten temat?

ocenił(a) serial na 8
Stefan007

Film zbyt dobrze się przyjął/przyjmie nie możliwe jest to że nie powstanie sezon 2..

ocenił(a) serial na 8
GamoraRuss

Zależy jaka była intencja twórców.

ocenił(a) serial na 7
Stefan007

zawsze możecie po prostu nie oglądać 2 sezonu nawet jak powstanie

ocenił(a) serial na 9
CukierekOlunia

Mistrz <3

Stefan007

Serial jest na podstawie komiksu i w nim James zostaje zabity,tez jest ucięcie po wystrzale,ale potem jest krótka scenka jak Allysa jest juz w domu i w ramach upamiętnienia Jamesa robi sobie rozgrzanym gwozdziem "tatuaz" pisząc imię James na dłoni.

ocenił(a) serial na 8
Adorianu

o nie XD wolałam tego nie wiedzieć i zakończyć historię w tym momencie

juliasalvatore

Wybacz ze popsułem xD

ocenił(a) serial na 8
Adorianu

myślę, że to przeżyję :D

juliasalvatore

W dodatku z tego co widziałem ta policjantka (którą w serialu gra czarnoskóra kobitka) nie wiem dlaczego ma wytatuowany albo wyryty pentagram na klacie(satanistka?) i rzuciła sie z nozem na Jamesa i odkroiła mu palce krzycząc "czy teraz coś czuje".Ten odrzucił ją i zaczął uderzać w nią swoją głową,inny policjant/policjantka krzyczy by przestał i wtedy pada STRZAŁ.Takze są pewne roznice,i nie wiem o co chodzi z tą policjatnką bo w komiksie zaglądałem tylko na zakończenie.

ocenił(a) serial na 8
Adorianu

hahahah to już ostro pojechane po bandzie XD

Adorianu

Duzo rzeczy z komiksu nie ma w serialu, np. te satanistyczne ujęcia, co wyszlo na lepsze.

Adorianu

Ehh. Następnym razem pisz proszę 'spoiler alert' ok?

Pukosia

Spoiler alert? cały temat jest o spoilerach więc po co tu jestes?

Adorianu

Serial obejrzałam. Spojlery z niego mi niestraszne. Natomiast info odnośnie ciągu dalszego to już inna sprawa.

Pukosia

To tylko spekulacje zadne oficjalne info,wiec zadne spoilery.

Adorianu

Ale skoro już coś pozmieniali to mogą także zmienić zakończenie. Jeśli chcą drugi sezon, to tak właśnie musieliby zrobić.

ocenił(a) serial na 9
Adorianu

Czytałem zakończenie komiksu na filmwebie i tam jest napisane, że James nie umiera tylko trafia do wiezienia. SPOILERY








Po tym, jak James zabił Kocha w jego domu (który w komiksie nawet nie dotknął Alysse, ale nadal jest mordercą innych kobiet - James znalazł fotki jak w serialu, ale nie kamerę) bohaterowie uciekli z domu, ale matka Kocha, która tutaj jest policjantką, zauważa uciekającego Jamesa i rusza za nim w pościg.
Pod sam koniec komiksu ojciec Alysse dzwoni na policję z budki telefonicznej poza przyczepą. James w jakiś sposób to ogarnia i przebija mu dłoń nożem mówiąc o wszystkim Alysse. Wiedząc, że już niczego nie odkręci mówi jej, że będą udawać, że ją porwał i pomimo jej sprzeciwu przywiązuje ją do krzesła i ucieka po jakimś polu. Nie jest to plaża, bo widać na rysunkach trawę.
Matka Kocha postrzela jednak Jamesa w nogę, ten upada. Ona podchodzi do niego, ściąga swój płaszcz (na jej klatce piersiowej widać wytatuowany pentagram) i rozcina Jamesowi policzek nożem, który miała na szyi na sznurku. Ponadto obcina mu pozostałe palce lewej dłoni. Pozostałe, bo w komiksie James nie włożył w dzieciństwie dłoni do frytkownicy, ale do młynka na odpady w umywalce, przez co stracił dwa palce. Matka Kocha próbuje przygwoździć go do ziemi siedząc na jego plecach, ale James nagle ostatkiem sił wstaje, zrzuca ją, po czym podchodzi do niej, siada na niej i uderza swoją głową w przód jej głowy próbując jej ją rozwalić. Oboje krwawią, a matka Kocha albo traci przytomność, albo i życie, bo jej oczy zmieniają się na rysunkach w iksy (X). Następnym obrazkiem jest tylko napis "I LOVE YOU" i poniżej duże "BLAM".

Przez następne kilka obrazków matka Alysse jęczy, że nigdy więcej żadnych chłopaków w jej domu, pyta retorycznie czy to jej wina i czy jest złą matką. Następnie Alysse budzi się u siebie na łóżku. Albo raczej tylko leży wpatrzona w biurko, na którym stoi zdjęcie Jamesa spoglądającego zza krat i świeczka, obok której leży gwóźdź i zapalniczka. Alysse podchodzi do biurka, klęka, bierze gwóźdź do ręki, rozgrzewa go w płomieniu świeczki i wypala sobie na skórze lewej ręki słowo "JAMES".
Komiks się kończy.

shimi2361

Nie jest w więzieniu,gdzie jest napisane?

Adorianu

A zdjecie rzeczywiscie,ale styl rysowania jest tak brzydki ze tez moze to byc cokolwiek xD zdjecie np z wczesniej czy coś.

ocenił(a) serial na 9
Adorianu

Może to być zdjęcie z wcześniej, ale bardziej sensowne jest to, że James trafił do więzienia.

Stefan007

Problemem nie jest to, czy zrobią drugi sezon, ale jak go zrobią. Można wyjąć jakąś postać i o niej zrobic sezon wszystko umiejetnie łącząc. Mozna pokazac tą samą historię ale np. oczami ojca głównego bohatera. Jest multum mozliwości. Caly problem polega jednak an tym, że trzeba to zrobic umiejetnie. Jesli mają to spaprac, to rzeczywiscie lepiej zejsc ze sceny :)

ocenił(a) serial na 10
Stefan007

Tylko, że sezon drugi został ogłoszony parę dni temu:))

ocenił(a) serial na 10
Yezzy_X

Źródło?

V3rnix

Coś ktoś ?

ocenił(a) serial na 7
Yezzy_X

No i dobrze niech zrobią drugi,jedynie bym wydłużył czas trwania każdego odcinka.Mogli też zostawić lepszą furtkę czyli oboje uciekają....

aronn

Z kazdym sezonem odcinki dłuzsze, 30, 40.

ocenił(a) serial na 8
Yezzy_X

To dziwne bo czytałem wywiad z 24 stycznia i jakoś nie podjęto jeszcze decyzji ;)

ocenił(a) serial na 7
Stefan007

Z jednej strony bardzo chciałabym się dowiedzieć jak to się skończy i oglądać ten duet dalej, ale nawet nie wyobrażam sobie jak on miałby wyglądać. Wszak złapała ich policja a obydwoje mają tyle na sumieniu, że nie są w stanie się z tego wywinąć? Co zrobią? Uciekną z więzienia? To już byłoby przesadą :)

ocenił(a) serial na 7
Stefan007

Gdyby w 2 sezonie kontynuowany był wątek Alyssy, np. 5 lat później to jestem jak najbardziej za. Ale kończenie historii Jamesa jak dla mnie bez sensu

ocenił(a) serial na 9
Stefan007

Miałem dokładnie to samo odczucie po obejrzeniu ostatniego odcinka. Mini serial (a właściwie film w częściach) rewelacyjny - szkoda psuć do kontynuacją robioną na siłę.

ocenił(a) serial na 9
Stefan007

Drugi sezon powstanie, ale ja mam identyczne odczucia z autorem wątku. Otwarte zakończenie jest pięknym atutem tego serialu i drugim sezonem (nieważne jaki by nie był) wszystko spieprzą. Nie wiem czy będę w stanie tego uniknąć, ale chyba kontynuacji po prostu nie obejrzę.

ocenił(a) serial na 8
Stefan007

Hm zgadzam się poniekąd. To jest dziwne uczucie bo bardzo chętnie obejrzałbym drugi sezon ale obecnie kompletnie nie widzę na niego koncepcji. Jeżeli go postrzelili i złapali obojga to będą straszne "flaki" i o ile ten sezon był ciekawy właśnie ze względu na przygody w podróży o tyle drugi będzie a to na policji, a to w domu, pewnie jakieś więzienie albo areszt domowy[?]. No generalnie będzie powiewać nudą. No chyba, że James uciekł (co nie miałoby sensu przy całej jednostce policji).

Stefan007

Właśnie takie zakończenia to najgorsze co można zrobić, tyle minut historii aby nagle jakiś ku*wa pier*olny strzał zakończył wszystko? Ku*wa sezon drugi JUŻ!!

ocenił(a) serial na 8
Stefan007

masz rację ta historia dla mnie również się zakończyła, nie widzę jej kontynuacji. Moim zdaniem drugi sezon jeśli będzie, to będzie to inna nowa historia.

ocenił(a) serial na 8
Stefan007

Jak będzie 2 sezon to nie obejrzę, dla mnie historia już jest zakończona, serial wycisnął z niej i z bohaterów ile tylko się dało i więcej na siłe nie ma co wyciskać

ocenił(a) serial na 9
Stefan007

Moim zdaniem serial powinien otrzymać jeszcze dwa sezony.
Najbardziej pokręcony serial jaki kiedykolwiek obejrzałem do końca a przy tym MEGA!
I właśnie dlatego serial zasługuje na kontynuację.

ocenił(a) serial na 8
Stefan007

Jak ja nie lubię otwartych zakończeń, potem rozkminaniu nie ma końca ;) Zakończenie oceniam jako dość brutalne. Dwójka odludków z przejściami, szukająca jak by to ująć, czegoś co sprawi, że życie stanie się piękne? Jak już do tego dotrą, to nie jest im dane z tego skorzystać w pełni, w końcu nacieszyć się, bęc.
Wracając do sedna tematu. Nie widzę tematyki drugiego sezonu, zakończenie serialu na tym etapie byłoby świetnym posunięciem. Jednak z tego względu, że wspomniana dwójka nie zasługuje na taki los, prosiłoby się o jakiś happy end :)
Spotkałem się z hejtami, że jest to typowa baja dla gimbusów - gówno prawda. Skusiła mnie wzmianka o czarnym humorze, na początku był ubaw, mniej więcej od 3go odcinka serial wskakuje na wyższe obroty, aby na sam koniec wbić szpilę i skłonić do refleksji :)

ocenił(a) serial na 8
Stefan007

Zgadza się

Stefan007

Oczywiście, że kiepska kontynuacja może wszystko zepsuć (vide Star Wars), ale otwarte zakończenie nie było plusem ani tutaj, ani tym bardziej w Incpecji i jest tylko dowodem braku pomysłów, a nie wynika ze scenariusza. Nie wiesz, jak rozwiązać wszystkie wątki? Zrób otwarte zakończenie! xDD

ocenił(a) serial na 9
Stefan007

Zdecydowanie, serial jest MEGA, ale na tych ośmiu odcinkach powinien się skończyć

ocenił(a) serial na 7
Stefan007

Po takich recenzjach na pewno powstanie. Kasa, kasa, kasa... :)

ocenił(a) serial na 7
Stefan007

Zakończenie bardzo mi się spodobało. Drugi sezon jest już właściwie pewny (doniesienia z ostatnich dni), a może być tak, że będzie o zupełnie innych bohaterach i innej historii, jak na przykład American Horror Story - łączyły się tylko postacią graną przez Jessicę Lange. Tutaj rzeczywiście mógłby to być Frodo w epizodzie a reszta całkiem nowa.

Stefan007

Nie rozumiem; no podobal Ci sie serial - mi tez, bardzo: za tą "inność", ale jesli obejrzysz drugi sezon i okaze sie, ze podoba Ci sie to co wtedy? Jesli sie nie spodoba to wystarczy machnąć na niego ręką i żyć dalej, prawda? What's the problem ziom.
Nie ukreca sie szyi kurze znoszącej złote jajca, poza tym serial ma ogromny potencjał wiec moze byc kręcony ze ho ho... do czasu wypalenia ;-)

ocenił(a) serial na 7
Stefan007

Powstał i dzisiaj wyszedł moim zdaniem spoko

ocenił(a) serial na 7
marcin_lendzion

Lepszy czy gorszy od poprzedniego?

ocenił(a) serial na 7
aronn

Trochę gorszy

ocenił(a) serial na 9
Stefan007

No i się stało. Jak wrażenia ?

ocenił(a) serial na 7
Olsikq

pierwszy sezon 7/10, drugi 5/10.

ocenił(a) serial na 8
Ditso0n

pierwsze 9/10, drugi 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones