The 100 (2014-2020)
The 100: Sezon 7 The 100 Sezon 7, Odcinek 16
Odcinek The 100 (2014-2020)

The Last War

6,5 472
oceny
6,5 10 1 472
The 100
powrót do forum s7e16

a jakby zamiast tego powiedzmy sobie szczerze ch***** zakończenia, by doszło do takiej sytuacji.
Ludzkość przechodzi test, Clark jednak zostaje na ziemi bo nie zasłużyła na "zjednanie się". Idzie za tym swoim psem, który jej uciekł na tą plażę i tak jak w serialu, krzyczy że nie chce być sama i wtedy za nią pojawia się duch lexy (nie sędziego). Clark na początku nie dowierza i myśli że to znowu ten cały "sędzia"/bóg/kosmita, ciul wie jak go nazwać. Po krótkiej wymianie zdań zdaje sobie sprawę, że to jednak lexa i rzuca jej się na szyje i przytula itp. I wtedy pada zdanie w stylu że zawsze będę przy tobie, kamera się oddala i się serial kończy. I wtedy byłby dobry happy ending bo i ludzkość jako tako dobrze kończy i filozofia "may we meet again" jest zachowana. I przy okazji dochodzi zaspokojenie sporej ilości fanów Clexy. Bo jakby nie patrzeć oryginalne zakończenie nie dość że przekreśla cały trud jaki poszedł w przetrwanie to jeszcze po prostu w dupie ma tą filozofie, która była wyznacznikiem serialu przez ostatnie 7 sezonów.

ocenił(a) serial na 10
TakNieTak_filmweb

Takie zakończenie byłoby niemożliwe ponieważ Lexa zginęła we wcześniejszych sezonach. Było wyjaśnione, że transcendencji podlegają tylko żywi. Skoro Lexa nie mogła poddać się transcendencji nie mogłaby potem wrócić.

Pafcio79

Chodzi mi o wykasowanie tego co Sędzia powiedział, że nie ma nic po śmierci, ponieważ to pokazuje że wszyscy którzy umarli z nadzieją na ponowne spotkanie z bliskimi po śmierci zrobili to na marne. Co do lexy to bardziej chodzi mi o to właśnie żeby motyw may we meet again został zachowany poprzez pokazania nie stranscendencjonowanej lexy tylko jej ducha na znak, że zawsze będzie przy Clarke. Akurat to strasznie wkurza widzę nie tylko mnie to wyjaśnienie serialowe w ostatnim odcinku i ogólnie 7 sezon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones