PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689083}

The 100

7,5 75 162
oceny
7,5 10 1 75162
The 100
powrót do forum serialu The 100

Cały przegadany, monotematyczny, żadnych rozwinięć wątków z siódmego odcinka, brak jakiejkolwiek akcji, brak tempa wydarzeń, brak postapokaliptycznego klimatu, brak jakiegokolwiek klimatu, a ta wstawka dwóch całujących sie homosiów kompletnie wypala oczy i ma sie ochotę wyrzucić monitor przez okno, ja niestety oglądałem na laptopie, więc szkoda mi było go rozwalać.
Jeszcze raz zaserwują nam takie ekskrementy, a obiecuję że wystosuje skargę do amerykańskiego rzecznika praw obywatelskich o nadmiernym propagowaniu homoseksualizmu wśród dzieci i młodzieży, oraz będę domagał się wstrzymania emisji serialu.

gerwazy_3

a lexa zyje? za duzo pije ostatnio stracilem watek ale sceny jak sie lexa bzykala z Wanhedo byly niczemu sobie :)

ocenił(a) serial na 10
Kuba_Baran

Nie żyje, sprzedała się innemu serialowi

ocenił(a) serial na 6
gerwazy_3

Dawanie temu serialowi 9 jest bardziej niedorzeczne niż absurdy twórców.

ocenił(a) serial na 10
returner

I w ogóle jak mogą sie komuś podobać blondynki, zabić wszystkie. Myśl zanim coś pier'dolniesz gościu

ocenił(a) serial na 6
gerwazy_3

Ty nie jesteś od myślenia z pewnością.
Jeśli na tle najlepszych seriali w tym jest słaby scenariusz, słabe aktorstwo, słabe dialogi.
Serial w niczym nie zaskakuje, jedynie prostotą, absurdami i dziecinnością to trudno ocenić gp
na więcej niż mocno naciągane 6.

ocenił(a) serial na 10
returner

A przed chwilą miałeś go ocenionego na 7, ale przecież to by głupio wyglądało jakbyś sie spinał do kogoś o wysoką ocenę skoro sam oceniłeś go jako dobry serial, jesteś niezdecydowany jak kobieta i pewnie tak samo rozchwiany emocjonalnie. Weź dorośnij, bo świat nie kręci sie tylko w okół ciebie. "Ty nie jesteś od myślenia z pewnością"- kompromituj się dalej swoimi wypocinami wyimaginowany "koneserze".

ocenił(a) serial na 6
gerwazy_3

1 sezon - 5/10, 2 sezon- 7/10.
Ocena 6.5 podwyższona do 7 po najlepszym 2 sezonie.

Ale 3 sezon obniżył loty do 6/10.

Nie jestem wyimaginowany, bo widziałem wszystko co najlepsze z kina od lat 1930-2015,
zarówno Usa, Europy i Azji. Ponad 8 tysięcy filmów, a z tego 5 tysięcy ambitnego.
Wiadomo jednak, że w czasach złotego okresu VHS 1987-1995 nie było takiego dojścia dobrego i decydował przypadek. W dobie internetu od końca lat 90' jest dostęp do wszystkiego, można wyszukać co jest najwyżej cenione i to zdobyć.
Wiec dopiero 2000-2010 to były lata, gdzie można było zdobyć to co się szuka i często jest unikatowe. Zwłaszcza kino niezależne czy artystyczne.
Dla przykładu Bergman, Fellini, Kurosawa, Tarkowski, Kubrick czy to przykłady świetnych reżyserów, których najlepsze filmy łatwo zdobyć, ale jest wielu innych,
których zdobycie nie było wcale takie proste. Czasem ratowały wymiany.
Seriale dopiero zacząłem oglądać od 2011 roku.
Najlepsze jakie widziałem to Robin of Sherwood, Twin Peaks, X-Files, Oz, Sopranos,
Kompania braci, Sześć stóp pod ziemią, Prawo ulicy, Świat gliniarzy, Lost, Deadwood, Rzym,
Dexter, Mad Men, Breaking bad, Zakazane imperium, Sherlock, Gra o tron, Czarne lustro,
Utopia, House of cards, Vikings, Detektyw, Fargo, Gomorra, Narcos, które zawiesiły poprzeczkę na pewnym poziomie.
Zwłaszcza Twin Peaks, Sopranos, Sześć stóp pod ziemią, Prawo ulicy, Breaking bad.
Raziły mnie absurdy i niedorzeczności w Prison Break, Spartacus, Walking dead,
gdzie stawiano na tanie zwroty akcji. Jestem uczulony na to.

ocenił(a) serial na 10
returner

No i spoko, ja nie mam takiego zaplecza, oglądałem tylko kilka, więc na dobrą sprawę nie mam do czego tego serialu porównywać, traktuje to tylko jako czystą rozrywkę i w tej kategorii spełnia swoje zadanie stąd moja wysoka ocena.
Z uwagi na to, że nie aspiruje na krytyka filmowego uważam, że moja ocena jest uzasadniona. Ty należysz do ludzi dla których kinematografia jest pasją, dla mnie tylko formą relaksu i takich jak ja też jest bardzo dużo, dlatego musimy uszanować oba punkty widzenia.

ocenił(a) serial na 6
gerwazy_3

W ogóle w gatunku science-fiction brakuje dobrych seriali.
Kiedyś X-Files, w jakimś małym stopniu Twin Peaks,
potem Lost, ostatnio brytyjski Czarne lustro.
Był też Battlestar Galactica, ale tego nie widziałem, ale ponoć też dużo absurdów.
Twin Peaks imdb 8,9 (kiedyś 9,4) - 3 złote globy
X-Files imdb 8,7 (kiedyś 9,0) - 5 złotych globów
Lost imdb 8,5 - 1 złoty glob
Czarne lustro imdb 8,8
Battlestar Galactica imdb 8,8
The 100 imdb 7,9
W przypadku The 100 to świeży serial i ocena zacznie spadać.
Starszym produkcjom z czasem oceny spadają.
Najlepsze seriale na imdb mają oceny 8,8 do 9,5.
http://www.imdb.com/chart/toptv?pf_rd_m=A2FGELUUNOQJNL&pf_rd_p=2417962742&pf_rd_ r=1FXX5XHARDFJMJZ23XB9&pf_rd_s=right-4&pf_rd_t=15506&pf_rd_i=tvmeter&ref_=chttvm _ql_5


Mnie zaskakuje, że "The 100" będzie miało 4 sezon.
Stacja CW nie anulowała serialu mimo bardzo niskiej oglądalności.

W przypadku płatnej stacji HBO, która robi najdroższe seriale dużo
świetnych seriali anulowano np: Carnivale, Deadwood, Rzym.
Zwłaszcza Rzymu szkoda. Miało być 5 sezonów, a skończyło się na 2.
Z powodu, że budżet 1 sezonu wynosił aż 100mln dolarów w 2005 roku,
a oglądalność była niewystarczająco wysoka postanowili scenariusz
planowanych sezonów 2-5 wrzucić w skróconej wersji w 2 sezon.
Obecnie ich bliźniacza produkcja Gra o tron ma mniejszy budżet.
I mimo wyższej oglądalności i świetnej sprzedaży Dvd/Blu-ray nie ryzykują i
utrzymują go na poziomie ok 70mln dolarów na sezon.
Do nieosiągalny budżet dla innych seriali, ale patrząc na Rzym doliczając inflacje to musiałby z 120-130 mln teraz mieć, by mieć rozmach Rzymu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones