PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689083}

The 100

7,5 75 174
oceny
7,5 10 1 75174
The 100
powrót do forum serialu The 100

Podobieństwa do Lost

ocenił(a) serial na 7

Obejrzałem serial i mam wrażenie że oglądam Zagubionych z pierwszego i drugiego sezonu, gdzie latają po lesie i ,,Inni" ich zabijają, tak samo dym który zabija a na dodatek mają ,,drugą szanse". Nawet główna (Clark) bohaterka przypomina mi Jacka Shepharda a Bellamy Lokiego.

ocenił(a) serial na 9
Swir_93

Najwazniejsze nawiązanie do Lost?
Desmond gra w The 100 xD

ocenił(a) serial na 8
Swir_93

Owszem zgadza się że pare podobieństw może być, ale w jakim sensie Bellamy przypomina Locke'a? Przecież te postacie nie mają ze sobą nic wspólnego.

ocenił(a) serial na 7
DaveR1

W pierwszym sezonie grał takiego egoistę którego reszta grupy nie interesuje Lock też taki był.

ocenił(a) serial na 8
Swir_93

Chyba inne seriale ogladalismy...

ocenił(a) serial na 7
DaveR1

zgadzam sie ze Swir_93 - Bellamy i Locke maja sporo podobienstw:
- obaj nie sa przywodcami grupy mimo iz sprawdziliby sie w tej roli,
- maja posluch w grupie ale odsuwaja sie troche w cien aby to przywodca medyk mogl pelnic ta role,
- chwilami ich zachowania moga wygladac tak jakby byli szaleni,
- wypusc takiego w dzicz a na pewno wroci,
- maja te cechy ktorych przywodcom medykom brakuje,
- fizycznie sa jednymi z najlepszych w grupie,
- trzymaja bron i jesli jest jakas misja w dziczy to oni jej przewodza bo przywodcy medycy z roznych powodow nie moga sie tam udac
i to sa tylko te podobienstwa, ktore na sztbko przyszly mi do glowy

ocenił(a) serial na 6
Swir_93

Jak Clarke w pierwszym odcinku powiedziała "We're not alone" to od razu skojarzyło mi się to z identycznymi słowami Sayida z Lost w odcinku "Raised by another" :p
Jasper to taki trochę Charlie, śmieszek zakochany w pewnej dziewczynie, a Raven to Sayid pod względem naprawiania sprzętów. A ten prezydent z Mount Weather zupełnie jak Charles Widmore.

ocenił(a) serial na 4
OkayNaszymZawsze

Jak to przedstawiłeś w ten sposób, to teraz dostrzegam, że takich podobieństw można znaleźć więcej. Jeśli mają zmierzać do Zagubionych z 1 i 2 sezonu, to jestem za. Mam nadzieje, że chociaż skończą z tymi wielokątami foremnymi, które nam serwują w każdym wątku miłosnym (wyjątek to Octavia i Lincoln, ale tych to już tak męczą, że aż szkoda na nich patrzeć. Mogliby im już dać spokój i dać im jakiś happy end)

ocenił(a) serial na 7
dominik3128

Dokładnie te wątki miłosne są takie przesadzone i dla swojego kochanka potrafią przebyć całą dżunglę pełną niebezpieczeństw bez zastanowienia i jakiegoś planu. Co do O i Lincolna to chyba po miłości bo w ostatnim odcinku stał się ponownie Kosiarzem/Żniwiarzem
PS. Bardzo ciekawi mnie motyw z ,,Miastem Światła" ciekawe co to będzie i jak wypadnie

ocenił(a) serial na 4
Swir_93

Właśnie o tym piszę. Nie mogliby im już dać spokój? Nie wystarczająco przecierpieli? Widocznie dla twórców to nadal mało i zrobili go po raz kolejny Żniwiarzem. Podoba mi się, że Octavia została drugą tej Ziemianki. Mam nadzieję, że zacieśni to sojusz i nie rozpadnie się tak szybko, jak większość postaci w filmie przewiduje. (zaraz po wygraniu wojny z MW)
PS. Też się zastanawiam, jak poprowadzą ten wątek, chociaż Jaha ma dosyć głupi pomysł: idziemy nie wiadomo gdzie, a nuż wpadniemy na Miasto Światła.

Swir_93

Będąc w trakcie 3 sezonu the 100 i po obejrzeniu Lost, Jaha(Felominius) przypomina Johna Locka, który cały czas mówi o przeznaczeniu, sensie i znaczeniu wszystkiego wokół. Monti z 2 sezonu przypomina Hugo, swoją beztroską. A Bellami z 1 sezonu to egoista niczym Sawyer.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones