PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708201}

Tabu

Taboo
7,9 70 157
ocen
7,9 10 1 70157
6,7 11
ocen krytyków
Tabu
powrót do forum serialu Tabu

Nie kojarzy się Wam fabuła z Lalką? Wokulski, tfu, Hardy w XIX wieku wraca z daleka, żeby budować imperium handlowe. Gdzieś to już widzieliśmy? Praca u podstaw, czekamy na Izabelę? :D

pysiek38

Tak średnio. Ale Twój komentarz kojarzy mi się bardzo z komentarzem z Wykopu

borik

( ͡° ͜ʖ ͡°)

ocenił(a) serial na 7
pysiek38

Jak zobaczyłam trailer i Hardy'ego, to moim pierwszym skojarzeniem był Bronson :D

ocenił(a) serial na 10
Tortuga033

True, true.

Tak się złożyło (czysty przypadek), że zaraz po "Bronsonie" obejrzałam sobie cały sezon "Tabu" (weekendowy maraton nocą) i - choć znam Hardy'ego z innych ról - przykuło uwagę to podobieństwo w odtworzeniu ról. Jakby nie było: zarówno Charles, jak i James mieli problemy natury, hmm, psychologicznej/psychicznej/emocjonalnej/nie znam się na nazewnictwie ;)

ocenił(a) serial na 7
Bibaniu

Ja Tabu oglądałam co prawda na bieżąco, ale akuratnie też wcześniej oglądałam Bronsona, swoją drogą Hardy jest świetny w tej roli. No oboje mają zrytą banie, ale Bronson jednak to wyższy level :D

ocenił(a) serial na 10
Tortuga033

Tak, tak, Bronson to ewenement.
Długo zwlekałam z obejrzeniem tego filmu i... żałuję, że jednak Bronsona nie obejrzałam najpierw - genialna rola.

pysiek38

nice;)
po trzech wersach opisu niby 1:1
tyle, że to motyw w historii uniwersalny;)

ocenił(a) serial na 6
pysiek38

Bardziej Hrabia Monte Christo

roman_zabawa

Mi też.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
tkow

A Stachu to agent szkolony w Rosji.

ocenił(a) serial na 8
tkow

czyli mówimy o serialowej Heldze? :P

martagray001

Nie ... mówimy o Izabeli Łęckiej.

pysiek38

Fabuły nie znam, ale trailer nieodparcie skojarzył mi się z "Lalką"... ;o)

ocenił(a) serial na 10
pysiek38

To w sumie dobrze że nigdy "Lalki" nie przeczytałem ;-) nie chciało mi się jej nawet wypożyczyć bo gruba i ciężka i nie miałem czasu...

ocenił(a) serial na 9
mitrus80

Twój błąd. Dobra książka.

ocenił(a) serial na 10
Jodenstein

być może, już nigdy się tego nie dowiem ;-)

mitrus80

Naprawdę dobra książka. Łyknąłem w dwa dni :)

ocenił(a) serial na 9
mitrus80

akurat to byla jedyna lektura ktora sie czytalo z zaciekawieniem

MakoR

Brz przesady. Trylogia Sienkiewicza dla mnie ciekawsza, Krzyżacy również.

pysiek38

Nie za bardzo.

ocenił(a) serial na 8
pysiek38

Nie, bo Wokulski był mężczyzną delikatnym i o subtelnej naturze - romantyk w czapce pozytywisty. O Jamesie ciężko to powiedzieć.

Monika_10

Stachu wcale nie był delikatny. Te ręce odmrożone na Syberii. I pracy fizycznej też się nie bał. Majątek zdobył na wojnie - nie sprzedawaniem rękawiczek przecież? Porównanie "Tabu" do "Lalki" bardzo ładne w ogóle:) Ciut podobieństwa jest i świadczy o uniwersalności motywów.

ocenił(a) serial na 8
vilanella

Nie, nie ma podobieństwa.

ocenił(a) serial na 10
vilanella

Co z tego, że Stachu nie bał się pracy fizycznej, jak i tak była w nieco ciepła klucha, c*pa wołowa, życiowa d*pa? James to jego przeciwieństwo: zawsze ostry, stawiający na swoim, nie dający sobie w kaszę dmuchać.

Niemniej - taki misz-masz "Lalki", wspomnianego przez kogoś "Hrabiego Monte Christo" itp.

Wyszło świetnie.

pysiek38

No jak, po pierwszym odcinku jeszcze bardziej. Jego siostra będzie robiła za Łęcką, a ten służący z domu będzie Rzeckim. Wypisz wymaluj! ;)

ocenił(a) serial na 8
pysiek38

co za kretynizm, rownie dobrze moglbys porownac w pustyni i w puszczy do gwiezdnych wojen

slooowhand

Akurat saba jest zadziwiająco podobna do Chewbacca ;)

tomaszek91

Hahahaha

pysiek38

Zatem Sherlock Holmes, Hrabia Monte Christo też są podobni do Lalki.

ocenił(a) serial na 7
pysiek38

Ty chyba Lalki nie czytałeś ;)

ocenił(a) serial na 7
pysiek38

Jest jedna poważna różnica, która sprawia, że Delaney jest ciekawszy, a mianowicie bezwzględność. Wokulski nigdy nie dałby rady wypędzić prostytutek z tego kantoru. Jeszcze by się zlitował i oddałby im część swojego majątku. A to bardzo dziwne, ponieważ podobno dorobił się majątku na dostawach dla wojska, czyli powinien wrócić z wojny równie bezwzględny i pod tym względem charakter postaci Prusowi się nie udał.

dominik3128

Niekoniecznie.Wokulski,jako że był zwolennikiem dawania wędki a nie ryby,zapewnił pracę Wysockiemu,Marii oraz pomógł Węgiełkowi w karierze rzemieślniczej.Co do charakteru Wokulskiego, to ja jestem w stanie go zrozumieć i nie uważam,aby Prus za bardzo odjechał,przy konstruowaniu tej postaci.Bohater mógł przecież naoglądać się za wiele cierpienia na wojnie,dlatego starał się je zminimalizować na własnym podwórku.Wystarczy także spojrzeć na Wojny Światowe,z których częściej niż bezwzględni Terminatorzy,wracali bardzo pokorni i wyrozumiali ludzie.

ocenił(a) serial na 7
Dragit17

Być może, ale wciąż w myślach kołacze mi się Wokulski zatrudniający te prostytutki. A żołnierze wracali z wojen potulni i wyrozumiali (po prostu zmęczeni wojną), albo bardzo zniszczeni tak jak Delaney, który sam przyznał, że widział zło i sam uczestniczył w tworzeniu tego zła.

ocenił(a) serial na 10
pysiek38

Tom Hardy nikogo nie naśladuje, przyjechał z Afryki pomścić śmierć ojca.

ocenił(a) serial na 10
frych3

Nie widzę tu żadnej lalki chyba, że chodzi o tę hiszpańską aktorkę rzeczywiście jest bardzo ładna.

ocenił(a) serial na 10
pysiek38

Całkiem bystre spostrzeżenie ;). Jendak edukacja nie poszła na marne ;) Pani od polskiego pewnie bije brawo !!!

bartoszkraj

Mam nadzieję :D No, ale widzę że tu mało kto skumał że sobie z tego jaja robię, ale takie miałem pierwsze skojarzenie :)

ocenił(a) serial na 10
pysiek38

Ty sam ten Lalka jesteś. ;)

pysiek38

Gościu, o jakiej epoce wiktoriańskiej chrzanisz ... Historia rozgrywa się w 1814r, początki rewolucji przemysłowej i koniec panowania
Napoleona. Wiktoria dochodzi do władzy w 1837r....

freglas

Zły temat

ocenił(a) serial na 10
pysiek38

Minusujcie ten wątek zamiast plusować. Źle mi sie to kojarzy kiedy jestem już na 4. odcinku i czytam takie bzdury że przypomina to Lalkę. Chyba tylko to, że akcja w XIX wieku i mamy meśkie oraz żeńskie postacie. Takie podobieństwa można znaleźć w co 2 . filmie.

ocenił(a) serial na 8
pysiek38

misię kojarzy z PennyDreadful i chyba serio Ci sami ludzie to robili

Lunasol

mi też, po prostu to samo miejsce, ten sam czas

ocenił(a) serial na 8
Ladynight

Taboo dzieje sie nieco wcześniej chyba

Lunasol

sprawdziłam, faktycznie nieco wcześniej

Ladynight

Po kostiumach widać...

ocenił(a) serial na 7
pysiek38

Szanuję to porównanie.

ocenił(a) serial na 10
pysiek38

Zaspamowałeś tylko forum dobrego serialu, który nie ma nic wspólnego z Lalką... Temat wisi na górze i wprowadza w bład. Praca u podstaw? Wiesz co to oznacza? Hardy tymi ludźmi się nie opiekuje, nie daje im pracy z dobroci serca a ma swój cel. Wokulski robił to z chęci pomocy biedocie. W rękach Hardy'ego sa jedynie narzędziem.
Fabułę łączy jedynie akcja dziejąca się w XIX wieku, choć kilkadziesiąt lat różnicy jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones