Sexify
powrót do forum 1 sezonu

a już na forum oczywiscie multum prawicowo-konserwatywno-incelowych komentarzy, co za czasy xD

szkoda że w obsadzie nie dali murzyna, albo geja to dopiero by tu niektorym piana ciekła xD

ocenił(a) serial na 7
miko1980

I oczywiście trzeba dać pałę (używając nomenklatury szkolnej) za sam zwiastun bez oglądania serialu, bo po co marnować czas.

PS. Na razie widziałem dwa odcinki i jest nieźle. Coś więcej napiszę jak obejrzę całość.

ocenił(a) serial na 1
McGyverPL

Dzięki, zasugerowałem się twoją wypowiedzią i wystawiłem adekwatną ocenę.

ocenił(a) serial na 1
Dzida_86

dno dno dno tyle można powiedzieć o tym serialu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
miko1980

No ja widzę tylko jeden prawicowy/konserwatywny komentarz a nie "multum". No chyba że każdy sceptyczny wobec tego filmu komentarz z góry kwalifikujesz jako "prawicowy". xD Jeśli tak, to masz bardzo uproszczoną wizję świata.

Stranger

Swiat jest moze skomplikowany natomiast siedze na filmwebie juz dosc dlugo i widze zawsze ten sam ton komentarzy pod kazdym nowym filmem lub serialem na netflixie poruszajacym tematyke czy to seksu czy lgbt czy czegokolwiek innego co oburza albo swietoszkow, albo wojujacych prawakow, libkow, feministki etc. Takze moze dokonalem pewnego uproszczenia i chetnie bym przeedytowal post gdyby byla taka mozliwosc , niemniej jednak swoja teorie podtrzymuje - w wiekszosci te komentarze pisza mlodziency o sympatiach albo skrajnie narodowych albo pseudowolnosciowych (spod znaku Kroola).

miko1980

Ooooo, już słyszę trzask d...y miko. Z jednej wypowiedzi zrobił ,,multum". W oczach się mu ,,multuje", bo wszędzie widzi prawicowo-konserwatywnych-incelowców.

Shadow_dawnego_ggggggg

witam witam, dawno kolegi nie widzialem, doprecyzowujac (szkoda ze brak mozliwosci edycji postow) brakuje mi w tym worku jeszcze wojujacych feministek i wszystkich innych "wrażliwców" z których mam wielką bekę. teraz lepiej? ;)

miko1980

Jest tu też na forum taki ,,jak" - przekomarzamy się już wiele lat. Zarzuciłem że ,,bum tralalala Jak oszalał, bum tralalala jak oszalał", a ten przyznał, że trzeba odrobiny szaleństwa żeby ze mną rozmawiać.

miko1980

Ooooo, przepraszam, jak powiedział, że trzeba nie ,,odrobiny", tylko ,,sporo" szaleństwa:
https://www.filmweb.pl/film/Pa%C5%BAdziernik-1927-96369/discussion/Taki+wielki.. .,2141904

miko1980

miko, co się dzieje już na tym świecie: wszystkim przeszkadza prawicowy Jarek, nikomu nie przeszkadza prawicowy Bibi. Teraz rozpętał wojnę aby utrzymać się przy władzy. Myślałem: a to drań. I wtedy szok - dowiedziałem się że miał go zastąpić Lapid. No nie, gdyby Lapid został premierem, to wszyscy by mówili: to ten biedak, któremu Polaczki zabili mamusię. Nie, to już wolę Bibiego. Dlaczego w Polsce nie można wybrać Jaro (bo się cały świat oburza), a my musimy wybierać między dżumą, a cholerą. Oczywiście tobie zarówno Bibi, a tym bardziej Lapid odpowiadają, tak?

ocenił(a) serial na 1
miko1980

Przecież było kilku czarnoskórych w obsadzie, nawet polski ksiądz był czarnoskóry.

Meldondg_Lord

A czy są tam niepełnosprawni studenci albo ludzie uprawiający seks po 50?

ocenił(a) serial na 2
miko1980

Ja jestem lewarą feministką i obrzydza mnie jeśli produkcja przedstawia kobiety jako obiekt seksualny i sugeruje że ma się odkrywać przez seks - a to właśnie prawacka manipulacja, żeby kobieta dawała mężczyźnie

ocenił(a) serial na 4
ricariy

ok ja tez jestem lewaczką ale ta Natalia jest tak irytująca - wszystkim każe się bzykać na prawo i lewo - jeszcze o tym gadać a sama „nie może „ ... żałosne

ocenił(a) serial na 5
Blair_K

Też tak uważam. Mam wrażenie, że scenariusz pisała jakaś 50-letnia babka, która nie wie co teraz dzieje się w akademikach. Scenariusz na poziomie zasłyszanych legend z akademika.

ricariy

sorry, wybacz ze Cie ominałęm, chetnie bym przeedytowal post i dopisal wojujace feministki niestety nie mam takiej mozliwosci!

miko1980

Też bardzo nie lubię tej Polskiej ultra-prawicowej bigoterii ale mam również obawy że jaki kraj takie sex education.

Zbyszek_2

tylko że obawy sie wyraza po seansie, a nie jak 2/3 po obejrzeniu ledwie (albo i to nawet nie) trailera ;) inna kwestia ze nie wiem czy trzeba z automatu porownywac, tutaj chyba nie ma wariantu 'edukacyjnego' a seks jest tylko pretekstem do opowiesci o przyjazni, dojrzewaniu etc, ale byc moze sie myle bo rowniez jeszcze nie ogladalem.

ricariy

" prawacka manipulacja, żeby kobieta dawała mężczyźnie" dokładnie,nie może być tak ,że są pokazane tylko problemy kobiet dające mężczyznom,A te co dają kobietom,innym płcią,a bywa też,że psom albo innym czworonogom(bo wszyscy wiemy,że takie syt.mają miejsce) o tych problemach też powinno być!Może doczekamy się takich produkcji...

ocenił(a) serial na 2
dawkna

psom umiesz odmienić, a płciom nie?xd
Tych sytuacji jest niedużo, ale w każdej płci są powaleńcy. Wsród facetów też są zoofile, pedofile itp.

ocenił(a) serial na 8
ricariy

Jest też postać Moniki, która raczej ma skłonności do nimfomanii więc nijak się ma twoja wypowiedź do tego serialu. Chyba, że go nie oglądałam i tylko opierasz się na samym zwiastunie.

ocenił(a) serial na 2
sabina097

Tu chodzi o całokształt, kobiety mają się seksem zainteresować i potem zaspokajać facetów, taki cel długofalowy, bo w internecie są narzekania, że kobiecie po ślubie się odechciewa oraz że rekordowa ilość mężczyzn nie uprawia seksu bo nie ma chętnych kobiet.

ocenił(a) serial na 7
ricariy

co.

ocenił(a) serial na 7
JaMajka69

Użytkowniczka ricariy ocenia względem własnych doświadczeń i tak seks traktuje wyłącznie w kategoriach zaspokajania facetów, nie wyobrażając sobie, że para może myśleć o zaspokojeniu siebie nawzajem czy wreszcie kobieta samej siebie.
Pozostaje współczuć doboru partnerów seksualnych.

MichCorleone

Cytując klasyka: "Mężczyzna zawsze trochę gwałci"
Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem (tylko bez simpowania i białorycerzowania:)

ocenił(a) serial na 7
keluisak

No tak... a lekka pedofilia nie jest szkodliwa społecznie. Pozostawia cenne uczucie wstydu i napięcie erotyczne. Oczywiście o tym gdzie kończy się pedofilia lekka a zaczyna ciężka decyduje lekki pedofil, bynajmniej nie dziecko. Daleko szukać większego kretyna

ocenił(a) serial na 7
MichCorleone

Tu więcej cytatów tego klasyka https://oko.press/korwin-mikke-zachwala-pedofilie-zglaszamy-do-prokuratury/

MichCorleone

Oko press i wszystko jasne;) To jakbyś w ZSRS powoływał się na Komsomolskają Prawdę

MichCorleone

Przecież to wszystko jest postępowe i europejskie, w Hiszpanii partia pedofilska ma kilka procent poparcia. Nie chcesz być europejczykiem? Nie wolno stawiać zakazów dla miłości.

ocenił(a) serial na 8
ricariy

To o co ci teraz chodzi bo nie rozumiem. Mamy tutaj oceniać serial czy wywodzić się na jakieś twoje wymyślone teorie ?

ricariy

Ciekawe. Skąd te wnioski? Po obejrzeniu serialu zostałes tak nagle oświecony? Ciekawe jakie masz przemyślenia po obejrzeniu Kubisia Puchatka.

sabina097

to jakiś aktor w twoim avatarze? z jakiego to filmu?

ocenił(a) serial na 8
carolotta

Film Tom à la Ferme
Aktor Xavier Dolan

ocenił(a) serial na 7
ricariy

Nie wiem jak ty, ale ja zrozumiałem serial całkiem inaczej. Pierwsza część filmu to trzy problemy trzech głównych bohaterek. Wszystkie mają miejsce w społeczeństwie młodych ludzi, niestety wielu z nich nie powie wam tego. Film ukazuje rozwiązania tych problemów trochę opacznie, bo przykładowo kobieta ma prawo uprawiać seks ile chce. Nikt nie może nazywać jej ładnie ujmując "prostytutką", podczas gdy to na mężczyzn mówi się że są zdobywcami. W przypadku Pauli, wiele młodych par nie rozmawia ze sobą o swoich łóżkowych fantazjach - a to jest potrzebne!

Podsumowując, serial nie jest idealny. Ma kilka dziur, ale jest fajnie zrealizowany. Ktoś miał pomysł i wykonał go dostatecznie-dobrze. Idziemy w dobrym kierunku, ale to jeszcze nie jest półmetek ;)

Btw, jestem bardziej "prawakiem". I tak, są normalne osoby wśród nas :)

ricariy

O matko. Chyba oglądałaś inny serial bo w tym to zupełnie o coś innego chodziło.

miko1980

Bez przesady z tym "multum".
I chyba bardziej niż "incelowych" pasowałoby tu określenie "redpillowych" albo "blackpillowych". Bo nie każdy incel dorabia ideologię do swojego przekonania o powszechności hipergamii u kobiet - nie każdy incel to redpillowiec lub blackpillowiec. Tym incelom, którzy nie dorabiają ideologii do bycia niedobrowolnym celibatariuszem, można wręcz współczuć, a może nawet należy im współczuć. Oraz wyprowadzić ich z błędu i im pomóc.
Natomiast gardzić można właśnie wspomnianymi redpillowcami i blackpillowcami i ich patriarchalnym sposobem myślenia.

Trojden

no troche sie rozpedzilem jak i zarazem uogólniłem, przyznaję, co nie zmienia faktu ze co drugi post to płacz albo hejt (zwykle na zapas jeszcze przed obejrzeniem)

Trojden

No to zdziwię cię, ale wielu ludzi po prosu brzydzi promiskuityzm seksualny i oburza pokazywanie go jako czegoś fajnego i pozytywnego, wręcz normy do której należy dążyć - jak w tym serialu.

BOB_76

Jakoś oglądając ten serial nie zauważyłem, żeby pokazywał promiskuityzm jako normę, do której należy dążyć. Raczej pokazuje, że "młodość musi się wyszumieć", a nie ma co się oszukiwać - przecież większość ludzi miała w życiu więcej niż jednego partnera seksualnego. A studenci imprezują i uprawiają seks. Pod tym względem ten serial po prostu pokazuje, jak jest. Pokazuje również zagubienie młodych osób i ich dążenia do tego, by być tym, kim chcą, a nie tym, kim oczekuje się od nich, żeby były.
Owszem, ogólnie ten serial nie jest w 100% realistyczny, bo np. wiadomo, że wykładowcy nie spoufalaliby się tak ze studentami jak tutaj, i że raczej nie byliby tak wyluzowani w kontaktach z nimi, jednak poza tym, nie odbiega zbytnio od realiów. Jest po prostu dobrą, lekką rozrywką, z humorem i momentami z elementami melodramatu. Pokazuje osoby wprawdzie trochę stereotypowe, ale poza tym realistyczne, a nie pomnikowe czy wyidealizowane. Osoby mające swoje problemy i słabości, z którymi trzeba sobie poradzić. To jest bardziej opowieść o przyjaźni, wyrażaniu siebie, walczeniu o siebie i pokonywaniu przeciwności losu niż o seksie samym w sobie.

miko1980

Najzabawniejsze, że to nie jest bulwers bo "Bozia patrzy" tylko różni frustraci muszą wylewać swoją nienawiść do kobiet. Nie wiem jak oceniać tę zmianę na prawicy, więcej szczerości? Czy może to ich intelektualny upadek gdzie nie mogą znaleźć pretekstu do wyrażania swoich kompleksów.

Wostock

w punkt! jeszcze jakby bylo 'na bozie' to bym jakos przełknął (czlowiek sie zdazyl przyzwyczaic od małego w tym kraju ;) ale ta cała reszta godna pożałowania...

miko1980

Dałam ci łapkę w górę ale ziomuś, mówimy czarny albo czarnoskóry. Warto o tym pamiętać.

ocenił(a) serial na 7
junghwa

Murzyn-bardzo ładne polskie słowo.

bartoszborowy2006

Jako biały to masz raczej mało do gadania czy to ładne słowo czy nie.

junghwa

no debil XD

ocenił(a) serial na 4
miko1980

Jestem typową lewaczką (do tego kształcę się z zakresu seksuologii) i niestety oceniam ten serial negatywnie. [w dalszej części komentarza będą spoilery] Promowany jako polskie sex education- No nie, zupełnie nie, sex education był bardzo edukacyjny dobrze trafiający do grupy docelowej. Tutaj dziewczyna ma wieku partnerów- już pomijam fakt, że nie może mieć bo CHCE, tylko żeby odreagować zranienie przez chłopaka, ale nie ma słowa o zabezpieczeniu się (chocby w celu uniknięcia chorób przenoszonych drogą płciową), kolejna nie umie rozmawiać o problemach seksualnych ze swoim facetem- nie dość ze żadna z koleżanek jej nie mówi, ze to najlepsze rozwiązanie, to idzie z tym do księdza? No bez przesady, w to nie uwierzę. A już wisienką na torcie jest postać Natalii - nie wiedziałam, ze dostęp do wiedzy seksualnej uruchamia się po utracie dziewictwa. Serio scena w sklepie, gdzie nie domyśla się o jakie strony dla dorosłych chodzi? No proszę Was, 12latek to załapie. A już w ogóle cała akcja ze zdjęciami jest dla mnie przerażająca- naprawdę scenarzyści wpadli na coś tak chorego, że dziekana nie interesuje fakt, że ktoś nielegalnie nagrywa studentów w trakcie seksu, tylko ze ten seks uprawiają? Z tego co mi wiadomo uprawianie seksu w nieswoim łóżku nie jest karalne, nagrywanie bez wiedzy nagrywanych już tak. I nikt nie pomyślał, o tym, że Rafał powinien ponieść konsekwencje. Ogólnie o serialu mogę powiedzieć tyle, że Polska nie jest gotowa na nagrywanie czegoś gdzie seks będzie odgrywał dużą role

NairobiLaCasa

Dokładnie to najbardziej mnie poraziło w tym serialu. Zdjęcia osób trzecich, na mailu dziekana, to raczej prosta droga do skandalu i kryminału. Serial głupawy z masą dziur. Rozumiem, że to komedia i można użyć wielu uproszczeń ale to był gwóźdź do trumny.

NairobiLaCasa

Owszem, ten serial ma wady, na pewno nie jest idealny. I fakt, podejście dziekana może razić - osobiście uznałem, że reakcja dziekana "Shreka" świadczy o tym, że coś jest z nim mocno nie tak. Chociaż, z drugiej strony mamy dra Krynickiego, który z kolei zbytnio spoufala się ze studentami i jest nadzwyczaj wyluzowany w rozmowach z nimi, co też nie jest zbyt realistyczne ani wiarygodne. Ot, na uczelni mamy z jednej strony tępego dziekana, a z drugiej wykładowcę-luzaka. W sumie to mimo wszystko mam pewną (wprawdzie niewielką) nadzieję, że Rafał jednak poniesie konsekwencje tego, co zrobił. Szkoda, że żadna z trzech głównych bohaterek nie powiedziała prosto w twarz temu tępemu dziekanowi, że to co zrobił Rafał, jest przestępstwem, a to co one robiły, przestępstwem nie jest.

To, że nie padła kwestia, żeby Paulina szczerze porozmawiała z Mariuszem o swoich potrzebach i o tym, w jaki sposób chciałaby, żeby on ją pieścił, też mi przeszkadzało. Tak jak pozostałe kwestie, które wymieniłaś, choć to akurat nie aż tak bardzo. W sumie to nie zwracałem aż takiej uwagi na szczegóły - raczej na ogólny obraz.

Tylko że twórcy "Sexify" nie mieli ambicji tworzyć polskiej wersji "Sex Education", czegoś, co miałoby wyraźne walory edukacyjne. Tylko chcieli stworzyć dobrą, lekką rozrywkę, z humorem, a jednocześnie niepozbawioną elementów melodramatu. Chcieli stworzyć opowieść o przyjaźni, pokonywaniu przeciwności losu i dążeniu do bycia tym, kim chce się być. Zwłaszcza ostatni odcinek kładzie na to nacisk.

Monika, jako rozkapryszona księżniczka i często bocząca się, jest irytująca - choć podczas jej rozmów z Natalią i Pauliną można ją polubić.
W sumie więc mam mieszane uczucia wobec tego serialu. Z jednej strony fajny, z drugiej irytujący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones