Sexify
powrót do forum 1 sezonu

O kurcze...
Jest to dobry, polski, świeży, trochę przerysowany i potrzebny serial. Takie polskie Sex Education,

ocenił(a) serial na 6
Alan_Marks

Przerysowany i jednocześnie bardzo uproszczony. W warunkach PL widziałbym fabułę serialu w średniej wielkości mieście akademickim np. KrK, Lublin dla wiarygodności. Więcej osób mogłoby się utożsamić. Warszawa, a reszta Polski trochę od siebie odstają. Poza tym motywacje bohaterek są mocno uproszczone. Wątek Moniki mógłby być o wiele ciekawiej i głębiej poprowadzony.Na szczęście ratuje to postać Natali. Aktorka świetnie odnalazła się w roli.

Morfeusz666

On jest celowo przerysowany, ale tak psychologia postaci mogłaby być lepiej dopracowana, ale jak na polskie warunki to jest nieźle i wiele scen jest bardzo (pomimo konwencji) bardzo w punkt.

ocenił(a) serial na 8
Agniete

Jest to pierwszy polski ya - nie powinniśmy wymagać od niego tego samego co od amerykańskich.

Morfeusz666

Aktorsko to Natalia wypada najgorzej, wszystkie trzy są drewniane, nie wiem czemu poziom aktorski tak bardzo obniżył loty.

Morfeusz666

Kraków, drugie miasto w Polsce pod wzglédem wielkosci jakos nijak ma sié do sredniej wielkosci miasta XD

ocenił(a) serial na 7
Morfeusz666

Chyba to żart że Kraków jest "średniej wielkości miastem" i porównujesz go do Lublina ;)

Morfeusz666

"Średniej wielkości miasto Kraków"?! hehe nie wiem gościu co bierzesz ale podziel się xD

ocenił(a) serial na 5
Alan_Marks

Nudny, jak flaki z olejem do wersji amerykańskiej daleko

ocenił(a) serial na 7
ColeTurner_2

Tylko, że amerykanie robią takich seriali kilka(naście) rocznie i to od kilku dekad i na jeden dobry przypada 5 średniaków i 4 gnioty. U nas to jest dopiero pierwsza próba. Najlepiej do tego serialu przysiąść nie czytając i nie oglądając żadnych recenzji (tak jak ja to zrobiłem) i wtedy jest największa frajda. Ile to ja razy nasłuchałem się jaki to dobry jest jakiś serial, a potem gdy go obejrzałem nie wiedziałem czym się ludzie tak podniecają. W przypadku tego serialu nie pomaga fatalny trailer i nagłówki w stylu "serial z misją" itd.

ocenił(a) serial na 4
ColeTurner_2

Zgadzam się. Bez porównania.

ocenił(a) serial na 8
Alan_Marks

również jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Polski serial o tematyce seksu wydawało się że nie miał prawa powstać a już na pewno się udać. A tu okazało się że trafił w mój gust i bardzo mnie wciągnął. Lubię taki przerysowany świat i humor a serial okazuje się być głębszy niż się z początku wydaje.
Porównanie do Sex Education jest nieuniknione. Oba poruszają temat edukacji seksualnej (a właściwie braków jakie w niej mamy) ale myślę ze nie mamy się czego wstydzić i polskie Sexify na prawdę daje rade.


Alan_Marks

Gdzie go moge zobaczyc online?

ocenił(a) serial na 8
Weronka90

netflix

ocenił(a) serial na 5
Alan_Marks

No "trochę jak Sex Education" to się rozpedziłeś.
Ale spoko, że w końcu seks został poruszony w serialu jako wątek główny. I to jeszcze taki, który skupia się bardziej na kobiecości. Nie będę się tu bawić w żadne polityczne, feministyczne komentarze, bo daleko mi do tego, niemniej (pomimo, że serial oceniła na 5 - głównie przez grę aktorską, to, że momentami się ciągnął i przynudzał...no i jeszcze z kilku powodów, nieważne), to plaster został zerwany. W końcu ktoś nie boi się używać słowa "seks" i innych, które się z nim wiążą.
Zaczęłam oglądać w sumie tylko ze względu na Cezarego Pazurę, a tu... No zaskoczyłam się, bo podeszłam do serialu totalnie bez żadnych recenzji, zwiastunów itd., ale jak już napisałam - plaster został zerwany. Ciekawe, co będzie dalej.
Choć w sumie temat był już poruszany dość dawno w literaturze i filmie. Mam na myśli oczywiście Michalinę Wicłowską, ale tu... jest z przymróżeniem oka, ale jednak dość odważnie, niekonwencjonalnie. Przerysowania są rzecz jasna celowym zabiegiem, ale mamy tu motyw dziewica wstydząca się wmówić słowo "pen. is" vs. dość rozwiązła, "obeznana w temacie" koleżanka i jeszcze vs. katoliczka... która chyba wie, czego chce, ale wstydzi się mówić o swoich potrzebach.
Fajnie, że serial skupia się na życiu kobiet.
Może 2 sezon będzie o mężczyznach :D

ocenił(a) serial na 5
ajki

Wkradły mi się literówki. Nie umiem edytować komentarza, więc sprostuję najważniejszą, żeby się nie powtarzać - chodzi ofc o Michalinę Wisłocką. ;)

ocenił(a) serial na 9
Alan_Marks

Zgadza się ! dawno nie było czegoś tak dobrego :) perełka

ocenił(a) serial na 7
nea_filmweb

Dokladnie. Jesten w szoku. Pierwszy raz widzę by w polskim serialu, filmie byly tak dobre zdjecia tak dobra obróbka materialu ujęcia, praca kamery muzyka. Obejrzalem przed tym serialem film Hejter ktory jest spoko fabularnie i aktorsko ale nakrecony jak kazdy film czy serial od 30 - 40 lat w tym kraju. A tu taki powiew świeżości. Patrząc na same zdjęcia myslalem ze to produkcja USA

nea_filmweb

Chyba żartujesz...

ocenił(a) serial na 3
nea_filmweb

Poważnie? Ja mogę napisać dawno nie oglądałem czegoś tak słabego i nudnego. W tym serialu nie ma nic co jest warte do poświęcenia 40 minut, no chyba że komus brakuje golizny ale mysle że są łatwiejsze sposoby na takie zaspokojenie i na pewno przyjemniejsze.

ocenił(a) serial na 4
Alan_Marks

świeży? XD Jak ktoś ogląda tylko polskie produkcje to może i świeży ale temat ten był przeruchany już na setki sposobów w setkach produkcji przed tym serialem.

ocenił(a) serial na 2
Alan_Marks

Chyba ci cycki zasłoniły oczy

Alan_Marks

Kontrola też wymiata:D

ocenił(a) serial na 8
Weronka90

kocham kontrola

Alan_Marks

1 sezon wymiata

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones