PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654281}

Piraci

Black Sails
7,9 27 048
ocen
7,9 10 1 27048
Piraci
powrót do forum serialu Piraci

Przy seansie pierwszego sezonu miałem nieustające wrażenie zmarnowanego potencjału. Scenarzyści rzucili nas w wir wydarzeń opowiadanych oczami bohaterów, których raczej nie dało się lubić. Ten fakt w połączeniu z kapitalną stroną produkcyjną serialu - bo tego odmówić mu nie można, wygląda bowiem fantastycznie - tworzył dziwną mieszankę, która jednych zaintrygowała, innych odrzuciła.

A wtedy nadszedł sezon drugi. I nagle okazało się, że chaotyzm wątków tego pierwszego, nierówny poziom tego, jak bardzo są one angażujące były jedynie fundamentem wyłożonym pod to, co nadeszło.
Postaciom dodano smaczku i charakteru, autentycznie je rozwinięto pod względem emocjonalnym, wyklaryfikowano do czego zmierzają - a wszystko to przy okazji plot twistów, których nie powstydziły by się najlepsze seriale.
Finał oferuje filmowy niemal rozmach, perfekcyjnie nakreśloną i wyreżyserowaną akcję i nastraja bardzo pozytywnie na serię trzecią.

A tam będzie się działo - za sprawą Edwarda Teach'a, znanego też jako Czarnobrody, w której to roli wystąpi świetny aktor - Ray Stevenson. Lepiej zachęcić mnie twórcy nie mogli.

Jeśli ktoś zastanawia się czy warto, odpowiadam - zdecydowanie TAK. Z produkcji, na którą "mehałem" zrobiła się najlepsza aktualnie emitowana. Serial dosłownie eksplodował, a owa eksplozja jest niesamowitym widowiskiem. Polecam.

Pierwszy sezon oglądnałem bez zmęczenia głównie dlatego że serial jest świetnie przygotowany od strony technicznej, i mimo że postacie rzeczywiście trochę kulały to mocno wierzyłem w tę produkcje. Drugi sezon, szczególnie gdzieś od połowy ogladałem już zapartym tchem, a sam finał był tak smakowity że bedę czekał na sezon 3. Nie do końca rozumiem dlaczego ludzie obrzucają tą produkcję błotem, w moim odczuciu już od pierszego sezonu spełnia wszystkie kryteria dobrego serialu.

Klejdoram

Też się bardzo wciagnąłem, mimo przeciętnego s1. Dla mnie był nie tyle chaotyczny co przydługi. Całą tę akcję z poszukiwaniem Urki można było zmieścić w 6 odcinkach i dużo byśmy nie stracili. Na szczescie kolejne dwa sezony to już kawał solidnej produkcji.

Dzisiaj natomiast zacząłem s4 i od początku jestem zawiedziony. Po szumnych zapowiedziach budowania legendy wielkiego Długiego Johna Silvera, s4 zaczął się od off-screenowej śmierci tejże. I nie chodzi mi to o /SPOIER/ domniemany zgon Silvera tylko o to że jak mówi Bones, jego imię przestało budzić grozę, wszystko poszło na marne. Przez to finał s3 traci swój wydźwięk. Ponadto nie powiedzieli skąd pomysł na taki dziwny przydomek: długi.

Ale cóż. Oglądam dalej, niedługo wielki finał. Który na pewno obejrzę popijając zacnego Kapitana Morgana.

ocenił(a) serial na 8
Tom_96

W pierwszym odcinku jest coś o Czarnobrodym, tak z 1 sec. Może dlatego? he he

ocenił(a) serial na 10

Spoiler!!!

Serial nabrał rumieńców i przyznam, że o ile twist z Thomasem i Jamesem mało mi się spodobał (5 odcinek) o tyle, teraz już wiadomo, że James zginał w Charleston, a Flint który miał odejść w cień - będzie pomstował śmierć pani Hamilton!
I oby się działo dobrze i długo.

z kiepskeigo zrobil sie dobry? ja mam całkiem inne odczucia, obydwa sezony trzymaja ten sam poziom 6/10 w kazdym odcinku, aa zakonczenie 2 sezonu bardzo slabe, liczylam na wiekszy boom

ocenił(a) serial na 10
guga_buzka

Czyli jaki? Co to znaczy większy boom?

ocenił(a) serial na 7
beria_filmweb

A ja kolejny raz (pierwszym był nowy sezon Homeland) nie zauważyłem, że odcinek jest finałowy... Boom było, nawet niezłe ;)

beria_filmweb

miasto zrobilo boom ok, bardziej obszedl mnie Silver, ale Jack serio masz zaladowany statek i wracasz do Nassau ; / ?

ocenił(a) serial na 10
guga_buzka

Cała akcja Flint + Vane w jednym zespole! :) C'mon. Bardziej boom, być nie mogło.

ocenił(a) serial na 8
beria_filmweb

hehe dokładnie xD oby więcej takich boom ;P

beria_filmweb

może chodziło o :
ka bum :)
ktoś wie z czego to jest ?

kalim13

Lepsze było "big baga bum".

ocenił(a) serial na 9

ale końcówka 1 sezonu też dawała czadu szczególnie Vane ten typ jest świetny

ocenił(a) serial na 10

po pierwszym sezonie dałem 8 ze względu na fabułę jestem fanem tych czasów, po drugie postaci i klimat były bardzo dobre, wtedy przyszedł drugi sezon :) czekałem na całość i obejrzałem 10 odc w 1,5 dnia, ocena z miejsca zwiększyła się do 9 ! Ten serial to rewelacja, jeśli 3 sezon będzie lepszy, a z tego co widzę zapowiada się na lepszy ocena wzrośnie bez zawahania do 10! PRZEKOZAK!

jacob90

Ja od początku wiedziałem, że serial dostanie ode mnie 10 ! Jest to "super" serial, ogląda się go wyśmienicie, każdy jeden odcinek, w sumie jedyne co mnie wkurzyło to pedalski wątek głównego bohatera...no ale cóż takie dziś mamy czasy...

ocenił(a) serial na 10
UPADLY_WIDZ

nom zje*ali strasznie, ale ostatni odcinek nadrabia i tak wszelkie braki :D

ocenił(a) serial na 10
jacob90

Hehe ja zupełnie inaczej oglądam seriale, lubię czekanie i niepewność. Jeśli serial jest rewelacyjny to nie lubię kończyć go za szybko dlatego oglądam codziennie po jednym odcinku. Ale jak serialowi brakuje rozmachu i realizacja nie jest taka dobra to oglądam cały sezon w jeden dzień.

ocenił(a) serial na 9

Muszę przyznać, że serial wessał mnie już od pierwszego odcinka. Może dlatego, że uwielbiam pirackie klimaty :)
Sezon drugi skończony, a wiecie może czy trzeci będzie ostatnim czy mają powstać kolejne?

ocenił(a) serial na 10

Ja w sumie nie uważam żeby sezon 1. był zły :) Ten sezon można określić jako pilotowy powolne przedstawianie postaci, relacje między nimi, fabuła czyli cała da Urca ze złotem to gdzieś tam w tle :) Natomiast drugi sezon zaczął się z grubej rury cały czas był świetny klimat, napięcie i epickie zakończenie sezonu w duecie Flint + Vane :D

ocenił(a) serial na 8

Kompletnie odwrotne wrażenie. Ze znakomitego serialu, znakomicie poprowadzonego, wysmakowanego robi się powoli kolejny średniak z kolejną nonsensowną historyjką, która specjalnie się kupy nie trzyma. Ale za to jest to co najmłodsi uwielbiają, czyli więcej akcji, strzelanin, walk kung-fu, teakwondo i mma oraz pościgów samochodowych. Najmłodsi są w siódmym niebie. To co było siłą tej opowieści, czyli fajnie i wiarygodnie narysowane postacie, ciekawie opowiadane wątki i intrygi, świetne dialogi gdzieś powoli zanika. Może z tego być taka piracka opera mydlana, jeśli tak dalej pójdzie i dalej będzie się hołdować gustom najmłodszych.

per333

Serial dobry s2 bardziej mi się podobał od s1 chyba więcej intryg akcji i wrednych piratów . Ale niech na s3 jakoś fajnie to zakończą mogą zrobić nawet 15 odcinkowy . Bo czasem nie warto czegoś przedłużać zbyt wiele było takich przypadków że kolejne sezony były niewypałem .

ocenił(a) serial na 8
jones1_2

Prawie zawsze wielosozonowiec traci na jakości z biegiem lat, bo następuje wypalenie się twórców, a i wątki i fabuła nie wytrzymują takiego "rozciągnięcia".

ocenił(a) serial na 10
per333

Czego idealnym przykładem jest ostatni sezon gry o tron.

ocenił(a) serial na 8
jones1_2

Prawie zawsze tasiemce tracą na jakości z biegiem lat. Wypalają się twórcy, a i materiał tak rozciągnięty nie wytrzymuje ciśnienia. Nie znam serialu, który trzymałby poziom w swoim szóstym sezonie i później. Optymalne dla zwartych opowieści serialowych są 3 sezony: wstęp, rozwinięcie i zakończenie, tak jak Bozia przykazała. To elementarz, ale w pogoni za kasą i by zadowolić gospodynie domowe, tworzy się "niekończące się historie". Co zabawne, często one naprawdę nie mają zakończenia. Powieść bez zakończenia to debilizm czystej wody. Normalny autor zdaje sobie z tego sprawę i zdaje sobie sprawę, że zakończenie jest pierońsko istotne dla całej kompozycji artystycznej utworu. Musi więc być przemyślane, zaś wątki muszą być powoli, stopniowo zawiązywane. Tego w tasiemcach i operach mydlanych nie ma, tam zamiast zawiązywać wątki, tworzy się kolejne i wszystko niemiłosiernie zapętla.

ocenił(a) serial na 9
per333

"Nie znam serialu, który trzymałby poziom w swoim szóstym sezonie i później. "
The Shield
The Wire mialo niestety tylko 5 sezonow ;)

ocenił(a) serial na 8
Khaorg

The Shield był nadmiernie rozciągnięty i tę historię można było opowiedzieć bardziej zwięźle. The Wire to arcydzieło i warto pamiętać, że każdy sezon poruszał nieco inny aspekt społeczno-polityczny. W tym sensie kompozycja była spójna, przemyślana, z góry założona. W wielosezonowych tasiemcach o czymś takim nie ma mowy.

Khaorg

Świat wg. Kiepskich.....

użytkownik usunięty
per333

Skomentuje pierwsze dwa zdania, bo jeśli argumentację budujesz na pozostałej treści to nie mamy o czym rozmawiać.
Chyba inne seriale oglądamy, skoro uważasz że pierwszy sezon był wysmakowany i dobrze prowadzony. Nie dość, że nie bardzo było wiadomo o co tam właściwie chodzi, to jeszcze widz zmuszony był do oglądania uzasadnionych tylko ledwie wspomnianym "backstory" poczynań mało atrakcyjnych bohaterów. Guthrie była panienką do dymania, Vane gościem żywcem wyjęty z planu serialu o wojowniczce Xenie, a Flint zdawał się być psychopatą o sobie tylko znanych motywach. Billy odpadł szybko, Silver był miotającym się oportunistą. Nawet Rackham i Anne tylko byli tam, by być.

Pierwszy sezon nabrał wartości dopiero w kontekście drugiego, i dopiero wtedy bohaterom dodano smaku. I wtedy zaczęto lepiej prowadzić bohaterów, czego koronnym przykładem niech będzie Jack, Eleanor, czy nawet pani Barlowe.
No i niech będzie - jednak, że odniosę się do rzekomej "rozrywki dla najmłodszych". Owszem, akcji jest więcej, owszem, trup ściele się gęsto. Ale czy to źle? Bo przemoc i akcja (dobrze wyreżyserowana i z rozmachem robiącym wrażenie tak btw) nie jest czymś niezwykłym dla tożsamości tego serialu, jest w nią wpisana i - co najważniejsze - nie wydaje się bezcelowa. Biorąc pod uwagę, że część ekipy produkcyjnej to ludzie od Spartacusa, to olbrzymi plus.

ocenił(a) serial na 8

Mam kompletnie odmienne zdanie. Po pierwszym sezonie powiedziałem "wow".

Dojrzale narysowane postacie, sprawnie poprowadzona narracja, sensownie skonstruowane dialogi. Pomyślałem: "o kuźwa, a jednak można zrobić inteligentny rozrywkowy serial o piratach, który nie będzie komiksową sieczką, ani operą mydlaną".

To robiło wrażenie. Od pierwszego odcinka widziałem rzecz wysmakowaną i poprowadzoną z głową. Nie bombardowano mnie młodzieżowymi scenami walk ani pościgami samochodowymi. Zamiast tego dano mi opowieść w tonacji literackiej, z odcieniami, półcieniami i meandrami. Podobało mi się. Bo ja lubię literaturę beletrystyczną i ja lubię kiedy film/serial literaturą pachnie, a więc pewną harmonią, melodią, poetyką, stylem, subtelnością, niuansami, klimatem i właściwie dobranym słowem.
I to był pierwszy sezon. Byłem w szoku. Dałem ocenę 8/10. Po prostu bardzo dobra rzecz.

Drugi sezon? Niestety, ale idzie w stronę opery mydlanej. Zaczęto burzyć konstrukcję psychologiczną bohaterów. Zgwałcono tempo i harmonię opowieści przyspieszając tzw. akcję. Zrobiono serialowi nieładne kuku.

ocenił(a) serial na 10
per333

Każdy ma prawo do własnego zdania ... i w mojej nikomu nienarzucanej opinii wszystko jest na miejscu i w 1 i w 2 sezonie.. (no może oprócz teg gejowskiej poprawności politycznej ... to jak upieranie się że "gównoo" wcale nieśmierdzi tylko wszystkie kwiatki tak się zmówiły i tak na prawdę są "gównoofobami"... tak samo z gej-propagandą upychaną wszędzie ) dla tego ocena tylko 9

ocenił(a) serial na 9
per333

Per333: O czym ty mówisz, to w pierwszym sezonie mieliśmy własnie całą falę funserwisu dla gówniarzy, na siłę wciskane sceny łóżkowe, piętrowe intrygi w półświatku piratów bo jakiś pijarowiec na stażu zriserczował, ze intrygi w modzie i ogólnie gra o tron.
Dojrzale narysowane postacie? Które? Bo wszystkie główne papierowe postacie wyjaśnił Szinczuch i się z nim zgadzam, dopiero w drugim i trzecim sezonie sie rozwinęły. Sezon pierwszy do drugiego to jak 4/10 do mocnej 7, a w trzecim za uruchomienie "Długiego" i "Czarnobrodego" i piękne bitwy morskie byłem skłonny dać 9 ;)

ocenił(a) serial na 8

?

ocenił(a) serial na 8

Widzę, że gejowska propaganda w TV trwa. Po pederastach Walking Dead teraz w serialu, którego pierwszy sezon był fenomenalny w drugim z głównego bohatera, twardego pirata (zresztą świetnie zagranego) zrobili pedała... O mało nie zrzygałem się oglądając piąty odcinek. Zapewne obejrzę sezon do końca, ale to wciskanie na siłę gejowskich wątków w TV jest strasznie męczące.

użytkownik usunięty
Kargolo

Wydaje mi się, że jesteś uprzedzony.
O ile sam nie jestem fanem gejowskiej propagandy, bo rzeczywiście wpychane jest to wszędzie i często na siłę, o tyle uważam że wątek Flinta był tam rozpisany fenomenalnie, i że jego uczucia do Thomasa były integralną częścią tej historii - co najważniejsze.
Wyklęcie Flinta, jego zadręczanie się - wszystko to spowodowane realnym w tamtym czasie obrzydzeniem jego "innością".

ocenił(a) serial na 8

Nieprawda. Można było to rozpisać nieco inaczej bez większego wpływu na rozwój serialu, ale postanowiono znów na siłę władować homoseksualistów. I też mnie strasznie to denerwuje, że w co 2 serialu na siłę wrzuca się takie wątki, po co?

użytkownik usunięty
Shadow_4

Rzucanie "nieprawdą" w formie imperatywu w momencie, kiedy wymieniamy opinie jest trochę nie na miejscu.

Na tym polega różnica w naszym postrzeganiu tego wątku. Ty uważasz, że był wpleciony na siłę.
Ja z kolei, że miał sens i został doskonale umiejscowiony w fabule i charakterystyce postaci. Charakterystyce, należy dodać, którą zaczęto kreślić już w 1 sezonie.

ocenił(a) serial na 8

to prawda, że motyw biseksualności Flinta był widoczny kontekstowo (zmęczenie tradycyjnym seksem) w I - dużo lepszym sezonie - ale wciąż pytanie po co jest aktualne. Niepotrzebne, zbędne... modne?

ocenił(a) serial na 10
jos_fw

to jak upieranie się że "gównoo" wcale nieśmierdzi tylko wszystkie kwiatki tak się zmówiły i tak na prawdę są "gównoofobami"... tak samo z gej-propagandą upychaną wszędzie zgodnie z poprawnością polityczną

ocenił(a) serial na 8
Kargolo

Miałem podobną reakcję, wręcz WTF ??? Po jakiego grzyba z największego sk... robić ciotę? Ale polityka Panie. dwa dni się zastanawiałem czy chcę dalej oglądać i ... chciałem na szczęście. Po uśmierceniu Barlow temat chyba się urwie i wszyscy będziemy mogli o tym zapomnieć.

Mam bardzo podobne odczucia. Z pierwszym sezonem odnosiłem wrażenie, jakby personel stojący za widowiskiem nie umiał nadać właściwego rytmu opowiadanym wydarzeniom. Drugi sezon to już inna bajka. Intrygi, zwroty akcji, realizacja - bardzo wysoki poziom.

ocenił(a) serial na 10

Racja 1 sezon był średni ale 2 zajebisty

ocenił(a) serial na 8

mam dokładnie odwrotne wrażenie - pierwszy sezon był świeży, pełen polotu, świetny wyjściowy pomysł z wykorzystaniem młodości Silvera. Drugi mnie zmęczył. Nonsensowny pomysł z biseksualnością Flinta - po co na co. Obniżam z 8 na 7

ocenił(a) serial na 10
jos_fw

niestety ale mam takie same odczucia... o ile bi seksualność tej dziewczyny w kapeluszu była uzasadniona, tak ten pomysł z flintemm .. to zwęszam tu niestety wstawkę promującą lobby gejowskiego.... nie jestem jakimś homofobem... dopóki robią to w prywatnym zaciszu nie powiem nic ... ale gdy takie zachowania gejowskie promuje się w mediach.. to zaczyna mnie to delikatnie mówiąc irytować....i nabieram ochoty iść na pochód gejowski i rozbić jakąś ławkę na głowie gejowskiego prowokatora.. sorry ale ta scena z flintem była nieuzasadniona.. i popsuła atmosferę podczas oglądania...

ocenił(a) serial na 8
ArcyLado

ja nie mam nic przeciwko - są geje w rzeczywistości, trzeba ich pokazywać w filmach, ale tu kompletnie nie na miejscu, jak to mówią z dupy wzięte

jos_fw

Właśnie nie "z dupy wzięte" ponieważ widać było w pierwszym sezonie, że Flintowi coś ciąży, a i skąd się wzięli w Nassau też nie było wiadomo. Wytłumaczyli to w "gejowski" sposób (też jestem przeciwny) ale wg mnie trzyma się to kupy i to bardzo dobrze, więc jeszcze raz powtarzam, wg mnie, wcale nie wzięte "z dupy" :)

ocenił(a) serial na 10
jos_fw

do jos_fw .. a czy dlatego że są w rzeczywistości pedofile i nekrofile to należy upychać taką propagandę w TV? sam sobie odpowiedz

ocenił(a) serial na 8
jos_fw

Zauważ, że ta hołota, bo inaczej nie potrafię ich nazwać po przeczytaniu tego wszystkiego, w ogóle nie wspomniała nawet o LESBIJSKIM wątku. Nikt z was do tego nic nie ma, bo przecież tak fajnie popatrzeć na dwie dogadzające sobie nawzajem kobiety, co nie? ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
Surine

Tak, tak, synku

jos_fw

>synku
lel

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones