PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769408}

Legion

7,8 24 215
ocen
7,8 10 1 24215
8,2 13
ocen krytyków
Legion
powrót do forum serialu Legion

Fantastyczny

ocenił(a) serial na 10

Po pierwszym odcinku moge powiedziec ze sie nie zawiodlem. Majndfak jakich malo

ocenił(a) serial na 10
solgierek

Potwierdzam. Póki co - według mnie najlepszy serial od Marvela jaki kiedykolwiek powstał. Po prostu miazga.

dimeo32

Daredevil jest lepszy

ocenił(a) serial na 9
MARSply

nie przesadzaj :)

ocenił(a) serial na 9
MARSply

Eeeeeeeeeeeeeeee odpuściłam Daredevila, po półtorej sezonu, bo mnie nudził.

użytkownik usunięty
dimeo32

Dołączam się do opinii w całej rozciągłości

ocenił(a) serial na 3
dimeo32

Strasznie nudny ten serial

solgierek

Oj jak mi się podobał ten 1 epizod, mimo iż nie znam tej postaci (no może poza małym epizodem w X-Men: Ewolucja) od razu przypadła mi do gustu. Świetna gra aktorska Dan'a Stevens'a , który nie jest już tym męczącym frajerem z Downton Abbey. Reszta obsady też sobie naprawdę dobrze poradziła. Świetna jest scena z tańcem, nie wiem czemu ale przypomniała mi filmy z Louis de Funes. Ciekawa historia i świetnie dopasowana muzyka to jedne z wielu plusów, ale najważniejsze to według mnie że twórcy potraktowali pilot z iście imponującą "wyobraźnią". Już nie mogę się doczekać kolejnego odcinka, a to dawno się nie zdarzyło. Jedyne co mi się nie widziało to dość tandetna ucieczka, takie to wyszło kiczowate. Zobaczymy jednak co będzie dalej, bo jak na razie LEGION zostawił w tyle Agentów, Arrow'a, Flasha itp. Powiem więcej, bardziej mi się to podobało niż rozpoczęcie Daredevil, Jessici Jones, Heroes czy Sense8.
Jak dla mnie (na razie) jedno z najlepszych dzieł w świecie X-Men i być może serial roku.
Moja ocena 4,5/6

patryks83

a mi ten taniec skojarzyl sie z bollywodzkimi filmami :D

użytkownik usunięty
mania19

Coś w tym jest, zwłaszcza że był w wykonaniu wariatów w zakładzie dla psychicznie chorych. Taka nie zamierzona parodia

patryks83

E tam, ja go lubiłam w Downton:) Wątek z nim to taka Duma i uprzedzenie ;P Dobrze go wspominam :D Był męczącym frajerem, jak piszesz, ale fajny był :D Dobrze wcielił się w postać, taki właśnie miał być:)

ocenił(a) serial na 3
patryks83

Dziwne bo XMenow lubie jak i rozne komiksy ale ten serial jest zwyczajnie nudny, zadnej akcji.

ocenił(a) serial na 9
solgierek

Bardzo psychodeliczny ;D Ale świetny;) Tylko nie ogarniam o co chodzi... kiedy on przestał być w jej ciele?

ocenił(a) serial na 10
toyminator

Też tego nie czaję, ale może będzie powiedziane w następnych odcinkach :D

ocenił(a) serial na 8
toyminator

a może on, to ona... może te wszystkie postacie to jedna osoba... tak sobie to wyobrażam

ocenił(a) serial na 9
watto

Też tak myślę

ocenił(a) serial na 9
watto

W sumie to możliwe. Bo Legion to postać niesamowita. Posiada mnóstwo osobowości , i każda z nich potrafi co innego robić ;D To by miało w sumie sens

ocenił(a) serial na 10
watto

Jest to jedna z opcji, ale ja myślę, że kluczowa tu jest jej odpowiedź gdy zapytał czy jest prawdziwa. Wydaje mi się, że ona jest prawdziwa, a ona jest nietypową mutantką heh... może

ocenił(a) serial na 8
mieszko616

...a może usłyszał to co chciał usłyszeć - ona jest tak prawdziwa jak on.
Była jedna charakterystyczna scena w której przychodzi do jego pokoju. Gdy drzwi się otwierają i zamykają (kamera spod łóżka) nie widać postaci.
Pytanie też, czy Lenny jest kolejną częścią Legionu - dziwnym trafem pojawiła się gdy nocował u siostry.
No i na końcu postać która pojawia się cały czas w tle. Jest nawet kiedy David próbuje popełnić samobójstwo. Kto to i jaką pełni rolę?

ocenił(a) serial na 7
watto

może telepatia to nie jego realna moc...
może on umie się rozszczepiać i żyje świadomością kilku osób, w kilku ciałach ale nie jest w stanie tego ogarnać

ocenił(a) serial na 9
Hagraven

Wydaje mi się, że oryginalnie miał chyba 3 moce: telepatię, telekinezę i pyrokinezę (kontrola ognia). Być może właśnie tej ostatniej mocy prawdopodobnie nieświadomie użył w scenie z basenem, bo jakoś nie ogarnęłam żeby któraś z osób, które go ratowały miała taką moc...

UWAGA POTENCJALNY SPOJLER



Jest pewna teoria, że wszystko co się dzieje w serialu tak na prawdę jest w głowie Davida. A to że zamienił ciała z Sydney wiąże się z tym że ona jest jedną z jego osobowości i po prostu w tamtym momencie przejęła kontrolę (co często dzieje się w komiksach).
A co do jego realnej mocy - jest to prawdopodobnie zmiana rzeczywistości i manipulacja czasem. W komiksach jest nazwana jego 5 osobowością lub też Boskim Mutantem.
Myślę, że ten serial ma duży potencjał i bardzo fajnie byłoby zobaczyć jakich mocy będzie używał David, bo w komiksach ma tysiące osobowości, z których każda ma inną moc no i on sam stwierdził że ma w sobie około 200 osobowości na poziomie Omega (czyli ci najpotężniejsi mutanci typu Phoenix/Jean Grey albo Emma Frost.

KONIEC SPOJLERU (mam nadzieję, że nikomu ta wiedza nie zepsuje zabawy z oglądania serialu - mi na pewno nie psuje. Ale jeśli by się tak zdarzyło to możecie śmiało zgłosić ten komentarz, bo niestety nie da się ich usuwać)

ocenił(a) serial na 8
alexs11

Syd jest zawsze na uboczu innych postaci, poza Davidem raczej nie rozmawia z nikim. Lenny tak samo, w sumie jest trupem, więc to oczywiste. Dochodzi jeszcze postać żółtookiego...ale to w sumie może być kolejne wcielenie Davida, jego alter ego.
Wszystko może być fikcją, prawdą...albo prawdziwym zmyśleniem.
Snem na jawie, jawą we śnie.

ocenił(a) serial na 10
toyminator

no właśnie to jest piękne w tym serialu. To że pasuje wiele teorii i nie do końca wiadomo która jest trafna..

ocenił(a) serial na 3
gregb38

ani o co chodzi w serialu xD

ocenił(a) serial na 9
solgierek

It was soooooo goooood!
Nie wierzę, że FOX był na tyle odważny i nie zrobił średniego serialiku z efektami, żarcikami, płaskimi postaciami i kiepskimi wątkami tak jak większość seriali na podstawie komiksów superhero. Nie, dostaliśmy obok Daredevila najlepszą pozycje na rynku!

Oby tak dalej!

Kruchy_serious

Jak dla mnie Daredevil jest przynajmniej poziom niżej w obecnej chwili.

ocenił(a) serial na 3
Kruchy_serious

zrobił kiepski serial który jest nudny i pozbawiony tresci

ocenił(a) serial na 9
solgierek

10 po pierwszym odcinku? Naprawdę? Nie mówię, że odcinek zły, ale scena ucieczki z rządowego budynku tak głupia, że aż zęby bolą. Kolesie z karabinami podbiegają do nich na odległość 2 metrów, żeby reżyser mógł pokazać takie sobie efekty specjalne. Na razie szału nie ma, mam nadzieję że będzie lepiej.

ocenił(a) serial na 6
Sayonara_2

nie łapiesz konceptu - to też były wizje, a koncept jest taki, że praktycznie wszystko jest wizją chorego umysłu

Sayonara_2

Już myślałam, że tylko mnie zawiodła końcówka. Wszystko się dobrze oglądało do momentu ostatniej sceny, która wygląda jak nieudana ambicja nakrecenia sceny ucieczki na jednym ujęciu. Ale może nie łapię koncepcji ;d Sam w sobie odcinek 8/10

ocenił(a) serial na 1
maezja

No chyba ty nie rozumiesz :D To nie była żadna wizja tylko ich nie było stać na efekty specjalne. Oni go naprawdę odbili i uciekali.

ocenił(a) serial na 1
solgierek

10 ? lecz sie

Kumator

,,Lecz sie"
1 ? Tobie rowniez sie przyda ;)

Kumator

Zawsze fani i antyfani... I wieczne najeżdżanie na siebie. W jakim my świecie żyjemy xD Chyba, że życie takie nudne i trzeba sobie urozmaicić pierdoburzą xD

ocenił(a) serial na 10
Kumator

sam sie lecz. czlowieku jak dla mnie ten serial to psychodeliczny majstersztyk i tyle w tum temacie. nie moja wina e nie potrafisz ogarna tylu watkow na raz !!!

ocenił(a) serial na 3
solgierek

serial slaby i nie ma co dorabiac ideologii

solgierek

3 odcinki na razie i... wow :D Dawno nie widziałam niczego tak wciągającego. Na razie nie oceniam, bo wolę wpierw dojść do zakończenia, na którym mam nadzieję, się nie zawiodę!

ocenił(a) serial na 6
Lirczar

Ten serial po 5 odcinku przerodził się w bełkot pijanego stróża, ja juz dziękuje.

ocenił(a) serial na 4
asanbosan

Ja bym rzekł, że już po trzecim miał zadatki na takowy...a po piątym, nie chce mi się go oglądać.

asanbosan

True niestety :(
Z każdym odcinkiem gorzej, a zapowiadało się coś fajnego i oryginalnego! Jak zwykle niewykorzystany potencjał :(

ocenił(a) serial na 6
asanbosan

podobne odczucia. Fajny koncept nieźle pokręcone ale po 3 odcinkach zaczyna nużyć. Dotrwałem do 5 i zrobiłem skok do 8 bo fabuły zero
Po wejsciu z buta potem mielizny i ziew

Lirczar

Jestem na 4 ep i nie wciaga mnie wcale. Wile ochow i achow,a jak dla mnie - "no tak srednio bym powiedzial". Jesli akcja sie nie rozwinie, to daje sobie siana.

solgierek

Gdzie online można obejrzeć pierwszy odcinek?

oORyuzakiOo

filiser.tv

kamil056

Dziękuję :)

solgierek

Sto procent racja, rewelacyjny, najwiekszy majndfak jaki kiedykolwiek w zyciu oglądałam :o kazdy odcinek mnie miażdży

ocenił(a) serial na 8
pezetka91

jest spoko

ocenił(a) serial na 6
solgierek

Zgadzam się. Jeden z lepszych seriali póki co jeśli chodzi o 2017.
Byłbym jednak za tym aby nie mieszać charakterów z serii X-men. Wreszcie jest duży powiew świeżości i mieszanie w to stada skostniałych do bólu wyeksploatowanych charakterów byłoby sporą pomyłką.

ocenił(a) serial na 9
maslascher

w sumie z jednej strony tak, ale chętnie bym zobaczył Patricka Stewarta jako Profesora X w epizodycznej roli , w końcu to ojciec Davida, nawet sam dał zielone światło co do tego
https://www.youtube.com/watch?v=nsmTReftEt8

ocenił(a) serial na 9
solgierek

Cięzki w odbiorze, przerysowany, i zajebi...e zmontowany czyli to co kocham! Dla mnie ten serial wygrywa jak na razie. Włączam odcinek i jestem zahipnotyzowany aż do końca. W 7 odcinku scena z motywem niemego kina wbiła mnie w fotel. Mindfak na żywca. Gorąco polecam ten serial :)

solgierek

Jestem po pierwszym odcinku i nie kumam o co chodzi. :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones