Euforia (2019)
Euforia: Sezon 2 Euforia Sezon 2, Odcinek 5
Odcinek Euforia (2019)

Stand Still Like the Hummingbird

9,1 1 451
ocen
9,1 10 1 1451
Euforia
powrót do forum s2e5

Już od dłuższego czasu mnie to gryzie, więc chce to w końcu z siebie wyrzucić. Jules jest dla mnie najbardziej irytującą postacią, jest strasznie infantylna i egoistyczna. Zgadzam się, że wszystkim co powiedziała o niej w tym odcinku Rue. Gada ciągle, że ją kocha a zachowuję się wprost przeciwnie, wyjeżdża kiedy Rue jej najbardziej potrzebuję, puszcza się z randomową laską. Ma jakieś obawy, że Rue jej nie chce i zamiast z nią porozmawiać to rzuca się na Elliota, gdzie tu sens i logika? Rozumiem, że mogło ją też przytłoczyć to, że wszyscy mówią, że Rue dzięki niej ma się lepiej i zamiast ją to zmotywować mogło wystraszyć, ale skoro nie jest pewna uczuć do Rue, to po co się z nią wiąże? Oczywiście nie chce w żaden sposób wybielić Rue, bo też zachowuję się nie fair, bo kłamie, ale nigdy nie udawała uczucia do Jules. Nie rozumiem i nie widzę tej zajebistości Jules, o której ciągle gada Rue.

ocenił(a) serial na 10
Eskenia

Myślę, że Jules jest w tym wszystkim po prostu zagubioną nastolatką - tak samo jak Rue - która, co serial wielokrotnie pokazał, sama ma nieźle pomieszane życie (okropna przeszłość, szpital psychiatryczny, porzucenie przez matkę, nienawiść do własnego ciała, wreszcie odkrywanie własnej płci, tożsamości, seksualności, seks ze starszymi facetami, seks z kobietami etc. etc.) i ciężko oczekiwać od jednego pogubionego dzieciaka, że w jakikolwiek sposób weźmie odpowiedzialność za innego pogubionego dzieciaka. Jules naprawdę zależało na Rue i okazywała to, tak jak najlepiej umiała. Myślę, że pójście prosto do jej matki, po tym jak odkryła, że ta wróciła do ćpania, nie było najłatwiejszą decyzją- a jednak, bardzo dojrzałą. Rozwiązania problemów, które podsuwasz (mogła porozmawiać, zamiast uciekać etc..) mogą być oczywiste z punktu dorosłego człowieka, a nie zagubionej nastolatki szarpanej emocjami. Mnie z kolei najbardziej frapuje, jak to jest wgl możliwe, że ani matka Rue, ani prowadzącymi mityngi AN (poza Alliem), ani nikt w szkole, wgl się nie zorientowali, że Rue od jakiegoś miesiąca czy 2 (jeśli dobrze określam płynący w serialu czas), że Rue wali narkotyki pokroju heroiny. Albo matka Rue jest najbardziej ślepą i niezainteresowaną swoją córką osobą na świecie (a chyba tak nie jest, bo chociaż ewidentnie nie jest najlepsza, to nie można jej odmówić, że robi co potrafi, by ją ratować), albo ktoś grubo nie ogarnął scenariusza. Myślę, że ulotke "jak rozpoznać, że Twoje dziecko wróciło do ćpania" rodzice raczej dostają na pierwszym mityngu czy wizycie u terapeuty... a po odwyku i tylu przejściach z Rue, jej matka powinna je recytować z pamięci zbudzona w środku nocy. Kompletnie to dla mnie nierealne.

ocenił(a) serial na 9
dudusia2208

Tak, dokładnie zapomniałam o tym wspomnieć, że trzeba być chyba ślepym, albo nie chcieć tego widzieć, że Rue ciągle ćpa, matkę mogę jeszcze zrozumieć (praca, drugie dziecko, itp.), ale Jules?

dudusia2208

Rue zrobiła z tego wykład w jednym z odcinków ;)

ocenił(a) serial na 10
liz_ard

Ten wykład mnie kompletnie nie przekonuje. Podmienianie moczu, manipulowanie emocjami najbliższych, spoko, fajne pomysły. Tylko, że Rue na pewnym etapie wyglądała z daleka jak śmierć, ucharakteryzowano ją tak specjalnie, by widz czuł i na własne oczy widział jak bardzo pogrąża się w nałogu. Matka tego nie dostrzegła? Nie zastanawiało jej co właściwie poza szkołą jej córka robi dosłownie całymi dnami (włóczy się z Fezco po melinach, cały czas ćpa z nowym przyjacielem ). Nie wierzę, że można mieszkać z kimś pod jednym dachem i nie widzieć przez te kilka miesięcy, że Rue jedzie autostradą w jedną stronę, nikt mnie nie przekona, że Rue tak fantastycznie to ukrywała swoimi dziecinnymi pomysłami. Po prostu jej matka chciała być okłamywana i wierzyć, że z Rue wszystko okej, dlatego dawała się nabrać na te wszystkie banały
.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones