PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810751}

Euforia

Euphoria
7,9 74 878
ocen
7,9 10 1 74878
7,8 24
oceny krytyków
Euforia
powrót do forum serialu Euforia

Trochę edukacji z zakresu różnic między USA, a Polską. W Polsce aktualnie mamy problemy typu "czy dyskryminowanie osób homoseksualnych jest złe?", ministra edukacji wpadającego na jakże innowacyjny pomysł uczenia dziewczynek w szkołach "cnót niewieścich", tworzenie jakiś stref, w których będzie można bez konsekwencji dyskryminować osoby LGBTQ+. W Polsce słowo "seks" to czerwone policzki dla niektórych, a zasugerowanie, że osoby dyskryminujące LGBTQ+ są dyskryminujące to oburzenie i spotkanie się z odpowiedzią, że to jest zamach stanu na "wolność słowa". USA, z kolei, takie problemy ma już dawno za sobą albo ich nigdy nie miała.

Ten serial miał zszokować Amerykanów, dla których to dyskryminacja budzi społeczną dezaprobatę, nie próba walki o prawa człowieka, jak w Polsce. Nic więc dziwnego, że dla wielu Polaków, jak to pięknie można zaobserwować w komentarzach, na ten serial jest reakcja typu babcia z ulicy, która zobaczy całującą się parę. Skandal, oburzenie, jak tak może być, co to za kraj, co to za seksualizacja, toż to demoralizacja, gdyby ksiądz się dowiedział...! itd. To po prostu za dużo jak na biednych Polaków. Filmy Vegi i fakt, że UWAGA, TAM SĄ straszne immoralne tak patologiczne PRZEKLEŃSTWA (!!!) jest szczytem kontrowersji, który większość Polaków jest w stanie znieść. Co z tego, że stojąc w korkach większość z nich przedstawia o wiele bogatszą litanię przekleństw.

Polacy wpierw muszą poradzić sobie z kontrowersją pokroju Vegi, podstawową edukacją seksualną i autokracją PiS-u, a potem dopiero można oglądać seriale typu Euphoria. A na to trochę poczekamy.

ocenił(a) serial na 9
medsiecrowling

Dokładnie, ale wytłumacz to jakiejś warszawskiej, poznańskiej czy innej pierdziszewskiej Krystynie, której się wydaje, że ten otaczający ją skrawek postkomunistycznej rzeczywistości to właściwie taki dzisiejszy świat w pigułce, elo

ocenił(a) serial na 9
R_L_1325

wlasciwie to duze miasta, a szczegolnie Warszawa gdzie masz już teraz duży miszmasz kulturowy i jest "kolorowo" oburzają się najmniej. Oburzają się Ci, dla których jest to nowość. W dużych miastach to już nie jest tabu. No chyba, że jesteś dziadkiem na emeryturze, który zamknął się w swoich czterech ścianach i nic poza tym nie widzisz i nie doświadczasz ;)

m_gendlek

Niestety muszę się z Tobą nie zgodzić. Sama pochodzę z dużego miasta i wśród moich znajomych jest bardzo wysoki poziom nietolerancji do osób LGBTQ+ i nie są to stare dziadki a osoby urodzone w latach 90... Wszystko traktują jako wymysł dzieciaków, które chcą na siebie zwrócić uwagę. Geje są dla nich obrzydliwi i powinni zniknąć z powierzchni ziemi a osoby niebinarne, trans to nawet nie wspomnę :/ Chyba nie muszę też wspominać, że wśród nich rasizm też jest na wysokim poziomie...? I oczywiście to co progresywne uważają za "lewacką propagandę", zachód upada a nami żądzą żydzi :)

ocenił(a) serial na 9
anonimka123

urodzeni w latach 90 czyli millenialsi, a w Polsce tolerancja dotarła dopiero w młodym pokoleniu

KonreadorV2

Też millenialsi (czy tam pokolenie Y) ale również pokolenie Z czyli już zoomerzy/post-millenilasi, do których sama należę ('96 rocznik). Za to dzieciaki w wieku mojego kuzyna (urodzony w 2006) to już niebo i ziemia jeśli chodzi o progress społeczny.

użytkownik usunięty
m_gendlek

Robiłaś jakieś badania w Wawie, że twierdzisz, że "w Wawie oburzają się najmniej". A ja napiszę, że w Wawie oburzają się najbardziej, a tuż za Wawą jest Kraków, a potem Łódź. :-) Ani jedna osoba się nie oburza we wsi Kozia Wólka i tak oto wieś wygrywa to zestawienie oburzonych. Rozbawił mnie twój komentarz. :-)

R_L_1325

takie osoby po prostu wymra, z puli genowej znikna geny slabsze i tyle, nie ma co pruć szat tylko ... poczekac wystarczy. Inteligencja i roznorodnosc sie obronia vs. ewolucyjne wyparcie takich zachowan nizin spolecznych jak homofobia, rasizm, antyżydyzm itp. Rozbija sie wszystko o czas, nie da sie stwoerzyc spoleczenstwa w pelni wyksztalconego, trzeba to zaakceptować i zyc dalej. A serial czy polece to nie wiem, sam jestem ciekaw, czy jest dla mnie.

ciosina10

Obawiam się, ze kompletnie nie masz racji. Po pierwsze osoby LGBTQ nie rozmnażają się 
wcale, więc w aspekcie ewolucyjnym praktycznie nie istnieją. Po drugie niestety faktem jest, że osoby inteligentne mają zdecydowanie mniej dzieci niż osoby mało inteligentne. Tolerancja w obecnym wydaniu jest tak naprawdę zmorą zachodniej cywilizacji, którą wykorzystują bardziej prymitywne kultury takie jak islam, które kolonizują Europę, a uwierz mi oni są przeciwieństwem tolerancji.

lucand555

patrzysz na to na chlopski rozum, a wiec plytko. Geny przechodza dalej, bo są uzyteczne, geny np. inceli nie przejda, bo nikt nie chce przegrywów, w sensie koboeta zawsze wybierze sensowna partie ewolucyjnie niz piwniczniaka, mowiac obrazowo, tez upraszczajac. Inteligencja to nizsza dzietnosc, to...oczywiste. Tolerancja nie jest zmora, to przywilej, ale niezrozumialy przez homofobow, rasistow i innej masci osoby z ubytkami w wyksztalceniu, projektujacych wlasne fobie, kompleksy i strach. Straszenie muzulmanami to narracja plytka, raczej nie nabierze się na nią nikt z IQ powyzej 80. Tu średni cel osiagniesz, no chyba ze wsrod pewnych grup spolecznych. Pisanie ze jakas kultura jest prymitywna to blad poznawczy, typowy dla niskiego wykszyalcenia zreszta. I pryzmat antropocentryzmu kulturowego. Kultury nie sa lepsze i gorsze, tylko są rozne, nie porownuje sie ich pod katem tego, ktora jest lepsza, tak samo jak ludzi sie nie porownuje pod katem ktora rasa jest lepsza. No chyba ze osoby z brakami w yksztalceniu i edukacji to porownuja, wtedy wspolczuje. Ale i tak edukuję.

ocenił(a) serial na 10
medsiecrowling

Doskonałe podsumowanie naszego kulturowo-intelektualnego polskiego zaścianka. Chylę czoła i podpisuję się pod Twoimi słowami.

ocenił(a) serial na 1
Marla_Singer_85

Ja jestem z Texasu. Jest tu super.

Donarek

zaorano piwniczniakow ladnie w watku

Marla_Singer_85

Ta błyskawica doskonale pokazuje twoje umysłowe spustoszenie. A jedyne gdzie się możesz schylić to do garów.

ocenił(a) serial na 10
Dzida_86

dzięki za wskazanie mi drogi, światły człowieku :D już lecę, pędzę do garow xD a Tobie życzę , aby Twoimi garami też się ktoś wreszcie zajął i abyś znalazł sobie jakieś inne towarzystwo niż Twoja własna ręka, z ktorą zapewne jesteś w bardzo zażyłych stosunkach. Zdrowiej!! :*

Dzida_86

zostales zaorany

medsiecrowling

Dziewczyna wszytko wyjaśnia w pierwszych minutach e1. Żyje w lęku wywołanym przez progresywne społeczeństwo. Jej mózg nie radzi sobie z dysonansem poznawczym wywołanym przez sprzeczne komunikaty z otoczenia i się wyłącza. Serial opowiada o tym jak dziewczyna radzi sobie z tym lękiem i jakie wybory podejmuje: xanax, narkotyki, kompulsywny sex itd. Przyczyną jest jednak społeczeństwo i jego schizofreniczne reguły a nie istnienie LGBT jako takie. Samotność, brak zrozumienia, nienawiść, patologiczne reakcje były kombo spowodowane brakiem zainteresowania ze strony rodziców plus presja systemu nauki. Mam nadzieję, że pomogłem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Weronka90

niczego nie zrozumiałaś z mojej wypowiedzi, problemy głównej bohaterki wynikają bezpośrednio ze schizofreniczną konstrukcją progresywnego społeczeństwa. Z lgbt nie mają nic wspólnego.

nawieczor

jak ćpa na potęge to nic dziwnego że potem popada w schizofrenie i jej się klepki przestawiają ale takich ludzi lepiej eliminować a nie utrzymywać i leczyć z naszych podatków bo jak chcę zmarnować sobie życie to niech skoczy z mostu

Weronka90

Czyli dyskryminowaniemnie jako katolika jest w porządku? Co za przygłup...

Volfram

nie jestem katolikiem i każda religia to wymysł mediów a KK rządzą pedofile w sutannach

Weronka90

bardziej homoseksualiści niż pedofile, jeśli już, choć to i tak znakomita mniejszość.

Weronka90

wymysl dla naiwnych racja, ale mnie ciekawi czy serial utrzymal tempo? Bo nie ludzie przerywac na kaszance w trakcie tylko chce obejrzec do konca. Trzyma tempo? nie wiem czy ryzykowac wt o

nawieczor

wina rodziców skoro nie umieją wychować bachora i sięga po narkotyki i przelotny sex dlatego nie każdy powienien mieć dziecko i jakby była wszędzie aborcja na życzenie to mniej by się rodziło takich debili

Weronka90

Bycie rodzicem we współczesnym progresywnym świecie to szczyt bohaterstwa ale co ty możesz o tym wiedzieć? Obejrzyj raz jeszcze pierwsze 5 minut e01 tym razem ze zrozumieniem.

nawieczor

dziś mało kto marnuje sobie życie by rodzić durne bachory bo inteligentne kobiety kształcą się,studiują,robią międzynarodową karierę,a nie żyją z zasiłków i całe życie w domu bo narobią dornych 5 bachorów a potem lament że nie ma co jesć jak 500+ idzie na alkohol,papierosy i narkotyki.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Weronka90

Jeśli dziecko nazywasz "bachorem", to dobrze, że się nie rozmnażasz. Kota przygarnij i go torturuj swoją egzystencją.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Weronka90

Brawo Ty. Utylizacja dla Ciebie.

PLFallenAngel

zostales osmieszony

medsiecrowling

pewnie widziałaś usa na obrazkach w tv albo netflix, jak większość julek z polszy, tam jest sporo ugrupowań i rejonów, które są jeszcze bardziej restrykcyjne niż u nas (np. aborcyjne w teksasie czy alabamie)

ocenił(a) serial na 8
maximus_

Dostęp do aborcji w Teksasie i Alabamie (pomimo dużych ograniczeń) jest nadal duuuużo bardziej liberalny niż w całej polsce xdd

ocenił(a) serial na 8
maximus_

I oczywiście pomijasz zupełnie fakt, że w USA osoby tej samej płci mogą LEGALNIE zawrzeć związek małżeński oraz LEGALNIE adoptować i wychowywać wspólnie dzieci. W zaściankowej Polsce na razie zastanawiamy się czy geje to ludzie, więc co my tutaj porównujemy w tym momencie? I fakt, USA nie jest najbardziej progresywnym krajem na świecie wraz z różnymi bardzo restrykcyjnymi kultami religijnymi.
Tak nadal jest to państwo wyprzedzające polski zaścianek o dziesiątki lat, więc szok polaczków przy tym serialu jest jak najbardziej zrozumiały. Pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
maximus_

Jeeeest, mamy najdurniejszą atrapę argumentu xD

_Martyn_

płaku, płaku

oke

W Polsce nie jest aż tak rozpowszechniona patologia jak w USA, dlatego jest szok, że można pokazywać takie g..... i traktować to jako coś oczywistego i powszechnego wśród nastolatków. Efekty tej patologii możesz zobaczyć gdy odwiedzisz LA i poczujesz jak śmierdzi w centrum i w okolicach plaży gdzie zlokalizowane są miasteczka namiotowe bezdomnych :)
Dziękuje za taki progresywny kraj.

Serial Euforia to jest promowanie pewnego "stylu" życia, przez pokazywanie w serialu, że życie "patologii" stanowi życie typowych nastolatków. Przez wmawianie - że wszyscy są zboczeni, piją na umór i bez ograniczeń ćpają; - zboczenie i bycie menelem staje się akceptowanym/dopuszczalnym zachowaniem. Dlatego pewnym środowiskom (głównie starym bogatym ludziom, dewiantom lub zboczeńcom) zależy, aby młodzi ludzie brali narkotyki, skupiali się na konsumpcji, mieli bardzo swobodne podejście do sexu i traktowali swojego ciała jak towar. Żyjąc w ten sposób młoda osoba trafia szybko na rynek prostytucji lub sponsoringu, bo aby mieć kasę na narkotyki lub nowe ciuchy trzeba jakoś na to zarobić. A jak życie polegało na ciągłej imprezie to bez bogatych rodziców droga do szybkiej kasy dla dziewczyny jest oczywista.
"Ludzie" którzy konsumują innych są coraz bardziej zboczeni (bo każda konsumpcja nudzi) więc już dziewczyny muszą być coraz młodsze, albo chłopcy muszą odkryć, że są trans i dorobić sobie cycki. Wszystko aby zaspokoić coraz bardziej wyuzdane potrzeby rynku starych ludzi, którzy mają kasę na takie usługi.
Im więcej młodych zacznie brać narkotyki i traktować swoje ciało jak towar tym większy procent z nich wpadnie w błędne koło uzależnienia i upodlenia. Takie osoby dużo łatwiej dziadkowi wyru.... w dvpę za kasę. Ten serial jest częścią programu róbta co chceta, aby młodzi ludzie zaakceptowali takie zachowanie jako typowe dla ich środowiska. Kto pójdzie tą drogą może z niej już nie zawrócić (sam alkohol w tym kraju wymiata około 5 % społeczeństwa) i na końcu traci zdrowie oraz perspektywy, pozostaje jej/mu sprzedanie się, aby kupić kolejną działkę.

wtfcojaturobie

Co xDDDDD co mają bezdomni koczujący na ulicach LA od dziesiątek lat do fali progresywizmu która zaczęła się w tym wieku? xD

_Martyn_

Skala bezdomności w LA w ostatnich latach osiągnęła gigantyczne rozmiary, to już nie czasy beztroskich hipisów z lat 60 tych. Upadek klasy średniej i totalne rozwarstwienie dochodów, najlepiej widać w czasie pandemii gdy najbogatsi pomnożyli swój majątek, a biedni tylko tracili. Jeśli nie widzisz związku między głoszeniem utopijnych teorii społecznych i propagowaniem patologii w kulturze masowej, a tym całym syfem, który narasta to jesteś bardzo ograniczony.
Najlepszy przykład tego "postępu" był w Berlinie Zachodni przy adopcji dzieci. Tam postępowi lewicowi specjaliści stwierdzili, że należy oddawać zaniedbane dzieci do adopcji aktywnym pedofilom :) To jest według ciebie postęp???
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1733410,1,skandal-w-niemczech-swi adomie-przekazywano-dzieci-w-rece-pedofilow.read

wtfcojaturobie

Szkoda że dopiero teraz trafiłem na ten komentarz to nie spłodził bym mojego pod innym wątkiem.
Ty tutaj idealnie rozwinąłeś i wypunktowałeś również moje odczucia co do tego serialu oraz nawet dodałeś ciekaawe aspekty jak interes ludzi wpływowych i bogatych w tym aby burzyć podstawowe wzroce moralne wśród młodzieży w efekcie czego będą oni mieli łatwiejszą drogę pozyskiwania takich osób dla swoich rządź, ale zaraz się zleca obrońcy "rozwoju" i " postępu" że tak jak my gadają zaściankowcy z ciemnogrodu.
Pierdziele taki postęp w takim razie, natomiast nie chodzi mi o osoby LGBT tylko ich zachowania wobec zabawy uczuciami innych jak i abusowanie własnych ciał i psychiki.

Mithril_Warrior55

Dokładnie, dlatego Raczek zachwycony serialem...

wtfcojaturobie

100% racji - nie dziwi, że niejaki Raczek jest tak zachwycony tym serialem,,, czeka na świeże mięsko.

wtfcojaturobie

100% racji, ale ojkofobom i pożytecznym idiotom nie przetłumaczysz. Dla nich szczytem postępu jest możliwość sexu bez gumki i dokonania aborcji z dnia na dzień. Chwalą wspaniałe USA gdzie ubezpieczenie zdrowotne jest najczęściej prywatne i nazywają Polską zaściankową - ale to w zaściankowej Polsce bezrobotny ma ubezpieczenie zdrowotne:)

oke

Polska zaścianek bo według konstytucji geje nie mogą ślubu brać. Straszne XDD o aborcji nawet nie wspomnę

Boogeyman_filmweb

Ty wiesz co to jest aborcja? Bo jeśli uważasz, że to pewien rodzaj antykoncepcji, to się grubo mylisz - to jest zabicie człowieka. zdajesz sobie z tego sprawę? Ty też kiedyś miałeś taką postać, ale na szczęście twoi rodzice są mądrzejsi od ciebie...

mandek

Spokojnie. Jestem przeciwko aborcji. Nie pamietam już tego komentarza ale z tego co widzę to pisałem ironicznie do osoby o nicku oke

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones