PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769097}

Elif

4,4 1 124
oceny
4,4 10 1 1124
Elif
powrót do forum serialu Elif

Pierwsze odc na plus co mnie najbardziej wkurza ta Tuce bo za wredny rozwydrzony bachor i ta jej matka tak samo okropna. Obydwie chyba bym udusiła. Co jet zawsze najlepsze biedne dziecko nie powie, że to tamta Tuce zepchnęła ją z huśtawki i pomalowała. Poza tym matka Elif jest w takim stanie, że na miejscu Aysze powiedziałabym całą prawdę swojemu pracodawcy.

ocenił(a) serial na 1
Cherry21

A ile ta Elif ma odcinków? na Wikipedii piszą że 700.?

ocenił(a) serial na 5
telemundo_novelera

A ojciec Arzu Necdet
ma dobrą przykrywkę.
Potrafi grać sympatycznego dziadka
od Tuce
oraz wpłaca pieniądze
na cele charytatywne,
więc policja go się nie czepia
jednak dla Elif będzie okropny
nie da żyć temu dziecku.

ocenił(a) serial na 10
telemundo_novelera

Co wy chcecie od Arzu? Jestem na 148 odcinku i kobitka jest bardzo miła i sympatyczna :P

ocenił(a) serial na 6
Melih_11

tylko chwilowo dopoki nie odzyska pamieci :) bo dzieki Erkut'owi wroci "dawna Arzu zadna zemsty i zadna krwi" i to bedzie gorsza wersja Arzu nizeli dotychczas

ocenił(a) serial na 10
telemundo_novelera

Zastanawiam się co będzie jak się skończy pierwszy sezon, czy TVP będzie pokazywało kolejne odcinki?

ocenił(a) serial na 6
Melih_11

Biorac pod uwage ze (mam na mysli) kiedy emitowali "paramparça" (Rozdarte Serca) to wyemitowali 1 sezon a jak wiadomo serial mial 3 sezony i kpina tvp1 dalo 1 sezon i zakonczyli emisje. Wiec i tak samo bedzie z Elif zakoncza na 1 sezonie i to w szczytowym momencie kiedy to Zeynep...w dniu slubu (wiecej nie zdradze) inne kraje emituja elif w calosci m.in (Chile, Peru, Meksyk, Kolumbia, Bolivia) i nawet w USA (chociaz tam dopiero co wystartowali z 1 sezonem) a takze (Indonezja, Rumunia a takze Polska) w Argentynie sa na etapie 1 sezonu ( jak Melek jest w wiezieniu)
Rumunia jest juz mega do przodu bo emituja 3 sezon (i juz wiadomo ze puszcza 4 sezon)
Wiec nie liczylabym na to ze w Polsce wyemituja kolejny sezon (ktory na turecka liczbe odc ma 178) bo to by sie ciaglo i ciaglo w Polsce odc sa obkrajane, a w innych krajach nie tna odcinkow tam trwaja odc ponad godzine.

ocenił(a) serial na 10
telemundo_novelera

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź :)
Ja osobiście nie lubię oglądać seriali. Wyjątkiem jest Elif. Szkoda by było żeby TVP zakończyło emisję na pierwszym sezonie. Myślałem, że są 183 odcinki, a nie 178.
Czytam tutaj że ludzie obejrzeli ponad 300 odcinków. Rozumieją coś z tego skoro serial jest w języku tureckim?

ocenił(a) serial na 6
Melih_11

Kazdy sezon ma okreslona ilosc odcinkow 1 sezon mial (turecka liczba odc 183) sezon 2 (178) ale na youtube oczywiscie sa tak ponumerowane final 1 sezonu 183 a juz kolejny sezon 2 to kontynuacja czyli odcinek 184 i dlatego mozna zbzikowac ale ogolnie rzecz biorac 3 sezon to kontynuacja (362 odcinek az do 561 odc) i 4 sezon to ciag dalszy od 562 ) na chwile obecna Elif juz ma odcinkow (z dniem dzisiejszym 7.12.2017 619 odcinkow)

ocenił(a) serial na 6
Melih_11

A da sie zrozumiec z czasem da sie przywyknac w ten sposob ja obejrzalam caly 1 sezon ogladalam w oryginale caluski 1 sezon (na youtube) kolejne 2 sezony to juz obejrzalam po hiszpansku (TVN Chile) z chilijskiego kanalu online gdzie mozna bylo caly 2 Sezon obejrzec a teraz ogladam 3 sezon tez na chilijskim kanale online, w Chile sa mega do przodu nowi aktorzy brak Kenan'a i Tugce no niestety.... I 3 sezon to istne dno!!! Ale jak juz sie jest na odcinku ponad (400) to nie ma co przerywac, skoncze 3 sezon i poczekam az zakoncza krecic (4sezon Elif) i jak w Chile beda miec emisje to zerkne sobie , zdecydowanie lepiej jednak oglada sie i (slucha) w oryginale... Tak na marginesie ogladalam ostatnio wywiad z aktorem (nowy Kenan) ze chcieli go ozywic w 4 sezonie po prostu wyciagnac kenan'a z trumny ale aktor stanowczo odmowil.. I chyba dobrze bo to bylby raczej zombie Kenan lol

ocenił(a) serial na 5
telemundo_novelera

Tak naprawdę w tej rezydencji
z początku nikt jej nie lubił
wręcz czuli do tego dziecka nienawiść,
Nawet Alie jako głowa rodziny
chciała Elif oddać do domu dziecka
nawet służąca robiła temu dziecku
pod górkę
Tylko ją lubił i ten ogrodnik.

ocenił(a) serial na 5
telemundo_novelera

Przecież Arzu na każdym kroku ją prześladowała
ona ją chciała zabić za wszelką cenę
jakim trzeba być potworem
żeby bez sumienia
bezbronne i wystraszone dziecko
do studni wrzucić
jeszcze ten okrutny dziadek Nedżet
Który się za pana życia i śmierci uważa
Przecież Arzu będzie bandytów
nasyłać na to biedne dziecko
Jeden z nich będzie chciał ją spalić żywcem.

ocenił(a) serial na 5
telemundo_novelera

Mnie bardziej wkurzają
te Tureckie rodziny
gdzie Arzu daje im kasę
chcą kupić jak worek kartofli
obce dziecko
i nie zastanawiają się w ogóle,
że to coś złego,
tak Arzu w pierwszych odcinkach
uśpiła Elif
i cichaczem w nocy.

ocenił(a) serial na 1
Cherry21

Widziałam kilka odcinków, niż jeden. Daj spokój! Pomysł może i był na serial, może i ciekawy, ale realizacja to porażka totalna. W ogóle aktorzy się nie przykładają do odgrywania ról, są drętwi i całą ta otoczka. Dużo absurdów. Dziecko spada z wysoka, może mieć kości pogruchotane łącznie z odcinkiem szyjnym, a koleś sobie podbiega i bierze ją na ręce(!) nie myśląc o tym, że pierwsze co, to należałoby usztywnić i zabezpieczyć ewentualne złamania, zwłaszcza odcinku szyjnego, co mogło skończyć się tragicznymi dla małej Elif konsekwencjami całkowitego paraliżu bądź nawet śmierci. W ogóle te ich reali opieki medycznej i szpitala. Nie podłączyli dzieciaka do respiratorów, Melek nie dostawała żadnych lekarstw, póki sama sobie ich nie wykupiła. A personel medyczny, to dziewczyny po liceum. To tylko kilka przykładów. Dajcie spokój, istna kicha nic więcej! "Sekrety ojca" może i krótki serial był, z też paroma nieścisłościami, ale o wiele lepszy, niż to.

karoman4

W serial coraz więcej jest sciene-fiction niestety.

ocenił(a) serial na 3
Cherry21

No i będzie jeszcze wiecej

ocenił(a) serial na 3
maja9128

Dla mnie też absurdalne pokazane są opieki medyczne w tym serialu.w innych inaczej przedstawiali służbę zdrowia. Tak samo jak z tym wypadkiem ze skal zamiast zadzwonić po pogotowie usztywnic kręgosłup to wziął to dziecko jakby nic mu się nie stalo..jakby od razu ja przeswietlil rtg..ktory pewnie w oczach mial...dla mnie ten serial trwa za długo ponad 550..odcinkow..i wciąż trwa koszmar po prostu

ocenił(a) serial na 1
maja9128

Ile to dziadostwo ma odcinków?!

ocenił(a) serial na 3
karoman4

Do dnia dzisiejszego 554 albo 556.w Turcji nadal trwa ten serial..i u nich ponad 3lata leci..wiec tvp kolejnego tasiemca nam dali..do ogladania..skinczylam na 363tureckim.wiecej nie obejrzalam...wymieklam

ocenił(a) serial na 3
maja9128

To może napiszmy do telewizji, żeby ten serial zdjęto z anteny. Szkoda czasu, jeśli "takie coś" będzie przez 5 lat 'szło' w telewizji codziennie (bez sobót i niedziel). Tyle innych seriali tureckich krótszych można by wstawić w to miejsce. Coraz więcej moich znajomych narzeka na to "dziadostwo". Tylko śliczna, mała dziewczynka jest atutem, ale widać, że aktorzy się nie przykładają, a sceny "medyczne" są do niczego, nie dopracowane i fikcyjne. I cały serial nudny jak flaki z olejem. Litości !!!

ocenił(a) serial na 3
AnkaJ_3

Dla mnie to za dużo porwan tego dziecka i tego że nigdy sprawcy nie umieją złapać.i że nie widzą tego że to dziecko jest gnebione przez to rozwydrzone rozpieszczone dziecko tuce i jej matke wariatke.i że nikt nie domyśli się że to ona jest sprawcą tych wszystkich wypadków i zaginięć elif

ocenił(a) serial na 3
maja9128

Pewnie że jest wiele fajniejszych zabawnych seriali tureckich. Np" sezon na milosc","miłość na wynajem "i "kontrakt na miłość "też bardzo fajny.chyba wrócę do nich bo oglądałam je rok temu

ocenił(a) serial na 3
maja9128

Z tych trzech to ja obejrzałam tylko MIŁOŚĆ NA WYNAJEM. Bardzo piękny serial. Znajoma polecała mi ZAPACH TRUSKAWEK, że to w podobnym stylu, ale nie mam czasu, żeby obejrzeć. Próbowałam kiedyś obejrzeć SEZON NA MIŁOŚĆ, lecz nie było go na YT. Nie wiem, gdzie go można znaleźć. Nie mam konta na FB. Oglądam w TVP CENA MIŁOŚCI, serial nudny, taki przeciętny. O wiele lepszy jest ZRANIONA MIŁOŚĆ. Dla mnie i tak najlepszym tureckim serialem jest BINBIR GECE, czyli 1001 NOC, ale chętnie obejrzałabym wiele innych, krótszych, a teraz ELIF zajmie czas antenowy na długie 5 lat. Bez sensu. To niczym Klan, lub Barwy Szczęścia, czy M jak Miłość. Nie ma sensu dawać w telewizji dłuższych seriali niż jakieś 160 odcinków. Inaczej zapomnimy, co było na początku.

ocenił(a) serial na 3
AnkaJ_3

Sezon na miłość na miłość na CDA możesz obejrzec.z lektorem bo kiedyś ten serial leciał na Tv Puls. Szkoda że to nie puszcza na tvp.mozna się pośmiać

ocenił(a) serial na 3
maja9128

Sezon na miłość ma koło 80odcinkow z tego co pamiętam może koło 90.tureckich.na tv puls pokazywali bez wycinania odcinków bo tvp ucina odcinki.milosc na wynajem ma też koło 90.tureckich.ale jest ż napisami pl na yt. A kontrakt na miłość nie pamiętam.

ocenił(a) serial na 3
maja9128

Wiem, że nasza telewizja tnie każdy turecki serial na mniejsze części. Nie zawsze to ma sens. Np. Zraniona Miłość , gdy z jednego odcinka zrobiono 3, trochę mija się z celem. Prawie w każdym tureckim serialu oryginalne odcinki trwają około 2 godzin, jak dobry film. U nas to jest nie do przyjęcia, ale 60 - minutowe już moglibyśmy oglądać. Tymczasem nasza TVP tak dzieli, żeby jeden odcinek nie trwał dłużej niż 40 - 45 minut. Stąd np. "1001 noc" ma 90 oryginalnych odcinków, a u nas było 158. "Grzech Fatmagul" chyba oryginalnych było 80 lub 90, a u nas 160.

AnkaJ_3

tvp nic nie tnie, w ogóle to nawet nie mają chyba prawa tego robić. po prostu kupują od turków takie wersje.

ocenił(a) serial na 3
maja9128

Nie jest pewne, że na CDA jest ten serial. Kiedyś zaczęto na tej stronie CDAl umieszczać "Tysiąc i jedną noc" po emisji w telewizji. Po kilku tygodniach serial został z tej strony usunięty. Niektóre seriale zostają po emisji w TVP na stronie VOD.
Są tam w całości wszystkie odcinki. Dotyczy to TAKICH seriali jak WSPANIAŁE STULECIE i SEKRETY OJCA. A inne nadal nie jest oczywiste, gdzie ich szukać.

ocenił(a) serial na 10
AnkaJ_3

Ktoś Cię przymusza do oglądania tego serialu?
Jeśli o 14 nie leci nic ciekawszego to oglądaj Elif i przestań się mazać ;)

ocenił(a) serial na 1
maja9128

Matko, to już wolałabym, żeby Modę na Sukces wznowili. Tam przynajmniej po 100 nieobejrzanych odcinkach nadal wiesz, o co chodzi. :D

ocenił(a) serial na 3
karoman4

Haha widziałam dzisiaj że jest na cda sezon na miłość

ocenił(a) serial na 3
maja9128

W modzie na sukces tam to każdy z każdym spał.. żona brata z teściem i szwagrem spala...tak samo jak facet z żona,szwagierka,tesciowa Z kuzynkami i przyjaciolkami żony

ocenił(a) serial na 3
maja9128

Dzięki. Tylko mam pytanie, czy to jest serial podobny oo MIŁOŚĆ NA WYNAJEM ?(Kiralik Ask). Jeśli tak, to będę oglądać.

ocenił(a) serial na 3
AnkaJ_3

kontrakt na milosc jest podobny do milosci na wynajem...
sezon na milosc jest zabawniejszy:) choc czasem moze byc denerwujace zachowanie glownej bohaterki...ale trzeba brac to po prostu z usmiechem na twarzy:)

ocenił(a) serial na 3
maja9128

Dzięki. Ja już przywykłam do tego, że zachowanie głównej bohaterki może być denerwujące. Najlepszym przykładem jest Szeherezada z "1001 nocy'. Na początku miła, szlachetna dziewczyna, walcząca o życie synka, a potem wprost idiotka, która nikogo nie słucha, zarozumiała i wszystko wie najlepiej. Nie wiem ,czy może być w innym serialu bardziej denerwująca bohaterka, ale potrafię patrzeć na to z dystansem. Teraz mam dylemat, od którego serialu zacząć. Myślę, że jednak od SEZON NA MIŁOŚĆ, skoro jest na CDA. W sumie obejrzałam 11 tureckich seriali, niektóre nie całkiem w komplecie, muszę "dooglądać" jeszcze kilka odcinków. A Ty ile obejrzałaś tureckich seriali tak mniej więcej ? Który z nich był - Twoim zdaniem - najlepszy ?

maja9128

Arzu naprawdę spaliła Kenana i Tucze widziałam fragment na yt jak oblewa domek w blond peruce ale dziwnie się ogląda jak aktor nie ten sam.

ocenił(a) serial na 3
Cherry21

nie wiem czemu zrezygnowal tamten aktor grajacy kenana,ale ten jest wgl malosympatyczny;/ nie umialam sie do niego przekonac.w pozniejszych odcinkach melek bedzie z kims innym chyba zwiazana...ten to dopiero jest jak szogun z wygladu :D

maja9128

W późniejszych po pożarze czy w tych które teraz emitują? Fakt ten aktor grający obecnie gra sztywno ale jest dużo przystojniejszy niż ten drugi:)

ocenił(a) serial na 3
Cherry21

Też uważam, że nie powinni zmieniać aktora tak szybko, prawie na początku serialu. Czy Kenan i Tucze przeżyją to podpalenie ? Mam nadzieję, że tak. A do nowego aktora można się będzie w końcu przyzwyczaić.

ocenił(a) serial na 3
AnkaJ_3

Nie przezyja.uratuje się tylko melek i elif

ocenił(a) serial na 3
maja9128

Zmiana aktora grającego kenana będzie koło 180odcinka..moze trochę pozniej. WG mnie sezon na miłość ,kontrakt na miłość i miłość na wynajem.kazdy ma swoj urok.w pierwszych dwoch walczą z rodziną która nie akceptuje drugiej połowy swojego dziecka a mimo wszystko ta osoba nie rezygnuje z miłości do tej osoby i potrafią zrezygnować z przywilejów żeby być z ta osoba.sezon na miłość jest zabawny i są pełne 1,5h odcinki na cda więc się super ogląda jak dobry film a i fajne piosenki są w sezonie na milosc

ocenił(a) serial na 3
maja9128

Dla mnie ten serial elif skończyć się powinien kiedy śmierć poniósł kenan..i jak zwykle sprawcy nie złapali..w tych tureckich serialach pokazują ze policja tam w Turcji jest żałosna i że nie umieją znaleźć porywaczy dziecka,Ani osoby odpowiedzialnej za podpalenie.ale jak można było spalić dziecko :/własne widać że ona arzu nie chciała tego dziecka..i że wykorzystała dziecko żeby kenan się z nia nie rozwiodl co i tak zrobił

ocenił(a) serial na 3
maja9128

Jak wam idzie oglądanie Elif??

maja9128

ciężko poza tym pokasowali odc na yt :(

ocenił(a) serial na 3
Cherry21

Podziwiam tych, którzy nie przestali tego oglądać. Naprawdę.

użytkownik usunięty
AnkaJ_3

Już nie oglądam, bo demoralizujący.
Ale lubię.

użytkownik usunięty
karoman4

Ja i tak lubię ten serial. Coś w sobie ma.

Cherry21

Wiecie może co z Zeynep i Selimem? Będą razem?

Gatita97

Ojciec Zeynep będzie chciał ją wydać za właściciela myjni ale Selim do tego nie dopuści, niestety Arzu postrzeli Zeynep i będzie sparaliżowana (tak czytałam). Selim ożeni się z Zeynep.

ocenił(a) serial na 3
Cherry21

Tak w dniu slubu z selimem zostanie przez arzu albo jednego typa postrzelona.będzie sparaliżowana od 161chyba odcinka do koło 230moze trochę wcześniej jak arzu albo przez nią wynajety postrzeli typek Selima. Wtedy zacznie chodzic.a to ten typ co jej ojciec chciał żeby poślubiła.

ocenił(a) serial na 3
maja9128

My liczymy że tureckie odcinki w końcu się skończą a tu końca ich nie widać oni chyba nadają dwa razy w tyg ten serial..w Turcji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones