PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199691}

Doktor Who

Doctor Who
8,1 32 567
ocen
8,1 10 1 32567
8,8 4
oceny krytyków
Doktor Who
powrót do forum serialu Doktor Who

Zacznijmy od tego, że wiele osób przestało oglądac z nim odcinki, tylko dlatego, że nie mogli sobie poradzić z odejsciem Tennanta, który zdaniem wielu był najlepszy (no i jego ciągłe całowanie się, krótkotrwałe związki jak w operze mydlanej przyciągnely całe rzesze fanek). To prawda, że 10 był wyśmienitym Doctorem, ale nie najlepszym. Zaprzestanie oglądania odcinków z 11 to jest błąd, który wiele osób popełniło. Załóżmy, że odstraszył ich dość młodzieżowy pierwszy odcinek, ale to słaby powód, by zrezygnować z 11, tym bardziej, że on po prostu rządzi na ekranie i nietrudno zauważyć, kto tu jest Doctorem. Przede wszystkim Matt był najlepszy, ponieważ paradoksalnie po nim WIDAĆ prawdę- że Doctor jest już stary, nie jest młodzieniaszkiem. To fakt, że wiele razy zachowuje się jak nastolatek, ale nie wynika to z tego, że Doctor zdziecinniał i jest do niczego- on po prostu cieszy się z życia, z małych rzeczy. Jak jestem smutna, często oglądam z nim odcinki, bo nikt z Doctorów z New Who nie afirmuje życia tak bardzo jak on. A w chwilach prawdziwego zwątpienia w obliczu trudnego wyboru nie widać po nim ciągłego gniewu i nie obraża on wszystkich dookoła, tylko pokazuje prawdziwe emocje- że jest smutny, przygnębiony, zdeterminowany, bo tak naprawdę mu ZALEŻY. Na innych rasach, cywilizacjach. Wiele razy zamiast pokazywać wszystkie uczucia naraz, skrywa je, ale przez to jego wyciszenie jeszcze bardziej widać, że cierpi. Tego żaden wrzask lub groźna mina nie odda. Ten Doctor też nie jest próżny, co bardzo mi w Tennancie przeszkadzało. Choć znany jest z muchy i fezu, są to tylko symbole i wspaniale pokazują jego indywidualność, charakter. Symbolizują fakt, że w zasadzie on niesie pomoc, jest niczym taki clown w szpitalu, który przynosi baloniki dzieciom – nie zastrasza innych, nie traktuje ludzi bez szacunku tylko dlatego, że ich nie lubi- nawet do wrogów odzywa się z klasą (patrz- Wielka Inteligencja). Dodać do tego jego wspaniały humor i śmieszną gestykulację- mamy Doctora. Tennant był zbyt ludzki, jak na Doctora, nie było w nim widać tego kosmity, dla którego całowanie się z ludźmi jest jak dla nas całowanie się z kotem.

Zyphire

Nie. Koniec tego dobrego. Przestaję oglądać, bo to nie ma sensu, tylko się męczę i ciągle sprawdzam ile do końca odcinka. Dla mnie serial trwa do 4 sezonu. Finał to "śmierć" lub regeneracja(jak kto woli) 10 doktora. Nie uznaje pozostałych sezonów. Pomysły na odcinki były świetne, ale ich realizacja to jakiś koszmar. Wymazuję cały 5 sezon z pamięci i idę szukać czegoś na poziomie.

ocenił(a) serial na 10
grimmjow1990

Nie poddawaj się! Amy i Rory to naprawdę świetni towarzysze. Matta Smitha jako Doktora nie lubię, ale po nim nastąpi Dwunasty i wszystko wróci na właściwe tory ;) No i Jedenasty mimo wszystko będzie miał parę naprawdę niezłych historii.

ocenił(a) serial na 10
grimmjow1990

No to zostaw te 5-7. Jeśli oglądanie nie sprawia Ci już przyjemności to faktycznie nie ma sensu. Może spróbuj zacząć od 8? Nowy Doktor itp. Ja właśnie przeżyłam taki spadek przy 5 i 6, a za kadencji Capaldiego na nowo pokochałam ten serial. Szczególnie w 10 sezonie, kiedy pojawili się Bill i Nardole w roli towarzyszy. Daj im szansę ;)

Zyphire

Ciekawe czy kiedyś doktor reinkarnuje się w kobietę bo przecież jest to możliwe w jego rasie.

ocenił(a) serial na 10
ChubakaCieLubi

Przecież w nowym sezonie ma być kobietą :D

Sol89

To wiesz więcej ode mnie.

ocenił(a) serial na 10
ChubakaCieLubi

https://www.youtube.com/watch?v=yJqsPBWbtjk

Capitano_S

Puszczają już na BBC tą serie?

Capitano_S

W sumie ta seria potrzebuje kopa więc taka kontrowersja dla niektórych się przyda. Mam nadzieję że aktorka podoła. W końcu pierwsza w historii doktorka.

Epoxide

"Tennant był zbyt ludzki" - odpowiedź na pytanie, dlaczego to Tennant jest najlepszy. Dziękuję, dobranoc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones