PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534418}

Columbo

7,8 18 938
ocen
7,8 10 1 18938
7,2 12
ocen krytyków
Columbo
powrót do forum serialu Columbo

Scenarzyści wymyślili tyle majstersztyków fabuły z niesamowitymi detalami, że można tylko ich wyobraźnię i fachowość podziwiać!

ocenił(a) serial na 10
Van_der_van

Zgadzam się. Wolę obejrzeć kolejny raz któryś z odcinków Colombo niż robione seryjnie i podobne jeden do drugiego nowe seriale kryminalne

ocenił(a) serial na 10
Harry_Jones

No ja też!

ocenił(a) serial na 10
Van_der_van

Najgorsze, zże z neta go nie można ściągnać

ocenił(a) serial na 9
Harry_Jones

Można, wszystkie 69 odcinków.

ocenił(a) serial na 10
Harry_Jones

Już można! Jest na CDA

ocenił(a) serial na 10
Harry_Jones

O, właśnie. Bardzo słuszna uwaga.

ocenił(a) serial na 9
Van_der_van

Właśnie emitują, na kanale "13 Ulica".

ocenił(a) serial na 10
GodAs

Kurcze, nie ma tego kanału cholera!

ocenił(a) serial na 10
Van_der_van

Na musody.com jest całkiem sporo odcinków z polskim lektorem. Wszystko bezpłatne tylko trzeba zobaczyć dwie lub trzy reklamy (wyłączyć AdBlocka jeśli go macie). Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 10
Rober_T

OOO, dzięki za namiar! Będzie co oglądać w święta! Pozdrawiam serdecznie i Wesołych Świąt!

Van_der_van

Na CDA jest dostepne kilka odcinkow

ocenił(a) serial na 10
Ruben_fw

TAK!!!!! Obejrzałem wszystkie! Poezja!!!! Dzięki!

ocenił(a) serial na 10
Van_der_van

Masz racje! To jest 1 klasa majstersztykow w tym serialu !

ocenił(a) serial na 10
weronikax25

Właśnie sobie cała serię przypomniałem na CDA - nieśmiertelny serial!

ocenił(a) serial na 10
Van_der_van

Kryminalny i komediowy. Regularne dowcipy na temat płaszcza, nieśmiertelnej i wszechmocnej Pani Columbo i sadystyczna uciążliwość z "jeszcze jedno". W jednym z odcinków tę kwestię w stosunku do Columbo wypowiada zbrodniarz.

ocenił(a) serial na 10
Uh_Huh

I wiesz, ten pies... o imieniu "pies" bo na inne nie reagował:)

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 10
Van_der_van

Podpisuję się pod tym obiema rękami.

ocenił(a) serial na 10
Peter2013

Tak trzymajmy:) Pozdrawiam!

Van_der_van

Na pulsie leci

ocenił(a) serial na 10
Avenalle

Kurde tylko w takich godzinach, że nie mam jak oglądać. Dobrze, Że jest CDA:)

Van_der_van

Kiedyś oglądałem go na rtl ;P

ocenił(a) serial na 10
Peter2013

Nie ukrywam, że ja też!

ocenił(a) serial na 9
Van_der_van

Ogladam go od jakiegos czasu na TV Puls, razem z 'Napisala: Morderstwo'. Swietne seriale, charyzmatyczni glowni bohaterowie. Columbo jutro bedzie ostatni odcinek, ten w nowoczesnym stylu i wg wielu fanow najgorszy... Zobaczymy.

Bruce_Lee

Mnie jakoś Napisała Morderstwo nie podszedł jeśli chodzi o Columbo to stare odcinki były dużo ciekawsze .

ocenił(a) serial na 9
Ruben_fw

Napisala: morderstwo jest dosc schematycznym serialem ale ma klase :) Columbo Stare odcinki owszem byly swietne, nowe mialy stary klimat, a ten ostatni odcinek to porazka absolutna :/

Bruce_Lee

Chodzi ci o Nocne życie porucznika Columbo -tak słabizna straszna z tych nowych odcinków to najlepsze były z gościnnym występem Williama Shatnera i Georga Hamiltona.

ocenił(a) serial na 9
Ruben_fw

Nocne zycie to bylo calkowite przekreslenie stylu serialu - a te techniawki powodowaly, ze mialem ochote rzucic czyms w telewizor... Mnie z ostatniej serii podobal sie ten z Faye Dunaway i Burtem Youngiem:)

ocenił(a) serial na 9
Bruce_Lee

Było wcześniej kilka odcinków znacznie bardziej odbiegających od stylu serialu.
Techniawki też na mnie tak działają że TV może nie przeżyć, no cóż, ale odcinek dział się w takim klubie że innej muzy się nie da...

ocenił(a) serial na 9
GodAs

Co do 'odbiegajacych' odcinkow to na pewno 2 sezonu 9 - 'Columbo cries wolf'- klimatem przypominajacy bardziej Miami Vice :) i 5 odc 10 sez- 'No time to die'- z porwana panna mloda- bardzo ciekawy.
A co do ostatniego, to pomijajac juz sam klub, to w ogole poszli na calosc z 'unowoczesnieniem'- zero dawnego stylu, kamera lata ze az sie niedobrze robi, wszedzie jakies kontrastujace kolory rodem z parady LGBT i prymitywne techno przygrywajace akcji. Do tego nieciekawi, ordynarni przestepcy traktujacy Columbo jak smiecia. Nie, prosze pana, ten odcinek moglby nie powstawac...

Bruce_Lee

Było kilka odcinków odbiegających od klasycznej formuły, ale jednocześnie dobrych (jak właśnie "Columbo Cries Wolf" z 1990, "Strange Bedfellows" z 1995 czy "It's All in the Game" z 1993 wg scenariusza Petera Falka).

Niestety były też odcinki odbiegające od formuły, ale przeraźliwie słabe. Tu mam na myśli "Undercover" z 1994. Klasycznego Columbo nie ma w nim w ogóle (!).

Co do ostatniego odcinka, "Columbo Likes the Nightlife", moim głównym zarzutem do niego jest fakt, że przestępca od początku boi się porucznika, co jest zaprzeczeniem formuły, a nie dostajemy nic w zamian. Obok wspomnianego "Undercover", są to wg mnie dwa najgorsze odcinki.

ocenił(a) serial na 9
direct39

Dokladnie, zazwyczaj przestepcy mieli klase, a odcinki polegaly na relacji 'morderca zgrywajacy niewiniatko i pomagajacy w sledztwie' plus 'Columbo zgrywajacy glupka, do konca sledztwa usmiechniety i czepiajacy sie pozornych drobiazgow'. W 'Nightlife' morderca i jego dziewczyna to chamscy gowniarze, rzucajacy epitetami na porucznika i nie probujacy nawet go wpuszczac w kanal.
'Undercover' to czasem nie jest to odcinek z fragmentami zdjecia? Moze i wybiegajacy poza schemat ale calkiem sympatyczny, pokazujacy rozne oblicza porucznika i jego mistrzowskie aktorstwo.
Aktualnie zaczalem serial od poczatku, jestem po dwoch pilotazowych :)

Bruce_Lee

Tak, to odcinek ze zdjęciem. Nie wiem, ja tego epizodu jakoś nie trawię.

Za to mój chyba ulubiony to "How to Dial a Murder" z 1978, aczkolwiek spośród odcinków oryginalnej serii z lat 70. trudno wskazać słabsze odcinki :).

Pierwszy pilot również bardzo mi się podoba. Twist niesamowity :).

ocenił(a) serial na 9
direct39

Pierwszy odcinek bardzo dobry, klimatem przypominajacy stare filmy o Bondzie, jednak widac, ze postac porucznika dopiero sie wyksztalcala- tutaj ewidentnie plata sie nie wiedzac co robic, krzyczy na babke (niespotykane!), poza tym rozmowa w ganinecie psychiatry mnie zmeczyla. Ale ogolnie plus, akcja fajnie sie zawiazuje. Drugi odcinek z mordercza Lee Grant jednak lepszy :)
Dopiero teraz zobaczylem, ze w serialu co jakis czas pojawiala sie... Pani Columbo, przynajmniej prawdziwa zona Petera Falka! Shera Danese grala m.in. sekretarke mordercy w 'Death of the rockstar' i famme fatale w 'Trace of the murder'! I jeszcze Geraldine w 'Undercover'... I zadnych jej postaci nie skojarzylem- tak sie kobieta maskowala:)

Bruce_Lee

W pierwszym pilocie mamy ewidentnie do czynienia z wczesną wersją postaci Columbo. Był trochę bardziej agresywny, niż później w regularnej serii.

ocenił(a) serial na 10
Bruce_Lee

Nocne życie porucznika Columbo jest całkiem fajne, nie wierz "narzekaczom". Ja kocham całą serie i znam ją chyba na pamięć, oglądam sobie często na CDA i powiem Ci szczerze, ostatni odcinek trzyma poziom! Tylko Peter ma już 76 lat, ale nawet pomimo wieku daje radę

ocenił(a) serial na 9
Van_der_van

Oj, niestety owi narzekacze maja racje. Odcinek calkowicie odrzucil styl Colombo, techniawki w tle, jaskrawe kolory, świrująca kamera az glowa boli, nieciekawi, chamowaci mordercy, same dyskoteki z okropna muzyka lat 2000-ch. W dodatku nieciekawa intryga, przebieg akcji, i wyjatkowo niefajne potraktowanie porucznika jako juz calkowitego imbecyla przez scenarzystow. Ciezko sie dziwic, czemu to juz ostatni odcinek...

Van_der_van

Leci na tvs o 20.20 od pn-pt.

ocenił(a) serial na 10
Ruben_fw

Kurde, nie mam tego kanału, dlatego CDA mi zostaje

Ruben_fw

To prawda, a powtórki są o 10.40 :). Warto nagrać, gdy jest się w pracy.

ocenił(a) serial na 10
Kasia_256

Emisja premierowa jest od poniedziałku do czwartku o 22:50, powtórki od poniedziałku do piątku o 10:40 i 20:20 (z wyłączeniem piątku z 20:20). Do tego jest jeszcze powtórka w sobotę i w niedzielę o 6:20.

ocenił(a) serial na 10
M_COL

Do tego ZDF też pokazuje Columbo, ale po pierwsze tylko w piątki, po drugie około 1:00 w nocy, a po trzecie z niemieckim dubbingiem, który psuje całość.

ocenił(a) serial na 10
Van_der_van

Polecam dzisiaj obejrzeć o 20:20 (od 1 sekundy) gdzie Columbo ma wypadek i chodzi z kołnierzem ortopedycznym.

M_COL

Jeden z najlepszych odcinków. Może nawet najlepszy.

ocenił(a) serial na 10
direct39

Dziś też był genialny z tymi psami. 7 seria jest dużo lepsza od szóstej.

ocenił(a) serial na 10
Van_der_van

Teraz w telewizji praktycznie o kazdej porze dnia jest pokazywany serial Columbo! W dni powszednie o 9:00 (13 Ulica), 10:40 (TVS), 16:00 (13 Ulica), 20:20 (TVS), 23:00 (TVS), a w weekendy o 4:00 (13 Ulica) , 6:20 (TVS), 15:00 i 17:00 (13 Ulica).

ocenił(a) serial na 10
M_COL

Wreszcie, widać, ze głosy fanów serialu wzięli w końcu pod uwagę:)

ocenił(a) serial na 10
Van_der_van

No, chodź teraz emitowane są o innych porach i w innych stacjach. Napisałem to w innym wątku.

M_COL

Zauważyłem że na tvs emitują ciągle te same odcinki kiedyś leciały te z nowej serii z lat 90 .

Ruben_fw

TVS pokazał elegancko po kolei wszystkie odcinki i to chyba nawet ze dwa razy. Teraz sobie skaczą bez ładu i składu po odcinkach. Zasadniczo nie ma to znaczenia, bo one nie są ze sobą powiązane ;).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones