PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125075}

Agenci NCIS

Navy NCIS: Naval Criminal Investigative Service
7,4 32 102
oceny
7,4 10 1 32102
Agenci NCIS
powrót do forum serialu Agenci NCIS

Od czasu do czasu lubię sobie obejrzeć niezobowiązująco jeden z kryminalno-sensacyjnych seriali.

Niestety NCIS w ogóle mi nie podszedł.
Po kilku odcinkach pomyslałem sobie "gdzie ja to już widziałem"?
- Ano w "JAG: Wojskowym Biurze Śledczym".

Wchodzę więc z ciekawości na Filmweb by sprawdzić czy przypadkiem w NCIS nie maczał ktoś paluchów z JAG i co się okazało - a i OWSZEM :)

Niestety ze szkodą dla omawianego serialu, gdyż tak jak JAG jak najbardziej mi się podobał tak już odgrzewany kotlet już nie szczególnie.

Jakie mam zarzuty względem NCIS i po czym poznałem, że to kopia JAG?
- Aktorzy grają tak samo, są zabawni i pełni optymizmu nawet w niezbyt sprzyjających warunkach
- Praca kamery, łapanie kluczowych akcji, przesłuchania, wyglądają identycznie jak w JAG.
- W NCIS podobnie jak w JAG jest parę postaci może niezbyt rozgarniętych towarzysko i lekko głupkowatych ale jednak zdolnych i pracowitych.

Powiedzmy sobie szczerze, niestety to świadczy tylko o tym, że Bellisario jest typowo odtórczym i nierozwijającym się reżyserem.
Oczywiście, z jednej strony, po co zmieniac coś co znakomicie się sprzedało i przyjęło na świecie? Z drugiej jednak strony: Po co mi JAG BIS??

Niestety aktorzy grają słabiej niż ci w JAG, mimo iż reżyser wyraźnie kazał im grać na modłę Wojskowego Biura Śledczego.
Jakoś nie mogę się utożsamić z tą chmurką beztroski unoszącą się w NCIS.
Niewiele mnie tu przekonuje, jest kilka dużo ciekawszych w formie seriali kryminalnych, sorry.

Podsumowując, spore rozczarowanie.
Ocena 4/10

ocenił(a) serial na 10
_MAX_

co komu dopowiada :) nie będę przekonywać nikogo jakim wspaniałym serialem
jest NCIS ponieważ każdy ma prawo do swojej opinii. Nie wszyscy muszą
uwielbiać i wznosić serial pod niebiosa ;) Jestem osobą, która również
oglądała JAG i powiem szczerze, że długo opierałam się w stosunku do NCIS.
raz natrafiłam i stwierdziłam - NIE!! ale w ubiegłoroczne wakacje
stwierdziłam, że czemu nie zobaczyć. Pierwszy sezon może i nie powalał
niczym szczególnym. Faktycznie podobne rzeczy można znaleźć do JAG. Jednak
ujęły mnie grające osoby. Abby, Tony i Gibbs. No i Ducky i jego rozmowy z
umarlakami ;) następne sezony są moim zdaniem lepsze. Zwłaszcza od momentu
gdzie pojawia się Ziva. W serialu zmienia się dynamika i widać zdecydowany
rozwój postaci. No i widać również zainteresowanie serialem i oglądalność
na CBS. Obecnie NCIS jest na piedestale. Przede wszystkim dlatego, że
Bellisario nie jest już szefem i aktorzy mają swoje przysłowiowe 3grosze:)
Powiem tak.... mam na koncie naprawdę sporo seriali z tego gatunku od lat
80-tych po dziś dzień i jeszcze czeka na mnie U.N.C.L.E, i ŻADEN serial tak
mnie nie wkręcił :D ale jak powiadam - to sprawa własnych upodobań.

pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
_MAX_

hm...nie powiedziałabym, że postacie są zawsze "happy". W wielu momentach widać jak troszczą się o siebie nawzajem, martwią...
kill ari-tam widać właśnie, że są trochę jak rodzina, przeżywają trudne chwile
oczywiście oprócz kill ari jest jeszcze wiele takich odcinków (np. SWAK)

ocenił(a) serial na 9
_MAX_

W swoim 23 letnim życiu obejrzałem trochę seriali i zgadzam się z Chandni i GiselleAbby że jest
że jest to bardzo dobry serial. "Mierna kopia JAG - Wojskowego Biura Śledczego. Nie lubię odgrzewanych kotletów" - po pierwsze NCIS jest tzw. spin-offem: JAG (21,22# Chyba 8). Więc jak napisałeś(aś) nie jest to "odgrzewany kotle'. Ode mnie 9/10.

Semper Fi.

ocenił(a) serial na 10
_MAX_

Moim zdaniem NCIS jest świetnym serialem, co prawda nie jakoś bardzo przepadam za 1 i 2 serią ale pozostałe sezony są wspaniałe. Najbardziej w NCIS podoba mi sie to, że nie ma tam momentów na nudę. Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie równie wspaniały jak poprzednie :) Pozdrawiam ziva_292

_MAX_

przypomnę, że Gibbs i DiNozzo i Abby i Ducky byli w dwóch odcinkach JAG kiedy Rabb był oskarżony o zabójstwo. Ciekawi mnie czy ci się one podobały? Bo ja przez nie zaczęłam oglądać Agentów NCIS i nie rozczarowałam się. A poza tym Gibbs jest boski :DDDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones