Morgan FreemanI

Morgan Porterfield Freeman Jr.

8,4
119 247 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Morgan Freeman

W każdym filmie jest zawsze identyczny. Nie potrafi grać. To co robi to zapamiętanie i wypowiedzenie swoich kwestii. Głównymi zaletami tego człowieka to: łagodna twarz, postawa i zachowanie (na ekranie) oraz ambiwalentny stosunek do akcji filmu w, którym 'gra'. Ale największą zaletą tego aktora jest fakt, że zagrał w tak wielu filmach. Z tego powodu wypracował sobie renomę 'profesjonalisty'. Przez niektórych uważany za genialnego aktora - chociaż (tak naprawdę) nikt nie wie dlaczego...

Oceniam kolesia 7/10

janko_bzykant_

Morgan genialny nie jest na pewno, Gary Oldman - wg mnie aktor wszech czasów- bije go na głowę. Ale w roli Reda Freeman był niesamowity. Po prostu przyćmił wszystkich.

Flowerpower

Polecam "The Bucket List"... Tam nie gra członka FBI i tym podobne...

dancewithangel

No i jeszcze "Za wszelką cenę". Może jednak gra na jeden ton, ale ja go uwielbiam ;)

janko_bzykant_

...święta prawda... wiecznie ten sam... solidny, ale nudzi mnie jak cholera... wystarczy obejrzeć 'Podejrzanego'... Morgan Freeman kontra Gene Hackman... Freeman'a nie ma w tym filmie...

janko_bzykant_

Byc może, Morgan Freeman w kilkunastu filmach jakie widziałam, jest ten sam, być moze jest to nudne... Ale zauważcie, ze wypowiadane przez niego teksty zapadają(mysle raczej o przesłaniu) w pamięć i serce. W "Se7en" miałam wrażenie, że to tylko on gra, nie było Pitta, gdyby nie Morgan i "żywy trup", to film byłby kiepski. W kazdym filmie w którym gra, czy to komedia ("Bruce wszechmogący")czy inny gatunek ("mroczny rycerz", "batman początek", "skazani na Shawshank") gra rózne postacie.. a do każdej z nich pasuje ten jego spokój. Podoba mi się tez tajemniczość granych przez niego postaci, malo o nich wiemy, możemy tylko sobie dopowiedziec historię do tej usmiechniętej, a jednak zatroskanej twarzy... Wiem, możecie pomyslec - idiotka, nie zna się- czy coś w tym stylu, ale jak widzę że w obsadzie jest pan Morgan, to wiem, że jest to film z jakims przesłaniem... i wiem że nic złego nie może się zdarzyć... bo jak widzę tego aktora to jakoś tak czuję się "bezpieczna"...

jati777

Racja Morgan to pewniak, jak widzę listę płac z jego udziałem to od razu biorę ten film do oglądania, bez szukania po necie czy dobry czy taki sobie bo Freeman to jest gość i byle czym nie gra!

miko_klimkiew

A ja Go bardzo lubie. W skazanych na Shawshank byl fenomenalny. Podobnie w Choc goni nas czas z moim ulubiencem, Nicholsonem. Jego sposob mowienia zapada w serce...Nalezy do moich ulubionych aktorow....

janko_bzykant_

Podobno dobry aktor musi umieć zagrać każdego. Ale według mnie fenomenalny aktor zawsze daje dużo więcej od siebie, nadaje się do konkretnych ról. Zderzeniem dwóch barwnych postaci w filmie - "Choć goni nas czas" Nicolson zawsze dobrze grał szalone postacie a Freeman wręcz odwrotnie. Jednak film bez jednego jak i drugiego to już nie to. Freeman ma tak mocną osobowość, że przesłania to postać którą gra i dlatego jest tak świetny. Czasami się zastanawiam czy to Freeman musi się słuchać reżysera czy poprostu robi swoje.(oczywiście żart);]To tylko moja subiektywna opinia.

janko_bzykant_

Właśnie dla mnie Freeman jest aktorem, którego po każdym filmie się pamięta. Rzeczywiście zazwyczaj prezentuje się jako łagodny, wyluzowany facet, ale zawsze w swoich rolach jest bardzo przekonywujący (przynajmniej w moim przypadku) i prawdziwy. Co obejrzę jakiś film z jego udziałem to mam wrażenie, że Morgan jest w nim sobą, choć grał w tylu różnych rolach. I dlatego według mnie jest genialny - nie aż tak wyrazisty jak inni, ale jednocześnie zawsze przekonywujący.

janko_bzykant_

janko_bzykant Morgan Freeman jest wielkim aktorem. I to ON jest jednym z najlepszych aktorów wszech czasów! Ja go oceniam 10/10. "Za wszelką cenę" był jego świetnym filmem, który mógłbym oglądać mnóstwo razy. Jego największą cechą jest wg. mnie jego pogoda ducha i humor.

experto

Czyli jednym słowem nie jest aktorem. Pogoda ducha to nie jest gra, lecz cecha osobowości. Natomiast humor nie jest jego tylko scenarzysty, który napisał jego kwestie.

janko_bzykant_

Zgadzam się z autorem! Choć jest on może nieco lepszy niż średni, to nie genialny, tak jak to się powszechnie uważa - znam lepszych, a on jak na hollywoodzkie średnie produkcje, typu Bruce Almighty, to moze jest geniuszem.

7,5/10 (waham się między 7-8)

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
janko_bzykant_

nie zgodzę się z Tobą ogladaleś moze The Bucket List i Kontrakt na zabijanie?? obejrzyj i zobaczysz w jak wiele ról potrafi Freeman sie wcielić...

janko_bzykant_

jeden z moich ulubionych aktorów, ma pewną charyzmę, talent i doświadczenie. w ogóle bardzo fajny aktor, widocznie po prostu się nie znasz

justy_maje

O, takie odpowiedzi mnie najbardziej cieszą. Proste i śmieszne. HAHAHA! Dziękuję za poprawienie mi humoru. Dzisiaj byłem wesoły, ale teraz jestem jeszcze bardziej wesoły. Może hiper wesoły. hahahaha...hhehe

janko_bzykant_

a ja sie z Tobą zgadzam w 100% :)
oglądałam niejeden film z jego udziałem i w zasadzie każda wykreowana przez niego postac jest identyczna.
dlatego nie przepadam za nim, wręcz mnie irytuje.

janko_bzykant_

proszę bardzo, fajnie, że cieszą cię takie proste rzeczy, przynajmniej się nie nudzisz w życiu.... ;]

justy_maje

Tylko frajerzy nudzą się w życiu. Jak można się nudzić, gdy ma się mózg którym się myśli? Ops...no tak, zapomniałbym. Niektórzy ludzie nie myślą...

pozdro

janko_bzykant_

Niestety obiektywnie rzecz biorąc to prawda. Ludzie go lubią bo chcieliby mieć takiego kumpla i tyle. Powiedzmy sobie szczerze niewiele aktorów zmienia grę w następnych filmach. Skoro się ich wizerunek dobrze sprzedaje to nie zmieniają go nie mogliby zagrać w innych filmach. Uświadomienie sobie tego to kluczowa sprawa w ocenie filmów.

NinaKulagina

Nie wiem co chcesz przez to powiedzieć Sloopy. Czy to Twoim zdaniem dobrze, czy nie? Aktor powinien umieć się wcielić w różne role i pokazać wiele, a nie jedną i tą samą twarz.

Morgan Freeman nie jest zły, ale wielkim aktorem też go nie można po prostu nazwać. Właśnie dlatego, że zawsze jest taki sam i nie potrafię wskazać jakiejś jego wybitnej kreacji.

Zygfryd666

ja też uważam że jest spoko aktorem, ale bez przesady.. a to że zawsze gra tak samo czyni go oryginalniejszym :P

madzix9876543

Super człowiek i aktor, w te brednie dziennikarzy po prostu nie wierzę!!!!!!!!!!!!!!!!!!

madzix9876543

Do madzix9876543

Wątpię... Bo widzisz zdecydowana większość aktorów jest słaba więc zawsze
gra tak samo.

janko_bzykant_

Epidemia to bodajże jedyny film, w którym zagrał taki troche czarny charakter(chociaż nie do końca). Wyszło mu to bardzo dobrze, zwłaszcza w jednej scenie, która mi utkwiła w pamięci, kiedy to stanowczo odmawiał zgody nna jakieś badanie czy coś.

Morgana poprostu zaszufladkowono. Ja to tak widzę,

Zielony2009

Każdy aktor sam wybiera sobie role...

janko_bzykant_

Dokładnie tak jak mówisz. On nie jest aktorem tylko sobą w każdym filmie. Nikt inny tego nie potrafi, nie grać tylko być tam i przeżywać każdy film jak swoje własne życie. Każdy inny niestety gra. Teraz masz odpowiedź dlaczego Pan Freemann jest jedyny w swoim rodzaju

kissofdeath87

Ale gra w takich filmach, że ja nie jestem taki pewien tego talentu. Mógłby wybierać lepsze role, a nie iść na łatwą kasę - ale to jest utopia. Pewnie każdy z nas by kasę wybrał ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
janko_bzykant_

Przeczytaj co napisałem wyżej to może zrozumiesz jego wielkość. Nie przez przypadek jest tak poważany. On nie gra tylko jest sobą a tego nikt inny nie potrafi.

kissofdeath87

To raczej ty przeczytaj to co ja napisałem, bo najwyraźniej nie rozumiesz o czym jest mowa. A mowa jest o aktorstwie, a nie 'występowaniu'.

janko_bzykant_

Nikt tu nie mówi o występowaniu bo nie widzę takie słowa w swojej wypowiedzi. Szkoda, że nie rozumiesz wielkości doskonałych aktorów.

kissofdeath87

No to fakt. Bo ja cały czas staram ci się wyjaśnić różnicę między występowaniem, a grą aktorską (taki jest główny wątek w moim poście) natomiast Ty w kółko gadasz jakieś brednie o 'wielkości' jakichś tam aktorów.

janko_bzykant_

to prawda, co piszesz, wszedzie gra tak samo, ale przykuwa uwagę i ma charyzme, która sprawia, ze ludzie chca go oglądać

janko_bzykant_

Widziałem wiele filmów z Freemanem i fkatem jest, że często dostaje role takiego poczciwego starszego pana, przez co można mieć wrażenie, że zawsze gra tak samo. Obejrzyjcie jednak "Wożąc panią Daisy" i zwróćcie uwagę na to, jak spójną i kompletną postać stworzył. Gesty, sposób mówienia, mimika, chód, wszystko. Żaden słaby aktor nie zagrałby czegoś takiego.

wjanus9

Zgadzam się z Tobą wijanus9. Rola Freemana w "Wożąc Panią Daisy" jest genialna, a przy tym cholernie wzruszająca (dla wrażliwców takich jak ja to nie lada gratka). Zresztą, ja go lubię, po prostu. Gra w sposób naturalny, wiarygodny i przekonujący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones