Leonardo DiCaprio

Leonardo Wilhelm DiCaprio

9,0
256 796 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Leonardo DiCaprio

Wiadomo, zawsze mogą wypłynąć tylko odczucia subiektywne, ale w tym wypadku moim skromnym zdaniem, mamy do czynienia z geniuszem fachu. Kiedyś już chciałem podjąć merytoryczną próbę wypunktwania wirtuozerii mistrza, jednak spoczalem na laurach po pojednianiu się ze swoim byłym antagonistą.

.. Jednak zrobię to tu, za jakiś czas... DiCaprio to najlepszy aktor w dziejach ;)

mateos8

Bez przesady, byli i są genialniejsi i bardziej wszechstronni, aczkolwiek jest mega zdolny i bardzo go lubię.

mateos8

Facet jest bardzo schematyczny, używa w kółko tych samych min, a jak ma się na kogoś drzeć, to zawsze robi to tak samo.
Sorry ale dwa pytania !
1. W czym on niby jest lepszy od takich aktorów jak Jack Nicolson, Al Pacino czy Marlon Brando ?
2. Jest najlepszy bo zagrał w Titanicu ?

tomek_gruzewski

Schematyczny? Jego paleta jest długa jak mur chiński. Używa tch samych min? Niebywale.. Każda kreacja to inna odsłona, akcentowania, mimika, ekspresja, sposób bycia.. Nie mam nawet o czym pisać. Syzyfowa gadka.

1. Dla mnie jest, subiektywnie najlepszy. Wymieniłes jednak też zacnych artystów fachu, więc i oni dla kogoś subiektywnie mogą być 'debesciaki' - jak najbardziej! Przecież obiektywnie nie ma najlepszego na świecie.

2. A co ma Titanic do rzeczy? Ta rola go nie definiuje. Odegrał ja znakomicie, wykonał zadanie i tyle. W latach 90' stworzył jednak dwie inne rolę monumentalne, tj w "Co gryzie Gilberta.." i "Przetrwać w NY". O okresie od 2002 do teraz nawet nie wspominam, bo to właśnie ten okres go definiuje.

mateos8

"CHŁOPIĘCY ŚWIAT" - od tego zacznę. Nieoficjalny debiut, a oficjalne rozpoczęcie swojej królewskiej scieżki. Kreacja,zważywszy na doświadczenie,miejsce kariery, wiek oraz akompaniament , cholernie trudna i tak naprawde wygrana w cuglach. Chłopak na debiut' dostal za przeciwnika,wtedy chyba aktora nr1 na rynku, z rolą niebezpłciową - i co zrobil? Scalając opinie swiata wygrał batalie z kimś pokroju DeNiro - a nie chcąc być kontrowersyjnym, napisze, że co najmniej ją zremisował, co i tak na tamten czas jest kosmicznym honorem. Leo był autentyczny do granic, oddał cały żal,ból i zbuntowanie odgrywanej przez siebie postaci. Zachował sie po mistrzowsku. Najwiekszym atutem tej roli - i wszystkich innych - w mojej opnii, jest jednak to,że... pierwszą przeze mnie oglądaną odsłoną wcielen Leosia była ta Arnie'ego z "Co gryzie Gilberta Greape'a"! Ja widząc go w "Chlopiecym swiecie" zbieralem..a nawet nie... wygrzebywałem szczeke spod ziemi! "Przecież on był tam upośledzony!! Jak!!?? Kurna - jak??!!"...

cdn...

mateos8

"CO GRYZIE GILBERTA GREAPE'A" - Dla mnie osobiście, najlepsza kreacja wszech czasów. Prawdziwa sztuka! Miałem to szczescie,że to była pierwsza obejrzana przeze mnie odsłona Lea. Oglądałem z mamą. Bylismy w 100% przekonani,że dzieciak jest rzeczywiscie niepełnosprawny. Wykonać taką role w punkt,bez przeszarżowania,a zarazem oddać każdy szczegół, to totalne mistrzostwo. Leo "metode Stanisławskiego" wniósł tu na poziomie kosmicznym. On był Arnie'em,on go nie grał. Tiki,głos,emocja,sposób bycia. Pier.d.@ny MISTRZ !!! Deep miał równiez bardzo dobrą odsłone,wszyscy grali tam świetnie,ale Leo wniósł tam cos nie z tej ziemi i na nieszczęście reszty przyćmił ich całkowicie, Mieli pecha. Znaleźli sie na planie gdzie młody gostek tworzył własnie kreacje legendarną. Subiektywnie - dla mnie najlpesza rola w historii kina. Obiektywnie - scalając opinie,które widziałem,to ciesze sie,bo to rola mega doceniona. Umowne Top3 - patrzac na opinie z wielu źródeł. Ps. Nie mam zielonego pojecia jak Tommy Lee Jones, z tak bezpłciową,zwykłą rolą zabrał oscara klientowi,który odegrał Himalaje aktorstwa! Nawet Ralph,nie miał prawa tego wygrać przy takim wyczynie DiCaprio,choc rzeczywiscie był fenomenalny.

cdn...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones