Gianluigi Buffon

9,5
28 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Gianluigi Buffon

Gigi Buffon

użytkownik usunięty

Nie wiem czy najlepszy bramkarz w historii futbolu ale na pewno ścisła trójka. Interwencje jakimi się popisywał doprowadzały do płaczu najlepszych napastników. Kiedy wielu już widziało piłkę w siatce Gigi miał jeszcze czas na to by pomyśleć jak wybić piłkę. Nie wiele efektowny ale ogromnie efektywny. Tyle razy co obronił Parmę, Juventus i Squadra Azzura przed stratą gola wie tylko on sam. Piłkarz, który rzadko się denerwuje ale jak już to zrobi to lepiej zejść mu z drogi. Fenomenalny bramkarz!

Zdecydowanie najlepszy jaki chodził po tej planecie. Instynkt, refleks i wzrost (190 cm to wystarczająco jak na bramkarza) czyni z niego świetnego golkipera. Tak jak napisałeś wiele razy ratował tyłek swojej drużynie. Lepszy od Casillasa który poza genialnym refleksem jest trochę niepewny. Gdyby nie ostatnio słaba forma może nawet by się znalazł w moim własnym rankingu. Na ten czas jednak tak nie mogę zrobić. Dla mnie Gigi pozostanie zawsze najlepszym z najlepszych. Chociaż na ten sezon jego także za najlepszego nie uważam. Top 5 golkiperów sezonu 2012/2013:

1. Petr Cech
2. Manuel Neuer (dylemat między 1 a 2 miejscem)
3. Roman Weidenfeller
4. Diego Lopez
5. Gigi Buffon lub David De Gea z uwzględnieniem chyba na młodego hiszpana

Banana_Power

Dla mnie nr 1 jest Jan Tomaszewski, świetny bramkarz, nie tylko, że zatrzymał Anglię, ale miał niesamowity refleks, odwaga i ratował Polskę w wielu meczach.Obecnie jak dla mnie najlepszym bramkarzem jest Manuel Neuer,co do De Gea, to dobry bramkarz , wyrobi się na 1 z najlepszych bramkarzy na świecie, Casillas świetny bramkarz, co udowodnił na Mundialu w 2010 i na euro.

Pawlovsky

Tomaszewski bronił od najlepszych z tamtego czasu i uważam że Tomaszewski to najlepszy bramkarz w historii polskiej piłki lepszy od Szczęsnego Fabiańskiego Dudka czy Boruca

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones