Gary Oldman

Gary Leonard Oldman

8,6
109 388 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gary Oldman
neo_angin

Myślałem, że już nigdy do tego nie dojdzie. Dużo zaskoczeń w tym roku, ale o to chodzi.

neo_angin

Az nie mogę uwierzyć że taki aktor dopiero teraz dostał pierwszą nominację

polneri

Mnie to nie dziwi bo jeszcze parę lat wcześniej był zupełnie nie Hollywoodzki, a to działa na niekorzyść. Zaprzyjaźnił się z Hollywoodem i zagrał świetną rolę czym sobie o nim przypomnieli.

neo_angin

Teraz tylko Dujardina pokonać i będzie Oscar :)

nikike

Clooney jest faworytem, ale miejmy nadzieję że pupil akademii nie wygra jednak.

neo_angin

Muszę w końcu tych cholernych Spadkobierców zobaczyć, w każdym razie do tej pory raczej Dujardin był faworytem, dopiero Globy trochę typy pozmieniały. Ale kto wie, ja i tak trzymam kciuki za Oldmana.

użytkownik usunięty
nikike

Ja też trzymam kciuki :) Ale widzisz wszyscy stawiali na Michaela bo zdobył większość nagród to samo Clooney i Dujardin a oldman dostał tylko jedną nagrode w san francisko i co jest nominacja.Ta nominacja to największa nagroda dla Garego :))

Jakiego Michaela? Ja tam się dziwię, że DiCaprio nie ma, mimo że słyszałem coś, że nienajlepsza rola.

użytkownik usunięty
nikike

Michael Fassbender za film Wstyd .Wiesz wszyscy stawiali na niego tyle nagród zdobył min. nagroda na festiwalu w Wenecji.A tu niespodzianka ;p

A, no racja, jak mogłem nie zwrócić uwagi... I jakiegoś Damiena Bichira wpakowali, co to ma być? Fassbender już za to "full frontal nudity", o którym mówił Clooney na Globach, powinien nominację dostać ;)

użytkownik usunięty
nikike

Ale cieszmy się z nowiny dnia 24.01.2012 pierwsza nominacja Oscarowa dla Oldmana :) I polski film nominowany do oscara W CIEMNOŚĆI :))

"W CIEMNOŚĆI"LOL, fajny błąd.

A tak w ogóle, to wolałbym Salę.

użytkownik usunięty
nikike

Wiesz co Sala samobójców bardzo fajny :) Tylko widzisz w ostatnim czasie polskie filmy nominowane są tylko wtedy gdy nawiązuje do II wojny światowej.Katyń,Pianista :)

Pianista to bardzo polski film, LOL. A z Katyniem to jakieś jaja.

użytkownik usunięty
nikike

No serio też był nominowany do Oscara w 2008 roku za najlepszy nieanglojęzyczny film :) Widzisz polskie filmy tylko o tematyce 2 wojny świtaowej zdobywają nominacje :) Sala samobójców owszem mogłaby dostać nominace no ale cóz ;/

Bo ciągle tylko takie filmy kręcimy(obok komedii romantycznych z Karolakiem, rzecz jasna), żałosne to trochę.

użytkownik usunięty
nikike

Oj wiele było polskich "poważnych" filmów ktore według mnie powinny dostać nominacje . A co do Janusza Kamińskiego który też dostał nominacje za Czas wojny (zdjęcia) kurde rozumiem 3 nominacja ale ileż można . Jeżeli widziałaś Szpiega to tam zdjęcia były genialne i zamiast kamińskiego powinien dostać Hoyte Van Hoytema za Szpiega .

Zapraszasz mnie do znajomych, a nawet nie wiesz, że jestem facetem, LOL.
A co do zdjęć to nie ma się co kłócić, bo i tak Drzewo Życia dostanie. Tinker Tailor Soldier Spy widziałem, ale nie mam porównania do War Horse.

użytkownik usunięty
nikike

Sorry mój błąd :( Słyszałam właśnie że drzewo życia miało świetne zdjęcia i efekty specjalne. Pojutrze będę oglądać drzewo życia więc wtedy ocenię :)

Zrób sobie dużo kawy, ja prawie przy tym badziewiu usnąłem.

użytkownik usunięty
nikike

Przyda się od 2 w nocy nie spałam i jeczcze 9 lekcji w szkole to jest mordega ;/ Zobaczę czy warto

użytkownik usunięty
neo_angin

Jezju przez chwilką zobaczyłam nominacje do Oscara i jest OLDMAN nominowany :))))))
Popłakałam się z radośći tyaki aktor ponad 25 lat musiał czekać w aby akademia go doceniła :) Jestem jego największą fanką boże jak ja się cieszę najbardziej niedoceniony aktor został w końcu dostrzeżony.Nawet jeśli nie wygra to i tak jest zwyciężcą dla mnie.W KOŃCU :)))))

neo_angin

Dokładnie- wreszcie!
Bardzo mu kibicuje, mam nadzieje, że dostanie Oscara.

neo_angin

Jak to usłyszałam w radiu, to myślałam, że mam jakieś słuchowe omamy... Naprawdę, jego nominacja prawie mi rekompensuje całe niezadowolenie z nominacji ;) W całej swojej genialności i po tylu latach... brawo, brawo! :)

morven

Już myślałem że tegoroczne oscary będę sobie po prostu oglądał z chipsami w ręku bo żaden z moich ulubieńców nominowany nie będzie (no oprócz Scorsese), ale jednak jest inaczej . Na szczęście.

użytkownik usunięty
neo_angin

No nareszcie!!! W końcu!!! Mam nadzieję, że dostanie, bo mu się należy.
I tak powinien mieć dwa Oscary w kieszeni za - Leon zawodowiec i Dracula.
Na pewno jeszcze mu się należały za inne filmy.

Podobno najlepsza rola w "Sid i Nancy", ale nie widziałem, a od dawna mam zamiar.

neo_angin

Och, to jest fantastyczna rola. W ogóle nie widziałam Gary'ego, widziałam Sida. W ogóle ten film tak mną trzepnął kiedyś dawno temu, że do tej pory się po nim zbieram - a niewiele mam takich filmów ;)

użytkownik usunięty
morven

No właśnie tez słyszałam, że za tą rolę też powinien dostać Oscara. Filmu nigdy nie widziałam, ale skoro jest tak polecany to chyba go obejrzę.

Film jest dosyć specyficzny... ale zdecydowanie warto obejrzeć.

Jakby Oscary dostawali ci, co im się należy, świat byłby piękniejszy ;)) Niestety, jest milion czynników - cała machina promocyjna, układy i układziki, kto głosuje i jakie filmy ogląda itp. Czego najlepszym przykładem jest także dzisiejszy brak nominacji dla Fassbendera i Swinton ;)

morven

Brawa dla Akademi. Patrzac na caly przedoscarowy wyscig za oceanem trzeba przyznac ze nominacja dla Oldmana jest cudowna niespodzianka

neo_angin

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że na to zasłużył:

http://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-16711374

Skromność i klasa w pełnej krasie.

Galadh

Jak mówi o tym szoku, to widać, że jest szczery ;)
Ale tak poważnie, to kocham człowieka. <3

neo_angin

Uwielbiam Oldmana ale dla mnie ta nominacja to porażka , dla mnie oscara powinien dostac za role w leonie zawodowcu , tutaj nie dosyc ze film nudny jak flaki z olejem to Gary tez sie nie popisal praktycznie nie pokazuje tu zadnych emocji , jest sztywny . Szczeze myslalem ze nominacje dostanie Michael Fassbender za role w filmie wstyd , tyle nagrod zebrał m.in puchar volpi w wenecji , nagrode krytykow filmowych z los angeles , czy nagrode amerykanskiej gildii aktorow filmowych .

Michal17

i wlasnie tym wieksze brawa naleza sie Akademi za przyznanie nominacji za fantastyczna role Oldmanowi mimo ze w calym wyscigu przedoscarowym byl pomijany

Michal17

Jeśli nominacja dla Oldmana to porażka to nie wiem jak nazwać nominacje dla Clooneya (znowu...), Pitta a już tym bardziej dla Bichira. Fassbender zasłużył na tą nominacje bardziej niż ci trzej razem wzięci, ale nie bardziej niż Oldman, który udowodnił, że potrafi grać role inne niż tylko roztrzepanych histeryków albo nadpobudliwych psychopatów. I za to mu chwała:)

neo_angin

Gdy się dowiedziałam to miałam w oczach łzy. Jestem pewna, że kiedy będzie trzymał w tej swojej pięknej rączce statuetkę to będę ryczeć.

użytkownik usunięty
LoveKiller

Ja też :) I wtedy powiemy NALEŻAŁO CI SIĘ :))

LoveKiller

Ja możliwe że się trochę wzruszę.

neo_angin

Bardzo mu kibicuje, swietny aktor.

sylwiax

Jak on wygra to ja się na pewno popłacze ze szczęścia :* xoxo

6kiki6

ja również :)

neo_angin

nie chcę wam psuć nastrojów, ale jednak popsuję - dostał to wyróżnienie, bo akademia poczuła się do wyróżnienia jego osoby ale nie ma takiej możliwości żeby dostał za tę rolę oskara. film jest niesamowity, aktorsko bardziej niż przekonujący, bo wszyscy wyglądają tak samo. oczywiście tego wymagały role, by cały film przegrać w ten właśnie sposób, z minimalną bądź całkowitym brakiem ekspresji. jasne, że to jest sztuka i to wielka.wszak wielcy aktorzy w szpiegu grają, ale żaden z nich oskara nie złapie. wybitnych ludzi nie nagradza się za bardzo dobre osiągnięcia, nagradza się za wybitne.

użytkownik usunięty
Droo

Chciałabym, aby Twoje przypuszczenia się nie sprawdziły, ponieważ z całego serca życzę Oldmanowi, aby w końcu zgarnął tę statuetkę. To mój ulubiony aktor, wielki aktor, który już dawno powinien dostać nawet ze dwa Oscary, a nie tylko jednego. Ale cóż... wg mnie "Szpieg" nie jest najlepszą rolą Gary'ego w jego karierze, tak jak napisałeś, zagrany z minimalną dawką ekspresji. Czy to wystarczy? 27 się okaże. Oczywiście będę trzymać kciuki ;)

Droo

Czyli "The King's Speech" było wybitnym osiągnięciem Colina F?

Vickynella

Najlepszą dotąd rolą Colina był A Single Man, a Oscara za króla dostał, by wynagrodzić mu to, że nie dostał za ASM, bo trzeba było wreszcie dać Bridgesowi. Ja mam nadzieję, że w oparciu choćby o tak pokrętną logikę wreszcie dostanie w tym roku Gary, a także Meryl i Plummer.

użytkownik usunięty
GG06

Zgadzam się z twoją wypowiedzią w 95% ponieważ za najlepszą aktorkę powinna Glen Close zdobyć statuetkę.Już od dawna jej się należy.

neo_angin

Nie oglądałem Szpiega, ale czy rola w nim była lepsza niż ta w Leonie, Draculi, czy chociażby piątym elemencie?

Sparow5

Trudno porównać bo to rola wymagająca innego typu aktorstwa, ale ja stawiam co najmniej na poziomie
'Leona Zawodowca" i wyżej niż "Draculę". "Piątego Elementu" nie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones