Gary Oldman

Gary Leonard Oldman

8,6
109 135 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gary Oldman

Denerwuje mnie to, że wielu naprawdę świetnych aktorów, z imponującym dorobkiem wciąż jest
bez Oscara!! Gary Oldman, Leonardo DiCaprio, Johnny Depp...ja się pytam - dlaczego??

chemas

Jeszcze raz tłumaczę, że nie ma żadnego jury, a Akademię zasilają ludzie z branży filmowej, w tym wszyscy aktorzy, którzy przychodzą ci do głowy. To oni decydują kto dostaje Oscara w czterech kategoriach aktorskich.

sweet_anger

A pojęcie ironii jest znane ?

chemas

Jak to miała być ironia, to nie, nie jest znane :D

sweet_anger

Nie moja wina, a ironia miała być

chemas

Może to i jest jakieś rozwiązanie. Wtedy przynajmniej Hudson nie wygrałaby Oscara - z Idola wyleciała przez smsy;P

sweet_anger

"Kiedyś po prostu trzeba było sobie na to zapracować kilkoma świetnymi rolami" - no to proponuje sprawdzić jacy aktorzy dostawali Oscary 20 lat temu, a jacy dostają teraz - zapewniam cię, że różnica jest porażająca:P I napisałaś w sumie coś z czymś się zgadzam i co powtarzam od początku - Akademia od kilku lat kieruje się względami światopoglądowymi (robi się z tego druga Eurowizja) Ktoś jest czarnoskóry, więc powinien wygrać itp. Kiedyś nie przejmowano się aż tak bardzo "poprawnością polityczną" i oceniano wyłącznie talent. Zresztą - sam Gary Oldman, który ponoć według ciebie między innymi opowiada za rozdawanie Oscarów (może faktycznie tak jest, nie chce mi się tego sprawdzać) stwierdził w jednym z wywiadów, że Akademia przez ostatnie lata kieruje się wyłącznie względami światopoglądowymi i to w sumie widać z daleka.

Ines13

Ręce opadają. Gary Oldman jest członkiem Academy of Motion Picture Arts and Sciences, w której znalazł się dzięki nominacji do Oscara. Amerykańska Akademia Filmowa liczy sobie ponad sześć tysięcy członków i jest podzielona na siedemnaście sekcji. A za rozdawanie Oscarów odpowiada Cheryl Boone Isaacs, przewodnicząca AMPAS. Ona i sztab podległych jej ludzi ogarnia ceremonię. EOT.

sweet_anger

Jak Ci ręce opadają to proponuje podnieść do góry;P

sweet_anger

Taka organizacja, a takie tragiczne wybory.

Ines13

Wiem, że masz rację, ale gdyby chodziło tylko o popularność danego aktora to Johnny Deep i Tom Cruise już dawno powinni zostać nagrodzeni Oscarem. Chyba, że dostaną za całokształt...
Oscary to często mają więcej wspólnego z poprawnoscią polityczną lub próbą zmuszenia ludzi do tolerancji.
Gary Oldman nie dostanie nigdy statuetki Oscara za to, że obraził Amerykańskich Żydów. Co jak co, ale to Hollywood nigdy mu nie wybaczy.

glam_girl

Za Drakulę na pewno mu się należał. W 1992 roku Pacino wygrał, bo zagrał rolę przejmującego starego weterana wojennego z problemami w jednym z bardziej ckliwych filmów lat 90. Po drugo - nominacja za Leona, która się Oldmanowi należała jak psu buda.

Tak czy siak, aktor nietuzinkowy - niesamowity talent i charyzma, jednak zły dobór ról zrobił swoje. Za dużo w jego filmografii głupich blockbusterów typu Batman czy Harry Potter, a za mało ról zapadających w pamięć. Zmarnowany potencjał.

glam_girl

Świetny aktor, jak dla mnie powinien dostać Oscara albo CO NAJMNIEJ nominację za rolę w filmie "Leon zawodowiec", ale to jest chyba najbardziej niedoceniony film wszech czasów - prawie żadnych nagród czy też nawet nominacji (swoją drogą w 1994 była niesamowita konkurencja). Ale też znaczącą rolę odegrał dobór ról ... nie ma co myśleć o jakichkolwiek nagrodach grając Komisarza Gordona czy też Syriusza Blacka, no umówmy się to nie są jakieś wybitne kreacje.

glam_girl

Leo się doczekał po raptem* 23 latach (*ironia), chyba faktycznie te memy pomogły xD.
Niech ktoś zacznie szturmować internety hashtagami: GaryOldmanoNoOscaro,
bo zasługuje na nagrodę już równo 3 dekady!

Hypnotoad

Dobrze gadasz.

użytkownik usunięty
glam_girl

zapomnialas wspomniec tez o Malkovichu :)

Oldman juz mial kreacje godne Oscara...moze kiedys powroci w chwale ;)

glam_girl

Nie dostał Oscara bo filmy w których grał źle trafiały. Zacznijmy od Draculi i od roku 1992. Wygrał film Bez Przebaczenia Clinta Eastwooda, a Al Pacino zdobył statuetkę za Zapach Kobiety. Czy Oldman miał z nim szanse? Nie. Weźmy pod uwagę rok w którym pojawił się Leon Zawodowiec i genialna rola Oldmana. Rok 1994 i zero nominacji do Oscara. Dlaczego? Otoż wygrał w tym roku Forrest Gump. A nominacje mieli Skazani na Shawshank, Fulp Fiction. A nominowani aktorzy to Tom Hanks, genialny Paul Newman, John Travolta, Morgan Freeman. Odpowiedź jest prosta. Wydaje mi się, że Oldman nie miał siły przebicia między takimi gwiazdami. A rok Piątego Elementu? Hmm... wygrał Jack Nicholson. Natomiast po roku 2000 to były tylko role drugoplanowe. Może dlatego nigdy nie wygrał. Co nie zmienia faktu, że aktorem jest pierwszej klasy. Jak coś pomyliłam to wybaczcie.

Marilee_chan

*Pulp Fiction oczywiście :)

użytkownik usunięty
Marilee_chan

akurat w "Leonie" i "Piątym Elemencie" też zagrał role drugoplanowe, a nie pierwszoplanowe :P

Patrząc na nominowanych aktorów drugoplanowych również twierdzę, że szans dużych nie miał :)

użytkownik usunięty
Marilee_chan

Gdyby "Leon Zawodowiec" w tamtym czasie był takim hitem jak "Pulp Fiction" i "Forrest Gump", to mógłby mieć szansę na nominację. Jeżeli chodzi o "Piąty Element" to co on takiego zagrał w tym filmie, by być za niego nominowanym? Ja bym go nominował za "Drakulę" :)

glam_girl

Depp nie jest dobrym aktorem, takze pewnie dlatego nie dostal ;)

glam_girl

Wlasnie dostal

glam_girl

Dostał, więc temat do zamknięcia. Admin do roboty.

użytkownik usunięty
glam_girl

Już dostał ;) w końcu.

glam_girl

Dostał

użytkownik usunięty
aniadolan1

Lepiej w sumie późno niż wcale, ale jednak... Powinien był już znacznie wcześniej - za Sida i Nancy, Drakuę, Leona czy Krwawego Romeo! No ludzie... Ta cała Akademia naprawdę jest porąbana, ze dopiero teraz go uhonorowali.

glam_girl

Nie wiem!

glam_girl

Już dostał :) Jak najbardziej zasłużenie.

AJGOR_2

Teraz już tak:) W KOŃCU!:)

glam_girl

No bo nie jest zydem, a zydzi zadza w hollywood jak i w usa. Spiski sobie wlozcie miedzy ksiazki, a prawda jest jaka jest.

glam_girl

Z żydami nie wspolpracuja lub im podpadli jak np Mel Gibson ...

glam_girl

A ktoś Ty jest "ja", że się pytasz? To raz. A dwa - za trzy filmy mógłby być nagrodzony (ale po co?), za resztę - zjechany.

glam_girl

Depp powinien mieć całe kartony takich statuetek ale wiadomo wszystkim jakie sa kryteria przyznawania Oscarów ;)

glam_girl

Powinien on dostać Oscara za rolę Gordona w filmie Batman Początek, Mroczny Rycerz, A także Mroczny Rycerz Powstaje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones