Gary Oldman

Gary Leonard Oldman

8,6
109 388 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gary Oldman

ja nie wiem co niektórzy w nim widzą..... ja widze tylko strego dziada:P a te jego fryzury..... bleee... Niewiem jak można było dać takiemu czemuś role Syriusza Blacka:/ on przecież miał być przystojny:D

Justine

a ja widze w tobie tylko niezbyt rozgarnieta osobe... :P :)

Nierika

skopiuje tutaj jeden z ostatnich postów bo innaczej go nie przeczytacie :)
____________________________________________________________ ______


Matko święta ludzie skończcie tu pisać xD... chociaż pisałam to już dużo razy to napisze jeszcze raz ;)

Kiedy dowiedziałam się, że Gary Oldman będzie grał mojego ulubionego bohatera z Harrego Pottera, to praktycznie nic mi to nazwisko nei mówiło... ale zaczełam się tym interesować i oglądać filmy z jego udziałem... Pamiętam, że po obejrzeniu każdego z nich mówiłam sobie "może nie będzie tak źle :)"... Jednak dzięki Cuaronowi (nie Oldmanowi) Syriusz wypadł okropnie... od tamtego czasu poprostu nie zwracam już uwagi na ekranizacje Pottera... Zawiodłam się nie tylko na fimowym Syriuszu, ale także na Remusie Lupinie i Harrym oraz Hermionie od trzeciej części ekranizacji (póki byli mali to było jeszcze OK...) Każde przeniesienie powieści na ekran sprawia, że reżyser burzy nasze stare wyobrażenia... i właśnie dlatego ja wyładowałam swoje emocje pisząc "Gary Oldman jest starym dziadem"... Oldmana oceniłam na 6/10... chociaż w innych filmach zagrał dobrze (może nawet bardzo dobrze np. w "Wiecznej Miłości"), to nigdy nie zapomnę tego jak "popsuł mojego Syriusza" ;)(oczywiście jak już pisałam wiem, że to wina Cuarona :) i nie myślcie, że jestem z tych różowych nastolatek co sie uganiają za jakimś Radcliffem czy Bloomem, bo jest wręcz przeciwnie...)

PS. Mam nadzieję, że może chociaż w Zakonie Feniksa nie będzie tak źle... ale co tam ja już mam gdzieś całą tą ekranizację, która jest przeznaczona praktycznie dla małych różowych dziewczynek uganiających się za Radcliffem, czy też Di Caprio, albo Bradem Pitem...

Justine

Czy uważasz, że 'różowe nastolatki' uginają się za Di Caprio? Mogłabyś nie zniżać jego poziomu... 'Różowe Nastolatki' uginają się za takimi jak Zac Efron, czy jak mu tam. A Di Caprio to bardzo dobry aktor.

Co do tego, co napisałaś wcześniej: Nie uważam, żeby to, czy jest stary, czy młody miało wpływ na to jak gra, a gra świetnie. A poza tym ja nie czytałam książki 'Harry Potter', ale oglądałam filmy, uważam, że Syriusz Black był najleprzym bohaterem i podobał mi się. Szkoda, że go zabili :( Oceniłam Oldmana 9/10

Justine

Jestem niemal oburzony tym, co spłodziła Twoja inteligencja. Pominę (albo i nie) fakt, że masz chyba 12 lat, bo tylko w takim wieku ocenia się wszystkich jako starych. Tylko nie mogę znieśc faktu, że aktor z takim zapleczem i talentem (potwierdzanym w kolejnych rolach) jest dla Ciebie jedynie jakimś tam starym dziadem! Wiem, Ty to lubisz Kiepskich, i inne seriale, gdzie szczytem kunsztu aktorskiego jest robienie z siebie idioty przez bardzo przystojnych panów.

schlaggi

Po co mieszasz do tego "Kiepskich"? Juz mnie nudzi to snobistyczne pieprzenie o tym jaki to jest niemadry serial itp. Serial nie jest wcale taki glupi jak mogloby sie to wydawac na pierwszy rzut oka - to mimo wszystko calkiem niezly kawalek satyry tylko wymaga od widza odrobiny dystansu do swiata i do samego siebie.

Tutaj mamy akurat typowy przyklad dziecka, ktore widzialo Oldmana w Harrym Potterze i nie ma zielonego pojecia o jego innych rolach oraz nie doroslo do tego by docenic jego talent i umiejetnosci - nie wspominajac juz o tym o ocenie tego czy mezczyzna jest przystojny (10letnie dziewczynki powinny sie bawic pluszowymi misiami a nie oceniac kto jest przystojny a kto nie, bo do tego jeszcze nie dorosly).

____16

Nie wiem, ale chyba nazwano moją wypowiedź w części "snobistycznym pieprzeniem"!!! Pozwolę sobie mieć jednak swoje zdanie, co do tego, czy polskie, kretyńskie seriale są dobre, czy nie. To, że Kiepscy czy np. 13 posterunek mają pewne przesłanie i parodiują rzeczywistość wiem sam, nie podoba mi się jednak sama realizacja tych pomysłów na groteskę. Zdaje mi się, że widać, iż piszemy tu o aktorstwie a nie o filmach, więc raczej nie ma mowy o snobistycznym pieprzeniu, ponieważ aktorstwo w tych serialach to lipa!

użytkownik usunięty
____16

I jak zwykle wszystko zprowadza się do wieku....eh.

PS Moim zdaniem JEST przystojny ^^

____16

No nie!!! Jeszcze tego nie słyszałem: Kiepscy mają ukryte przesłanie!!!! calkiem niezly kawalek satyry to filmy Woodego Allena, a nie prymitywne i chamskie gagi. Nie mylmy pojęć! A co do Garego to potwierdzam.

schlaggi

właśnie chciałam sprawdzić co ta pinda sobie "ceni", ale usunęła... "Kiepscy" - dlaczego mnie to nie dziwi? dała Garemu "3"... dlaczego tylu idiotów jest na świecie?

schlaggi

Uważam , że Gary jest świetnym aktorem, a jego kreacja w Leonie zawodowcu była wybitna.A pozatym nie ocenia się za wygląd tylko za grę aktorską.

Justine

oj bredzisz i to bardzo. Ok moze ci sie nie podobac on , jego fryzury, czy gra aktorska, ale starym dziadem to on na pewno nie jest, bo jak nazwiesz clinta eastwooda albo paula newmana(o ile jarzysz jak oni wygladaja)?

użytkownik usunięty
Justine

SAMA JESTEŚ STARYM DZIADEM!!! Skoro Ci się Gary Oldman nie podoba to kto? Może jakieś bezmózgie osiłki z "Mody na sukces"? Zwykle nie obrażam czyichś idoli ale teraz przegięłaś. Nie lubisz Gary`ego to po co wchodzisz na takie strony? Obrażając go obrażasz też ludzi, którzy go lubią i szanują. Zrób dobrze sobie i światu i takie komentarze wygłaszaj wśród ludzi którzy też go nie lubią a nie wśród jego idoli.

Faktycznie, nie powinno się obrażać innych gdy się ma odmienne zdanie na jakiś temat. A ty to zrobiłaś :(
Może to z wiekiem przejdzie ;)

...a Oldman bynajmniej nie jest starym dziadem ale świetnym aktorem!!!

Justine

Producenci filmu mają szczęście że Gary Oldman zgodził się zagrać w byle Harrym Potterze.To rola Syriusz Blacka nie zasługuję na tak świetnego aktora.

Aquariia

46 lat...czy to aż tak wiele??? Nasi rodzice są w tym wieku, a nawet i starsi... przemyśl swoją wypowiedź jeszcze raz... a co do roli Syriusza: zagrał genialnie. Wszyscy wyobrażali sobie go jako młodego, przystojnego zadbanego Syriuszka... brednie... kolejny dowód na to, że porównuje się aktorów ze swoimi oczekiwaniami...w takich rankingach każdy odpadnie w przedbiegach...

pozdr.

Aquariia

Heh dobrze napisane :). Jak dla mnie pierwsza liga Hollywoodu. Z drugiej jednak strony... Harry Potter to chyba najglosniejsza ksiazka tej dekady i podejzewam ze tak jak bylo to w przypadku Wladcy Pierscieni, to pewnie duzo gwiazd staralo sie o role w takiej produkcji. Ponadto Oldman ma doswiadczenei w graniu typow spod ciemnej gwiazdy :) (Leon-genialnie zagrana rola, 5. Element-pomimo sredniego filmu gra rewelacyjna, JFK). Z drugiej strony, moze bylo na odwrot... . Jakby nie bylo to faktycznie bardziej producenci sie cieszyc powinni niz on :)

marek_swk

W JFK nie zagrał ciemnego typa, tylko Lee Harveya Oswalda, amerykańskiego agenta, która rozpracowywał ekstremistów zarówno lewicowych, jaki prawicowych, a w końcu wrobiono go w morderstwo Kennedy'ego, które usiłował udaremnić.

użytkownik usunięty
Justine

dobra może ci się nie podobać ale to nie powód żeby go obrażać taka wypowiedź świadczy jedynie o poziomie twej inteligencji (o ile masz jej choć trochę)... ja w nim widzę świetnego aktora który jakby zagrał pomidora zrobił by to genialnie a z jego wyglądem nie jest aż tak źle, ale jednak mimo wszystko w ogóle nie pasuje mi do roli Syriusza...

użytkownik usunięty
Justine

dobra może ci się nie podobać ale to nie powód żeby go obrażać taka wypowiedź świadczy jedynie o poziomie twej inteligencji (o ile masz jej choć trochę)... ja w nim widzę świetnego aktora który jakby zagrał pomidora zrobił by to genialnie a z jego wyglądem nie jest aż tak źle, ale jednak mimo wszystko w ogóle nie pasuje mi do roli Syriusza... N...A...

użytkownik usunięty
Justine

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Wybaczam Ci bo nie wiesz co czynisz.

Justine

Psy wszytko widzą prosciej nie przejmuj się.

użytkownik usunięty
Justine

najdziwniejsze jest to że conajmniej polowa osób patrzy na aktora który grał wirtuozersko-koncertowo-genial nie-porażająco-fenomenalnie w tylu filmach przez pryzmat "wakacyjnej" roli w Harrym...

To chyba dlatego, że wiele osób zetknęło się z Oldmanem właśnie przy HPiWA :/
Wcześniej nie widziało filmów z jego udziałem więc jeśli teraz jakiś oglądają to porównują do tego "feralnego" HP ;)

Justine

Jak mnie wkurzają osoby patrzące na Oldmana tylko przez pryzmat HP...;/ Ludzie, ten aktor ma na swoim koncie "trochę" więcej ról!

Justine

Jeżeli mogę to chce zamieścić "DROBNE sprostowanie". Po pierwsze widziałam wiele filmów z G Oldmanem i ani jeden mi się nie podobał :/
( HPiWA był ostatnim filmem, jaki z nim oglądałam). Po 2 pisząc, że jest starym dziadem chodziło mi o wygląd nie o wiek :/ i to tylko moja opinia, ale jeżeli fani Garego poczuli się urażeni bardzo ich przepraszam. Po trzecie nie mam 12 lat nie czytam bravo ani popcornu, nie jestem fanką O. Blooma ani L. Dicaprio. Gary Oldman jest narażony na takie opinie jak moja, ponieważ jest osoba publiczną, ale wy mnie nie znacie i wysnuwacie swoje wnioski na podstawie jednej wypowiedzi, a przecież ja nie obraziłam osobiście żadnego użytkownika. Pomimo to jeszcze raz przepraszam wszystkich urażonych.
PS. Forum jest od tego, żeby wyrażać swoje zdanie na temat osób publicznych i nie zawsze musza to być opinie pochlebne.

Justine

Faktycznie jest od tego, ale nie zawsze powinny to być tak radykalne te sądy :D ;)

Justine

Odejdź od kompa i wyprowadź pieska to moja opinia z która nie musisz sie zgadzać, ale zanim zaczniesz krytykować cos takiego jak wygląd drugiego człowiek to sie zastanów. Bo jeżeli chodzi o aktora to możesz się przyczepić co najwyżej do jego zdolności aktorskich. A dyskusje na temat wyglądu aktorów są typowe dla "DICSCODUP" czytających bravo i wzdychających do plakatów Boskeigo Leo albo jeszcze bardziej boskiego Orlando powieszonych nad łóżkiem. Jak chcesz podyskutować na temat wyglądu to są bardziej odpowiednie fora na tym święcie.

Sedes_z_Bakelitu

Ale nie obrażajmy psów, bo sobie na to nie zasłużyły.

Justine

no trochę się usprawiedliwiłaś, w końcu obowiązku uwielbiania gary'ego oldmana nie ma. ;] ale z drugiej strony... jeżeli widziałaś wiele filmów z oldmanem i ŻADEN Ci się nie podobał, to nie najlepiej o Tobie świadczy... ;] facet zagrał w tak różnorodnych produkcjach, że w zasadzie miłośnik JAKIEGOKOLWIEK gatunku filmowego, obdarzony odrobiną choćby dobrego gustu powinien znaleźć chociaż jeden, który jeżeli nie zachwyci, to przynajmniej się zwyczajnie spodoba... no chyba, że ktoś jest fanem wyłącznie "dzieł" w stylu "american pie"... ;]

a poza tym - wygląd w przypadku aktora nie jest rzeczą najważniejszą, o wiele ważniejszy jest talent, a tego oldman ma sporo. :] i powinien to przyznać nawet ktoś, kto nie lubi jego filmów - czysto obiektywnie, bo to już nie jest kwestia gustu. jeżeli więc ktoś podsumowuje świetnego aktora słowami "stary dziad" (bo jego zdaniem tak wygląda), to najwyraźniej w kinie szuka śliczniutkich manekinów z perfekcyjnym uśmiechem, a nie dobrego aktorstwa...

Justine

Tak... forum jest od tego zeby wyrazac swoje zdanie, ale naucz sie to robic w mniej prostacki sposob. Ocena aktora (rowniez w kwestii wygladu) nie powinna polegac na nazwaniu go "starym dziadem" - to jest naprawde typowe dla ludzi, ktorzy jeszcze nie wyrosli z zabaw w piaskownicy.

Justine

Co ty mówisz ?? Czy ty się dobrze czujesz ?? Gary Oldman jest znakomitym aktorem . Fakt, że miał pare gorszych filmów (np. "Piąty element") ale nawet taki geniusz jak Anthony Hopkins miał gorsze rolę (np. "Hannibal", "Piętno"). Radzę pójść do lekarza.

Dr__Itlan_666

Hmm... Dlaczego do gorszych filmów zaliczasz "Piąty element"? Świetny, jeden z lepszych Bessona, poza tym oryginalna rola Oldmana :] Nie rozumiem też, co chcesz od "Hannibala", a przynajmniej od roli Hopkinsa, który nigdy nie schodzi poniżej swojego wyznaczonego poziomu, a zawsze jest on b. wysoki. Nawiasem mówiąc, aż litość człowieka bierze, kiedy słucha ludzi, których głównym problem w ocenie aktora jest jego wygląd ://

Justine

Prześpij się dziecko, bo chyba z Twoim myśleniem niezbyt dobrze. To świetny aktor, a skoro nazywasz go starym dziadem to po prostu nie znasz się na filmach i aktorach. Zajmij się oglądaniem seriali brazylijskich, tam wszyscy są pewnie młodzi i piękni.

Veda12

Gary jest wspaniały i nie dosć , zę przystojny , to do teog bardzo utalentowany. tym co piszesz udowadniach tlyko , ze nie znasz sie na grze aktorskiej. nie pisz wiec wiecej lepiej.....

Azi

A do kogo ten tekst? Mam nadzieję, że nie do mnie, chyba się źle podpięło.

Veda12

Dobra skończmy ten temat:) napisałam to pod wpływem szoku :D cóż tak to już jest, każdy film potrafi popduć wyobraźnie czytelników... Jeżeli ktoś poczuł się obrażony to bardzo przepraszam obiecuje więcej nie pisać takich głupot :) (chyba, że znowu obejrze jakąś beznadziejną ekranizacje książki :P )

Justine

Powiem tylko, tyle (bo resztę powiedzieli moi poprzednicy) że on nie jest stary, tylko dojrzały. A ja lubię dojrzałych mężczyzn... ;)

Justine

On musi być stary! Przecież ma na nazwisko Oldman lol2

Justine

On jest przystojny dziecinko, ale ty po prostu jestes jeszcze zbyt smarkata zeby potrafic to ocenic jak dojrzala kobieta. Wzdychaj dalej do plakatu Radcliffa z najnowszego numeru Bravo Girl.

____16

a skąd wiesz, że tam jest jego plakat? ;p
Osobiście uważam Oldmana za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów czasów obecnych. Mało kto potrafi przed kamerą robić z siebie wariata tak przekonywująco jak on. Przykre jest że coraz mniej jest aktorów z takim talentam ale póki jest Gary jest jeszcze nadzieja.
P.S. Jak tylko usłyszałam, że Gary zagra Syriusza Blacka wiedziałam, że to jest to. Gdy zobaczyłam film trochę się rozczarowałam ale bynajmniej nie grą Oldmana. W Więźniu Azkabanu kluczowa scena we Wrzeszczącej chacie, w której Syriusz i Remus opowiadają Harremu swoje historie, została skrócona do minimum. Gary nawet nie miał jak się popisać. Ciekawe jak wypadnie w Zakonie Feniksa?

annoliver

nie wiem czy jest... ty mi powiedz ;]

____16

Albo tokio hotel. Albo... Albo w ogóle, idź się schowaj, na ryby pójdź, do warzywnego, albo mięsnego... Jak nie potrafisz docenić piękna prawdziwego mężczyzny, D., to lepiej w ogóle nic nie mów, i poczekaj aż wydoroślejesz, i zrozumiesz swój błąd!

Justine

Odrazu widać ,że masz "psi gust " jeśli chodzi o ludzi którzy tworzą naprawdę dobre kino , nie chcę przy tym obrazić żadnego psa - ale psy na kinie sie nie znają i do niego chadzają więc może lepiej weź z nich przykład albo chociaż nie wypowiadaj sie na temat o którym nie masz pojęcia.

anezram

komentarz oczywiście dotyczył wypowiedzi Justine ,żeby była jasność

anezram

"Dobra skończmy ten temat:) napisałam to pod wpływem szoku :D cóż tak to już jest, każdy film potrafi popduć wyobraźnie czytelników... Jeżeli ktoś poczuł się obrażony to bardzo przepraszam obiecuje więcej nie pisać takich głupot :) (chyba, że znowu obejrze jakąś beznadziejną ekranizacje książki :P )"

NAPISAŁAM TO KILKA POSTÓW WCZEŚNIEJ I PROSZE SKOŃCZMY JUŻ TEN TEMAT =) NIE CIERPIE EKRANIZACJI FILMÓW KTÓRE PSUJĄ RADOŚĆ CZYTANIA KSIĄŻKI!! (TAK WŁAŚNIE STAŁO SIĘ PO OBEJRZENIU HP I CHYBA NIGDY WIĘCEJ TEGO NIE ZROBIE =)) LUDZIE WYBACZCIE MI I SKĄCZMY TEN TEMAT
PS. NIE OBRAŻAJCIE MNIE JA NIENAWIDZE (nie no dobra nie lubie bo nienawiść to grzech ciężki :))RADCLIFFA!!! NIE CZYTAM BRAVO!!! NIE SŁUCHAM DISCO TYLKO ROCKA, A TO SPORA RÓŻNICA!!!

Justine

ha ha ha a to ciekawe bo mój dziadek ma ponad 60 lat i starym dziadem na pewno bym go nie nazwała a Gary Oldman nawet 50 nie skończył... heh...co za ludzie(a raczej człowiek:)

Monika_D

NIE NO PROSZE JAK COS CZYTACIE TO CZYTAJCIE TO CO PISZE PRZED WASZYM POSTEM.....

Justine

Możemy już skończyć ten temat?? Mam go już szczerze dość =)

Justine

Oo, ktoś chyba zastanowi się na drugi raz, co napisze ;P

Justine

No nie powiem żeby był taki najmłodszy ale nie rozumiem co to ma do rzeczy. Najważniejsze że jest świetnym aktorem. Do świetnego grania nie potrzeba młodego wyglądu. Czy uważasz ze te wszystkie hollywoodzkie lalusie są lepszymi aktorami bo są młodzi i piękni? W takim razie masz dziwne poglądy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones