Bella Ramsey

8,1
8 511 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bella Ramsey

Aktor, która gra Joela zrozumiały i dobry, ale ta aktorka to fatalny wybór.

Ellie musi być ładną dziewczyną, która w uroczy sposób przeklina. Tutaj będziemy mieć brzydką dziewczynę, która po prostu przeklina. Jak dla mnie to znika cały urok. Zupełnie fatalny wybór na aktorkę do tej roli.

Andrrzej

Popieram .. jej gra jest "sztucznie" beznadziejna .. Elly powinna byc podobna z tej z PS3 czyli ladna zadziorna z zadartym noskiem i wisielczym humorem :) Ta o twarzy osoby chorej na downa po prostu nie pasuje. Chyba ze to byl celowy zabieg tworcow aby wzbudzic kontrowersje.

amso

skoro wygląd nie ma znaczenia to dlaczego kobiety tak ślinia się do brada pitta czy innego cloneya? :D to ma działać tylko w jedną strone?

l0lex

ja się ślinię do Eryka Lubosa - zatkao kakao? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

claire199

a mnie zawsze irytował

l0lex

Dzieci Cię kręcą pedrylu?

pio73

Panowie – wy się przede wszystkim prujecie o to, że czternastoletnia postać, dziecko, nie jest kanonem piękna, do którego moglibyście się spuszczać.
Bella nie ma klasycznej urody. Nie nazwałabym ją jednak brzydką, a oryginalną. Ma świetny dorobek aktorski, a część tu ją skreśliła na długo przed wyjściem serialu.
Poza tym ona ma przede wszystkim dobrze zagrać. Aktorka ma GRAĆ, a nie cieszyć męskie gały. Czy inne części ciała.

Lucy_Yozura

Nie rozumiesz problemu. Ale polecam wejść na IG - Itsmeprzemko. Tam napisałem nowy post o właśnie tej postaci i jak powoli się przekonuje... Tam myślę, że jest opisany problem, bo Twój komentarz odnosi się do problemów, których my nie mamy.
I przede wszystkim Ja Jej nie skreśliłem przed serialem, bo dałem Jej szansę. Czystą kartę przed obejrzeniem serialu i obejrzałem i wyraziłem opinie.

pio73

skończ promować swój Instagram, atencjuszu. Aż przykro sie to czyta.

sadgatka

To nie promowanie IG (chociaż w sumie też), ale wysyłanie ludzi do mojej aktualnej opinii, a nie opinii, która tutaj udzieliłem przed premierą serialu.
Na IG - Itsmeprzemko są moje wszystkie opinie o The Last of Us i wielu innych filmach oraz serialach. Tam można zapoznać się, jak myślę aktualnie. Tam zawarłem swoje myśli w sposób zwarty i klarowny.

pio73

Ale napisałeś to z jakieś tysiąc razy XDDD

kakaow96

Ale co? To, że moja opinia o tej postaci najlepiej odzwierciedlona jest na IG: Itsmeprzemko, ale również zapraszam na YT: The Dark Przemko? O to chodzi?

pio73

Nie wejdę, nie musisz się produkować XD

kakaow96

Nie wejdziesz na mój IG: Itsmeprzemko, czy na YT: The Dark Przemko? Polecałbym Ci na pewno kanał YouTube, bo tam są szersze tematycznie materiały, a IG: Itsmeprzemko zawiera tylko tematy popkulturowe.

Lucy_Yozura

nie chodzi że ma być piękna ale przynajmniej mniej odpychająca niż twarz tej aktorki, nie pasuje do tej roli i koniec kropka. a te brednie feministek sa nie na miejscu

l0lex

Czy wy faceci naprawdę myślicie że jak nazwiecie kobietę feministką to będzie to obraza? No litości ludzie
To jest kino a nie wybieg modelek i to się tyczy obu płci. Jak można się skupiać tylko na wyglądzie aktorki/postaci ignorując kompletnie to jak ona faktycznie gra? Nie zliczę ile jest aktorów "o wątpliwej urodzie" którzy grają genialnie i nie widziałam tam komentarzy wściekłych kobiet o tym że nie da się na nich patrzeć.
To jest właśnie piękne w kinie że znajduje się miejsce dla każdego typu urody bo uwaga - każdy ma inny gust.

_Clarity_

co innego mówić o urodzie a co innego zatrudniać do serialu laske co wygląda jak ufoludek. w dodatku jej "talent" aktorski polega na tym ze krzywi twarz i przeklina. a co do feminizmu, każdy normalny czlowiek wie ze to przykrywa dla mizoandryzmu i jeszcze wiekszych przywilejów dla kobiet no ale sporo kobiet tego nie ogarnia i opowiadają z dumą że są feministkami

l0lex

nie zaczynajmy o feminizmie bo to temat rzeka i nie ma co wplątywać wszędzie polityki, ja nią nie jestem więc nie chce w to tutaj brnąć :) tylko po prostu mnie to dziwi że uroda gra aż taką rolę, tym bardziej jeśli mówimy o dziecku.. czy naprawdę jest to AŻ TAK ważne, że większość komentarzy jest o tym? chyba że ja mam jakieś inne podejście i wolę jak aktorzy wyglądają jak "realni ludzie" a nie, że każda postać jest piękna, zadbana mimo tego co ich otacza

_Clarity_

o jakim dziecku mowa? ta "aktorka" ma 19 lat. Nie jest to ważne ale jakoś dziwnym trafem w tym serialu tylko kobiece postacie są odpychające a wszyscy mężczyźni to przystojni faceci. przypadek? taka teraz kultura że od kobiet nic się nie wymaga mogą nawet wyglądać jak trolle byle tylko dziewczynki nie poczuły się urażone. facetów to nie dotyczy, oni muszą wygladać idealnie. zobacz sobie na reklamy bielizny, kobiety tam czesto beda grube i brzydke na zdjęciach. a faceci wszyscy wysportowani i przystojni. hmmmm

l0lex

Sam siebie wyjaśniłeś XDDD Boli cię, bo aktorki nie wpasowują się w kanony piękna do którego mógłbyś się spuszczać

l0lex

" ale jakoś dziwnym trafem w tym serialu tylko kobiece postacie są odpychające a wszyscy mężczyźni to przystojni faceci." wyjasniłeś wiecej niż chciałeś

_Clarity_

To jest kino więc wygląd się liczy i w tym przypadku fatalna postać

Lucy_Yozura

dzieci też bywają ładne lub brzydkie i nie trzeba być pedofilem żeby to dostrzegać. bez przesadyzmu

Lucy_Yozura

Brawo!!!!!!

pio73

Połowa serialu za nami i chyba można z pełnym przekonaniem powiedzieć, ze wybór Bella Ramsey był kontrowersyjny, ale trafny. Pasuje mi ta "zadziorna" dziewczyna w roli Ellie.

estwoj85

Jak napisałem na IG: Itsmeprzemko, jest jak niedobre Chipsy. Czym dłużej je jem to zaczynają smakować. I oczywiście nadal daleko jej do ideału, ale kupuje już taką wersję Ellie bardzo daleką od tej z gier i akceptuję. Powoli się przekonuję.

pio73

Nie jest ładna - a konkretnie, to ma wyjątkowo brytyjską urodę ;)
Ale gra genialnie. Nie grałem w grę, ale nawet gdybym grał, nie miałbym bólu dupy. Jest świetną aktorką.

SkisleChomiki

Taaa xD Ładnie ujęte. Czy gra genialnie? Moim zdaniem nie, ale jak już napisałem (IG: Itsmeprzemko / YT: The Dark Przemko), wyzbyłem się oczekiwań, by była to postać z gry i powoli przekonuje się do sporo mniej sympatycznej postaci i kupują ją w tym zniszczonym świecie.

pio73

Wiesz, ja zawsze oddzielam grę od ekranizacji. To są kompletnie różne nośniki. Tu akurat nie grałem w TLoU, ale mamy przecież inne przykłady. Weźmy taką serię Residentów. Lubię je jako zombiacze akcyjniaki, ale gdybym chciał wiernego oddania gier, to chyba bym osiwiał ;)
Trzeba nie być fanboyem i można czerpać więcej radości z dzieł popkultury :)

Wracając do Belli, to podoba mi się jej połączenie ponuractwa wynikającego z doświadczeń życiowych, z dziecięcą naiwnością i ciekawością świata. Lubię też jej czarny humor. Swoją drogą w ogóle lubię czarny humor, próbkę możesz zobaczyć na moim kanale
https://www.youtube.com/@SkisleChomiki/videos

pio73

XDDDDD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pio73

Zajebista jest jako Ellie, jest bardziej wiarygodna jako urodzona w takim świecie moim zdaniem + świetnie gra

pio73

Kurde, źle mi że to piszę, bo nie lubię jechać na czyjś wygląd, ale bardzo nieprzyjemnie się na nią patrzy :( Jakby miała jakieś wady genetyczne. To mnie odciąga od np. dialogów.

Sighma

Tak, masz rację. Wygląda jakby miała jakieś wady genetyczne. Jakby coś jej brakowało w twarzy.
Ale jak już wspomniałem na IG: Itsmeprzemko (YT: The Dark Przemko) przyzwyczaiłem się już od niej i... już tak bardzo mi nie przeszkadza. Ale ciekawa sprawa, że akurat 3 i 5 odcinek podobał mi się najbardziej, gdzie Ellie było dosyć mało.

pio73

Dokladnie. Mi wyglada troche jakby miala lekkie uposledzenie. Podejrzewam ze ma jakies plecy i ktos ja do tv wkrecil.

pio73

Bardziej nachalnie to sie juz chyba swojego ig promować nie da

klepi90

Można. Ja przynajmniej wysyłając ludzi do swojego IG: Itsmeprzemko i kanału YT: The Dark Przemko wysyłam ludzi, żeby zapoznali się z ewolucją opinii względem tej aktorki, bo tutaj za dużo pisać, a tam obrałem to w ładnej formie.

Sighma

wygląda jak rasowy trolgodyta, nie chodzi że jest brzydka co bardziej odpychająca

l0lex

Czyli jak A. Holland albo 90 procent współczesnych kobiet. Ale jeśli ktoś nie grał wcześniej w grę i postanowi zagrać to się zrzyga patrząc na komputerową Ellie. Jeśli dodatkowo zagra w polską wersję językową to rola w remaku egzorcysty murowana.

przypadkowyzyeb

Co? Nie grałeś chyba w grę, która jest piękna, jak i postacie w niej.

przypadkowyzyeb

za duzo ig kolego

Byczqu_fw

IG mam w normie

pio73

Nie tylko gra lesbijki, ale prywatnie określa się jako osoba niebinarna, tzn, mozna o niej mówić ona, on, albo ono...
A więc w dzisiejszych czasach ma przed sobą dużą karierę..

eltoro10000

to już wiadomo dlaczego wzieli tego orka do serialu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pio73

Ujmę to tak, Bella Ramsey gra Ellie bardzo dobrze. Ale to nie jest Ellie. Uważam, że w tym przypadku gra aktorska to nie wszystko, trzeba mieć jeszcze to "coś" co porwało nas przy grze. Ten urok osobisty, wrażliwość, ton głosu sprawiający, że kiśniesz przez te jej żarciki. No i sam wzrok, to spojrzenie małej dziewczynki, która przeżyła tak wiele i która po prostu się boi. Bella dalej to wszystko dobrze gra, ale nie na tyle bym mógł jej uwierzyć i powiedzieć, "Ej ty faktycznie jesteś Ellie!", bardziej "Wiem do kogo pijesz, ale spróbuj bardziej".
Być może to efekt gry, to jaki wpływ na mnie wywarła, ale wydaje mi się, że czasem jej kwestie po prostu nie mają takiego BUUM jak kwestie oryginalnej Ellie. Coś jak próba imitacji.... Nie rozumiem też faktu wybrania starszej aktorki, Bella ma 19 lat no i szczerze wątpię by urosła, a w drugim sezonie Ellie powinna być znacznie bardziej dojrzalsza niż obecnie. Wątpię by to było możliwe, no ale kto wie, może twórcy jakoś z tego wybrną.
Generalnie uważam, że jest dobrze, nawet bardzo dobrze, ale serial powinien stawiać sobie wyżej poprzeczkę.

gylo24

Myślę, że to po prostu zupełnie inna postać. To jakaś alternatywna historia, gdzie zupełnie ktoś inny się urodził, nadali jej imię takie jak miała mieć ich córka. I oto mamy bardzo podobną historię, ale z zupełnie inną postacią... Chodź ze względu, że wychowana przez tych samych ludzi i w bardzo zbliżonych warunkach to widać podobieństwa.

gylo24

Ale wiesz, że większość osób nie grała w grę? W grze była cukierkowa, a polski dubbing był komediowy... Szeptosapanie - Kurcze dżoel.... nie wiem czy się przecisnę....

gylo24

Bardzo trafny i jednocześnie taktowny komentarz. Zgadzam się, nie mi oceniać jej urodę, ale jeżeli chodzi o jej grę aktorską to ona gra dobrze tą agresywną stronę postaci ale niezbyt dobrze (według mnie) pokazuje wrażliwą stronę Ellie. W grze mocno mnie poruszyła jej postać (pewnie miał też na to wpływ fakt że urodziła mi się córka) a w serialu już nie i uważam ją za słaby punkt serialu.

pio73

Po 8 odcinkach - nigdy żeś sie bardziej w życiu nie mylił, chłopie

noisevictim

W pełni się zgadzam. Po s01e08 nie potrafię sobie wyobraźić innej aktorki w roli Ellie. Rety, jakże ta Bella potrafi pokazywać emocje, wyraz twarzy, oczy - no cymes!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones