Bela Lugosi

Béla Ferenc Dezsõ Blaskó

8,0
1 559 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bela Lugosi

Facet na starość zwariował: Poważnie! Myślał, że jest wampirem!

Eskimo

Bo był, Tomaszu niewierny!
Jak mawiał poeta z Bauhausu: "Bela Lugosi's Dead, Undead, Undead, Undead!"

Eskimo

A to juz go chba kojarze. Słyszałam własnie,ze jakis aktor spał w trumnie i kazał sie pochowac w ubraniu Draculi =D To na swój sposób piękne i przerażające :)

Mantra_2

nie zwariował, chcial zeby go takim zapamiętano.

użytkownik usunięty
BMF

To pokazuje, jak po styknięciu się z postacią Draculi można uczynić to pasją. Ja na przykład kiedy obejrzałem ten film zacząłem pić krew. Ale to była moja krew, a wampiry raczej tak nie piją swojej krwi.

Napadnij na szpital. :)

Mantra_2

Pochowanie w pelerynie Draculi nie było jego życzeniem ( tak było w filmie "Ed Wood", ale to nie prawda). W jednym wywiadzie jego syn mówił, że uznali z matką, że to będzie właściwe i to był ich pomysł.

Eskimo

noo odbiło mu..a słyszałam że ten koleś podobno pił krew

Nathalia

Był uzależniony od morfiny na starość i kazał się pochować w pelerynie aby zapamiętano go jako tego co grał idealnie wampira. Najlepiej obejrzeć film "Ed Wood". Polecam.

zulombo

Dokładnie to był uzależniony od petydyny.

Eskimo

Coś w tym jest skoro zagrał w "Planie 9 z kosmosu" 3 lata po swojej śmierci :P

Alkione

No bo to były zdjęcia archiwalne niestety...Ale i tak BELA FOREVER!!!!

Scaraman

To nie byly zdjecia archiwalne - film nakrecono w 56 roku, ale przez 3 lata nie mogli znalezc dystrybutora, udalo sie to dopiero w roku 59. Bela Lugosi umarl w 4 dniu zdjeciowym:)

użytkownik usunięty
Eskimo

co w tym dziwnego ja też jestem . . .

Eskimo

Może zwariował, może nie.

Ale zagrał w Planie 9 z kosmosu, a to już niezdrowy objaw ;)

użytkownik usunięty
Eskimo

"Dracula" odniósł sukces, Lugosi był na szczycie, woda sodowa uderzyła mu do głowy, był strasznie wybredny jeśli chodzi o role. W końcu podupadł, grał już w kiepskich filmach. Zresztą on był uzależniony od czego sie dało, dodatkowo zaczął udawać wampira, żeby nie stracić popularności, kto by nie zwariował.

Co za pierdoły piszesz. Lugosi nie wybrzydzał w rolach, fakt, po Draculi nie chciał zagrać potwora Frankensteina i oddał rolę Borisowi Karloffowi, ale potem już brał co było w Universalu.
A co do uzależnienia. Na planie bodajże "Ducha Frankensteina" doznał kontuzji pleców, zaczął brać morfinę i tak się wszystko zaczęło (a raczej skończyło)

Wujek_Atom

Gdzie przeczytałeś o tym uzależnieniu ?

agusia370

trudne... http://en.wikipedia.org/wiki/B%C3%A9la_Lugosi#Career_path

wybredny to chyba mocne słowa? Wtedy aktorzy mieli swoje zasady, bardziej osobiście podchodzili do własnych kreacji niż dziś. Tak jak było wyżej, zrezygnował z Frankensteina, czego potem żałował. Naprawdę radzę zobaczyć film Ed Wood - te wasze tanie sensacje są śmieszne.

Swoja drogą postać bardzo tragiczna i mogłaby powstać o nim jakaś ciekawa biografia.

ExOblivione

z całym szacunkiem sam bawisz się w tanie sensacje, bo akurat film "Ed Wood" mimo, że miło się ogląda to jest strasznie zakłamany...

zulombo

chociażby "Ed Wood"... może jest i zakłamany, ale mimo wszystko poznać można ogólnie postać. Wiadome jest, że jeśli chce się dogłębnie kogoś poznać to korzysta się z kilku biografii (szczerze mówiąc nie wiem czy jest nawet jakaś dobra o Lugosi dostępna w Polsce), ale chyba na początku wystarczy ten film... żeby chociaż wiedzieć, że krwi nie pił.

On wcale nie udawał wampira. On nim był.

undula

Nie, nie.
To Max Schreck był wampirem.

vonGrunewald

Chyba wszyscy, którzy grali Draculę bardzo "wczuli się w rolę" ;) . Lugosi był na skraju schizofremii, Max Shreck był uważany za prawdziwego wampira, a Cristopherowi Lee wydawało się, że to on jest Draculą. To pewnie przez tą hipnotyczną moc Hrabiego Draculi...

Eskimo

Nie, wariatem na pewno nie był. Brał narkotyki, o mało nie wpadł w schizofrenię. Wszystko przez to że wciąż grywał role "złych" - potworów, naukowców itd, potem nie dostawał ról lub rzadko. Zaszufladkowali go w takich rolach, no cóż odbiło się to na jego psychice, różne są uroki sławy. Jednak nie zmienia to faktu że aktorem był wybitnym i nie sposób go zapomnieć

Betinka

Narkotyki brał, by uśmierzyć ból po doznaniu urazu kręgosłupa na planie Ducha Frankensteina. Poza tym był jedną z pierwszych (jeśli nawet nie pierwszą) sław, która przyznała się do zażywania.

Eskimo

Jak byś był na skraju schizofrenii też byś robił dziwne rzeczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones