https://m.filmweb.pl/forum/inne/Właśnie+przygotowuję+baaardzo+ciekawy+skrypcik+% 3AD,3017276

A to cwaniak.

Może sam się tym zajmij, bo na redakcję FW nie ma co liczyć.

Aleksandra_aka_Alessia

Tu akurat Szanowna Pani była łaskawa się mylić, gdyż Czcigodna Administracja zareagowała błyskawicznie. Jak zawsze zresztą. Pozdrawiam serdecznie.

Jako informatyk powiem moje zdanie:
To jest kompletnie niemożliwe, poznanie cudzego IP to nie kwestia skrypciku w JavaScript, a zaawansowansowane czynności polegające na zatruwaniu bazy SQL, czy inżynierii wstecznej, a baza filmweb musi byc dobrze zabezpieczona, inaczej hackerzy już dawno by to złamali, a tu jakiś losowy user chwali się, że to zlamał?, bez jaj. Nie ma możliwości, by poznał IP, które jest widoczne tylko w twoim profilu, równie dobrze poznałby twoje hasło, maila i wszystko. Więc gośc ewidentnie trolluje, a jak teraz patrze na jego dalsze posty, nie zna się kompletnie i rzuca słowami bez pokrycia. Także spokojnie, to troll, taka zaawansowana wersja odzywego z CS'a, że "znajde cie po IP"

sawto1

Jesteś pewien? Nawet uwzględniając zmiany, tj. wprowadzenie szyfrowania? Pytam jako totalny laik...

KRCK

Jestem pewien, IP użytkownika to nie jest publiczna informacja do jakiej mamy dostęp po wciśnięciu CTRL + U. Owszem, mamy nasz adres prywatny (do sprawdzenia w konsoli cmd poleceniem ipconfig) oraz publiczny, dzięki któremu jesteśmy klientem w sieci. Ale adres tego klienta (który brodivi NIBY posiada) jest trzymany TYLKO na serwerze danej strony. Więc brodivi musiał albo: A) trollować, B) wkraść się do bazy danych filmwebu, ale wtedy miałby dostęp do wszystkiego, C) Być zaawansowanym hackerem, któr z kodu strony zczytał jej słabe punkty i odpowiednimi skryptami wymanipulował bazę SQL (ale to jest niemożliwe dla prostego użytkownika, nawet ja jako informatyk nie dałbym rady)

sawto1

Domyślam się, że nie jest tak łatwo dostępna. Komendę ipconfig oczywiście znam, ale na tym się kończy moja znajomość tematu, wobec czego dziękuję za wyjaśnienie pozostałych kwestii. :-)

KRCK

Już nie udawaj, że się nie znasz :)

Hornet_22

Nie muszę. Proszę do mnie nie pisać. Konto zgłaszam administracji. Nie pozdrawiam.

KRCK

Nie zapomnij jeszcze zgłosić swojego.

Hornet_22

Nie ma za co. Wyłączam atencję trolliku.

KRCK

Najlepsze jest to, że nawet nie wiem kim jestem a udajesz, że wiesz :)

KRCK

Słaby jesteś.

Hornet_22

Jestem nieprawdopodobnie silny.

KRCK

Kłamiesz słabeuszu.

Hornet_22

Nie kłamię, jesteś słaby, dlatego zakładasz multikonta.

Hornet_22

Przecież zgłosił i mu usunęli. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Miałem na myśli konto KRCK.

Hornet_22

Zna sie. Czytal moje privy, a nic mu nie udostepnilem.

Gozer_Traveler

Nic nie czytał, przecież to nieudacznik. Pozdrawiam serdecznie.

sawto1

Dokładnie tak.

sawto1

Rozmawia Pan właśnie z trollem, który tamten temat założył na jednym ze swych wielu kont. Również go wyśmiałem, ale jak Pan widzi, ciągle się wykłóca. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

No to w takim razie jedno konto mniej ;D Ciesze się, że mogłem pomóc, pozdrawiam

sawto1

Nie pomogłeś, a dałeś się zrobić w balona. Nie Ty pierwszy...

KRCK

A to już sam ocenię, jak na razie przytakuję i rozmawiam. Kogoś rozwścieczyłem bo stalkuje moje dane wpisy na inne

sawto1

Widzę i szanuję. Tak, z całą pewnością, ale to stary numer grupki multitrolli z inne.

sawto1

Nie kogoś, tylko tego trolla, który teraz do Ciebie pisze.^

rolnik

Kropeczka. Baw się dalej, aż do urlopu.

rolnik

hehehe ;D Akurat sam to ocenię, ale dzięki ;)

sawto1

Spoko ;) Widzisz? Przygłup straszy mnie banem, a sam miał już blokadę na pisanie ;D

rolnik

Nic na to nie poradzę xD Nie było w moim zamyśle robić tu gównoburzy, ale i tak czuję że ten temat zaraz poleci

rolnik

No, właśnie widać jaki z ciebie troll. :D

KRCK

I widzę po komentarzach, że dali się tam ludzie nabrać, jedynie szambelan wykazał słuszny scpetycyzm

sawto1

Chyba miałeś rację co do tego "hakera". Usunął konto ;D

rolnik

Czuję się teraz winny ;D

Nie mniej skłonił mnie trochę wczoraj do pogrzebania w książkach na temat zabezpieczeń sieciowych, bo może i tamten sobie robił żarty, to może się znaleźć jakiś seryjny cwaniak, który pogrzebie, pogrzebie i wygrzebie. Jeżeli coś się nauczyłem w 100% na informie to to, że nie ma 100% zabezpieczenia.

Jedyny jak na razie sposób, w który mógłby sprawdzić IP, to umieszczenie w skrypcie jakiś cwany robaczek, albo wirus, który zbierałby informacje o użytkowniku skryptu i przesyłał mu dane na jakiś serwer, albo na pocztę. Także moja rada dla was. Nie instalujcie niczego, co wyda wam się podejrzane. Ewentualnie jeśli to jakiś skrypt w "niby słusznej sprawie, jak blokada spamu itp" to piszcie do mnie, to to sprawdzę.

sawto1

Dzięki ;) będę miał to na uwadze.

sawto1

:o

tuttifrutti

Pan krck jakims cudem czytal to co pisalem na pw do Sweeta.

Gozer_Traveler

Powaga? o_0

sawto1

Do mnie napisał coś co prywatnie wyszukiwalam w Google ;D

tuttifrutti

Cóż, masz nauczkę, widać, że się mści teraz, bo podbija moje stare tematy i wpisy na inne

sawto1

Bawi mnie to:D

sawto1

Na to wyglada.

Gozer_Traveler

Może sweet to drugie konto jego?

sawto1

Na 100% nie. Tuttifrutti wyslalem kiedys https://i.imgflip.com/ngwmz.jpg i napisalem, ze to uzytkownik Az, po kilku dniach pojawila sie podrobka uzytkownika Az z takim wlasnie avkiem.

Gozer_Traveler

Oo ten Az ;D

Może to jest to o czym mówi rolnik poniżej, że jakiś bubel się wkradł w zabezpieczenia i jednorazowo był dostęp do privów?

Jeszcze mi przychodzi do głowy, że to nie twoje czytał privy a tutifriuti

Gozer_Traveler

No i jeszcze pytanie, po czym poznałeś, że to on, bo to też jest ważne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones